יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
החשיבות של הפקת סרטון הדרכה
עדכון אחרון: אפריל 2022

הפקת סרטון הדרכה במקום ספר הפעלה (User Manual)

בעבר, כל מוצר חדש סופק עם ספר הדרכה מודפס, אשר צורף לכל מוצר שנמכר. בשנים האחרונות, בדרך כלל מצרפים קישור לסרטון הדרכה שנמצא ברשת, וכך חוסכים את עלויות ההדפסה וההפצה. למרות שהפקת סרטון הדרכה הינה יקרה, עדיין-  טוב מראה עיניים מהסבר יבש. לא לחינם אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים. 

לכן כיום רואים יותר ויותר לקוחות שמבקשים הפקה של סרטי הדרכה למוצרים שהם מפתחים ומייצרים.

מה מייחד סרטון הדרכה זה?

סרטון הדרכה זה הוא דוגמא מצויינת לספר הדרכה שלא הוכיח את עצמו. למרות שמדובר במוצר פשוט יחסית, להרכבה שלו על גבי הפרה ישנה חשיבות רבה הן מתחינת הפעולה התקינה של המוצר, אבל הרבה יותר חשוב- שלא יפגע האדם שמבצע את ההרכבה על צוואר הפרה, ושהפרה עצמה לא תיפגע בזמן שימוש שוטף. למרות שספר ההדרכה היה מאוד מפורט, וכלל תמונות של ההרכבה, בפועל גם נפגעו רפתנים בזמן ההרכבה, וגם פרות נפגעו בשימוש שוטף. זו הייתה המוטיבציה להפקת סרטון ההדרכה, שבפועל מאוד הוכיח את עצמו.

 

על מה מומלץ להקפיד בהפקת סרטון הדרכה?

הפקת סרטוני הדרכה אינה יקרה, והיא יכולה להצדיק את עצמה כמעט עבור כל מוצר. עדיין, על מנת שתהווה תרומה לשימוש נכון ובטיחותי במוצר, יש להקפיד על כמה כללים חשובים בהפקה של סרטון הדרכה:

1. תסריט מדוייק, אשר הוכן על ידי האיש הטכני שמכיר הכי טוב את המוצר, ועובד לסרט על ידי אנשי קולנוע.

2. צילום איכותי ומקצועי ברמה גבוהה, אשר מתבצע מזויות שונות כך שההנחיות תהינה ברורות וחד משמעיות.

3. יש לשלב בסרטון ההדרכה שלושה אלמנטים שמחזקים כל מסר: וידאו, קריינות וכותרות להדגשת מסרים עיקריים

4. חשוב שסרטון הדרכה לא יעלה על 5 דקות. במידה והמוצר מורכב מאוד, ונדרש זמן ארוך יותר להסברים, מומלץ לחלק את הסרטון למספר סרטונים קצרים, כשכל אחד מתמקד בנושא ספציפי.

 

סרטון תדמית להדרכת עובדים

הפקת סרטון הדרכה תורמת גם לשימושים פנימיים בעסק שעבורו הופק הסרטון. כל עסק מגייס עובדים חדשים, ונושא בסיסי כמו נוהלי חברה, הוראות בטיחות, וכד אין סיבה שעם כל גיוס של עובד חדש, אנשי העסק יצטרכו ל'בזבז' זמן עבודה יקר על אותן הדרכות שגרתיות. במידה מגוון של סרטוני הדרכה בנושאים אלו, ניתן להוןשיב את היעובדים החדשים מול מחשב, ושבזמנם החופשי יעברו על כל סרטוני ההדרכה, ויאשרו שראו אותם, מה שמתחייב מהוראות בטיחות עובדים למשל. 

מנהל עסק - נדרש להעביר הדרכות ללקוחות?

מחפש כלי יעיל ולא יקר להדרכות מקצועיות?
 

ראו תחילה סרטון הדרכה שהופק לחברה המייצרת קולרים אלקטרוניים לפרות

במידה ואתה נדרש להעביר הדרכות ללקוחות, או לעובדים, סרטוני הדרכה הם הכלי היעיל והזול ביותר להעברת הדרכות מקצועיות קרא כאן בנושא, כולל דוגמאות.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני הדרכה, אשר הופקו עבור מוצרים שונים, החל ממוצרי פשוטים ביותר ועד למוצרים טכנולוגיים מתקדמים. בנוסף, ראו סרטי בטיחות שהופקו לחברות שונות.

יהב הפקות- הפקת סרטוני הדרכה לעסקים

במידה ואתה מעוניין למתג מחדש את העסק, ולהציג את הבידול שלו ביחס לתחרות, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.

ראו סרטון הדרכה למוצר רפואי לבתי חולים שהפקנו לאחרונה

מדובר על הפקת סרטון הדרכה באורך של כ- 2 דקות, אשר מציג את צורת ההפעלה הנכונה של מכישר רפואי מציל חיים לבתי חולים. מכיוון שמדובר על מכשיר מציל חיים, וההדרכה הנדרשת היא לאחיות בבתי החולים, חייבים שההדרכה תהיה הכי יעילה, כזו שתמנע לחלוטין כל טעות, גם של אחות עייפה במשמרת ארוכה. לכן, סרטון הדרכה זה מבוסס על צילומי וידאו של כל תהליך השימוש במכשיר, מלווה בקריינות דידקטית וברורה, כשהכל מודגם על ידי פריזנטורית. סוג כזה של סרטון הדרכה הוכח כהכי יעיל להדרכה, ולמניעת טעויות בשימוש של המכשיר.

ראו סרטון הדרכה למפזר חום חדשני שהפקנו לאחרונה

מדובר על הפקת סרטון הדרכה באורך של כ- 2 דקות, אשר מציג את נוהל ההתקנה והאפשרויות של מפזר חום חדשני שהחברה פיתחה. גם בסרטון הדרכה זה, מציגים בצורת צעד-אחר-צעד את פשטות ההתקנה של מפזר החום, בכל סוגי ההתקנות של מזגני אויר, כך שמתקינים יכולים להבין את פשטות ההתקנה, ולא נדרש לספק עם כל מפזר חום שרטוטי התקנות, או ספר התקנה נפרד, כמו שהיה מקובל בעבר באספקה של מוצרים חדשים. מעלים את סרטון ההדרכה ליוטיוב, ושולחים קישור לכל מי שרוכש את המוצר.

ראו סרט הדרכה לעובד חדש בחברה טכנולוגית מתקדמת

סרטון הדרכה זה הופק עבור חברת אינטל, לצורך הדרכת עובדים חדשים שמתקבלים לחברה. הדגש הוא בעיקר נושאי בטיחות בעבודה, שהוא משמעותי לאנשים שעובדים בסביבת עבודה לחוצה, ונמצאים במעבדות פיתוח מתקדמות. עקרונית אנחנו ממליצים שהפקת סרטי הדרכה תהיה מבוססת צילומי וידאו, מה שמעביר את הנושאים בצורה הכי ברורה ואמינה. בסרטון הדרכה זה שילבנו דמות אנימטיבית, על מנת להוסיף גימיק חמוד לסרטון, שיעלחה חיוך קל על שפתי הצופים בסרטון, ובאותו זמן גם ישפר את הזכירות של הנושאים הרבים שמוצגים בסרטון.

 

מה עלות ההפקה של סרטון תדמית?

עקרונית, עלות הפקת סרטון הדרכה יותר נמוכה חהפקת סרטון תדמית, כי המטרה היא לא להרשים אלא להעביר מידע בצורה הכי פשוטה וברורה. במידה ומצלמים את הסרטון בחברה שפיתחה את המוצר, ולא באולפן צילומים, ומי שמציג את המוצר הוא איש החברה ולא פריזנטור חיצוני, וניתן להסתפק ביום צילומים יחיד, מה שקורה ברוב המקרים בהם הפקנו סרטוני הדרכה, עלות ההפקה של סרטון ההדרכה תהיה נמוכה מ- 10 אלף ש"ח. אנחנו גם ממליצים ללקוחות, לתכנן לאותו יום צילומים, הפקה של מספר סרטי הדרכה, למספר מוצרים, כך שבתכנון מוקדם נכון, ניתן להפיק כמה סרטוני הדרכה ביום צילומים יחיד, מה שמוזיל משמעותית את עלות ההפקה.


לסיכום, הכלי הנוח ביותר להעברת מידע בנושא שימוש נכון במוצר חדש הוא סרטון הדרכה. עם ירידת המחירים של הפקת סרטוני הדרכה, הם נעשו גם הכלי הזול ביותר להפקה.אולי יעניין אותך גם:    חשיבות טלפרומפטר בהפקת סרטון הדרכה


                                    
                                 טיפים להפקת סרט בטיחות

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות