יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
איך מייעלים את יום הצילומים בעסק, על מנת להפיק כמה סרטוני תדמית?
נכתב: אוקטובר 2023

יום צילומים בעסק הינה פעילות מאוד מורכבת ויקרה!

אחד האמצעים היותר יקרים בהפקת סרטוני תדמית הוא יום הצילומים. ביצוע יום צילומים בעסק, הוא דבר מורכב, בו משתתפים הרבה מאוד אנשים מחברת ההפקה, וגם אנשים מהעסק עצמו, וציוד רב ויקר שאת חלקו בכלל צריך להשכיר עבור יום הצילומים כי לא כל חברת הפקה מחזיקה את כל הציוד היקר, כמו: טלפרומפטר, או תאורה מיוחדת וכד. חשוב להבין שעצם הצילומים בעסק גם פוגעים בעבודה השוטפת, כך שזו עלות נוספת למי שהזמין את הפקת הסרטונים ואת יום הצילומים. חייבים לעשות את הכל על מנת שיום הצילומים יהיה יעיל ככול האפשר, ויסתיים עם מינימום פגיעה בעבודה השוטפת בעסק, ועם כל חומרי הגלם הנדרשים לצורך העריכה של כל אחד מסרטוני התדמית שהוזמנו. ניתן לעשות את זה, רק אם מתבצע תכנון מוקדם של כל מה שנדרש לצלם באותו יום צילומים, והכנה של העסק לקראת הצילומים. 


ראו תחילה 4 סרטוני תדמית אשר הופקו ביום צילומים יחיד:
 
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

 סרטון תדמית למוצר לצורך שיווק בארץ

מכיוון שבארץ קהל הלקוחות המקצועי דובר אנגלית מצויינת, אז לצורך שיווק בארץ של אותו מוצר, רק הוספנו לאותו סרטון תדמית כתוביות תרגום בעברית. חשוב להבין, רק בישראל באמת קוראים כתוביות. לא ניתן ליישם את אותו פתרון לדוברי שפות שאינם אנגלית. חייבים קריינות בשפת המקום.

איך ניתן לייעל למקסימום את יום הצילומים שמבוצע בתוך עסק?

בכדי שניתן יהיה להפיק מספר סרטוני תדמית ביום צילומים יחיד, מומלץ להקפיד על הנושאים הבאים:

1. תחקיר ותסריטים תחילה- השלב הראשון והחשוב ביותר בהפקה הוא התחקיר וגיבוש תסריטים לכל סרטוני התדמית שרוצים להפיק. זהו תהליך איטראטיבי, של הלוך ושוב של מספר גרסאות עד שסוגרים במדוייק את התכולה של כל סרטוני התדמית. 

2. סיור מקדים במקום הצילומים- לפני שמתחילים בכלל לחשוב על 'מה מצלמים', צריך לקחת את התסריטים של כל סרטוני התדמית אל המקומות שמעוניינים לצלם, ולסייר בהם בצורה יסודית. בכל מקום יש לבחון את אפשרויות הצילום ובעיקר מה המגבלות בכל מקום, וכן איזה ציוד נדרש להביא לאותו מקום. 

3. הכנת מסמך דרישות לוגיסטיות ללקוח- אחריי שמקיימים סיור מקדים במקומות הצילומים, בעצם די יודעים איזה ציוד וכמה אנשים חברת ההפקה צריכה לדאוג ליום הצילומים. השלב הבא הוא לדרוש מהלקוח לבצע את כל ההכנות הנדרשות במקומות הצילום לקראת יום הצילומים, וזה עבור כל סרטון תדמית שמתכננים לצלם. הדרישות מתחילות בניקיון המקומות, דרך הוספה של כל מה שנדרש במקום בזמן הצילומים, ועד לאיזה אנשים מהלקוח אמורים להשתתף בצילומים בכל אחד מהמקומות. 

4.  הכנת מסמך Shooting- מדובר בעצם על טבלה, המציגה בכל שעה נתונה משעות הצילום, מה הולכים לצלם, כולל אם מדובר על כמה זויות צילום באותו מקום, צריך להגדיר את כולן בזמן המתאים. את זה יש להגדיר עבור כל סרטון תדמית

5. תיאום יום הצילומים- רק אחריי שהלקוח הודיע שהתבצעו כל ההכנות הלוגיסטיות ליום הצילומים, רק אז יש לתאם את יום הצילומים, כך שיהיה נוח לכל המשתתפים בצילומים. 


לסיכום, בהכנה מוקפדת ומקדימה של כל מה שמתוכנן לצלם בתוך עסק, ניתן להפיק מספר סרטוני תדמית ביום צילומים יחיד. חשוב לבצע את כל ההכנות המקדימות, מה שבסופו של דבר מוזיל את עלויות ההפקה של כל סרטון תדמית.
 למידע שימושי נוסף בנושא:     סרטון תדמית- חשיבות הרגש דווקא בעולם הדיגיטלי-  לחץ כאן                                             ממה מומלץ להימנע בהפקת סרטוני תדמית-  לחץ כאן


 

 סרטון תדמית למוצר למטרות שיווק בארצות הברית

מדובר על סרטון תדמית של כ- 1.5 דקות, אשר מציג את היתרונות של מפזר החום החדשני, ומציג את הגוף הטכנולוגי שפיתח מפזר חום זה. הסרטון מלווה בקריינות מקצועית של קריין שהוא American Native Speaker. 

 סרטון תדמית להדרכת התקנה של המוצר החדשני

מדובר על סרטון תדמית מקצועי של כ- 2 דקות, בו מציגים את היתרונות של המוצר, ואת צורות ההתקנה האפשריות של המוצר, וההתאמה שלו לכל סוגי ההתקנות כולל במקום מוצר קיים. הסרטון מדגים בצורת 'צעד אחר צעד' את כל מה שנדרש לבצע בכדי להתקין את המוצר

 סרטון תדמית לתערוכה מקצועית של המוצר בישראל

מדובר על אותו סרטון תדמית, רק שהפעם מכיוון שמדובר על תערוכה, בה לא משמיעים סאונד, כלומר- בלי קריינות, שילבנו באותו סרטון כותרות גדולות ומודגשות שמעבירות בצורה מעניינת ומושכת את כל המסרים השיווקיים שבמקור הועברו דרך הקריינות

 ראו סרטון תדמית קצר בנושא: 30 שניות על חשיבות הפקת סרטון תדמית לעסק

מדובר אכן על סרטון קצר באורך של כ 30 שניות, אשר מציג בצורה הכי פשוטה וברורה למה מומלץ לכל עסק להפיק סרטון תדמית. הסרטון לא כולל קריינות, אלא מבוסס כולו על קטעים מתוך סרטוני תדמית שהפקנו בשנתיים האחרונות, מלווים בכותרות גדולות ומודגשות, שמבהירים בצורה ויזואלית את היתרונות של סרטון תדמית שמפיקים עבור עסק. שימו לב, שרוב סרטוני התדמית כוללים צילומי וידאו רבים, כי כיום לקוחות מעדיפים לראות במו עינייהם את המוצרים והעסקים, במקום סרטוני אנימציה. לכן, מאוד חשוב להיות יעילים בהפקת סרטוני תדמית, במידה ומעוניינים שהסרטונים יכלולו צילומי וידאו.

 ראו סרטון תדמית מקצועי למשרד עורכי דין שהפקנו לאחרונה

מכיוון שלשכת עורכי הדין הטילה מספר רב של מגבלות על משרדעי עריכת דין בהקשר של פרסומות, הדרך המומלצת לקדם שיווקית משרדי עירכת דיןף, היא באמצעות הפקת סדרת סרטוני תדמית מקצועיים, או מה שמכונה 'סרטוני טיפים מקצועיים'. סרטון תדמית מקצועי זה, הינו אחד מתוך סדרת סרטוני תדמית מקצועיים שהפקנו למשרד עריכת הדין של עו"ד כפיר דיין דובב. בכדי להיות יעילים בהפקת הסרטונים, בוצע תחקיר מקיף במשרד, והוכנו מראש מספר תסריטים שונים לסרטונים המקצועיים. ביום הצילומים, הבאנו גם מכשיר טלפרומפטר, בו שולבו כל הטקסטים של סרטוני התדמית השונים, כך שניתלן היה לצלם די במהירות וביעילות את כל הסרטונים, עם מינימום הפרעה לעבודה השוטפת במשרד. כל הסרטונים הועלו לאתר של המשרד, אבל גם משמשים להפצה ברשתות חברתיות.