יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
איך קובעים את המראה של סרטון תדמית שמתכננים להפיק?
עודכן: אוקטובר 2023

למה הכוונה כשאומרים 'איך יראה סרטון תדמית'?

מצפייה בסרטוני תדמית של חברות שונות, נראה שכל סרטון תדמית נראה שונה. זה בכלל לא מפתיע. סרטון תדמית לעסק צריך לשדר מקוריות וייחודיות, ובכך להקרין גם על העסק. תארו לעצמכם שני סרטוני תדמית דומים, על עסקים באותו תחום. מה הלקוח הפוטנציאלי צריך להבין מתוך זה, שגם אין באמת הבדל בין שני העסקים? בכך מוכשלת לחלוטין הגישה השיווקית, שמנסה לקדם את העסק דרך הסרטון. ובכן, החלטה חשובה בתהליך הפקת סרטון תדמית היא בגדול 'איך הסרט נראה'? האם מדובר על סרט המבוסס על צילומי וידאו, או סרטון אנימציה? האם מדובר על סרטון בסגנון פרסומת קצרה, או הפקת סרטון תדמית מקצועי ומעמיק? אין ספק, בכדי להעביר את המסרים השיווקיים בצורה הכי יעילה לקהל היעד של העסק, סרטון התדמית חייב לשדר מקוריות וייחודיות, כך שהלקוח הפוטנציאלי יבין למה כדאי לו לבחור באותו עסק על פני המתחרים.

 

אז איך באמת קובעים איך יראה סרטון התדמית שהולכים להפיק?

השלב החשוב ביותר שקובע איך יראה סרטון התדמית הוא התחקיר שמבצעים על העסק. במסגרת תחקיר, שמבצעת חברת ההפקה ביחד עם העסק, לומדים את הנושאים הבאים:

1. מיהו קהל היעד?

2. מה היכולות של העסק מבחינת מוצרים או טכנולוגית?

3. מה הייחוד של העסק ביחס למתחרים בתחום, או ביחס לפתרונות חלופיים?

4. מה המסרים השיווקיים העיקריים שמעוניינים להעביר לקהל היעד?

חשוב שהצוות שמבצע את התחקיר מטעם חברת ההפקות יהיה אדם עם ניסיון שיווקי, שמסוגל להביט על החברה באופן אובייקטיבי. הוא כמובן עובד מול אנשי השיווק המקצועיים של העסק, שמכירים מצויין את השוק והמתחרים, אבל להם יותר קשה להביט על העסק שלהם באופן אובייקטיבי, ולכן איש שיווק חיצוני לחברה יכול לתרום משמעותית להבנת הייחוד של העסק.

בעקבות התחקיר, מכינים בריף שמאושר על ידי הלקוח, ואותו מוסרים לקופירייטר מקצועי, שהוא זה שאמור להציע את 'הסיפור' של סרטון התדמית, או מה בעצם רוצים להגיד בסרטון בצורה מפורטת, שזהו למעשה התסריט של הסרט. לאחר אישור של הלקוח לתסריט, כאשר יודעים מה בעצם רוצים להגיד, עכשיו מתקיימת ישיבת צוות מורחב בחברת ההפקות, שעוברת על הבריף ועל התסריט, וביחד מגבשים איך יראה הסרט מבחינה ויזואלית, כך שיעביר בצורה הכי טובה את המסרים השיוקיים אל קהל היעד. ברגע שהמראה מתגבש, חשוב להעביר אותו ללקוח לאישור. קחו בחשבון שבשלב הזה יידרשו כמה איטרציות מול הלקוח, כי כצפוי הלקוח לא 'איש קולנוע', וקשה להם לדמיין איך יראה הסרט על סמך מסמך שקיבלו. אנחנו ממליצים שלשלב של אישור הלקוח למראה, לשלוח לו גם קישור לסרטון שנראה ויזואלית דומה למה שמציעים, כך שהוא יוכל לדמיין יותר בקלות את הסרטון שלו.


ראו את שלושת סרטוני התדמית הבאים, שמייצגים שלושה תפישות מראה שונות לחלוטין:
 
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

לסיכום, המראה של סרטון תדמית שמתכננים להפיק, נקבע במשותף עם הלקוח, אחריי תחקיר מעמיק בעסק, והכנת תסריט על ידי קופירייטר של חברת ההפקות. מוצגות כאן 3 דוגמאות שונות של מראה שונה לחלוטין של סרטוני תדמית שהפקנו.

 למידע שימושי נוסף בנושא:     לתיק עבודות סרטוני תדמית-  לחץ כאן                                             כל המידע בנושא הפקת סרטוני תדמית-  לחץ כאן


 

 סרטון תדמית למרכז הקונגרסים בירושלים- בנייני האומה

מדובר על סרטון תדמית של כ 2 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית את בנייני האומה בחו"ל. מה שלמדנו במסגרת התחקיר המעמיק שבוצע בבנייני האומה, הוא בעיקר היכולות המגוונות לקיים במקום ארועים בתוך 27 חללים שונים, כל אחד בגודל שונה, ושהמקום יכול להכיל בו זמנית עד כ- 50 אלף איש(!). מדובר על מרכז קונגרסים מאוד ייחודי, כמעט בכל קנה מידה בין לאומי. לכן, סרטון תדמית זה מבוסס כמעט כולו על צילומי וידאו של המבנה, הן מבפנים והן מבחוץ, על ידי מצלמות וידאו נייחות, ניידות וצילומי רחפן. הצילומים כוללים גם תיעוד מתוך מגוון עצום של אירועים, מכל תחומי הטכנולוגיה והעשייה, החל מאולמות קטנים ואינטימיים, ועד לאודיטוריום שיכול להכיל 3,000 אנשים. כמובן, שמנו דגש גם על הגישה הנוחה למקום, שוב מתועדת בצילומי וידאו, כשהכל בסגנון: טוב מראה עיניים. אין ספק, שסרטון תדמית שכזה מקדם שיווקית את המרכז מול קהלי היעד במדינות השונות.

 סרטון תדמית לאפליקציה חדשה להשכרת דירות

מדובר על הפקת סרטון תדמית של כדקה, אשר נועד לקדם אפליקציה חדשה של השכרת דירות אונליין. מכיוון שלא מדובר על דירה ספציפית במקום ספציפי, אלא החברה שפיתחה את האפליקציה מציגה קונספט השכרה חדש לחלוטין. כיום, כל השכרת דירות מבוסס על הרבה מאוד 'בלבול מוח' ונסיעות רבות אל הדירה המושכרת. האפליקציה החדשה חוסכת את כל הבלגאן למשכיר הדירה, אבל עושה את זה בקונספט חדש. מניסיוננו, הדרך הנוחה והפשוטה ביותר להציג קונספט חדש, שגם מסביר אותו בצורה הכי יעילה, היא דרך סרטון תדמית באנימציה. באופן כזה, הלקוח הפוטנציאלי מתחבר בקלות לרעיון החדש, ובעצם מונע לפעולה בצורה הכי יעילה. זה גם מה שהוכח בפועל, אחריי הפקת הסרטון והשיווק שלו ברשתות החברתיות, הוא זכה להרבה מאוד צפיות ושיתופים, ופנייה רבה של לקוחות פוטנציאלים.

 סרטון תדמית למיזם חדש בשוק האמריקאי

מדובר על סרטון תדמית של כ- 1.5 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית מיזם חדש בשוק האמריקאי. בסרטון תדמית זה רצינו ליצור אפקט חזק של יצירת רגש, בכדי לעורר הזדהות של האמריקאים עם המצב בחזית בארץ, כך שיתרמו לחיזוק עסקים בפריפריה. לצורך יצירת הרגש, השתמשנו במגוון גדול של סרטוני תדמית מתוך Stock Footage, צילומים של ילדים תחת הפגזה ונזקים לרכוש בעקבות ירי קסאמים, תמונות מתוך 3 עסקים שונים קטנים בקו העימות, ולבסוף צילומי מסך אקטיביים (Dynamic Screen Shots) של מסכי האתר בו הועלה המיזם, כך שלקוחות פוטנציאלים יכולים לראות בסרטון התדמית בדיוק איך נראה האתר, ואיזה מוצרים מוצעים במסגרתו. 

 ראו סרטון תדמית ליהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

סרטון תדמית ליהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים, מבוסס על קטעים מתוך מגוון גדול של סרטוני תדמית שהפקנו השנה. לכן גם קוראים לו שואוריל 2020 Showreel. מתוך סרטון תדמית זה ניתן לראות את המגוון הגדול של סגנונות הפקה ללקוחות עסקיים. אני תמיד אומר, שאין לנו שני סרטוני תדמית זהים. לכל חברה אנחנו תופרים סרטון תדמית שונה, לא רק בתוכן, אלא גם בסגנון ההפקה, כך שכל עסק יקבל מראה ייחודי שמותאם עבורו, ועבור קהל היעד שלו. 

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות