יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
האים קריסת המניות של גוגל ופייסבוק הוא סוף עידן סרטוני תדמית בדיגיטל?
נכתב: נובמבר 2022
אוקטובר 2022- החודש הכי קשה של ענקיות הפרסום בדגיטל
מי שמסתכל על המניות של ענקיות הטכנולוגיה בימים אלו, די מזדעזע. גוגל ירדה ב- 35%, אמזון ירדה ב- 39%, ופצנחה ב- 70% (!). המניות במקרים אלו משקפות ציפיות וחששות מהעתיד, ולתוצאות בפועל, שהיו לא כל כך רעות, רק שאולי לא תאמו את ציפיות האנליסטים.

אבל, אי אפשר להישאר אדיש מול כזו ירידה במניות החברות. אני שומע קולות שך מנהלי שיווק ששואלים: אולי זה סוף עידן הפרסום בדיגיטל, וצריך לבחון חלופות? התשובה שלי היא שבוודאי זה לא סוף עידן הדיגיטל, אלא דווקא הזדמנות לפרסום בעלויות יותר נמוכות, וחשיבה על ערוצים נמלבד אותם שלושת ענקיות הטכנולוגיה. כמובן, זה גם משפיע על אופי סרטוני התדמית שמומלץ להפיק כיום.


לפני שנציג את המחשבות שלנו על פרסום בדיגיטל בימים אלו, ראו סרטון תדמית שהפקנו לאחרונה:

מהן ההשלכות של קריסת ענקיות הפרסום בדיגיטל על הפקת סרטוני תדמית?

כמנהלי שיווק, מומלץ לשקול בקור רוח את המשמעויות של קריסת המניות של ענקיות הפרסום בדיגיטל, ולדעתי אלה הדברים העיקריים, בהקשר של סרטוני תדמית:

1. כל משבר הוא הזדמנות- זה שהמניות של אותן ענקיות קרסו, לא אומר שהחברות הולכות להעלם. כולן בסך הכל עם תוצאות עסקיות סבירות, בוודאי ביחס לתקופה הקשה בכל העולם, שנובעת בעיקר מהאינפלציה הגואה בכל מקום, והשפעות המלחמה בין רוסיה לאוקראינה. אבל, מניות נמוכות הן בעיה עבור אותן ענקיות, וסביר שהן יעשו כמיטב יכולתן לחזק מחדש את המניות. לצורך כך הן צריכות למצוא כל דרך להגדיל מכירות. לדעתי זה יבוא לידי ביטוי בהנחות בעלויות הפרסום, וקידום עסקים שמראים הצלחה. לכן, לדעתי זה דווקא הזמן להגדיל השקעה בפרסום בכל אחת מהפלטפורמות מכירה, גם של גוגל, גם של פייסבוק, וגם של אמזון, במידה והמוצרים אכן יכולים להימכר בצינורות אלו. סביר שסרטון תדמית שמועלה לאחד מאותן צינורות שיווק בדיגיטל, יקבל חשיפה יותר טובה מבעבר, בעלויות יותר נמוכות. 

2. כדאי להתאים את סרטון התדמית לזמן החדש- אני מאמין שמה שקורה עכשיו אצל ענקיות הטכנולוגיה, משקף גם משבר אמון של לקוחות במדיה. אנשים חוששים ממעשי נוכלות בדיגיטל, שגדלו לממדים מפלצתיים, ומאוד מתוכחמים. ראיתי כבר סרטוני תדמית של נוכלים, שנראים מאוד מרשימים, אבל מאחוריהם לא עמד דבר וחצי דבר, אלא רק נוכלי רשת. לכן, מאוד מומלץ בכל הפקת סרטון תדמית, לקחת בחשבון שישנם אנשים רבים שחוששים ממעשי נוכלות, וחייבים שסרטון התדמית ישקף מציאות אמינה לאותם אנשים. בנוסף, הכי חשוב להיות ממוקדים, ולנסות להעביר את המסרים השיווקיים בזמן הכי קצר שאפשר, ועדיף בסביבות ה- 30 שניות, ובוודאי לא יותר מ- 60 שניות. 

מנהל שיווק- אתה עוקב אחריי מה שקורה עם המניות של ענקי הפרסום ברשת?

מתכנן את תקציב הפרסום בדיגיטל לשנה הבאה?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו תחילה סרטון תדמית למעשנה חשמלית חדשנית

מדובר על מכשיר מסוג מעשנה חשמלית, שמיועד לבישול חוץ, ומיובא לארץ על ידי חברת וול-דן. לצורך קידום שיווקי של המוצר, הפקנו סרטון תדמית קצר זה, באורך של כ- 40 שניות, שכולו מבוסס על צילומי וידאו של המוצר, כולל המלצה של שף על יתרונות המוצר, ללא כל קריינות, אלא בליווי מוזיקת רקע כייפית. 

ראו סרטון תדמית ליהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

מדובר על סרטון תדמית קצר, באורך של כדקה, אשר נועד להציג את היתרונות של הפקת סרטון תדמית לעסק. סרטון זה, מבוסס כולו על קטעים קצרים מתוך הפקות סרטוני תדמית של יהב הפקות מהשנה האחרונה. ניתן לראות את מגוון סגנונות ההפקה של החברה.

ראו דוגמת הפקת סרטון תדמית שהותאם למצב החדש

מדובר על מערכת תאורה בייתית, שמסוגלת לשנות אוירה. לצורך קידום השיווק בפייסבוק, הפקנו סרטון תדמית קצר זה, באורך של כ 30 שניות, כולו מבוסס על וידאו, כך שכל אחד יכול לראות את הפתרון, להבין את המסרים השיווקיים, ולהתחבר לפתרון. הסרטון לא כולל קריינות, כי רוב האנשים בפייסבוק בכלל לא פותחים את ערוץ השמע בטלפונים בזמן גלישה בפייסבוק. חשוב שהמסרים יעברו, גם ללא קריינות.

 

3. שיווק דרך פלטפורמות נוספות- כמו שכתבתי, מומלץ לא לוותר על שיווק דרך הפלטפורמות העיקריות של: גוגל, פייסבוק ואמזון (במידה ורלוונטי). אבל, מומלץ להתסכל גם על פלטפורמות נוספות, שבשנה האחרונה זכו לזינוק משמעותי בפרסום, והעיקריים הם: אינסטגרם וטיק טוק. מדובר על ערוצי פרסום, שנמצאים כיום בתנופה אדירה, וגוזלים נתח פרסום משמעותי מענקיות הטכנולוגיה. זו בין השאר אחת הסיבות לירידת המניות. במידה ובערוצים אלו נמצא קהל היעד של המוצר שלכם, אני ממליץ בחום להשקיע משאבים על ידי הפצת סרטון תדמית גם דרך צינורות פרסום אלו. חשוב להבין, שסרטוני התדמית צריכים להיות מותאמים לערוצים, שזה כולל בעיקר: סרטון תדמית באורך של 15-30 שניות, בפורמט לא סטנדרטי אנכי של 1080x1920 (שזה בדיוק ההיפך מהפורמט בשאר ערוצי הפרסום, או לפחות בפורמט מרובע של 1080x1080. 

ראו דוגמת הפקת סרטון תדמית שהותאם לאינסטגרם

מדובר על חברת וול-דן, יבואנית של ציוד לבישול חוץ תוצרת Muurikka, ומתחילה לשווק אותו בימים אלו. קהל היעד שלהם נמצא באינסטגרם, ולכן הפקנו סרטון תדמית זה, שכולו מבוסס על צילומי וידאו של המוצרים השונים, עם הייחוד שלהם, כאשר הסרטון באורך של כ- 30 שניות, והפורמט מרובע (1080x1080), כך שיוצג בצורה מיטבית באינסטגרם. הסרטון גם מתאים לשחווק בטיק טוק.

 

לסיכום, זה שהמניות של פייסבוק וגוגל קרסו, יצרו לדעתי הזדמנות שיווקית בהפקת סרטוני תדמית, שמחייבת התאמה של כל סרטון תדמית למדיה השיווקית שלו, כולל כניסה לערוצי פרסום נוספים.אולי יעניין אתכם גם:        איך להשפיע על קניות אונליין בהפקת סרטון תדמית?                                        חשיבות הפקת סרטון תדמית- רק בלי לחץ!

ראו דוגמת הפקת סרטון תדמית שהותאם לאינסטגרם

מדובר על מערכת תאורה בייתית שהלקוח היה מעוניין לקדם באינסטגרם. לצורך כך הפקנו סרטון תדמית זה, אשר מבוסס כולו על צילומי וידאו, הסרטון באורך של כ- 30 שניות בלבד, וללא קריינות אלא רק עם מוזיקת רקע. הפורמט של הסרטון הוא מרובע 1080x1080, כך שיוצג בצורה מיטבית באינסטגרם.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות