יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
איזה סרטון תדמית אנחנו ממליצים לעסק קטן?
נכתב: דצמבר 2022
 

מנהלי עסקים קטנים מתלבטים במה להשקיע שיווקית לקראת שנת 2023

כל עסק בסופו של דבר מוגבל שיווקית, וחייב במסגרת התקציב שהוגדר לנסות ולקדם את העסק כמה שאפשר. בעסקים קטנים, המצב חמור שבעתיים. לא רק שהתקציב מוגבל, הדגש הוא על הגדלת מכירות, וכל השקעה שיווקית צריכה להיבחן מול היכולת שלה להניב תוצאות חיוביות בשורה התחתונה של העסק, כלומר בכמה גדלו המכירות. 

לעסקים קטנים גם די ברור, שהכלי השיווקי הכי יעיל מבחינתם הוא סרטון תדמית קצר, אותו הם יכולים לקדם בעלויות ממש נמוכות בדיגיטל, להגדיל חשיפה ללקוחות ובכך גם להגידל מכירות בזמן קצר יחסית. השאלה העיקרית שבעלי עסקים קטנים בדרך כלל שואלים אותנו: 'איזה סרטון תדמית היית מציע לנו להפיק עבור העסק'? כמובן תוך שהם מציינים שהתקציב שלהם לנושא מוגבל.
 
לפני שנציג איזה סרטון תדמית אנחנו ממליצים להפיק עבור עסק קטן, ראו מקבץ קצר מתוך סרטוני תדמית שהפקנו לאחרונה:

מנהל עסק קטן- שוקל לקדם את העסק שיווקית?

מוגבל מאוד תקציבית, ובמיוחד בתקציב השיווקי?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו תחילה מקבץ מתוך סרטוני תדמית שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרטון תדמית קצר, באורך של כדקה, אשר מבוסס על קטעים קצרים מתוך מגוון גדול של סרטוני תדמית שהפקנו לאחרונה. סוג כזה של סרטון נקרא גם שואוריל 2022 Showreel. בסרטון ניתן לראות את מגוון סגנונות ההפקה של יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים, וכן שילוב של כותרות דינאמיות בהן מוגדרים היתרונות של סרטון תדמית לעסק. מומלץ לצפות!

ראו סרטון תדמית קצר לגריל חשמלי חדשני

מדובר על סרטון תדמית קצר, באורך של כ- 50 שניות, אשר נועד לקדם מכירות של גריל חשמלי שמיובא לישראל על ידי עסק קטן. הסרטון מבוסס כולו על צילומי וידאו של המוצר בפעולה, תוך שילוב כותרות להדגשת מסרים עיקריים. הסרטון לא כולל קריינות, כי רוב האנשים צופים בסרטונים בדיגיטל ללא סאונד. 

 

מהם שני סגנונות סרטוני תדמית שאנחנו ממליצים לעסק קטן?

לעסק קטן אנחנו ממליצים הפקה של סרטון תדמית, באחד משני הסגנונות הבאים:

1. סרטון תדמית המבוסס על Stock Footage- זוהי למעשה הפקת סרטון תדמית הכי זולה שניתן להפיק. סרטון תדמית שכזה, מתבסס על חומרי גלם שנרכשים מתוך מאגרי וידאו באינטרנט (Stock Footage), שאותם משלבים בסרטון תדמית קצר. 

2. סרטון תדמית המבוסס על צילומי וידאו של העסק- כאן מדובר על הפקה יותר יקרה, המבוססת על האפשרות להראות ללקוח הפוטנציאלי את העסק והמוצר שמעוניינים לקדם, באמצעות צילומי וידאו. 

שימו לב, אנחנו לא ממליצים לעסק קטן להפיק סרטון תדמית באנימציה, למרות שישנם חברות הפקת סרטוני תדמית, שמציעים סרטוני אנימציה בעלות ממש נמוכה, יותר נמוכה אפילו מסרטון המבוסס על Stock Footage. הסיבה העיקרית לכך, היא שכיום לקוחות הפכו למאוד חשדניים לכל מה שמציגים להם באינטרנט. הם חוששים מהונאות, ומה יותר קל מלבצע הונאה על ידי יצירת אשליה של מוצר מסויים, שבכלל לא קיים, אבל מציגים אותו בצורה מאוד נחמדה ומושכת באמצעות סרטון אנימציה קצר. סרטון כזה אבל לא מאפשר ללקוח הפוטניציאלי לראות את העסק, גם כשהעסק קיים והמוצר קיים ועובד, אבל- סרטון אנימציה בהגדרה מעורר חשד שהמוצר בכלל לא קיים. לכן, לדעתנו עדיף סרטון שכולל צילומי וידאו.

 

מה זה אומר סרטון תדמית לעסק קטן המבוסס על Stock Footage?

על מנת להפיק כזה סרטון תדמית, מבצעים תחקיר מהיר בעסק, או באמצעותתחקירן, או באמצעות שאלון שנשלח לעסק והם עונים עליו. על בסיס התחקיר, קופירייטר של חברת ההפקות של סרטוני תדמית, מכין תסריט קצר, תוך לקיחה בחשבון שחומרי הגלם מהם יערכו את הסרטון הם קטעי וידאו קצרים, אותם רוכשים ממגוון גדול של מאגרים באינטרנט (Stock Footage), כאשר כל קטע וידאו הוא באורך של כ- 10 שניות, בועלות של 20-80 דולר, תלוי במאגר ממנו רוכשים את החומרים. אפשר להפיק כזה סרטון בזמן קצר יחסית, אפילו ללא קריינות, אלא רק באמצעות כותורת שמדגישות את המסרים היקריים. כמובן, שילוב קריינות מקצועית אמנם מייקר את עלות ההפקה של סרטון התדמית, אבל מעלה את הרמה המקצועית ש הסרטון, ובהחלט מעודד יותר יצירת קשר עם העסק שהציג לו את הסרטון. כמובן, חשוב להפיץ את הסרטון אל קהל היעד, דרך המדיה העיקרית בה הוא נמצא, או לטרגט אותו דרך כל מדיה בה הוא נמצא. 

היתרונות של סרטון תדמית המבוסס על Stock Fooatge:

1. עלות הכי נמוכה של הפקת סרטון תדמית

2. לוח זמנים להפקת הסרטון קצרה יחסית

3. אין כל הפרעה לפעילות השוטפת של העסק

החסרונות של סרטון המבוסס על Stock Footage:

1. לא רואים בפועל לא את העסק ולא את המוצרים האמיתיים, כך שמשכנעים פחות מסרטון מבוסס וידאו

2. כמעט ולא יוצרים חיבור רגשי בין העסק והמוצרים לבין קהל היעד, כך שיעילות קידום המכירות שלהם יותר נמוכה. 

 

לסיכום, לעסק קטן אנחנו ממליצים להפיק סרטון תדמית קצר, שיהיה מבוסס על צילומי וידאו של העסק והמוצרים, או סרטון המבוסס על Stock Footage, עם עדיפות לסרטון המבוסס על צילומי וידאו. כמובן כאשר הסרטון מוכן- חשוב להפי אותו אל קהל היעד על מנת להגדיל את החשיפה של המוצר לקהל היעד.אולי יעניין אתכם גם:        מגמות בהפקת סרטוני תדמית לקראת שנת 2023                                       סרטון תדמית למוצר- להתמקד בעיקר!

ראו דוגמת הפקת סרטון תדמית לעסק קטן המבוסס על צילומי וידאו

מדובר על עסק קטן שפיתח מערכת תאורה בייתית, שמאפשרת שינוי אוירה על ידי שינוי התאורה, ופותרת בעיות בסיטואציות בייתיות. סרטון תדמית קצר זה הוא דוגמא אחת מתוך סדרה של סרטוני תדמית שהפקנו עבור העסק. הפורמט בסרטון זה הוא מרובע, כלומר 1080x1080, לא סונדרטי, על מנת לאפשר צפייה אופטימלית בסרטון גם בצפייה באינסטגרם.

ראו דוגמת סרטון תדמית לעסק קטן, המבוסס על צילומי וידאו

מדובר ע סרטון תדמית קצר, באורך של כ- 30 שניות, אשר נועד לקדם עסק קטן שפיתח מערכת לאגירת עודפי מים ממזגנים ברכבי עבודה. הסרטון הוא באורך של 30 שניות בלבד, על מנת להתאים אותו להפצה ברשתות חברתיות, תוך טרגוט של קהל היעד. הסרטון כולל גם קריינות מקצועית, עבור אותם אנשים שצופים בסרטונים בדיגיטל תוך הפעלת ערוץ הסאונד. אבל, בכל מקרה סרטון התדמית ברור לחלוטין, גם אם לא שומעים את ערוץ הסאונד, באמצעות הויז'ואל בלבד, והכותרות הברורות שקיימות לאורך כל הסרטון.

ראו דוגמת סרטון תדמית המבוסס על Stock Footage

מדובר על סרטון תדמית לעסק קטן, אשר פיתח תוכנה ייחודית לניהול מרחוק של ציי רכב, כאשר הכל מבוצע דרך הענן. הסרטון מבוסס כמעט כולו על קטעי וידאו קצרים שנרכשו מתוך מאגרים, מה שמכונה Stock Footage. את הסרטון הפקנו בתוך פחות משבועיים, ובעלות נמוכה יחסית (בש אורך הסרטון, נדרשנו להשתמש במספר רב של קטעי וידאו, מה שייקר את ההפקה של סרטון התדמית. הסרטון לא כולל קריינות, כי המטרה העיקרית של הסרטון הייתה להצגה בתערוכה, בה לא ניתן להפעיל את ערוץ הסאונד. בהמשך, הוספנו לסרטון גם קריינות בתוספת עלות של כמה מאות שקלים. 

 

מה זה אומר סרטון תדמית לעסק קטן המבוסס על צילומי וידאו?

לדעתנו, מכיוון שכיום אנשים הפכו ליותר ויותר חשדניים בכל מה שקשור להושאים שמוצגים להם באינטרנט, אנחנו ממליצים לכל עסק להפיק עבורם סרטון תדמית המבוסס על צילומי וידאו, ובמיוחד לעסקים קטנים, לפני שצברו מוניטין, ומוכרים בשוק. עסקים קטנים חייבים להוכיח ללקוחות פוטנציאלים שהם קיימים, והמוצר שהם מציעים בסרטון לרכישה הוא מוצר קיים, שאנשים אחרים משתמשים בו ונהנים, ושהוא פותר לקהל היעד בעיה קיימת, או עונה בצורה טובה על צורך אמיתי. לכן, לאותם עסקים קטנים אנחנו ממליצים להפיק עבורם סרטון תדמית באורך של עד דקה, בו ניתן יהיה לראות את אנשי העסק ואת העסק, ובעיקר- לראות את המוצר המוצג בסרטון באופן שיתן לקהל היעד את התחושה שהוא ממש רואה במו עייניו את המוצר. את זה כמובן עושה בצורה הכי מוצלחת סרטון המבוסס על צילומי וידאו.

היתרונות של סרטון תדמית המבוסס על צילומי וידאו:

1. מאפשר ללקוחות פוטנציאלים לראות את המוצר, ואת העסק שמשווק את המוצר, כך שיוצרים אמון בצד הלקוחות.

2. סרטון המבוסס על צילומי וידאו, בדרך כלל יוצר חיבור רגשי בין מי שצופה בסרטון, לבין העסק והמוצרים, מה שמעודד רכישה של המוצר.

החסרונות של סרטון המבוסס על צילומי וידאו:

1. עלות הפקה נמוכה יחסית, אבל יותר יקרה מסרטון המבוסס על Stock Footage

2. משך ההפקה של סרטון המבוסס על צילומי וידאו, בדרך כלל ארוכה יותר ממשך ההפקה של סרטון המבוסס על Stock Footage

3. על מנת לצלם בוידאו בעסק, או את המוצר מעוניינים להציג בסרטון, נדרשת הפרעה לפעילות השוטפת של העסק, ואפילו חשיפה של אנשי העסק לקהל היעד, מה שלא תמיד מתקבל בצורה טובה על ידי אנשי העסק. 

 

על מנת שהסרטון תדמית יצליח- צריך להפיץ אותו אל קהל היעד!

ישנם לא מעט בעלי עסקים קטנים, שחושבים שהכי חשוב זה להפיק סרטון תדמית קצר עבור העסק, ולצורך כך גם מקציבים תקציב שיווקי להפקה, כאשר אחריי זה הם מעלים את הסרטון לאתר העסקי, ומצפים להצלחה. לכל אותם בעלי עסקים, אנחנו מסבירים, כבר בתחילת תהליך ההפקה, שעל מנת שסרטון התדמית יניב לעסק תוצאות, הם חייבים מיד בגמר ההפקה, להפיץ את סרטון התדמית לקהל היעד שמוגדר עבור אותו מוצר שהם מעוניינים לשווק. מה שהכי מצליח זה יצירת קמיינים בדיגיטל, בהם מטרגטים את קהל היעד בצורה ממוקדת, על פי הגדרה מדוייקת של קהל היעד, ובהתאם למקומות בהם קהל היעד מחפש מידע בדיגיטל. צפייה של קהל היעד בסרטון תדמית קצר וממוקד, ובמיוחד סרטון שמציג פתרון לבעיה קיימת אצל אותו קהל יעד, די מבטיח התעניינות של קהל היעד במוצר, ובהמשך התקדמות בתהליך הרכישה של המוצר.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות