יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
איך אני כבעל עסק אדע איזה סרט תדמית אני צריך?

כולם מדברים על כך שסרט תדמית הוא חובה לכל עסק!

בעלי עסקים כיום די מתוסכלים. כולם מדברים על שיווק במדיה החדשה, שזה הטרנד הכי חם כיום, ושלמדיה החדשה הכי יעיל זה להפיק סרט תדמית. בעלי העסקים מבינים שגם הם צריכים להפיק סרט תדמית לעסק שלהם, אבל ברוב המקרים אין להם מושג איך להתחיל לבדוק את הנושא. הרי זה תחום בו אין להם מושג. אם הם מתקשרים לחברות הפקת סרטי תדמית לעסקים, הם 'מופצצים' בהמון מושגים חדשים שגם הם לא ברורים להם, או שהם נשאלים שאלות שגם עליהן אין להם כמעט תשובות. 
 

אם כך, ממה בעלי עסקים צריכים להתחיל?

התשובה לכך היא קודם כל להבין איזה סוגי סרטי תדמית קיימים. קיימים הרבה מאוד סוגים שונים של סרטי תדמית, והרבה מאוד סגנונות, אבל בגדול ניתן לומר שיש שני סוגים עיקריים:

1. סרטי תדמית מבוססים צילומי וידאו- מדובר על סרטים שמופקים לחברות שיש להם תשתיות שכדאי שהלקוחות יראו מצולמים בוידאו, או שיש להם מוצרים שכדאי שהלקוחות יראו איך המוצרים נראים, איך משתמשים בהם, או איך הם מותקנים אצל לקוחות מרוצים. בקיצור- בכל מקרה בו מעוניינים שהלקוח 'יראה' משהו- הכי יעיל לעשות את זה דרך צילומי וידאו. הפקת סרטים כאלה אורכת כ- 4-10 שבועות, ועלות ההפקה משתנה בין 10-30 אלף שח. 

2. סרטי תדמית מבוססי אנימציה- סרטי אנימציה מאוד יעילים להצגה של תוכנות מתקדמות, אפליקציות חדשות או קונספטים חדשים שמורכב להסביר אותם. עבור כל אלה ניתן די בקלות להסביר דרך סרטי תדמית באנימציה. הפקות כאלה פשוטות יחסית, כי אין צורך לצלם בוידאו, אלא הכל מבוצע באולפני עריכת אנימציה. הפקת סרטי אנימציה אורכת כ- 3-6 שבועות, והעלות נעה בין 8-16 אלף ש"ח. 

לפני שנמשיך, ראו קודם כל שתי דוגמאות משני הסגנונות העיקריים של סרטי תדמית

מנהל עסק - מעוניין להגדיל מכירות של העסק?

מעוניין לפנות לקהל יעד חדש?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראה תחילה סרט תדמית המבוסס ברובו על צילומי וידאו

מדובר על סרט תדמית של כ- 2 דקות, בו מוצגת מערכת חדשנית, תוך צילומי וידאו של מקומות בהם נדרשת כזו מערכת, ואיך הם נראים אחריי שהתקינו בהם את המערכת. זו הדרך היעילה ביותר בה לקוחות פוטנציאלים יכולים לראות את היישום של כזו מערכת.

סרט תדמית המבוסס כולו על אנימציה

מדובר על סרט תדמית של כ- 2 דקות, אשר מסביר קונספט חדשני, אשר מחוייב בחוק הישראלי, אבל בעלי עסקים שזה רלוונטי עבורם לא מכירים אותו, ולא מבינים את היתרונות מיישום של כזה קונספט. סרט התדמית מסביר באנימציה חביבה את כל התהליך שקיים בקונספט החדשני, כך שלקוחות פוטנציאלים יכולים להבין את היתרונות עבורם (בנוסף לעמידה בדרישות החוק)

איך בעלי עסקים ידעו איזה סרט תדמית הם צריכים?

במידה ומבינים את ההבדלים בין שני הסוגים העיקריים של סרטי תדמית, אנחנו ממליצים על התהליך הבא:

1. בחירת סוג סרט תדמית- על פי הקריטריונים שהצגתי בסעיף הקודם, ושעיקרם- אם יש משהו שכדאי להראות ללקוח- ללכת על סרט תדמית המבוסס על צילומי וידאו, ואם מדובר על משהו לא מוחשי- ללכת על סרט תדמית באנימציה. זו הפרדה מאוד ברורה, שרלוונטית לכל סוגי העסקים, וכל בעל עסק יכול לקבל החלטה לפי קריטריונים אלה.

2. הגדרת תוכנית שיווקית- סרטי תדמית לא מפיקים 'כי טוב שיהיה', אלא כאמצעי לתמוך בתוכנית שיווקית של העסק. כשיודעים איך רוצים לשווק את העסק, זה מגדיר לחברות הפקת הסרטים את אופי סרטי התדמית האופטימלי לתמיכה באותה תוכנית שיווקית

3. הגדרת תקציב- בסעיף שהצגתי את שני סוגי סרטי התדמית, הצגתי גם את תחומי העלויות של כל אחד מסוגי הסרטים. ברור שישנם סרטים מאותו סוג יותר זולים, או יותר יקרים, אבל רובם נמצאים בתחומים אלה. בעל עסק שמתכנן להפיק סרט תדמית עבור העסק, צריך מראש להגדיר איזה תקציב הוא מוכן להשקיע בסרט.

4. בחינת סגנונות של סרטי תדמית- כאשר כל שלושת הפרמטרים למעלה ברורים, מומלץ לפנות לחברת הפקת סרטי תדמית ולבדוק אפשרויות. אני מציע כשלב מקדים, לשוטט באתרים של מספר חברות הפקה, ולמצוא סגנון של סרט תדמית שמצא חן בעינייכם. זה מאוד עוזר ליצור שפה משותפת בין בעלי העסקים לבין חברות ההפקה.

 

פנייה לחברות הפקת סרטי תדמית

לאחר שגובשו כל הקריטריונים למעלה, זה הזמן לפנות לחברות הפקת סרטי תדמית. אני ממליץ לבעלי העסקים להיות פתוחים וכנים בדו שיח עם חברות ההפקה. להסביר למה בחרו הפקה של סרט תדמית מבוסס צילומי וידאו (או אנימציה, במידה ונבחר), להציג את התוכנית השיווקית ולוחות הזמנים המתוכננים, להציג את התקציב להפקת הסרט, ולבסוף- לשלוח קישור לסרט תדמית שאהבתם. במידה ושיתפתם בכל המידע, מובטח לכם שתקבלו מענה מקצועי שיתאים במדוייק לצרכים שלכם. לנו כבעלי חברת הפקת סרטי תדמית הכי נוח ונכון לעבוד בצורה מקצועית, כשאנחנו יודעים שבצד השני, בצד של הלקוח, יש מול מי לעבוד. מישהו שיודע מה הוא צריך, ופתוח איתנו. לעולם לא ננצל את זה לרעה. להפך- זו הדרך הכי נכונה ומקצועית להפיק סרטי תדמית לעסקים.

לסיכום, כל בעל עסק שמעוניין לקדם שיווקית את העסק, באמצעות הפקת סרט תדמית, מומלץ שיעשה עבודה מקדימה: יבדוק איזה סוג סרט הוא צריך, לאיזה תוכנית שיווקית, באיזה תקציב ואיזה סרט תדמית הוא אהב. עם המידע הזה מובטח שהוא יקבל פתרונות הכי מקצועיים שיענו במדוייק על הצרכים שלו.למאמרים נוספים בנושא:   מה סוד ההצלחה של סרטי תדמית?

                                      סרט תדמית-התוכן הוא המלך!


 

ראו סרט תדמית ליהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

סרט תדמית קצר זה, באורך של כדקה, מבוסס על דגימות מתוך סרטי הדתמית שהפקנו לאחרונה. מדובר על סרטים מכל סוגי ההקפה: סרטים המבוססים על צילומי וידאו, סרטוני אנימציה או סרטים המבוססים על גרפיקה דינאמית. לכל לקוח אנחנו תופרים סרט תדמית בצורה שהכי מתאימה לצרכיו, ומעבירה בצורה הכי יעילה את המסרים השיווקיים של אותו עסק. הדבר הכי חשוב זה לדעת להעביר בסרט התדמית את הבידול של העסק ביחס למתחרים, מה שמקל על הלקוח לקבל החלטת רכישה.

ראו סרט תדמית לאפליקציית IAGREE שהפקנו לאחרונה

מ דובר על אפליקציה, אשר מציגה קונספט חדשני של השכרת דירות אונליין. במיוחד בתקופות שאנשים לא רוצים להסתובב יותר מייד בחוץ, בכדי לראות דירות שונות להשכרה, מה שהאפליקציה של IAGREE מאפשרת היא סגירת כל המעגל החל מהצגת הדירה ועד לסגירת חוזה שכירות, דרך האפליקציה אונליין. לכן, לכזה סוג של אפליקציה, המציגה קונספט חדשני, הדרך היעילה ביותר להעביר את המסר ולהציג את האפליקציה, היא דרך סרט תדמית קצר שכולו מבוצע באנימציה. סרט תדמית זה, באורך של כדקה, מציג את האפליקציה בגרפיקה דינאמית (Motion Graphics), בצורה פשוטה וברורה. סרט התדמית אפילו הפך לויראלי ברשתות חברתיות, ועזר לקדם את הנושא.