יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
סרט תדמית בעולם דיגיטלי

צריך סרט תדמית לקמפיין שיווקי?

 

מעוניין לחזק את המיתוג של העסק?

 

ראה כאן שימושים שונים לסרטים בעולם השיווק הדיגיטלי

עולם השיווק עבר לאינטרנט!


בעולם הדיגיטלי בו אנו חיים, עיקר העסקים כיום עברו גם לאינטרנט. לקוחות כבר לא טורחים לפגוש חברות או לבקר בבתי העסק. הם מצפים למצוא את המוצר באינטרנט, ולבצע רכישה און-ליין. זה נכון למוצרי צריכה ועד למוצרים טכנולוגיים מורכבים. לכן, אנשי השיווק כיום מפנים יותר ויותר תקציבים לפתרונות שיווקיים באינטרנט, כאשר סרטים לעסקים הם המרכיב השיווקי העיקרי בתמהיל השיווק.

כשמדברים על העסקים באינטרנט, מיד עולה בראשנו אתר האינטרנט של החברה, ובאמת חשוב שלכל עסק יהיה סרט תדמית בדף הבית של האתר. אבל זהו רק מרכיב אחד בפתרונות השיווקיים בהם נעשה שימוש באינטרנט. נבחן להלן את סוגי הסרטים המשמשים בפתרונות שיווקיים שונים, במה שנקרא היום: 'המדיה החדשה', כשהכוונה לעולם הדיגיטלי שסביב האינטרנט.

נסקור להלן את סוגי סרטי התדמית  אשר משמשים לשיווק באינטרנט:

סרט תדמית לדף הבית באתר החברה (סרט וידאו)
מומלץ להפיק סרט וידאו, המעושר בגרפיקה דינאמית, עבור עסקים בעלי תשתיות. עסקים הכוללים מעבדות פיתוח, תשתיות ייצור, כוח אדם משמעותי, או כל אמצעי שחשוב שהלקוח יראה, יעריך ואפילו יתחבר רגשית, כך שירגיש כאילו הוא מכיר את העסק ברמה יותר טובה מאשר אילו ביקר בעסק. זה בהחלט מניע למכירה, ומחזק את המיתוג של העסק.  מומלץ שהסרט יהיה באורך של עד 90 שניות.   
סרט תדמית לאתר החברה (סרט אנימציה)
כאשר מעוניינים להציג פתרון שהוא קונספט חדשני, או תוכנה מתקדמת, או אפליקציה חדשנית לסלולר, אנחנו ממליצים להפיק סרטון אנימציה. בסרטון זה ניתן בצורה פשוטה לבנות עולם וירטואלי, של כל סביבה שאנחנו מעוניינים, ובה להציג את הפתרון, כאשר אנימציה היא דרך מצויינת להסביר תפשיה חדשנית בצורה פשטנית וברורה. חשוב שגם סרט האנימציה יהיה עד 90 שניות.   
סרטון תדמית לבלוג מקצועי, או רשת עסקית (Linkedin)
כאשר מעוניינים להכניס סרט אל תוך בלוג מקצועי, הוא צריך לתת ערך ללקוח, ולא להיתפש כפרסומת ליצרן. לכן, אנחנו ממליצים להציג את הפתרון של העסק לצורך ספציפי. כלומר, אם מנהל צי רכבים צריך פתרון ניהול, להתמקד באיך המערכת של החברה עונה על הצרכים של מנהל צי הרכבים. הדגש צריך להיות לא על התוכונות החשמליות של המערכת, כי זה לא מעניין אף אחד, אלא רק על הערך שהיא מספקת ללקוח פוטנציאלי.  גם כאן הסרט צריך להיות עד 90 שניות.     
סרטון תדמית לדף נחיתה
דף נחיתה הוא הדף הפרסומי הראשון שלקוח מגיע אליו, אחרי שלחץ על קישור פירסומי בגוגל או ברשת חברתית. כאן לא משנה אם מפיקים סרט וידאו או סרט אנימציה, אלא כאן חשוב להעביר מסר אחד מרכזי, בצורה הכי פשוטה וברורה, וכל זה בתוך עד 30 שניות. אף אחד לא יצפה מעבר לכך בסרט, כך שחשוב לכבוש את הלקוח בשניות ספורות. ממש כמו בפרסומת טלוויזיונית.      
סרטון תדמית לרשת חברתית
לרשת חברתית אנחנו ממליצים להעלות סרטונים מאוד קצרים, גם של עד 30 שניות, אשר נותנים מידע שימושי ללקוחות. דוגמא שמאוד הצליחה הייתה סדרת סרטונים של חומרי ניקוי שונים, שהוצגו והודגמו על ידי אנשי החברה שמייצרת את חומרי הניקוי. חשוב שהסרטים יצולמו בוידאו, כך שהצופה יוכל להתחבר רגשית בתוך זמן קצר, גם למציג וגם למוצר, וממש לראות את צורת השימוש בו.  
סרט תדמית לקמפיין שיווקי
לצורך הרצת קמפיין שיווקי, אנחנו ממליצים לא להפיק סרט אחד, אלא סדרת סרטים, שיש קשר ביניהם, ואשר מועלים לרשת בזה אחר זה, בתכיפות שיחליט מנהל הקמפיין השיווקי. הדרך הזולה והיעילה ביותר להפקת סדרת סרטים, הינה סרטים עם פריזנטור, המצולמים באולפן מסך ירוק, ובעירכה מורידים את המסך הירוק ושותלים רקעים על פי העיניין. גם סרטים אלה צריכים להיות קצרים וממוקדים, של עד 60 שניות.  
סרטוני טיפים
מדובר על סרטים מקצועיים קצרים, שנועדו לספק ללקוחות םוטנציאלים מידע רב ערך בתחום מסויים, אשר בסופו של יום מעודדים את הצופה לפנות אל בעל המקצוע. הדרך היעילה ביותר היא להפיק סדרת סרטים בנושא מסויים, מצולמים בוידאו, ומוצגים על ידי בעל מקצוע מוסמך בנושא. כל סרטון יכול להיות של עד 2 דקות, לדון בנושא מאוד ספציפי, ומה בעל המקצוע ממליץ עבור אותו נושא. מאוד יעיל בחיזוק בעלי מקצוע.    
סרט תדמית למשקיע מוסדי
כאשר יש לכם רעיון מבוסס לפתרון טכנולוגי, ואפילו פיתחתפ אב טיפוס שמיכול להדגים את הרעיון, הדרך לגייס מימון להמשך הפיתוח הוא גיוס מימון ממשקיע מוסדי. מומלץ להכין סרט תדמית של 2-3 דקות, המציג את הפתרון, ואת האנשים המעורבים בפתרון, הן כמנהלים והן כחוקרים, ולשלוח למשקיעים מוסדיים קישור לסרט שנמצא בקישור מוגן ביוטיוב, ולבקש פגישה בנושא. עדיף על על מצגת Power Point מתוחכמת.  
סרטון תדמית לאינסטגרם
אחד התחומים החמים לפרסום בימים אלה הוא האינסטגרם. הוא כרגע מאוד מתאים לשיווק מוצרים לבני נוער. אבל, הוא מחייב סרטים בפורמט שונה מהמקובל באינטרנט, שהוא פורמט מרובע (לעומת פורמט רחב של 9:16). גם מבחינת אורך הסרטונים מומלץ לא לעבור את ה- 30 שניות.  מומלץ גם להימנע מקריינות, כי רוב המשתמשים באינסטגרם צופים בסרטונים ללא סאונד. לכן חשוב שכל המסרים יועברו דרך הויז'ואל, בתוספת של כותרות גדולות ודינמיות למסרים השיווקיים העיקריים.

לסיכום-

עולם השיווק כיום עבר לאינטרנט, בו נמצאים הלקוחות, שמצפים לרכישות און-ליין. סרטי תדמית לעסקים הם הכלי היעיל ביותר לקידום שיווקי באינטרנט, וחושב להתאים את הסרט למדיה הספציפית בה משתמשים.


למאמרים נוספים בנושא:   מגמות עכשוויות בסרטי תדמית לעסקים  - לחץ כאן

                                       חשיבות איש השיווק בהפקת סרטון תדמית לעסק - לחץ כאן

יהב הפקות- הפקת סרטי תדמית לעסקים


סרטי תדמית לעסקים מאפשרים חיזוק המיתוג של העסק, הגדלת חשיפה ללקוחות חדשים, הצגת הבידול  של העסק ביחס לעסקים מתחרים והגדלת מכירות
סרטי מוצר מאפשרים הצגת הבידול של המוצרים ביחס למוצרים מתחרים, חשיפה ללקוחות חדשים, ומשמשים כמקדם מכירות עיקרי של קו המוצרים

ראו סרט תדמית למכשיר רפואי אשר הופק לאחרונה

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר מחיג מוצר רפואי מתקדם לאוכלוסיה המבוגרת. מכיוון שישנה חשיבות רבה בתפעול נכול של המכשיר, ושמדובר באוכלוסיה מבוגרת, סרט התדמית מציג בצורה די מפורטת את כל היתרונות של המכשיר, ואיך נדרש להרכיב אותו על היד על מנת שיעבוד בצורה תקינה. סרט התדמית נועד לקדם שיווקית את המוצר בדרום אמריקה, ולכן הקריינות היא בספרדית. מאוד לא מקובל לקריין באנגלית ולהוסיף כתוביות בספרדית, למרות שזה יותר זול, כי בדרום אמריקה לא קןראים כתוביות. מעדיפים לשמוע את ההנחיות בשפת המקום.

ראו סרט תדמית לחברת יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים, אשר הופק לאחרונה

מדובר על סרט תדמית של כדקה, אשר הופק לחברת יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים, ואשר כולל מקבץ קצר מתוך סרטי תדמית, סרטי מוצר וסרטי הדרכה שהפקנו לאחרונה. סרט תדמית קצר זה מאפשר לראות את מגוון סגנונות ההפקה של החברה, אשר מתאימה כל סרט לצרכים השיווקיים של כל לקוח, במטרה להשיג מקסימום תוצאות לאותו עסק. 
עדכון אחרון: אפריל 2022