יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
סרט תדמית לקידום שיווקי של העסק
נכתב: במאי 2022
בשעה טובה, הקורונה ככול הנראה מאחוריינו!
רק בימים אלו, אחריי שנתיים מסוייטות מבחינה עסקית, מתחילים לראות את האור מצד אחד, ו7הבין כמה העסק היה תקוע בשנתיים האחרונות. זה הזמן לקדם שיווקית את העסק, בלי לחשוב שוב על כל המגבלות שהטילו עליינו הרגולטורים מבחינת התנהלות יום-יומית. אבל, צריך בהחלט להבין שהשנתיים האחרונות השפיעו משמעותית על הלקוחות שלנו, ועל הרגלי הרכישה. לכן, לפניי שמתחילים להניע קמפיינים שיווקיים, מומלץ לסכם מה היו ההשפעות של הקורונה על קהל היעד של העסק. 

איך השפיעה הקורונה על קהל הלקוחות?

לקורונה הייתה השפעה משמעותית על קהל הלקוחות, ונראה שזה בא לידי ביטוי בעיקר בנושאים הבאים:

1. חשדנות יתר בצפייה בסרטי תדמית באינטרנט- כבר שנים מדברים על כך שאנשים שצופים בסרטי תדמית באינטרנט, מאוד חשדניים. הם הכי חוששים מעקיצה, או שיעבדו עליהם, או שמציגים להם מוצר שבכלל לא קיים או לא עובד בצורה תקינה, או שהחברה שמציגה בכלל לא קיימת, אלא סתם אוסף של נוכלים וכן הלאה. בשנתיים האחרונות, זה בהחלט החמיר, כי בין השאר מעשי הנוכלות באמת גדלו. כשקשה לייצר מוצרים חדשים בשל המגבלות- הרבה יותר קל לייצר מצגי שווא, ולנסות ולהונות את ציבור הלקוחות. 

2. קבלת החלטות רכישה באינטרנט- בשנים האחרונות ראינו גידול עצום ברכישות באינטרנט, וזה נראה כמעט בכל המגזרים ובכל הגילאים. אבל, בשנתיים האחרונות, כשהיו כל כך הרבה מגבלות תנועה, שלא לדבר על טיסות לחו"ל, אנשים ישבו המון בבית, וכמעט התרגלו לרכוש כמעט כל דבר אחריי שיטוט באינטרנט. לא מדובר רק על מוצרי צריכה, אלא גם החלטות רכישה של מערכות גדולות ומורכבות, שבעבר כמעט תמיד התבצעו אחריי ביקור בחברה שפיתחה את אותן מערכות.

3. חוסר סבלנות מול שפע ויזואלי- לכל יצרני הציוד היה ברור שחייבים להפיק עבור העסק סרט תדמית, כי הוא הכלי השיווקי היעיל ביותר. הפקות סרטי התדמית בשנתיים האחרונות היו בשיאן, מה שיצר שפע של סרטים שמופצצים על לקוחות, לא תמיד עם טרגוט של קהל היעד. השפע הויזואלי הזה, יצר חוסר סבלנות קיצוני מצד קהל היעד. אם הסרט לא יצר הזדהות בתוך שניות בודדות- הסרט היה ננטש, ואנשים עברו לצפות בסרט הבא. 

4. חשיבות יצירת קשר רגשי- כבר שנים ברור שהרבה רכישות הן 'רכישות רגשיות', כאלה שמונעות אחריי שנוצר קשר רגשי בין לקוח פוטנציאלי, לבין העסק או המוצר שהוצג לו. בשנתיים האחרונות זה כבר הוכח מדעית: קשר רגשי שנוצר, אחריי צפייה בסרט תדמית, כמעט תמיד הוביל להחלטת רכישה, או לפחות ליצירת קשר על מנת לקבל מידע נוסף לצורך הרכישה.

 

איך הרגלי צפייה אלה השפיעו על סרטי התדמית שהפקנו?

מתוך הבנה שאלה היו ההשפעות העיקריות על קהל היעד שצפה בסרטי תדמית באינטרנט, החלטנו להפיק סרטי תדמית עם המאפיינים הבאים:

1. אורך- עד 60 שניות- הכוונה שכל סרט תדמית שהפקנו, או מתכננים להפיק בתקופה הקרובה, צריך להיות כזה שמעביר את כל המסרים השיווקיים בתוך 60 שניות.

2. סגנון הפקה- מבוסס וידאו- כיום כמעט כל סוג מוצר אנחנו ממליצים להציג באמצעות צילומי וידאו, אפילו כשמדובר בתוכנות או אפליקציות חדשות, שבעבר הפקנו בסרטוני אנימציה קצרים. אנשים הכי מאמינים למראה עיניים, במיוחד בתקופה בה אנשים הפכו לחשדניים בצורה קיצונית, ואין ספק שוידאו הוא הכי קרוב למראה עיניים.

3. בידול, בידול ושוב בידול- מכיוון שאנשים מופצצים בכמות אדירה של סרטי תדמית, מה שהכי חשוב שקהל היעד שצופה בסרט תדמית יבין בצורה מיידית 'למה המוצר שמוצג לי עכשיו, הוא הכי טוב בשוק, ועונה לי על בעיה קיימת'? זה בדיוק מה שגורם ללקוח פוטנציאלי להפוך ללקוח. לכן, סרט התדמית חייב להתמקד בבידול של המוצר ביחס למתחרים, ולהדגיש למה הוא באמת יותר טוב (כמובן, בלי להתייחס באופן מפורש לתחרות).

4. יצירת חיבור רגשי מהשניות הראשונות של הסרט- אם מצליחים לתפוש את תשומת הלב של הלקוח, מהשניות הראשונות, זה בהחלט מבטיח שאותו לקוח ימשיך לצפות בסרט התדמית, ובהמשך יתקדם בתהליך הרכישה. את זה ניתן לעשות בצורה הכי יעילה דרך חיבור רגשי. מומלץ להתמקד בבעיה קיימת אצל קהל היעד, שהיא הכי מחברת רגשית, מתוך תקווה שהמשך הסרט יציג את פתרון הבעיה שמציקה לאותו קהל יעד. וכמו שכתבתי למעלה- מומלץ לעשות את זה באמצעות סרט המבוסס על צילומי וידאו כי זה הכי מחבר רגשית.

מנהל שיווק- עכשיו זה הזמן לקדם שיווקית את העסק

סרט תדמית הוא הכלי החשוב ביותר לקידום העסק
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראה תחילה מקבץ קצר מתוך סרטי תדמית שהפקנו בשנתיים האחרונות

מדובר על סרט קצר באורך של כדקה, אשר מרכז קטעים קצרים מתוך סרטי תדמית שהפקנו בתקופת הקורונה. הן הסוג של העסקים, והן של סגנונות ההפקה, גדול ומגוון, ומראה שכמעט ולא הגבלנו את עצמנו בהפקות בזמן הקורונה, למרות כל המגבלות שהיו. אבל, מה שכן בולט הוא כמות סרטי התדמית שמבוססים על צילומי וידאו. גילינו, שסרט תדמית שמבוסס על צילומי וידאו, הניב כמעט מיידית תוצאות חיוביות לגורם עבורו הפקנו את הסרט.

ראה דוגמה לסרט תדמית שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית לחברת אקולוג'יק, אשר פיתחה תוכנה לסינכרון גלובלי של גידולים חקלאיים, החל מהמגדל הבודד ועד לרשתות השיווק הבינלאומיות. למרות שמדובר על תוכנה, שבעבר היינו מפיקים עבורה סרט תדמית מבוסס אנימציה, הפעם סרט תדמית זה מובסס על צילומי וידאו, הן בהצגת הבעיה (מה שיוצר חיבור רגשי מיידי לנושא), הן בהצגת החברה שפיתחה את התוכנה (מה שיוצר אמון בקיום החברה) וכן בהצגת מסכי התוכנה לא באנימציה אלא בצילומי מסך אקטיביים של המסכים בפועל (מה שיוצר אמון בקיום התוכנה, ובכך שכבר משתמשים בה בעולם).

ראו סרט תדמית לגיוס משקיעים שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית לגוס משקיעים עבור בנייה מודולרית חדשנית. גם סרט זה מבוסס כמעט כולו על צילומי וידאו, הן של המבנים הסופיים שנבנו בשיטה המוצעת, הן של הפתרונות המיוחדים שקיימים בתוך הבנים האלה, והן של התשתיות שמאפשרות את הבנייה המודולרית. ההבדל היחיד בין סרט תדמית זה, לסרטי תדמית אחרים, זה שהסרט מיועד לגיוס משקיעים, ולכן הוא גם באורך של כ- 3 דקות, ולא באורך דקה כמו שהמלצתי למעלה.

ראו סרט תדמית למוצר רפואי מתקדם שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית למוצר רפואי עבור האוכלוסיה המבוגרת. הסרט כאן הוא באורך של כ- 2 דקות, ולא דקה כמו שהמלצתי במאמר, מכיוון שמדובר על אוכלוסיה מבוגרת, שחוששת להשתמש במוצר רפואי חדש, וחושב שיראו את המוצר, ויבינו לעומק את היתרונות של השימוש במכשיר. לכן גם כמעט כל סרט התדמית מצולם בוידאו, ורק את האשפשרויות השונות שניתן לקבל מהמכשיר מציגים בגרפיקה דינאמית, שהיא הכי ברורה לצורך הצגה של מגוון בדיקות.

ואיך מפיצים את סרט התדמית כיום בצורה הכי יעילה?
מכיוון שלקוחות כיום מופצצים במידע ויזואלי, חשוב מאוד להפיץ את סרטי התדמית רק אל קהל היעד, ולא לכל מי שנמצא באיטנטרנט. מומלץ לעשות את זה באופן הבא:

1. קמפיין בגוגל- לייצר קמפיין בגוגל, בו קישור לסרט התדמית יוצג רק תוך טרגוט של קהל היעד, או דרך remarketing לקהל שהתעניין בכזה סוג של מוצר, כפי שמוצג בסרט התדמית

2. קמפיין ברשתות חברתיות- לייצר קמפיין ברשתות חברתיות, שגם בהן הסרט יוצג רק תוך טרגוט של קהל היעד.

3. מיילרים ישירים- במידה ומדובר במערכות גדולות ומשמעותיות, אנחנו ממליצים גם לפנות באמצעות מיילים ישירים, לא הפצה כללית של מיילים שיתפסו כספאם, אלא מיילים ישירים שממוענים ישירות למנהל השיווק או למקבלי ההחלטות בקהל היעד המוגדר, עם קישור לצפייה בסרט התדמית. 

באופן כזה, רק קהל היעד האמיתי למוצר יחשף לסרט התדמית, ואם הוא עשוי כהלכה, הוא גם יקדם שיווקית את העסק.

 

התראת נוכלות מאמזון: 'הגן על עצמך מנוכלים'!

ממש תוך כדי כתיבת מאמר זה, קבלתי מייל התראה מחברת אמזון. כותרת המייל: 'הגן על יצמך מנוכלים'! אני לא זוכר זאי פעם קיבלתי כזה מייל מספק אינטרנט, ובוודאי שלא מספק הקניות באינטרנט הכי גדול בעולם. זה לא במקרה. כמו שכתבתי למעלה. נראה שהגיעו מים עד נפש. מעשי הנוכלות באינטרנט הם כבר ברמה שממש מאיימת על התחום. זה לא רק שיש המון מעשי נוכלות, אלא שגם הנוכלות הפכה למאוד מתוחכמת, שנראית הכי אמינה בעולם. נוכלים משקיעים הרבה מחשבה ואנרגיה בהכנת מעשי הנוכלות, ולצערי 'ההצלחות' שלהם רבות, גם על אנשים מתוחכמים וזהירים, שנופלים שוב ושוב באותם מעשי נוכלות. זו הסיבה שגרמה לאמזון להוציא כזה מייל התראה לציבור הרחב, להיות ער ולהזהר מאותם מעשי נוכלות. לכן, כמו שכתבתי במאמר למעלה, הפקה של סרט תדמית צריכה להיות כזו שהכי יוצרת אמינות, ומצליחה לשכנע לקוח פוטנציאלי באמינות החברה ובקיום המוצר המוצג בסרט התדמית, על מנת להפוך לקוח פוטנציאלי ללקוח בפועל, ועוד יותר חשוב- ללקוח שממליץ על המוצר. זו ההבטחה שאכן בחברה והמוצר אמינים.


לסיכום,  סרט תדמית הוא הכלי היעיל ביותר לקידום שיווקי של העסק, ובמידה ועשוי כהלכה, ונשלח באופן ממוקד לקהל היעד- מובטח שסרט התדמית יניב לעסק תוצאות חיוביות, כבר בטווח הקצר.   מאמרים נוספים בנושא:     הפקת סרט תדמית- עכשיו יותר מתמיד!                                       סרט תדמית בעולם דיגיטלי

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות