יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
סרטי תדמית- סגנונות הפקה שונים

באיזה סגנונות מפיקים כיום סרטי תדמית?

 

ראה כאן דוגמאות לסגנונות השונים המקובלים כיום

כיום, כל עסק צריך סרט תדמית

בעבר, סרט תדמית לעסק היה סרט מקיף של כ 5-7 דקות, בו הוצגה החברה, הטכנולוגיה, מגוון המוצרים ולוגויים של לקוחות אשר רכשו מאותה חברה. בדרך כלל סרטים אלה הופקו עבור חברות גדולות, שיכלו להרשות לעצמם הפקה של סרטים בעלויות של עשרות אלפי שקלים. את הסרטים בדרך כלל היו מציגים בכנסים, אירועים, תערוכות, מפגש עם לקוחות וכד. 

היום אנחנו בעולם פרסום חדש. העסקים נעשים באינטרנט, וזה גם המקום אליו מעלים את סרטי התדמית החדשים שמפיקים. וההפקות הן בהתאם למדיה, סרטים קצרים, ממוקדים, אשר מנסים בתוך דקה וחצי להעביר את המסרים השיווקיים העיקריים.

עדיין, בכדי שיהיה בידול לעסק שהפיק סרט תדמית, קיימים מספר רב של סגנונות עדכניים, אשר מאפשרים ללקוחות שמעוניינים להפיק סרט תדמית לעסק, לבחור לעצמם את הסגנון שהכי מדבר אליהם, בתקווה שזה גם יתקבל בצורה טובה אצל לקוחות פוטנציאלים.

נסקור להלן את סגנונות ההפקה השונים והמעודכנים של סרטי תדמית:

סרט תדמית המצולם בתוך העסק
אנחנו ממליצים ללקוחות, אשר יש להם תשתיות טכנולוגיות ויצוריות, ושיש לכך משמעות, להפיק סרט המצולם בוידאו בתוך העסק, כך שיתאפשר ללקוח הפוטנציאלי הצופה בסרט, להתרשם מהעסק, מהתשתיות ומהטכנולוגיה, כאילו הוא 'ביקר בעסק', כך שנוצר חיבור רגשי בין הלקוח לעסק, ובכך מעודד להחלטת רכישה.      
סרט תדמית המצולם בשטח
אם יש משמעות לאופן השימוש בציוד, ומדובר על ציוד אסתטי, מומלץ להפיק סרט וידאו המצולם בשטח, באופן שהלקוח יכול לראות במדוייק איך משתמשים במוצר, לראות אנשים נהנים מהמוצר, ואפילו לראות איך המוצר מיושם בשטח (לדוגמא בסרט זה- איך הוא מותקן ברכב). גם סגנון זה יוצר חיבור רגשי של הצופה עם הפתרון, ומעודד החלטת רכישה.   
סרט תדמית המצולם באולפן צילומים
ישנם מוצרים וטכנולוגיות, שאו בלתי אפשרי לצלם אותם במקום הפעולה המעשי שלהם, או שהמקום נראה ממש לא טוב, ו7נדרשת השקעה בכדי להכין את המקום לצילומים, או שנדרש להשבית את הפעולה היום יומית של הציוד לצורך הצילומים. במקרים אלה, אנחנו ממליצים לבצע את הצילומים באולפן צילומים, ולבנות במקום תפאורה קלה, כך שתדמה את מקום השימוש של המצור.      
סרט תדמית המשלב צילומים מרחפן
כיום, עלות צילומי אויר ירדה משמעותית, עקב כניסת צילומים מרחפן, שהם גם באיכות מדהימה וגם בעלויות סבירות. לכן, אם יש משמעות לצילומי אויר, אנחנו ממליצים לשלב בסרט התדמית צילומים מרחפן. אבל, זה חייב להיום עם הקשר או משמעות מבחינת הסרט, ולא להכניס אותם 'רק בגלל שזה נראה מרשים'. הסרט חייב להיות יעיל, ולא רק מרשים.     
סרט תדמית המצולם באולפן מסך ירוק (green screen)
להפקת סרטים, בהם יש דמות מובילה של פריזנטור, מומלץ לבצע את הצילומים באולפן מסך ירוק, בו הפריזנטור מצולם כשהוא קורא את הטקסטים מתוך טלפרומפטר, על פי תסריט הקריינות, ואז בעריכה מסירים את המסך הירוק שמאחורי הפריזנטור, ושותלים בו סרטי וידאו או תמונות סטילס, של מקום שימוש אפשרי של המוצרים הרלוונטיים.   
סרט תדמית בסגנון 'סיפור הצלחה'
מכיוון שלקוחות מאוד אוהבים לשמוע חוות דעת מהניסיון של לקוחות אחרים, ולא להיות 'שפן ניסיונות' של היצרן, אם יש לחברה סיפור הצלחה חזק- מומלץ להפיק סרט בסגנון של 'סיפור הצלחה'. בסרט מציגים בקצרה את הבעיה ואת הפתרון של החברה, ומיד עוברים לשמוע את חוות הדעת של לקוח שהשתמש במערכת, מרוצה, וממליץ לאחרים גם לרכוש את המערכת     
סרטון תדמית באנימציה דו-מימד
כאשר נדרשים להציג קונספט חדשני, תוכנה מיוחדת או אפליקציה חדשנית, אנחנו ממליצים להפיק סרטון תדמית באנימציה, המבוצע בגרפיקה דינאמית (motion graphics) דו ממדית. סרטים אלה מעבירים בצורה הכי טובה הצגה של נושאים חדשניים, שדי קשה להציג ולהסביר אותם בצילומי וידאו.     
סרטון סיור וירטואלי בחברה
כאשר העסק הינו מקום מרשים, ויש משמעות שלקוח פוטנציאלי יראה את המקום, אנחנו ממליצים לבצע סרטון תדמית שהוא בעצם 'סיור וירטואלי בעסק', כך שהצופה ירגיש כאילו הוא ביקר בעצמו בעסק. בעידן חברות האינטרנט, שאין להן כל תשתית, במידה ורוצים לחזק את האמון של הלקוח בחברה- צורת סרטון שכזה בהחלט מאוד יעיל. 

לסיכום-

סרטי תדמית לעסקים כיום, מופקים כמעט לכל סוגי העסקים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות וחברות הייטק, כאשר כל עסק בוחר לעצמו סגנון שונה שמתאים לחברה ולמוצרים, ומשתמשים בסרטים לקידום באינטרנט.


למאמרים נוספים בנושא:   מגמות עכשוויות בסרטי תדמית לעסקים - לחץ כאן                                       הפקת סרטון תדמית מרובה בטכניקות הפקה - לחץ כאן

יהב הפקות- הפקת סרטוני תדמית לעסקים


סרטוני תדמית לעסקים מאפשרים חיזוק המיתוג של העסק, הגדלת חשיפה ללקוחות חדשים, הצגת הבידול  של העסק ביחס לעסקים מתחרים והגדלת מכירות
סרטי מוצר מאפשרים הצגת הבידול של המוצרים ביחס למוצרים מתחרים, חשיפה ללקוחות חדשים, ומשמשים כמקדם מכירות עיקרי של קו המוצרים

ראו סרט תדמית למוצר רפואי שהופק לאחרונה

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד להציג מיכשור רפואי מתקדם, עבור האוכלוסיה המבוגרת בחו"ל. לכן, סרט התדמית הוא באנגלית, כולל קריינות של קריין מקצועי אשר הוקלט באולפן קול אקוסטי על פי תסריט הקריינות, מלווה בכותרות גדולות ומדגשות, ובקצב איטי יחסית, כך שהלקוחות הפוטנציאלים יוכלו לעקוב בצורה נוחה אחריי הסרט, ולהתחבר לפתרון שמיועד עבורם. המוצר והמשתמשים מצולמים בוידאו, שוב על מנת ליצור חיבור בין המוצר לקהל היעד.
עדכון אחרון: אוגוסט 2021

ראו סרט תדמית לחברה טכנולוגית שהופק לאחרונה

מדובר על סרט תדמית ארוך יחסית של כ- 3 דקות, אשר הופק עבור חברה ישראלית שמספקת פתרונות טכנולוגיים לתעשייה, אבל בעיקר מעורבת בכל תהליכי הפיתוח של מערכות מורכבות, עבורן היא מציעה מגוון עצום של פתרונות טכנולוגיים הכי מתקדמים. החברה מחולקת ל- 4 תחומי פעילות, וכך גם בנוי סרט התדמית, באופן שמציג את היתרונות המיוחדים של כל תחום פעילות של החברה, ויתרונותיו ללקוחות.