יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
סרטוני תדמית- מידע טכני עיקרי (על קצה המזלג)
הזדמנות לענות על שאלות טכניות של לקוחות 
כמנהל חברת הפקת סרטוני תדמית לעסקים, אני בקשר ישיר עם לקוחות פוטנציאלים. הלקוחות הם בדרך כלל בעלי עסקים ומנהלי שיווק. שניהם מעוניינים לקדם את העסק, ושנייהם מקבלי ההחלטות לגביי ההפקה של סרטוני תדמית עבור העסק. 

אבל, מדובר באנשים 'לא טכניים', שכל עולם הפקות סרטונים לעסקים חדש להם, ועדיין- הם חייבים לקבל החלטות. לכן, יוצא שרבים מהם פונים אליי עם שאלות טכניות, בכדי לעזור להם לקבל החלטות. אנסה במאמר זה לענות על השאלות העיקריות שאני נשאל, כמובן- בלי להיכנס לעומק בנושאים הטכניים, אלא רק ברמה הבסיסית שחשובה למקבלי ההחלטות.
מהם הסוגים העיקריים של סרטוני תדמית?
כיום מקובל בעולם ההפקות של סרטוני תדמית, שני סוגים עיקריים של סרטונים:

1. סרטון תדמית המבוסס על צילומי וידאו- רוב סרטים מסוג זה כוללים בעיקר צילומי וידאו, אשר בוצעו במיוחד לצורך הסרטון, או שנרכשו מתוך מאגרים לרכישה של חומרי גלם מצולמים שנקראים Stock Footage. לפעמים משלבים בסרטוני תדמית אלה גם גרפיקה או הדמיות, במידה ונדרשים הסברים על המוצרים.


2. סרטון תדמית המבוסס על אנימציה- קיימים סוגים רבים של הפקות סרטי אנימציה, אבל בסופו של יום בכולם מדובר על יצירת 'יש מאין', כלומר- בניית סרט שכולו מבוסס על איורים שנוצרו על ידי גרפיקאים. מאוד נדיר שמשלבים בסרטי אנימציה קטעי וידאו.

 

מהם הפרמטרים העיקריים של סרטוני וידאו?

סרטוני תדמית המבוססים על צילומי וידאו, כוללים את הפרמטרים הבאים:

1. אורך- בדרך כלל סרטוני תדמית כיום הם באורך של 1-2 דקות

2. רזולוציה- כיום רוב סרטוני התדמית הם ברזולוציה של Full HD, כלומר- 1080p - 1920x1080. בשנה האחרונה התפתח מאוד תחום ה- 4K, שהוא ברזולוציה של 2160p- 3840x2160. כיום כמעט כל מצלמת וידאו, אפילו כאלה שמותקנות ברחפנים, כוללת את הרזולוציה הגבוהה של 4K, כך שמתחילים לראות יותךר ויותר סרטוני תדמית ברזולוציה של 4K

3. מספר מסגרות בשנייה- FPS- רוב הסרטים הם בקצב של 25fps, או 30fps. חשוב שכאשר מפיקים סרטון תדמית, הכולל צילומי וידאו ממקורות שונים, חשוב שמספר המסגרות לשנייה בכל קטעי הוידאו יהיה זהה, ולא לערבב ממקורות עם קצבים שונים. 

4. פורמט- קבצי הוידאו שמפיקים הם בדרך כלל נדחסים לשני פורמטים עיקריים: MOV או (H.264 (MP4

5. גודל הקובץ הסופי- קבצי הוידאו של הסרטונים הם בדרך כלל גדולים. מדובר על בסביבות 200M לסרטון באורך של דקה. 

 

מהם הפרמטרים העיקריים של סרטוני אנימציה?

סרטוני תדמית המבוססים על אנימציה, כוללים את הפרמטרים הבאים:

1. אורך- בדרך כלל סרטוני תדמית המבוצעים באנימציה הם באורך של עד דקה

2. רזולוציה- כיום רוב סרטוני התדמית הם ברזולוציה של Full HD, כלומר- 1080p - 1920x1080. 

3. מספר מסגרות בשנייה- FPS- רוב הסרטים הם בקצב של 25fps, או 30fps. 

4. פורמט- קבצי הוידאו שמפיקים הם בדרך כלל נדחסים לשני פורמטים עיקריים: MOV או (H.264 (MP4

5. גודל הקובץ הסופי- קבצי הוידאו של הסרטונים הם בדרך כלל קטנים. מדובר על בסביבות 30M לסרטון באורך של דקה. 

 

דרישות מיוחדות לסרטוני תדמית שעיקר הצפייה בהם היא דרך טלפונים ניידים

במידה ומתכננים שעיקר הצפייה בסרטוני התדמית שהפקנו, תהיה דרך טלפונים חכמים (סמארטפונים), מומלץ להקפיד על הנושאים הבאים:

1. רזולוציה- על מנת שהקבצים יהיו קטנים מספיק, ויוזרמו בקלות לטלפונים החכמים בלי להתקע, מומלץ לייצר קבצים ברזולוציה של 720p- 1280x720. זו איכות מעולה, ובוודאי כאשר צופים בסרטון תדמית דרך המסכים הקטנים יחסית של הטלפונים.

2. כותרות- חשוב שהסרטונים ילוו בכותרות גדולות ומודגשות, כך שניתן יהיה לחקרוא אותן בקלות גם במסכים הקטנים

3. כתוביות- הרבה אנשים צופים בסרטוני התדמית ללא סאונד (ערוץ קול מושתק) על מנת שלא להפריע לסביבה בה הם נמצאים. לכן מומלץ לשלב בכאלה סרטונים כתוביות של כל הנאמר בסרטון התדמית (קריינות, ראיונות וכד).

 

דרישות מיוחדות לסרטוני תדמית שעיקר הצפייה בהם היא ברשתות החברתיות

במידה ומתכננים קמפיינים ברשתות החברתיות, מומלץ להקפיד על הנושאים הבאים:

1. רזולוציה- על מנת שהקבצים יהיו קטנים מספיק, ויוזרמו בקלות ברשתות החברתיות בלי להתקע, מומלץ לייצר קבצים ברזולוציה של 720p- 1280x720. הסיבה העיקרית שצריך להניח שצפייה ברשתות החברתיות היא ברוב המקרים דרך טלפונים חכמים.

2. כתוביות- הרבה אנשים צופים בסרטוני התדמית ללא סאונד (ערוץ קול מושתק) על מנת שלא להפריע לסביבה בה הם נמצאים. לכן מומלץ לשלב בכאלה סרטונים כתוביות של כל הנאמר בסרטון התדמית (קריינות, ראיונות וכד).

3. פרומט מרובע- לסרטונים אשר מתוכננים לקמפיין באינסטגרם, מומלץ להפיק בפורמט מרובע. לא מדובר על פרומט סטנדרטי, אבל זה מה שעובר הכי טוב באינסטגרם. הרזולוציה המומלצת היא- 720x720


לסיכום, בהפקה של סרטוני תדמית חשוב להקפיד על כמה נושאים טכניים, אותם יש לשתף עם הלקוחות, גם כאלה שאינם טכניים, בכדי להשיג מקסימום יעילות מכל סרטון תדמית שהפקתם עבור העסק.

 אולי יעניין אותך גם:      האם כדאי לעסק להפיק בעצמו סרטון תדמית?


                                   כמה זמן לוקח להפיק סרטון תדמית?

מנהל שיווק- מתכנן להפיק סרטוני תדמית לקמפיין שיווקי?

מעוניין לקדם את העסק בכזמן קצר יחסית?
 

ראה תחילה סרטון תדמית לפתרון טכנולוגי מתקדם (מבוסס צילומי וידאו)

מדובר על סרטון תדמית קצר של כ- 1.5 דקות, אשר מציג מערכת ניהול מתקדמת לקווי ייצור. הסרט מבוסס ברובו על צילומי וידאו, מלווה בגרפיקה ובשילוב של הדמיות תלת ממד, לצורך תמיכה בהסבר טכני של המערכת.

ראה לדוגמא סרטון תדמית לאפליקציה חדשה (מבוסס אנימציה מסוג גרפיקה דינאמית)

כאן מדובר על סרטון תדמית של דקה, המבוסס על אנימציה מסוג גרפיקה דינאמית (Motion Graphics). זו הטכניקה הכי מקובלת כיום להצגה של אפליקציות חדשות. מניסיוננו, זו הדרך הפשוטה והנוחה ביותר להסביר אפליקציות, תוכנות או קונספטים חדשים.

ראו סרטון תדמית שהופק במיוחד בפורמט המותאם להצגה באינסטגרם

מדובר על סרטון תדמית קצר באורך של כ- 30 שניות, אשר מציג מתחם חווייתי לילדים בחיפה. מכיוון שקהל היעד הוא ילדים, המקום הכי מומלץ לקידום כזה מקום הוא באמצעות פרסום ברשת האינסטגרם. לצורך הפרסום, הפקנו סרטון תדמית זה בפורמט מיוחד שהוא: מרובע וברזולוציה של 720x720, כך שהצגה שלו על גביי טלפונים ניידים, ובמצב אנכי, נותנות צפייה אופטימלית. גם בתוכן, הסרטון מותאם לרשת, בעיקר סביב הדינמיקה הרבה, והכותרות הגדולות והמודגשות, שמייתרות את הקריינות, לכל אלה שסוגרים את הסאונד בזמן צפייה באינסטגרם.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- הפקת סרטוני תדמית לעסקים


​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות