יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
סרטון תדמית- מה יכולה להיות ההשפעה שלו על לקוחות?
נכתב: ינואר 2024
לכל מנהל שיווק חשוב להשפיע על הלקוחות- דרך הפקת סרטון תדמית
מנהלי שיווק, כמעט מכל מגזר, עוד לפני שמתחילים את תהליך הפקת סרטון תדמית, מנסים ביחד איתנו, חברת הפקות של סרטוני תדמית, להבין באיזה נושאים סרטון תדמית יכול להשפיע על הלקוחות שלהם, ובהתאם לסוג הפעילות- מסכמים ביחד את הכיוון שאליו לוקחים את הסרטון עבור העסק שלהם. ברור שזה נושא מהותי, שחייב להיבדק בנפרד מול כל עסק, בהתאם לתחום הפעילות, אבל מגוון אפשרויות ההשפעה חשוב למנהלי השיווק. מאמר זה יציג את מגוון הנושאים בהם סרטון תדמית יכול להשפיע על הלקוחות.
 
ראו תחילה סרטון תדמית שכוון להשפעה ריגשית על הלקוחות:

מה יכולה להיות ההשפעה של סרטון תדמית על לקוחות?
אלה הנושאים העיקריים בהם יכולה להיות השפעה של סרטון תדמית על לקוחות:


1. יצירת חיבור רגשי- סרטון תדמית מסוגל לשבור את גבולות המידע היבש, וליצור קשר רגשי עם הלקוח. הסרטון מספק חווייה ותחושה אשר מסייעים להקפיא את תשומת הלב של הלקוחות. חיבור רגי זה מוביל לזיהוי חזק יותר עם המותג, ולקשר יותר עמוק, שבהמשך יכול גם להשפיע על החלטת רכישה.

2. שיפור חוויית הקנייה- במקום להציג נתונים טכניים יבשים, סרטון תדמית יכול להציע חוויית מולטימדיה שמסבירה את המוצר או את השירות. כך, הלקוח יכול להבין את התרומה של המוצר לחייו, ולהפוך את תהליך הקנייה לחווייה חיובית. 
 
3. זיהוי עם המותג- סרטון תדמית יוצר זיהוי חזק יותר עם המותג. תיאור הערכים, התוכניות, הביצועים ומאפיינים ייחודיים של העסק בצורה חזותית, מקנה ללקוח אמיתות וחשיבות למותג, לפעמים עד רמה של הזדהות, וכן לתפוס את המותג כמקור לפתרונות, אמין וידידותי.

3. שיתוף חברתי ומשובים- סרטוני תדמית מספקים תוכן שניתן לשתף בקלות. המשתמשים יכולים לשתף את סרטון התדמית שצפו בו ברשתות חברתיות או עסקיות, מה שמגביר את השפעתו וסמכותו של הסרטון על הלקוחות הפוטנציאלים.

4. אפשרות התאמה אישית- ניתן ליצור סרטון תדמית שמתאים לתחושות ולציפיות השונות של הלקוחות בקבוצת גיל, רמות ניסיון שונות, או אפילו מקום גאוגרפי שונה. זה מאפשר להפוך את הסרטון ליותר אישי ומתאים לקהל יעד ספציפי, מה שמגביר את ההשפעה שלו על הלקוח בצורה משמעותית יותר.

 

איך מנהלים את ההשפעה ומודדים את ההצלחה?

הדיגיטל מספק הרבה אפשרויות לנהל בצורה מושכלת את הקשר עם הלקוחות, ומדידה של ההצלחה של ההשפעה של סרטון התדמית, באופנים הבאים:

1. קשר עם הקהל- ניתן למדוד את ההשפעה של הסרטון על הלקוחות, על ידי מעקב אחריי פעולות שונות כמו שיתוף ברשתות חברתיות או עסקיות, התנגדויות או תגובות חיוביות בעמודי החברה.

2. ניהול נתונים- איסוף נתונים כגון כמות ציפיות וזמני צפיות, יכולים לספק תמונה מדוייקת יותר של האופן בו הלקוחות מגיבים לסרטון, וכיצד הוא משפיע על ההתנהגות שלהם.

3. בדיקת תחושות- ניתן להשתמש בשאלונים, או כלים אחרים לאיסוף דעות ותחושות מהלקוחות לגבי סרטון התדמית בו הם צפו. זה יסייע להבין על רקע ריגשי נוסף שמשפיע על התגובות שלהם.

4. בדיקת יעילות שיווקית- מדידת ההשפעה על המכירות, וקשר ישיר עם תוצאות עסקיות, יכולים להקנות מידע ברור על היכולת של סרטוני התדמית להשיג את המטרות של העסק.

 
לסיכום,  סרטון תדמית יכול להשפיע על לקוחות במגוון נושאים כגון: יצירת חיבור ריגשי, שיפור חוויית קנייה, זיהוי עם המותג, שיתוף חברתי וכן התאמה אישית לצרכים. היתרון של הדיגיטל זה שניתן גם לנהל ולמדוד את השפעה של סרטון התדמית.מאמרים נוספים בנושא:     תובנות חדשות בנושא סרטון תדמית                                       כיצד לבנות את המותג שלך באמצעות סרטון תדמית?

מנהל שיווק- מתכנן קמפיין שיווקי למוצר חדש של העסק?

מעוניין להבין איך סרטון תדמית יכול לתרום לכך?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו סרטון תדמית למערכת תאורה חדשנית

מדובר על סרטון קצרצר, באורך של כ- 25 שניות בלבד, אשר נועד לקדם פתרון של מערכת תאורה חדשנית לבית. הסרטון מציג סיטואציה בייתית מוכרת לכל משפחה, ואיך התאורה פותרת את הבעיה שמוצגת באותה סיטואציה. הסיטואציה כוללת צילומי וידאו של משפחה, שמציגים את כל הסיטואתיה בצורה הכי פשוטה וברורה, ללא קריינות, כך שהמסר נקלט באופן מיידי, יוצר הזדהות עם הבעיה שמוצגת, ומכיוון שהנושא מעורר רגש- הלקוחות שצופים בסרטון התדמית סביר שייצרו קשר עם החברה לקבלת פרטים נוספים.

ראו סרטון תדמית למנשא תינוק למים לשיווק בארצות הברית

מדובר על סרטון תדמית קצר, באורך של כדקה, לקידום מנשא מיוחד שמאפשר הכנסת תינוקות למים. הסרטון מבוסס על צילומי וידאו של אמא שנכנסת למים, תוך שהיא נושאת את התינוק על הידיים, ובכך הראתה את חוסר הביטחון של כולם, כשמיד לאחר מכן מוצגים אותם משתתפים רק שהפעם עם המנשא. גישה זו יצרה רגש אצל האמהות שצפו בסרטון, ובכך הצליחה להשפיע עליהן להתעניין במוצר המיוחד.

ראו סרטון תדמית למערכת אגירת עודפי מים ברכב

 מדובר על סרטון תדמית קצר, באורך של כ- 30 שניות, אשר נועד לקדם מערכת לאגירת עודפי מים ממזגנים. על מנת להשיג מיעון אישי, תוך עירור רגש, סרטון תדמית זה התמקד רק ברכבי עבודה, הציג את הצורך החשוב להם למים זמינים ברכב, ואת הפתרון הייחודי שמאפשר זאת, על ידי אגירת עודפי המים ממזגני הרכבים. הסרטים טורגטו בפייסבוק אל בעלי רכבי עבודה, מה שיצר השפעה אישית, ובכך הצליח ליצור עיניין והשפעה על הלקוחות.