יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
סרטון תדמית- אל תעברו את ה- 30 שניות!
נכתב: מרץ 2024
מה סוד ההצלחה של קמפיינים שיווקיים ברשת?
כל מנהל שיווק מבסס את הקידום של העסק כיום, על ידי קמפיין שיווקי ברשת, שמתבסס על הפקת סרטוני תדמית שיווקיים. כמובן כל מנהל שיווק מעוניין בהצלחה של הקמפיין, מה שיבטיח קידום לעסק. עדיין, לא מעט מנהלי שיווק שואלים אותי מה לדעתי הדבר הכי חשוב להצלחה של קמפיין שיווקי. כמובן, אין דבר אחד, אלא מרכיבים רבים מעורבים בהצלחה של קמפיין שיווקי, כמו: הגעה מדוייקת אל קהל היעד, הגדרה מדוייקת של המסרים השיווקיים וכן הלאה. אבל, לדעתי אחד הדברים היותר חשובים בהצלחה של קמפיינים שיווקיים זה היכולת להעביר מסרים מדוייקים בזמן קצר בסרטון התדמית. וכששואלים: 'כמה קצר'? אני עונה: 'אל תעברו את ה- 30 שניות'. תופתעו כמה קשה למנהלי שיווק לקבל המלצה זו. רובם מתעקשים שלמוצר שלהם צריך לפחות 2 דקות על מנת העביר את כל הדברים המדהימים שהמוצר שלהם עושה. 

לכן, מטרת מאמר זה היא לנסות ולהסביר למה זה ממש עקרוני שלא לעבור את ה- 30 שניות בהפקת סרטון תדמית לעסק, או למוצר, מדהים ככול שלא יהיה.

קודם כל, האים יש נתונים על זמני צפייה מוצעים בסרטון תדמית?
בשל המגוון העצום של סרטוני תדמית, והפיזור הגאוגרפי והתרבותי, לצערי לא קיים מידע מדוייק ואמין על זמני צפייה ממוצעים בסרטון תדמית שהופק עבור עסק, או עבור מוצר. אבל, מה שכן קיים זה מגמות שניתן להבין בהתאם לסרטוני התדמית עצמם. 


אלה המגמות הברורות בקשר לזמני צפייה בסרטוני תדמית:

1. אורך הסרטון תדמית- סרטוני תדמית קצרים יותר, עשויים לשמור על תשומת הלב של הצופים לאורך כל הסרטון, בעוד שסרטוני תדמית ארוכים יותר עלולים לגרום לאובדן עיניין של הצופים, ולנטישה יותר מוקדמת.

2. איכות הסרטון תדמית- סרטוני תדמית איכותיים, מעניינים ומשכנעים יניבו בדרך כלל זמני צפייה גבוהים יותר.

3. התאמה לקהל היעד- ככול שסרטון התדמית נצפה על ידי קהל יעד שהסרטון הכי מתאים לו, זמני הצפייה גבוהים יותר, ושיעור הנטישה נמוך יותר. 
 
4. עיתוי הפרסום- מועדי הפרסום השונים עשויים להשפיע על נכונות הצופים להקדיש יותר זמן לצפייה, במידה ואכן רלוונטי עבורם. 

5. פלטפורמת ההפצה- יש שוני גדול בין זמני הצפייה בסרטוני תדמית, בהתאם לפלטפורמה בה הם צופים, ללא חוקיות ספציפית. 

 

האם קיימים מחקרים שבחנו זמני צפייה ממוצעים בסרטוני תדמית?

מסתבר שיש לא מעט מחקרים שנערכו בנושא של סרטוני תדמית וההשפעה שלהם על ציבור הלקוחות. באותם מחקרים גם ניסו להגדיר זמני צפייה ממוצעים בסרטוני תדמית. אבל, גם בהם טענו שבשל הפיזור העצום הגיאוגרפי והתרבותי של צפייה בסרטוני תדמית, עם המגוון העצום של סוגי סרטוני תדמית, קשה להגדיר זמן צפייה ממוצע. במקום זה, הם ניסו לנתח אחוז צפייה מאורך הסרטון. המסקנה של חלק מהמחקרים שבחנו נושא זה הייתה, שצופים בסרטי תדמית צופים בממוצע בין 30-50% מהסרטון, בהנחה שהסרטונים הם באורכים שבין 30-120 שניות. מהשזה אומר שרוב הצופים צופים רק בחלק הראשון של סרטון תדמית, ונטישה מתחילה כבר אחריי שניות בודדות. 

 

אז, למה לא כדאי להפיק סרטון תדמית ארוך יותר מ- 30 שניות?

בעידן הדיגיטלי המודרני, עם זרימת המידע המהירה, והתחרות העצומה על תשומת הלב של לקוחות פוטנציאלים, יצרני התוכן ומפרסמים מתמקדים תמיד באמצעים הטובים ביותר להגיע אל קהל היעד. בשוק התוכן הדיגיטלי, סרטוני תדמית הפכו לאחד מכלי השיווק המועילים ביותר עבור העסקים, כמעט בלי קשר לסוג וגודל העסק. 

אם משווים בין שני סרטוני תדמית, אחד באורך של כ- 30 שניות, והשני באורך של מספר דקות, הייתם רואים תוצאה שונה מאוד בקרב הצופים. זמן הריכוז של הצופים, כלפי תוכן הוידאו, נמוך בסרטוני תדמית ארוכים יותר. רוב הצופים יעדיפו לצפות בסרטון תדמית באורך קצר יותר. ניתן לקבוע כי סרטוני תדמית באורך קצר יותר מהווים כלי שיווקי יעיל יותר, המאפשרים לעסקים להעביר את המסרים שלהם בצורה ברורה יותר. 

אחת הסיבות העיקריות למה לא כדאי להפיק סרטון תדמית ארוך יותר מ- 30 שניות, היא היכולת המוגבלת של הצופים בסרטונים, לשמור על הריכוז וההתמקדות לאורך זמן. בעולם דיגיטלי המוצף בפרסומות ובסרטוני תדמית, הקושי בשמירה על תשומת הלב של הצופים הולך וגדל. לכן, מתן המידע בצורה קצרה וממוקדת הוא המפתח לשמירה על הריכוז ותשומת הלב של הלקוח.

בנוסף, סרטוני תדמית באורך קצר מספקים למפרסם יתרון נוסף, אשר מסתבר כמהותי בסביבה הדיגיטלית, זה היכולת להעביר את המסר בצורה פשוטה וקצרה. בניגוד לסרטונים ארוכים, סרטוני תדמית קצרים מתפרסמים במהירות, כולל הפצה ברשתות חברתיות, לפעמים עם הפצה ויראלית בעקבות שיתוף ברשתות. סרטונים קצרים בדרך כלל יותר משותפים ברשתות החברתיות.

נושא נוסף, שבו נתקלתי בעצמי בצפייה בסרטוני תדמית שלנו, והוא שצופים נוטים יותר בקלות להקליק על סרטוני תדמית קצרים (ניתן להבין מה אורך הסרטון, עוד לפני ההקלקה עליו), וגם ראינו ששיעור הנטישה בשניות הראשונות של סרטון תדמית גדלה משמעותית בסרטוני תדמית ארוכים. 

בחלק מהמקרים, הפקת סרטון תדמית ארוך מחייבת הוצאה גבוהה יותר לצורך ההפקה, כולל צוותים גדולים ומקצועיים, ציוד טכני מתקדם, משך ארוך יותר לצורך ההפקה וכן הלאה. הפקה של סרטון תדמית באורך קצר, מחייבת תחכום ויצירתיות בתחום הכתיבה של התסריט לסרטון תדמית, אבל ברוב המקרים מפחיתה עלויות הפקה, שלא לדבר על כך שהיעילות בסופו של התהליך יותר גבוהה, לכן- עדיף לשאוף ולקצר את הסרטון.
 

לסיכום,  מומלץ לשאוף לסרטון תדמית לעסק שיהיה קצר, קולח, מעניין וממוקד, כך שיעביר את המסר בצורה הכי יעילה, ישמור את הצופים מרוכזים לאורך כל הסרטון, ובעדיפות- לא יותר מ- 30 שניות.  
מאמרים נוספים בנושא:     למידה מטעויות: הבטחת הצלחה ביצירת סרטון תדמית                                       כיצד מבינים מה האפקטיביות של סרטון תדמית?

מנהל שיווק- מעוניין לשפר משמעותית את סיכויי ההצלחה של הקמפיין השיווקי?

מתכנן להשתמש בסרטוני תדמית לקידום העסק?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו תחילה 30 שניות על חשיבות הפקת סרטון תדמית לעסק

זו דוגמא נהדרת להפקת סרטון קצר, באורך של כ- 30 שניות, שמציג את כל היתרונות של הפקת סרטון תדמית לעסק, בצורה פשוטה, ברורה, כשהכל מוצג דרך הויז'ואל, ללא כל קריינות. זו גם הסיבה שהסרטון זכה לצפיות רבות, עם שיעור נטישה מאוד נמוך יחסית. רוב האנשים נשארו לצפות בסרטון לכל אורכו, וגם כמעט כל מי שנחשף אליו- הקליק עליו כשראה שמדובר על 30 שניות בסך הכל, וזו גם הכותרת של הסרטון (30 שניות על ......)

ראו סרטון תדמית למערכת אגירת מי מזגנים ברכבים

מדובר על סרטון תדמית לעסק באורך של פחות מ- 30 שניות, אשר נועד לקדם שיווקית מערכת ייחודית לאגירת עודפי מים ברכבים. הסרטון התמקד בקהל היעד הכי רלוונטי למוצר, שהם בעלי רכבי עבודה. הסרטון הופץ בפייסבוק, תוך טרגוט של קהל היעד, ואכן זכה לחשיפה עצומה, לשיעורי צפייה מאוד גבוהים עם שיעורי נטישה נמוכים, ולהצלחה שיווקית גדולה למפרסם.

ראו סרטון תדמית למערכת תאורה חדשנית לבית

 כאן מדובר על סרטון תדמית, באורך של כ- 30 שניות, מתוך סדרה של כ- 10 סרטוני תדמית, שנועדו לקדם מערכת תאורה חדשנית לבית, כזו שמסוגלת לשנות אוירה בחלל הבית, ולאפשר פתרון בעיות יום-יומיות. הסרטונים הופצו באינסטגרם, תוך טרגוט קהל היעד, וזכה לשיעור הקלקה מאוד גבוה, ולהצלחה שיווקית של המפרסם.

ראו סרטון תדמית לרשת מוסכים מיוחדת

סרטון תדמית זה, באורך של כ- 20 שניות בלבד, מציג את אחת הסיטואציות המוכרות לבעלי רכבים, זה פגיעות בפח ברכבים, שתיקון שלהם מחייב עבודת פחחות יקרה, תיקוני צבע, ולפעמים גם ירידת ערך של הרכב בביטוח. היתרון של רשת מוסכים שבפרסום, זה היכולת לבצע תיקוני פח ללא צורך בצביעה מחדש, וללא ירידת ערך הרכב. סרטון קצר זה הופץ במגוון אמצעי הדיגיטל, זכה לשיעור הקלקה גבוה, זמן צפייה של כמעט 100%, ופניות רבות למוסך.