יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
איך התארגנות מוקדמת בהפקת סרט תדמית, מוזילה עלויות?
עודכן: אוגוסט 2023

יום צילומים לסרט תדמית בעסק- יקר!

אחד המרכיבים היותר יקרים בהפקת סרטי תדמית הוא יום צילומים. בכדי להקטין עליות, השאיפה היא לסיים את הפקת סרט התדמית במינימום ימי צילום. לצערי, בהרבה מקרים זמן צילומים יקר מתבזבז עקב חוסר הכנה מתאימה בשטח לקראת הצילומים. חשוב לציין שכל ההכנות הם באחריות הלקוח.

אם כך, איך ניתן לחסוך זמן צילומים יקר?

נתאר להלן את הנושאים, שבמידה והוכנו מראש כראוי, יחסכו זמן צילומים יקר בהפקת סרט התדמית:

1. אישורי כניסה, אישורי צילום- בהרבה מקומות נדרש תיאום מוקדם של הגעת צוות הצילום, וכמובן אישור צילומים במקום. כבר קרה לנו לא פעם, שצוות הצילום "נתקע" בכניסה זמן רב, עד שהתקבל גם אישור להיכנס למתחם, וגם לצלם במקום. לכן, בכל אתר שבו מתוכננים צילומים (לוקיישן), יש לוודא שאין מגבלות צילום, ולהכין מראש אישורי כניסה למקום. ישנם מקומות, שנדרש תיאום צילומים גם מחוץ למבנים, כמו: חברות ביטחוניות, בתי חולים, מתחם רכבת ישראל וכד'. לא לשכוח גם לתאם חניה במקום, בעיקר לרכב עם ציוד הצילום.

2. התאמת המקום לצילומים- יש לבדוק מראש שהמקום המתוכנן לצילומים נקי ומסודר, ושאין במקום דברים מיותרים שיפריעו לצילומים.

3. מוכנות המצולמים- חשוב לוודא מראש שכול מי שאמור להיות מצולם בסרט התדמית באותו יום, יהיה במקום, ובהופעה מתאימה, קרי: עובדי חברה- רצוי עם אלמנט שמזהה את החברה, כגון: סרבל עבודה, חולצת חברה, כובעי חברה וכד. מנהלים- לבוש רשמי. במידה והסרט מיועד לחו"ל, רצוי שהמנהלים יהיו עם חליפות ועניבות. גווני בגדים- רצוי בצבע אחיד (ללא דוגמאות, פסים וכד) ולא צבעים בהירים (בוודאי לא לבן). חשוב שכול מי שמשתתף בסרט התדמית, קיבל מראש את התסריט, ומכיר את "חלקו" בתסריט.

4. צילומי חוץ- במידה ונדרש לבצע צילומי חוץ (אתרי בנייה, סככות עבודה, התקנות ציוד בשטח), חשוב שהצילומים יבוצעו בשעות הצהריים (בין 12:00-14:00). בשעות אלו ניתן יחסית בקלות לאתר זוויות צילום ללא סנוור או הצללה בעייתיים.

5. הקלטות סאונד- לצילומים שבהם נדרש הקלטת ראיונות, חשוב לאתר מראש מקומות שקטים ומרווחים לצורך הצילומים וההקלטות.

6. סבלנות- חשוב להבין, שצילומי סרטי תדמית בשטח אורכים זמן רב, החל מאיתור זווית הצילום הנכונה, מרחק הצילום, מרחב תנועה, תאורה, אקוסטיקה ועד ביצוע צילום מוצלח. בכול מקרה, מבוצעים מספר צילומים של אותה סצנה, על מנת שניתן יהיה בעריכה לבחור את הצילום היותר מוצלח. כול המשתתפים בצילומים אמורים להיות מודעים לכך, ולהמתין בסבלנות לתורם. לא נכון ל"תזמן" הגעת אנשים מסוימים שאמורים להשתתף בצילומים לשעות שונות, מכיוון שמאוד קשה להעריך מראש כמה זמן ייקח לצלם כל סצנה. עדיף שכולם יהיו זמינים לאורך כל יום הצילומים, וימתינו בסבלנות לתורם.


לסיכום, הכנה מקדימה ויסודית יכולה להוזיל משמעותית את עלות ההפקה של סרטי תדמית לעסקים, סרטי מוצר למוצרים טכנולוגיים או סרטי הדרכה.אולי יעניין אותך גם:    כמה עולה להפיק סרט תדמית?


                                 יחס עלות תועלת בהפקת סרט תדמית

מנהל עסק - מעוניין בהפקת סרטים לעסק?

 

מעוניין להגדיל מכירות בזמן קצר יחסית?

ראו תחילה סרט תדמית למוצר קוסמטי-רפואי מתקדם

ראו סרט תדמית למרכז הקונגרסים בירושלים שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית בארץ את מרכז הקונגרסים שבירושלים- בינייני האומה. הפקת סרט תדמית זה הייתה מאוד מורכבת. מצד אחד השתמשנו בהרבה חומרי גלם קיימים אצל הלקוח לצורך שילוב בסרט, ומצד שני רצינו לצלם כמה שיותר דברים חדשים שקיימים כיום במקום. בסופו של תהליך, הוחלט שנצלם במקום יום צילומים בודד, ביום בו אין כל פעילות במקום, ונשלב הרבה חומרי גלם שצולמו במקום בפעילויות שונות ומגוונות. בצילומים במקום הם גם צילומי וידאו ממערכת קרקעית, וגם צילומי וידאו מרחפן.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו סרט תדמית לחברת שילוח בינלאומית שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית ארוך יחסית, באורך של כ- 3 דקות, אשר נועד לחזק את המיתוג של חברת שילוח בינלאומית. בדרך כלל חברות שילוח מציגות סרטי תדמית המבוססים על הצגת משאיות, וציוד הובלה בין לאומי, כגון: ספינות ומטוסים. אנחנו כחברת הפקות סרטי תדמית המלצנו לחברת השילוח ללכת על הגישה האישית, ולייצר סיפור של ביצוע רילוקיישן של משפחה ישראלית לארצות הברית, ולצלם את כל התהליך שהם עוברים בדרך אל ארצות הברית. לכן, סרט תדמית זה, המבוסס כולו על צילומי וידאו, מציג את כל תהליך המעבר לחו"ל, החל מהעלאת רעיון המעבר, דרך כל התהליכים שהחברה מבצעת הן בבית הלקוח, והן בחברה עצמה, ועד לשילוח והגעת הציוד ליעד הסופי, כאשר החברה מבצעת את כל התהליך מדלת-לדלת, ומשחררת את הלקוח מכל כאבי הראש הכרוכים במעבר. אין ספק שהצגה אישית המבוססת על צילומי וידאו מעבירה את המסרים בסרט התדמית בצורה הכי יעילה.