יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
האם גם כיום מומלץ שלכל עסק יהיה סרט תדמית?
נכתב:  ספטמבר 2023
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית,שהופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

 

רק לפני שנה המלצתי שלכל עסק כדאי שיהיה סרט תדמית!

לפני שנה, היינו במצב כלכלי מדהים, שנה אחריי שנות הקורונה, עם צמיחה כלכלית מדהימה. כמעט כל עסק הרגיש את הצמיחה. באותה תקופה, רוב העולם התרגל לבצע רכישות אונליין, במיוחד אחריי שנות הקורונה כשכולם היו סגורים בבתים. כל עסק רצה לצמוח במהירות, אחריי כמה שנים קשות של הקורונה. לכן, כמעט לכל עסק המלצנו להפיק סרט תדמית עבור העסק, ולהפיץ אותו בדיגיטל, כך שתתקבל חשיפה מירבית, במיוחד אם מטרגטים את הסרט אל קהל היעד. באותו זמן, סרט תדמית נחשב לכלי השיווקי היעיל ביותר, העלויות היו סבירות, וברוב המקרים עם הפקה נכונה, וטרגוט טוב של קהל היעד- עסקים ראו תוצאות מהירות יחסית. 

אבל, מאז ינואר השנה (2023), מאז שעלתה ממשלת הימין על מלא מלא, ופורסמה תוכניתו של יריב לווין למהפכה המשפטית, המצב הכלכלי בארץ בבת אחת כאילו נבלם. ההאטה הורגשה בכל המגזרים, וכולם התחילו לסבול. זה התחיל בחולשה של חברות ההייטק, בעיקר כי ההשקעות מחו"ל פחתו בצורה משמעותית. אליהם הצטרפו גם כל שאר העסקים, כי אנשים הפחיתו משמעותית רכישות, מחוסר בטחון של מה הולך לקרות במדינה. 

ברור שבזמנים כאלה, עסקים מפחיתים משמעותית את תקציבי השיווק, ומבצעים התייעלויות על מנת לשמור על העסק, ובמקרים רבים רואים פיטורין של הרבה עובדים, ושוב- מכל המגזרים. כל זה גורם כיום לחשוב שוב על ההמלצה משנה שעברה, ולשאול שוב: האם באמת כל עסק צריך כיום סרט תדמית? אין ספק, שכיום כדאי לחשוב שוב בנושא, ולבחון מה מומלץ לכל עסק, לפי סוג העסק.
 

אז, מה כן מומלץ כיום לחברות הייטק?

חברות הייטק מפתחות מוצרים שבדרך כלל נועדים לשיווק בחו"ל. ובחו"ל, דווקא ישנה השנה התעוררות כלכלית משמעותית. לכן, לחברת הייטק שנמצאת בתהליכים מתקדמים, ומעוניינת להתחיל ולחשוף את הפתרון הייחודי שלה, מומלץ הפקת סרט תדמית ששם דגש על הטכנולוגיה הייחודית, ועל הערך המוסף שהטכנולוגיה מאפשרת לקהל היעד הספציפי, והבידול ביחס לפתרונות חלופיים או מתחרים. את סרט התדמית מומלץ להפיץ בדיגיטל, תוך טרגוט של קהל היעד, במדיה הרלוונטית.  

 

מה מומלץ לחברות יצרניות בינוניות וגדולות כיום?

חברות יצרניות כיום, צריכות להשקיע בשיווק בכדי להגדיל מכירות, אחרת יתקעו עם מלאים של מוצרים, ויצברו הפסדים שלא יאפשרו להמשיך ולקיים את העסק. לכן, על מנת להגדיל מכירות של אותן חברות יצרניות, עבורם מומלץ להפיק את הסרטים הבאים:

- סרט תדמית לעסק- סרט של 1-2 דקות, שיתמקד בבידול של העסק, ויאפשר לקהל היעד שלהם להרגיש שמדובר על עסק חזק, ומוביל בתחומו. זה לא מגדיל מכירות, אבל בהחלט מחזק את התדמית של העסק, ומעודד אנשים להתעניין במוצרים של העסק. מומלץ שסרט התדמית יכלול צילומי וידאו של העסקים, כולל התשתיות שבעסק, כך שלקוחו פוטנציאלים יראו שמדובר על עסקים מבוססים עם הרבה יכולות. 

- סרטון תדמית למוצרי הדגל- לכל עסק יש את מוצרי הדגל. מוצרים שהם הכי נמכרים, ובדרך כלל הריווחיות שלהם יותר גבוהה. לכל מוצר כזה מומלץ להפיק סרטון תדמית קצר, נפרד לכל מוצר, מומלץ באורך של עד דקה, שיציג את הערך המוסף שלקוחות יכולים לקבל מהמוצר, ומה הבידול שלו ביחס לפתרונות קיימים. אם מדובר על מוצר פיזי, כדאי שרוב סרט התדמית יצולם בוידאו, מה שיאפשר ללקוחות פוטנציאלים לראות במו עינייהם את המוצרים. 

 

מה מומלץ לחברות שמספקות שירותים?

גם עסקים כאלה חייבים להשקיע בשיווק, ועבורם אנחנו גם ממליצים להפיק סרט תדמית עבור העסק. אבל, מכיוון שהשירותים נעשים על ידי אנשים, ובעצם מה שאותן חברות 'מוכרות' זה את האנשים של העסק שמספקים את אותם שירותים. לכן, מה שמומלץ לחברות שמספקות שירותים זה הפקת סרט תדמית שהוא יותר אישי. חשוב שלקוחות פוטנציאלים יראו את אנשי העסק, ישמעו אותם, ויתרשמו באופן בלתי אמצעי מהיכולות האנושיות. אז ברור שגם סרטי תדמית כאלה צריכים לכלול הרבה צילומי וידאו, שכוללים את אנשי העסק, והתשתיות שתומכות בשירותים המוצעים על ידי אותם עסקים.

 

מה מומלץ לחברות שמספקות תוכנות ואפליקציות?

עבור כאלה עסקים, אנחנו ממליצים להפיק סרטון תדמית קצר, לכל חבילת תוכנה, או לכל אפלקיציה בנפרד, שתציג את הערך שהתוכנה או האפליקציה מספקת לקהל היעד, ותראה את מסכי התוכנה העיקריים, דרך צילומי מסך אקטיביים (Dynamic Screen Shots), כך שלקוחות פוטנציאלים יוכלו לראות קודם כל שהתוכנה קיימת ועובדת, ואפילו איך נראים המסכים העיקריים של התוכנה. אנחנו לא ממליצים לכאלה עסקים, להפיק סרטוני אנימציה קצרים, למרות שהם מצויינים להציג נושא חדש, כי זה לא נותן ללקוח את הבטחון שאכן קיים כזה פתרון. בנוסף, לא הייתי ממליץ לכאלה עסקים להשקיע בהפקת סרט תדמית, למעט אם מעוניינים לחזק את התדמית של העסק. 

 

ומה מומלץ לעסקים קטנים?

כיום, הם הקורבנות הכי גדולים של המצב הכלכלי. עסקים אלה הם ללא יכולות פיננסיות שיאפשרו לצלוח את המשבר הנוכחי. הם חייבים למכור ועכשיו. לצורך כך, ברור שאין להם צורך בסרט תדמית שרק מציג את העסק, ובדרך כלל נועד לחיזוק התדמית של העסק. הם צריכים הגדלת מכירות. את זה יעשה להם הכי טוב סרטון תדמית קצר, שיציג בוידאו את המוצר העיקרי של אותו עסק, או מספר סרטוני תדמית במידה ומדובר בכמה מוצרים. עדיין, הפקת סרטון תדמית, המצולם בוידאו, עלולה להיות יקרה וכבדה על היכולות של עסקים קטנים. לכן, אם תקציב השיווק מוגבל, אני ממליץ להשקיע רק בדף נחיתה מוצלח, ולקדם אותו בדיגיטל, תוך טרגוט של קהל היעד, בכל מדיה בו הוא נמצא. לעסקים ממש קטנים, שהשירות ניתן על ידי אנשים ספציפים, אפשר להפיק סרטונים קצרים שמצולמים בסמארטפון, שאותם מעלים לדיגיטל, במטרה ליצור קשר אישי עם קהל היעד. 

מאמרים נוספים בנושא סרטי תדמית, שאולי יעניינו אתכם:מה עלות הפקת סרט תדמית לעסק?

                              
תיק עבודות מגוון של סרטי תדמית שהפקנו

 ראו סרט תדמית לחברה שמספקת מערכות ניהול חינוך ורווחה

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר מציג עסק שפיתח ומשווק מערכות ניהול חינוך ורווחה. למרות שמדובר על תוכנה, הסרט כולל צילומי וידאו רבים של העסק והמוצר שהם פיתחו, כאשר את מסכי התוכנה העיקריים מציגים דרך צילומי מסך אקטיביים, מה שמאפשר ללקוחות פוטנציאלים לראות שהעסק קיים, ושהתוכנה קיימת ועובדת, ואפילו איך היא נראית. 

 ראו סרט תדמית לחברת יזמות והשקעות בנדל"ן שהפקנו לאחרונה

מדובר על הפקת סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר הופק עבור חברת יזמות והשקעותבנדל"ן, ביקשה סרט תדמית ייחודי שיציג אותה באור שונה לחלוטין משאר חברות היזמות בארץ. לכן, התסריט לסרט זה היה כזה שיעלה חיוך קל על שפתי מי שצופה בסרט. צריך להבין, לא כל אחד מבין הומור, ויהיו לא מעט אנשים שיפגעו, במידה ולא הבינו את ההומור. לכן, ההומור בסרט זה הינו כזה שיתפש כנחמד על ידי כל מי שצופה בסרט. 

 

לסיכום, לפני שנה המלצנו כמעט לכל עסק להפיק סרט תדמית, שיחזק אותו בתחום העסקי, ויעודד אנשים ליצור קשר. כיום, כל עסק צריך לבחון מה מתאים לו, ולתקציב השיווק שלו, ולהפיק סרט תדמית לעסק, או סרטון תדמית למוצרים השונים. ובכל מקרה, להמשיך ולהשקיע בשיווק, אם רוצים לשרוד, בשוק התחרותי בו אנו נמצאים.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות