יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
סרטי עדויות לקוחות מרוצים- חלופה זולה ויעילה לסרט תדמית לעסק
נכתב: ינואר 2023
מה זה בכלל סרט עדויות של לקוחות מרוצים
כיום, להפיק סרט תדמית לעסק, שיהיה גם מקצועי, וגם ישמש את העסק לקידום מכירות וחיזוק המיתוג, מחייב גם הפקה יחסית יקרה, וגם השקעה בקמפיין שיווקי בדיגיטל, על מנת להגדיל את החשיפה של הסרט ללקוחות חדשים. כזו הפקה, מחייבת ביצוע תחקיר מעמיק מול אנשי השיווק של העסק, לימוד התחרות, ניתוח הבידול העסקי של העסק מול התחרות, ואז תאום ימי צילום בעסק, שבהכרח מפריעים לעבודה התקינה, ובסוף התהליך עריכה מקצועית. תהליך כזה אורך בדרך כלל 3-5 שבועות, ורק הוא עולה מעל 10 אלף ש"ח, עבור עסק קטן. לזה, תוסיפו את עלות הקמפיין השיווקי בדיגיטל, שגם הוא בעלות של אלפי שקלים רבים, מה שאומר תהליך שכמעט מבטיח הצלחה, כי כבר הוכח שסרט תדמית לעסק הוא הכלי השיווקי היעיל ביותר בדיגיטל, העלות יוצאת יקרה. יש לא מעט עסקים שלכן מתבלטים האם להפיק סרט תדמית, או לחפש חלופה אחרת, שתהיה אולי גם יותר זולה.

אחת החלופות היותר זולות, וגם יעילות, כתחליף לסרט תדמית לעסק הם סרטי עדויות לקוחות מרוצים. מדובר על סרטים קצרים, בהם לקוחות שרכשו מוצר מהעסק, מדברים בשבחו של העסק או בשבחו של המוצר אותו רכשו, השתמשו ועכשיו הם ממליצים עליו גם לאנשים נוספים. סרטים אלו, אם מבוצעים בצורה אותנטית, הם תוספת עצומה למיתוג של העסק, ולקידום מכירות, כי אם יש אנשים שכל כך מרוצים, שהם גם ממליצים על העסק- זו עדות הכי טובה שאכן העסק והמוצרים טובים, ונותנים ערך למי שכבר רכש אותם.

 

מה לא מומלץ לעשות בסרט עדויות לקוחות מרוצים?

בנושא זה, אני מעדיף להתחיל ולהסביר מה לא מומלץ לעשות, כי בזה תלוייה ההצלחה של הסרט. ובכן, מה שהכי לא מומלץ לעשות בסרט עדויות לקוחות הוא להפיק סרט עם שחקנים, שבכלל לא קשורים למוצר או לעסק. לצערי, ישנם לא מעט גופים, שמציעים הפקה של סרטי עדות לקוחות, באמצעות מגוון שחקנים, שמציגים כאילו הם השתמשו במוצר כולשהו, והם ממש מרוצים. הם אפילו מצולמים בסביבה בייתית, בה הופקו הסרטים, בלי קשר לא למוצר ולא לעסק שעבורו הם הכינו את סרטי הרמאות. מעבר לכך שמדובר על הונאה, כי הסרט לא מציג לקוחות אמיתיים מרוצים, אלא שקהל היעד שעבורו הופק הסרט מיד מזהה שמדובר בשחקנים, ולא רק שבכך הוא לא מקבל את ההמלצה, אלא הוא עוד עלול להפיץ את הסרט ולצרף לו כותרת של Fake. מהלך כזה לא רק שלא מקדם את העסק, ובוודאי לא נוצר תחליף טוב לסרט תדמית לעסק, אלא שלהיפך- יכול להיווצר לעסק נזק עצום של אובדן שוק בגלל ניסיון הונאה. יכול גם להיות שיהיו מי שיחליטו בכלל לתבוע את העסק על הונאת הציבור, על בסיס 'אמת בפרסום'. הסיבה שמיד מרגישים שמדובר בשחקנים, זה כי ההצגה של הנושא היא 'מקצועית' כמו שמצפים משחקנים, לעומת 'חובבנית' כמו שקורה כאשר לקוח אמיתי מציג את היתרונות של המוצר. לקוח אמיתי לא רגיל לשבת מול מצלמה, ולכן ההצגה שלו היא 'חובבנית', לפעמים אפילו קצת מוגמגמת, אבל זה בדיוק מה שהופך את ההצגה לאותנטית, ולא מקצועית כמו של שחקנים. 

 

מה כן מומלץ לעשות בסרט עדויות לקוחות מרוצים?

אחרי שאמרנו מה לא, אלה הדברים העיקריים שמומלץ להקפיד עלייהם, על מנת שסרט העדויות של לקוחות מרוצים, יהיה אותנטי, וישמש כחיזוק למיתוג של העסק ולקידום מכירות, והם:

1. אמת בפרסום- הדבר הכי חשוב בהפקה של סרט עדות לקוחות מרוצים, זה שמי שמציג בסרט הוא אכן לקוח אמיתי, שהשתמש במוצר, מרוצה ברמה שהוא מוכן להציג את המוצר ולדבר בשבחו. ושוב, זה בסדר גמור אם המציג לא מרגיש בנוח מול המצלמה, ולא נשמע מהוקצע כמו שחקן מקצועי. זה ממש בסדר גמור. אף אחד לא מצפה שאנשים שלא מורגלים לעמוד מול מצלמה להיות שוטפים ורהוטים כמו שחקנים.

2. צילום בוידאו- מאוד חשוב שסרט עדות לקוח מרוצה יכלול צילומי וידאו של המוצר עליו ממליצים, ואפילו לצלם את המוצר סמוך לאדם שמדבר, או סמוך למקום בו המערכת מותקנת באמת, מה שמחזק את האמינות של הסרט. אם הממליץ הוא עובד של חברה שמשתמשת במוצר, חשוב להציג את שם החברה בה המוצר עושה שימוש, שם מלא של המציג, ומה תפקידו בחברה. המלצה של מנהל שיווק בעסק, או מנהל הנדסה, זו המלצה משמעותית יותר מאדם שמבחינת הצופה בסרט הוא 'אנונימי'. מאוד חשוב שהצילום יהיה מקצועי, כאילו מדובר בסרט תדמית לעסק, ולא רק בסרט עדות לקוחות. להוסיף לצילומים תאורה, במידה ונדרש, וכמובן- איכות הקול צריכה להיות מיטבית. לא לצלם את האדם שמדבר מרחוק, תוך שימוש במיקרופון של המצלמה, אלא להציב בום מעל הראש של הדובר, או להצמיד לו מיקרופון צוואר. 

3. תוכן משכנע- את התוכן של מה שמציגים הלקוחות חשוב להחליט ביחד עם מנהל השיווק של העסק שעבורו מכינים את הסרט. חשוב שמי שמציג ידבר על הערך שהוא קיבל מהמור, ומה היתרונות שלו, ולא על פרמטרים הנדסיים שלא אומרים כלום לקהל הרחב אלא רק למהנדסים. אם כמה אנשים מוכנים לדבר ולשבח את המוצר, חשוב שכל אחד יציג פן שונה וחשוב במוצר, ולא שכל אחד יחזור על מה שמישהו אחר אמר, כל עוד מדובר באותו מוצר. אם מדובר על אנשים מעסקים שונים, שמדברים על מוצר אחד, זה בסדר שעסקים שונים יסבירו מה המוצר תרם לעסק שלהם, ובהחלט יכול להיות שיאמרו דברים דומים על ידי עסקים שונים, אבל זה בסדר, כי זה רק מחזק את המוצר, שמתאים למגוון עסקים. במידה ואכן התוכן משכנע, סרט עדות לקוחות יכול להיות תחליף מצוין לסרט תדמית לעסק.

4. מבנה הסרט- כאן יכולים להיות כמה מבנים, שלא בהכרח יש עדיפות למבנה כזה או אחר. האפשרויות הן:

4.1 סרטון עם המלצה בודדת- אפשר להפיק סדרה של סרטונים, כאשר כל סרטון הוא באורך של כ- 30 שניות, בהן מציג בודד מעסק בודד מציג תכונה מסויימת שהוא אהב במוצר, או במה במיוחד המוצר תרם לעסק שלו. 

4.2 סרט עם מספר ממליצים מעסק אחד- כאן מדובר על סרט באורך של 1-2 דקות, בו מוצג מוצר מסויים, על ידי מספר אנשים שעובדים במקום אחד, וכולם התנסו בעבודה עם המוצר, נהנים ומרוצים. בסרט שכזה, מאוד חשוב שכל מציג ידבר על פן שונה שנותן המוצר לעסק בו הוא עובד. 

4.3 סרט עם ממליצים מכמה עסקים בהם משתמשים באותו מוצר- גם כאן מדובר על סרט של 1-2 דקות, בו אנשים מעסקים שונים, ממליצים על מוצר מסויים שבו נעשה שימוש באותם עסקים שונים. כאן גם יהיה מצויין אם כל אחד יציג פן שונה שהמוצר תרם לעסק שלו, אבל זה גם בסדר אם חלק יגידו דברים דומים, כי שוב זה מראה את ההתאמה של המוצר לעסקים שונים.
 
לסיכום, סרט עדות לקוחות מרוצים הוא תחליף מצויין, זול ויעיל לסרט תדמית לעסק, כמובן רק בתנאי שעושים אותו כמו שצריך. הכי חשוב שהסרט יהיה מבוסס על משתמשים אמיתיים במוצר שמוצג בסרט, ולא שחקנים שמציגים מוצר שהם בכלל לא מכירים.למאמרים נוספים בנושא:   מה היתרונות השיווקיים של סרט תדמית לעסק?  - לחץ כאן
                                       סרט תדמית לעסק יניב תוצאות רק בעבודת צוות - לחץ כאן

מנהל שיווק- מחפש פתרון זול ויעיל לקידום של העסק?

הפקת סרט תדמית לעסק מאוד יקרה עבורכם?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו דוגמת סרט עדות לקוחות מרוצים- סרט עם מספר ממליצים מעסק אחד (סעיף 4.2)

מדובר על סרט עדות לקוחות מרוצים, באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד להציג את השימוש של מערכת SAP בעסק בינוני. בסרט, מדברים מספר אנשים מהעסק, כל אחד מתחום אחר, בו הם מסבירים למה המוצר של SAP כל כך התאים עבורם, למגוון בשימושים שהם צריכים מהמערכת, ומה היתרונות שלה. כל המציגים הם אנשי העסק, ומזוהים בשם מלא ובתפקיד שלהם באותו עסק.

ראו סרט עדות לקוחות מרוצים לחברת דשן גת

מדובר על סרט עדות לקוחות מרוצים, באורך של כ- 3 דקות, אשר בו חקלאים שונים מדברים על חברת הדשנים דשן גת. כל חקלאי מדבר על פן אחר שנותן יתרון לחברת דשן גת, וגם כל חקלאי מצולם ליד השדה בו משתמשים בדשן גת, מה שמראה את המגוון הגדול של פתרונות של דשן גת לצרכים שונים, ולגידולים שונים.

ראו דוגמת סרט עדות לקוחות מרוצים- סרט עם כמה ממליצים מעסקים שונים (סעיף 4.3)

מדובר על סרט עדות לקוחות מרוצים, באורך של כדקה, אשר כולם מגיעים מעסקים שונים, וכולם משתמשים במערכת של COMAX. כל ממליץ מציג פן שונה של במה המערכת של COMAX עוזרת לו, ומה היתרונות שלה, עבור העסק שלהם. בכך, לא רק שכולם ממליצים על המוצר, זה גם מראה כמה המוצר מגוון, ומתאים לסוגי עסקים שונים לחלוטין. כל עסק מזוהה, וגם כל דובר ותפקידו באותו עסק. 

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות