יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
איך לתפוס את תשומת הלב של הלקוח באמצעות סרטון תדמית?

העולם העסקי כיום תחרותי מתמיד!

בעבר כל עסק פיתח טכנולוגיה ייחודית, ובאמצעותה פיתח מגוון מוצרים ייחודיים, אותם הוא היה משווק כמעט בלעדי. אבל, הזמנים השתנו. כיום, לכל עסק ישנה תחרות, גם בפתרונות מאוד מתקדמים. והתחרות הפכה גם ליותר אגרסיבית. זה ידוע שהכלי היעיל ביותר לקדם שיווקית את העסק הוא סרטוני תדמית שמופקים לחברה ולמוצרים. ומכיוון שרוב ערוצי במדיה באינטרנט הם בחינם, כל עסק שהפיק סרטון תדמית, מפיץ אותו בכל מדיה אפשרית. הלקוחות מוצאים את עצמם מופצצים בעשרות סרטוני תדמית בכל תחום, גם אם זה בכלל לא תחום שמעניין אותם, במה שנקרא 'הפצצת מידע'. 

במצב של 'הפצצת מידע', בו כולם מפיקים סרטוני תדמית, עולה השאלה: איך לתפוס את תשומת הלב של הלקוח באמצעות סרטון התדמית שלכם?

מה מומלץ לעשות בהפקת סרטון תדמית כך שיתפוס את הלקוח?

על מנת שסרטון התדמית שאתם מפיקים, אכן יבלוט ביחס לתחרות, ימשוך את תשומת הלב של לקוחות פוטנציאלים, אשר יקליקו על הסרטון, ובסוף הצפייה יתניעו תהליך רכישה, או יפנו לחברה לקבלת פרטים נוספים, מומלץ שכל הפקה של כזה סרטון תשים לב לנושאים הבאים:

1. הצגת בעיה קיימת אצל קהל היעד- תחילת סרטון התדמית צריכה להיות 'הצגת הבעיה', תוך התמקדות בבעיה קיימת אצל קהל היעד, כך שתיווצר הזדהות של הלקוח הפוטנציאלי עם הנושא. אם הצופה הוא לא קהל היעד, או הנושא לא מטריד אותו, הוא כמובן לא ימשיך לצפות בסרטון, וזה לא בעיה כי בעצם אותו צופה הוא לא לקוח פוטנציאלי. 

2. הצגת הערך שיכול לקבל הלקוח הפוטנציאלי- לקוח שהזדהה עם הצגת הבעיה, הוא אכן לקוח פוטנציאלי, ולאותו לקוח צריך מיד אחריי הצגת הבעיה להציג את הערך שיקבל מי שירכוש את המוצר המוצג בסרט. לא מפרטים חשמליים, או הסברים מסובכים על צורת הפעולה של המוצר. זה לא מעניין את הלקוח הפוטנציאלי. מה שחשוב לו: 'למה זה טוב בשבילי'? זהו הערך ללקוח, ואם זה מוצג כבר בהתחלת הסרטון בצורה פשוטה וברורה- זהו השלב החשוב ביותר בתהליך הרכישה שיכול לבוא בהמשך. 

3. הפקה ויזואלית מקצועית- כל ההפקה של סרטון התדמית חייבת להיראות הכי מקצועי שאפשר. כל סממן חובבני, כמו צילומים לא מקצועיים, או שימוש במצלמה בתנועה ללא ממיצב כך שהתצוגה רועדת, מיד משליכה על איכות החברה והמוצרים שניתפשים כחובבניים, והצופה ינטוש את הסרט. האפשרות היחידה לתפוס את תשומת ליבו, ולגרום לו להמשיך ולצפות בסרטון זה שההפקה תהיה מקצועית מהשורה הראשונה.

4. עדיף סרטון המצולם בוידאו- האינטרנט הפך את כולנו לחשדניים. חוששים מעקיצה מספק לא קיים, או שימכרו לנו מוצר שבכלל לא עובד. לכן, ברגע שסרטון התדמית מצולם בוידאו, בו ניתן לראות את החברה והמוצרים, לראות אנשים אחרים משתמשים במוצרים ונהנים, האמון בחברה ובמוצרים גדל. אני תמיד אומר, שסרטון תדמית באנימציה כל אנימטור טוב יכול להפיק סרטון שנראה נהדר, גם עבור דברים שבכלל לא קיימים. אבל צילום בוידאו מחייב חברה קיימת ומוצרים עובדים. יותר קשה 'לזייף' בוידאו, ולהציג דברים לא קיימים. כמובן אפשר לשלב הדמיות דו-ממד או תלת ממד על מנת להסביר קונספטים חדשניים, אבל עיקר הסרט חייב להיות בוידאו.

5. תצוגה דינאמית ותזזיתית- כל מה שמוצג בסרטון התדמית חייב להיות סופר דינאמי עד כדי תזזיתי. תנועה מהירה לאורך כל הסרטון מושכת את תשומת הלב של הצופה בצורה הכי יעילה, ודי מחייבת אותו להישאר מרוכז במה שמציגים לו. לפעמים זה גורם להאצת נשימה עד כדי התרגשות, מה שנותן לצופה את התחושה שבעצם הוא מתרגש ממה שמציגים לו בסרטון. מאוד יעיל בקידום מכירות כמובן.

6. מוזיקה קיצבית מתגברת- לאורך כל הסרטון מומלץ לשלב מוזיקה קיצבית וכייפית, אבל כזו שמתגברת לאורך הסרטון. כמו שנאמר בסרט הטלוויזיה 'סבתא חיה מתה': להתחיל הכי מהר שאפשר, ולאט לאט להגביר את הקצב! זה שוב יוצר 'חוסר נשימה' והתרגשות אצל הצופה, מושך את שתומת הלב, ומעודד מכירות.

7. לחזק כל מסר פי שלושה- ברגע שהמסרים השיווקיים מוגדרים בצורה טובה כבר בשלב התחקיר והתסריט, אנחנו ממליצים לחזק את כל אחד מהמסרים בשלושה אמצעים: 

  - הצגה ויזואלית- המסר מוצג בצורה ברורה על המסך, דרך צילומי הוידאו

  - קריינות+כתוביות- המסר מוסבר ומודגש על ידי הקריינות שמלווה את הויז'ואל בצורה מסונכרנת. בנוסף, מכיוון שיש סיכוי שיצפו בסרט גם ללא סאונד, אז בכדי שלא לאבד את השמע של הקריינות, חייבים לשלב כתוביות בתחתית המסך של כל הקריינות.

  - כותרות דינמיות גדולות- המסר העיקרי, מוצג גם באמצעות כותרות גדולות ודינמיות, אשר מוצגות במסונכרן לויז'ואל, בהם מודגש המסר בצורה הכי מתומצתת, אבל ברורה, כך ש'תיצרב' בראשו של הצופה.

8. קריאה לפעולה- אל תניחו שאם הצופה אהב את סרטון התדמית, וצפה בו עד לסיומו, זה אומר שבוודאות הוא יתחיל תהליך של רכישה. תעודדו אותו לבצע משהו אקטיבי, בקריאה לפעולה אקטיבית, כך שתגרום לצופה לעשות משהו בכיוון החברה והמוצרים. זה כמובן לא אמור להיות משהו אגרסיבי, אלא כל דבר שיניע את הצופה לפעולה אקטיבית.
 

לסיכום, בכדי לבלוט מהתחרות, בכל הפקה של סרטון תדמית מומלץ להשתמש בכלים מגוונים אשר ימשכו את תשומת ליבו של הלקוח הפוטניאלי, ויגרמו לו להניע תהליך רכישה. אלה יהפכו באמת את סרטוני התדמית לכלי הכי אפקטיבי בקידום מכירות.אולי יעניין אותך גם:  מהם זמני צפייה בסרטוני תדמית?                               פתיחת ערוץ יוטיוב לסרטוני תדמית

מנהל שיווק- מעוניין קלדם שיווקית את העסק?

 

מעוניין לבלוט ביחס למתחרים, ולהיתפש כמוביל שוק?

ראו תחילה סרטון תדמית לאתר רכישות און-ליין של קרוזים

מדובר על סרטון תדמית של כ 1.5 דקות, אשר הופק לצורך קידום שיווקי של הזמנת קרוזים אונליין, והופץ בעיקר ברשתות חברתיות. הסרט הופץ בתקופה בה יש שיא הזמנות של קרוזים. בארץ קיימות מספר רב של חברות שמתמודדות בדיוק על אותו פלח שוק, ופועלות לקידום שיווקי כמעט באותו זמן, ובאותם אמצעים שיווקיים. בקיצור- תחרות מאוד קשה. בפועל, סרטון תדמית זה הופץ ברשתות החברתיות, זכה למעל 140 אלף צפיות, והגדיל משמעותית את מספר הזמנות שהחברה מקבלת בתקופה דומה שנה קודם. 

ראו סרטון תדמית למערכת תאורה בייתית חדשה שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרטון תדמית קצר, באורך של כ- 30 שניות, אשר נועד לקדם שיווקית מערכת תאורה בייתית חדשה, באמצעות קמפיין ברשתות החברתיות. בכדי להבטיח למשוך את תשומת הלב של קהל היעד לצפות בסרטון, הוא מבוסס על צילומי וידאו באיכות גבוהה, ומבצוע על ידי שחקנים שמדמים סיטואציה בייתית בעייתית שכל אחד יכול להזדהות איתה, ומציג בצורה פשוטה ומעניינת איך הסיטואציה נתפתרת באמצעות מערכת התאורה החדשה. מסיבה זו, שיעור הצפייה בסרטון היה מאוד גבוה, ושיעור הנטישה היה מאוד נמוך. 
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- הפקת סרטוני תדמית לעסקים

ראו סרטון תדמית למיזם בשוק האמריקאי שהפקנו לאחרונה

ראו סרטון תדמית של כ- 1.5 דקות, אשר פונה לקהל יעד מאוד מסויים בארצות הברית, במטרה לרתום אותו למיזם שבמסגרתו מגייסים כסף לתמוך בעסקים קטנים שבקו העימות בארץ. בכדי לחבר את קהל היעד עם הנושא, נכתב תסריט שמבוסס על חיזוק הקשר הרגשי לישראל ולנושא. תחילה מוצגת 'ישראל היפה', אשר מופתעת מירי קסאמים, אזעקות וסירנות של אמבולנסים, עם התגובות של ילדים תחת מתקפה. הכל מצולם בוידאו בשילוב תמונות סטילס. כל אלה יוצרים רגש הזדהות עז עם הנושא, ובהמשך מציגים את תכולת המיזם, והעסקים הקטנים שמאחוריו, עם הנעה לפעולה. אין ספק שכאלה סרטוני תדמית, המבוססים על סיפור מעניין שיוצר רגש, מניעים לפעולה בצורה הכי יעילה.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות