יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
איך ההתקדמות הטכנולוגית השפיעה על סרטוני תדמית?

על איזה נושאים בהקשר של סרטוני תדמית, השפיעה ההתקדמות הטכנולוגית?

ההתקדמות הטכנולוגית בעשור האחרון, שכלל פריצות דרך טכנולוגיות רבות, השפיעה בצורה משמעותית על סרטוני תדמית. אם תסתכלו כיום על סרטון תדמית שהופק לפני עשור, הוא מיד יראה לכם הכי מיושן שבעולם. כמעט כמו באופנה, ההבדלים ממש בולטים ונראים לעין, גם לאנשים שהם לא מהתחום.

למעשה, ההתקדמות הטכנולוגית השפיעה בעיקר על 3 נושאים בסרטוני תדמית:

1. צילום סרטון התדמית

2. עריכת הסרטון

3. השיווק באמצעות סרטון התדמית


לפני שנבחן כל אחד מהנושאים, ראו 2 דוגמאות של סרטוני תדמית מודרניים שהפקנו לאחרונה:

מנהל עסק - מעוניין להבין איך השפיעה הטכנולוגיה של הפקת סרטוני תדמית?

מה המאפיינים של סרטון תדמית מודרני?
 

ראה תחילה סרט תדמית למערכת ניהול חדשנית של קווי ייצור

מדובר על סרטון תדמית של כ- 1.5 דקות, אשר מציג בצורה ויזואלית הן בעיה קיימת אצל מנהלי ייצור, והן את הפתרון המוצע על ידי החברה. בנוסף, בכדי לחזק את הבטחון של הצופה בזמינות ובנראות של הפתרון, מבוצע צילום וידאו של המערכת כפי שהיא מותקנת אצל לקוח מרוצה שמשתמש במערכת. רק החלק של ההסבר על המערכת מוצג באמצעות גרפיקה דינאמית, כי כך ניתן להסביר בצורה הכי פשטנית את המערכת.

סרטון תדמית לאתר הזמנת קרוזים אונליין

מדובר על סרטון תדמית קצר של כ- 1.5 דקות, אשר נועד לשנות הרגלי הזמנת קרוזים של לקוחות. בעבר, כל הזמנת הקרוזים בוצעה לאחר שיחת טלפון עם סוכן נסיעות. בסרטון תדמית זה, מוצג נושא הקרוזים בצורה מאוד חווייתית, על ידי צילומי וידאו הן של ספינות הקרוזים המדהימות, והן של המקומות המדהימים אליהם מפליגים. כלומר, הסרטון מנסה להחליף את סוכן הנסיעות, בצורה חווייתית ויזואלית.

איך ההתקדמות הטכנולוגית השפיעה על סרטוני התדמית?

 
נתאר להלן את ההשפעה הטכנולוגית על סרטוני התדמית בכל אחד מהתחומים:

1. צילום סרטון התדמית- אחת הפריצות הטכנולוגיות שקרו בעשור האחרון היא הכניסה של מצלמות DSLR לשימוש שוטף בהפקת סרטוני תדמית. בעבר, המצלמות המקצועיות היו גדולות ומסרובלות, כך שכל צילום עם תנועה חייב בניית מסילות לדולי, מאוד האריך את משך הצילומים וכמובן את העלות ללקוח. בנוסף, איכות בצילום הייתה HD, כאשר כיום כמעט כל מצלמה מאפשרת צילומי 4K, שזו איכות וידאו של לפחות פי 4, עם המון אפשרויות נוספות לשיפורים בעריכה. בנוסף המצלמות היו די רגישות לנושא התאורה. עבור כל צילום נדרשו המון תוספת של פנסי תאורה, ששוב גם האריכו את משך הצילומים וכמובן ייקרו את עלות ההפקה של כל סרטון תדמית. מצלמות ה DSLR ממש קטנות. הן נראות כמו מצלמות סטילס, כך שלקוחות אפילו מופתעים שאנחנו מגיעים לצילומים עם מצלמה כל כך זעירה. היו כבר כאלה שאמרו לנו: 'מזל שלא באתם לצלם עם טלפון סלולרי'. עדיין, למרות הגודל הזעיר, איכות הצילום מדהימה, כמעט ולא נדרש להוסיף תאורה לצילומים, וגם אם כן- אז ממש מינימלית. 1-2 פניס לאדים קטנים פותרים את הבעיה כמעט בכל תנאי תאורה. הבעיה היחידה שקיימת עם המצלמות הזעירות נובעת מגודלן, והוא צילום בתנועה מחייב מייצבים, אחרת הצילום 'רועד'. אבל, בזכות הגודל הזעיר של המצלמות קיימים כיום מגוון גדול של מייצבים אלקטרוניים ומכניים, במחירים ממש סבירים, שמאפשרים צילום בתנועה כאילו המצלמה נעה על גבי מסילה סטטית (דולי). בנוסף במצלמה משתמשים בסט גדול של עדשות, עבור סוגים שונים של צילומים, כאשר כיום בעדשות החדשות כבר קיימים מייצבים פנימיים שמשפרים את איכות הצילום בתנועה.


2. עריכת סרטון התדמית- בתחום זה יש בעיקר שיפורים ולא מהפכות. גרסאות התוכנה החדשות לעריכה כבר מגיעות בגרסת ענן, בהן מערכת ההפעלה יושבת על גביי מחשב העריכה, אבל שואבת את כל המאפיינים של תוכנת העריכה מהענן, שהיא הגרסה הכי אחרונה והכי מעודכנת של התוכנה. כמעט כל השיפורים שהוכנסו בתוכנות העריכה מתבססות על קלות עבודה לעורך. מה שפעם היה 'תהליך' שהעורך היה צריך לבצע, כיום זו 'לחיצה על כפתור', מה שמקצר משמעותית את זמן העריכה. בנוסף, הכוח שנוסף למחשבים, עם פתרון בעיות בתוכנות העריכה, הקטין משמעותית את זמן הרינדור (יצירת קובץ סופי ללקוח). 


3. שיווק באמצעות סרטון תדמית- גם כאן חלו פריצות דרך רבות. בעבר, עסקים הפיקו סרט תדמית לעסק, אותו העלו לאתר הבית של החברה, והוא בעצם שימש כפנים של העסק, והקידום בוצע באמצעות משלוח קישורים לאתר. כיום, זה כבר עסק חדש לחלוטין. החדירה של הרשתות החברתיות והעסקיות, והקידום באמצעות מודעות ממומנות בגוגל (Pay Per Click) יצרו עולם חדש של אפשרויות שיווק באמצעות סרטון התדמית. ניתן כיום להעלות אותו לדפי נחיתה, לרשתות חברתיות ועסקיות, ולפעולות רי-צשרקטינג (Re-Marketing) ברשת, כך שהסרטון 'רודף' אחריי הלקוחות, ומעודד אותם לבצע רכישה. כמובן זה השפיע משמעותית על המאפיינים של סרטון התדמית, לא עוד סרט תדמית מקיף של 3 דקות שמציג את כל העולם ואחותו, אלא סרטון קצר של עד דקה, מאוד ממוקד, שמציג נושא אחד בלבד, או תדמית של העסק, או תדמית של כל מוצר שהעסק מייצר בנפרד, מה שנקרא סרטון תדמית למוצר. בשל ירידת העלויות של ההפקה, כבר אין צורך להתלבט איזה סרט להפיק לעסק. מפיקים כמה וכמה סרטונים, כל אחד בנושא שונה, וכולם משמים כלי לקידום העסק ברשת. גם מתאימים את הסרטונים השונים למדיה בה הם מוצגים. סרטונים ברשת חברתית יהיו בדרך כלל עד 30 שניות. סרטונים לאינסטגראם יהיו של עד 15 שניות ובפורמט מרובע או אנכי (כמו בצילום לגובה עם טלפון סלולרי).
 

לסיכום, ההתקדמות הטכנולוגית איפשרה הפקת סרטוני תדמית רבים באיכות יותר גבוהה ובעלות יותר נמוכה, כאשר המדיה החדשה פתחה מגוון עצום של אפשרויות שיווק חדשות באמצעות סרטון התדמית.למאמרים נוספים בנושא:   מה היתרונות של מוזיקה מקורית בסרטוני תדמית?                                       הפקת סרטוני תדמית מקצועיים


 

ראו סרטון תדמית למכונת למכונת חירור מהפכנית שהפקנו לאחרונה

ראו סרטון תדמית קצר, באורך של כ- 1.5 דקות, אשר מציג מכונת חירור יריעות פלסטיק, שמבוסס על טכנולוגיה חדשנית. מכונה זו אמורה להחליף מכונות קיימות בקווי ייצור, שזה אתגר משמעותי. אם קהל היעד לא יבין את היתרונות המהפכניים של המכונה, ספק אם יהיה לו מספיק רצון לבצע כזו החלפה. לכן, סרטון תדמית זה, מאוד ממוקד. הוא מציג דרך צילומי וידאו את המכונה בפעולה, ומדגיש את היתרונות שמתאפשרים בזכות הטכנולוגיה המהפכנית. יתרונות אלה הם בהחלט זיבה מספיק טובה להחלפת מכונות קיימות. סרטון התדמית משולב באתר החברה שפיתחה את המוצר, ונשלח כקישור לקהל היעד, שהוא מאוד מוגדר במקרה של מכונה זו. 
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- הפקת סרטוני תדמית לעסקים