יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
איזה פרמטרים מומלץ למדוד, על מנת לבחון יעילות סרט תדמית בדיגיטל?
כל עסק כיום בשלב כזה או אחר, לקדם את העסק בדיגיטל
כבר כתבתי את זה בהמון מאמרים בשנה האחרונה, לכולם ברור שהכי כדאי לקדם את העסק בדיגיטל, כי ניתן לבצע לא מעט פעולות שיווקיות בחינם, וגם הפעולות שבתשלום הן בעלות זניחה ביחס לכל מדיה אחרת, בוודאי לעומת הטלוויזיה. בנוסף, הדיגיטל מאפשר מיקוד מאוד גבוה של קהלי יעד, כך שגם כשמשקיעים בפירסום, באמצעות טרגוט של קהל היעד ניתן להגיע במדוייק ללקוחות שהם הכי פוטנציאלים לביצוע רכישה. לכן, כמעט כל עסק כיום בתהליך כזה או אחר של קידום העסק בדיגיטל, ורובם אפילו השקיעו, או משקיעים בהפקת סרט תדמית לעסק, על מנת לקדם אותו בדיגיטל.  

אבל, על מנת להפיק סרט תדמית עבור העסק, נדרשת השקעה של זמן וכסף, וכמון מנהלי השיווק שואלים את עצמם האם ההשקעה כדאית? או, 'איך אדע שסרט התדמית שהפקנו אכן מניב תוצאות'? בדיוק בנושא זה עוסק המאמר, במטרה לענות על השאלה: איזה פרמטרים מומלץ למדוד ואיך, על מנת לבחון את יעילות סרט תדמית בדיגיטל?

איזה כלים קיימים בדיגיטל למדידת היעילות של סרט תדמית?

אחד היתרונות הדגולים של הדיגיטל, זה שיש בו כלים מקצועיים, שחלקם אפילו חינמיים, שמאפשרים ביצוע מדידות רבות של ביצועי סרטי תדמית, כשהעיקריים הם:

1. Google Analytics GA4- מדובר על כלי מקצועי חינמי של גוגל, שמאפשר ביצוע של מגוון עצום של בדיקות ביצועי סרטים בדיגיטל, כמו למשל: מספר צפיות, משך צפייה, מאיפה צופים, מאיזה מכשיר וכן הלאה. חשוב לעבוד עם גרסה GA4 האחרונה שנתמכת על ידי גוגל, כי הגרסה הקודמת פחות חזקה ולא נתמכת יותר על ידי גוגל.

2. Youtube Analytics- זהו האנלייזר של יוטיוב, לצורך בדיקת ביצועי סרטים שהועלו ליוטיוב, ומאפשרת כמעט את אותן מדידיות כמו Google Analytics, לסרטים שהועלו ליוטיוב. גם כלי מקצועי זה הוא חינמי.

3. Social Media Analutics- אלה כלי אנליזה של הרשתות החברתיות, שמאפשרים מדידה של פרמטרים עיקריים של צפייה בסרטים שהועלו ישירות לרשתות החברתיות, כולל פרמטרים יחודיים לרשתות כגון: Like או Share. כלים אלו הם חלק מובנה המרשתות, וישימים רק לסרטים שהועלו ישירות לרשתות, ולא משנה באיזה פורמט.

4. סקרי צפייה- סקר צפייה הוא פנייה ישירה לצופים בסרטי התדמית, על מנת לקבל מהם משוב על חוויית הצפייה, בשאלות כגון: מה אהבת בסרט התדמית, מה לא אהבת, האם הסרט השפיע על החלטת הקנייה שלך, וכן הלאה. זהו כמובן כלי מאוד יקר, אבל היתרון שלו הוא בקבלת תשובות ישירות וחשובות, שלא ניתן לקבל מהכלים החינמיים שברשת. 

 

מה מומלץ למדוד על מנת להבין אם סרט התדמית יעיל בדיגיטל?

הפרמטרים המומלצים למדידה, על מנת להבין אם סרט התדמית שהפקתם אכן מוצלח, הם: 

1. מספר הצפיות- כמה אנשים בסך הכל צפו בסרט התדמית מאז העלתו לדיגיטל

2. מאיפה הגיעו הצופים- נתון זה מאפשר ללמוד אם אכן הסרט הגיע לקהל היעד

3. זמן שהייה- כמה זמן כל צופה נשאר לצפות בסרט, לפני שנטש. כמובן, ככול שזמן השהייה גבוה יותר- המשמעות היא שהסרט מעניין את הצופים. 

4. שימור צופים- כמה מהצופים נשארו לצפות בסרט לכל אורכו. כמובן, ככול שירידת מספר הצופים איטית יותר, שוב המשמעות היא שהסרט אכן מעניין את רוב הצופים.

5. אחוזי המרה- כמה מתוך הצופים החליו לבצע פעולה אקטיבית רצויה לטובת העסק, כגון: רכישת המוצר, מילוי טופס פנייה, וכן הלאה. זהו הנתון החשוב ביותר לדעת אם סרט התדמית הצליח להפוך צופה בסרט ללקוח בפועל.

6. השוואה בין ערוצים- במידה והסרט הועלה למספר ערוצי מדיה בדיגיטל, מומלץ לבדוק את ביצועי כל ערוץ בנפרד ולהשוות בינייהם, על מנת להבין איזה ערוציה הפצה יעילים יותר. ברשתות החברתיות ישנה אפשרות גם לביצוע שיתוף. לכן, צריך לבדוק גם פרמטר זה, כי הוא משמעותי מבחינת הצלחה של הסרט.

מנהל שיווק- מעוניין לקדם את העסק שיווקית באמצעות הפקת סרט תדמית?

מעוניין לדעת איך תדע שהסרט תדמית אכן יעיל בדיגיטל?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראה תחילה סרטון קצר שמסביר את חשיבות הפקת סרט תדמית לעסק

מדובר על סרטון באורך של כדקה, אשר מסביר את היתרונות של הפקת סרט תדמית לעסק, מלווה בכותרות גדולות ומודגשות של המסרים העיקריים. למרות שהסרט לא קודם בדיגיטל, אלא רק הועלה לאתר של יהב הפקות, הסרטון זכה למאות צפיות, בתוך כמה חודשים, כאשר זמן צפייה ממוצע היה כ- 40 שניות, עם שימור מאוד גבוהה של הצופים, ויחס המרה גבוה.

ראו סרטון תדמית לחברה שמספקת מערכות ניהול חינוך

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית חברה שמספקת תוכנה ייעודית לחינוך ורווחה. סרט התדמית טורגט לגופי חינוך, וזכה לצפייה מאוד גבוהה, וליחס המרה מצויין. הסרט מתמקד ביתרונות של התוכנה, תוך הצגת מסכי התוכנה העיקריים, מה שמחבר את הלקוחות הפוטנציאלים לפתרון.

ראו סרט תדמית לחברת יזמות והשקעות בנדל"ן

כאן מדובר על הפקת סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית חברת יזמות והשקעות בנדל"ן. הייחוד של סרט תדמית זה בכך שבמקום סרטוני תדמית רציניים כמקובל בתחום, סרט זה הינו קליל, ומעט הומוריסטי, מה שמעלה חיוך קל על שפתי הצופים. לראיה, זמני הצפייה בסרטון זה היו מאוד ארוכים, נטישה נמוכה, ויחס המרה מצוין.
נכתב: אוגוסט 2023

לסיכום, הדיגיטל כולל מספר רב של כלים מקצועיים וחינמיים, לבדיקת הביצועים של סרט תדמית שהועלה לדיגיטל. לכן, ניתן בצורה קלה ומקצועית, לבחון את היעילות של סרט תדמית, ולעדכן אותו במידת הצורך.  למאמרים נוספים בנושא:   מה באמת מעניין לקוחות כשהם צופים בסרט תדמית למוצר חדש?                                       הפקת סרט תדמית לעסק- דברו בשפה של קהל היעד

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות