יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מה מומלץ לעסק קטן על מנת לקדם את העסק שיווקית?
נכתב: יולי 2023
כיום- המצב של עסקים קטנים הוא הכי קשה!
בשל המצב הפוליטי, כמעט כל עסק כיום חווה פגיעה עסקית. זה מאוד בעייתי לחברות הייטק, שמתקשות לגייס מימון לפיתוחים חדשים, ונכון לכל עסק שנאלץ כיום להצטצם, לבחון מחדש את פרופיל המוצרים, ובעיקר לקדם את מוצרי הדגל, שהם המרכיב העיקרי בהכנסות של העסק. אבל, המצב הכי קשה הוא של עסקים קטנים. להם, כל ירידה בהכנסות היא קריטית, כי הם לא מסוגלים לאורך זמן לספוג הפסדים. יש מספר הולך וגדל של עסקים קטנים שנאלצים לסגור את העסק, בגלל ירידה במכירות.

ננסה במאמר זה להציג מה מומלץ לעסק קטן לעשות, על מנת לקדם את העסק שיווקית?

אז, מה מוצע בדרך כלל לעסק קטן, לקידום שיווקי?

כמעט לכל עסק קטן, מה שמציעים בכדי שיוכל להתחיל לשווק את המוצר העיקרי שלו, זה לבנות אתר אינטרנט, להעלות לאתר מידע רב שקשור במוצר, כולל תמונות של המוצר, והסברים מה היתרונות של המוצר, וכן הלאה. אחריי שיש את המוצר, בכדי לחסוך עלויות, מציעים להפיץ את המידע דרך רשתות חברתיות, עם פוסטים מלהיבים, וקישורים לדפים מתוך אתר האינטרנט של העסק. אפשר כמובן גם לפתוח דפים עסקיים ברשתות, וגם בהם להתחיל לגייס 'חברים', ולשלב מידע על המוצר ברשתות. אלה פתרונות 'חינמיים', ולצערי זה גם מה שהם שווים. מאוד קשה לגייס בצורה כזו לקוחות, כי חשוב להגיע לקהל היעד, וסתם פוסטים ברשתות יגיעו אולי ל'חברים' שברשת, אבל לא בהכרח לקהל היעד. 

הדרך המומלצת להגיע לקהל היעד, שהוא הלקוח האמיתי של העסק, זה דרך קמפיינים ממומנים, בגוגל וברשתות החברתיות ו/או העסקיות, בהתם לסוג המוצר, והכי חשוב- לבצע Re-Marketing, כך שניתן יהיה לטרגט את קהל היעד, ולחשוף בפניו את המוצר. היתרונות של קמפיינים אלו היא שבכך מצליחים להגיע לקהל היעד. החסרונות זה שקודם כל מדובר על עלות גבוהה, בהתאם לתחום העיסוק, והתחרות באותו תחום של שאר המציעים פתרונות חלופיים או מתחרים. אבל, הבעיה היותר קשה היא שגם אם הצלחתם להגיע לקהל היעד- מסתבר שכיום אנשים הפכו ל'חסרי סבלנות'. הם ממעטים לקרוא מידע. הם מדלגים בין אתרים, 'מציצים' לכמה שניות בדף האינטרנט, ואם מיד לא 'נתפסים' במשהו מושך כמו סרטון- הם עוזבים את הדף, ועוברים להציץ באתר של מתחרה. ואז, לא רק שהפסדתם לקוח פוטנציאלי, אלא גם שילמתם את עלות 'הקליק' לגוגל או לרשתות החברתיות, והתקציב היומי הולך וקטן. 

כלומר, אפשר יחסית בתקציב סביר להביא את קהל היעד לאתר העסקי, אבל יותר קשה לשמר אותו באתר, ולהפוך אותו ללקוח. 

 

אז מה כן מומלץ כיום לעסק קטן, על מנת לקדם את העסק שיווקית?

כיום, מאוד מומלץ לכל עסק, כולל עסקים קטנים, להפיק סרטון תדמית קצר, לצורך הצגת המוצר, או מספר סרטוני תדמית קצרים, להצגה נפרדת של כל מוצר ומוצר, לעסקים עם מספר מוצרים. 

אלה היתרונות העיקריים של סרטון תדמית לעסק:

1. זו השפה הויזואלית כיום- אנשים מעדיפים בדיגיטל, לצפות בסרטון תדמית קצר, על פני מידע כתוב, המפרט את היתרונות של המוצר. בדף אינטרנט בו קיים סרטון תדמית, זמן שהייה ממוצע של גולשים הוא כ- 30 שניות, בזמן שדף ללא סרטון הזמן הממוצע הוא שניות בודדות. 

2. בניית אמינות- קהל יעד שצופה בסרטון, ורואה את העסק והמוצר, משתכנע שהמוצר קיים, ושניתן לסמוך על מי שמציג את הסרטון, לעומת דף אינטרנט סתמי, בו ניתן לכתוב כל דבר, אבל לראות בעיניים זה הכי משכנע.

3. יצירת קשר רגשי- קהל יעד שרואה בסרטון בעיה אמיתית איתה הוא מתמודד, ואיך המוצר המוצג בסרטון תותר לו את הבעיה, וממש מספק לו ערך אמיתי- הוא מתחבר ריגשית למוצר ולעסק, ומכאן להפיכת הצופה ללקוח הדרך מתקצרת.

4. העברת מסרים בצורה הכי פשוטה וברורה- אין ספק, שהכי פשוט להציג מוצר זה להראות אותו בפעולה. אחרת, נדרשים המון הסברים כתובים על הנושא, בזמן שבסרטון תדמית ניתן בשניות ספורות להציג את הפתרון בצורה הכי פשוטה וברורה. 

5. ניתנים להפצה בקלות- שילוב סרטון תדמית בקמפיינים שיווקיים, לא רק שלקוחות פוטנציאלים נוטים להקליק על סרטונים, במידה והם אהבו את הסרטון, הם ישמחו לשתף אותו עם קולגות שלהם, שגם הם סובלים מאותה בעיה והמוצר שמוצג בסרטון יכול להוות גם עבורם פיתרון. צורת הפצה כזו היא הכי מוצלחת, במיוחד שמגיעה שקולגות, ולא מיצרנים, מה שכאילו הופך את הקולגות לממליצים. 

6. הצגה פשוטה של הבידול התחרותי- במידה והסרטון מציג גם את נושא הבידול התחרותי של המוצר, כלומר- במה המוצר שמוצג בסרטון יותר טוב מהמתחרים- זה גם עונה על השאלה העיקרית של לקוח פוטנציאלי, של למה לבחור דווקא במוצר הזה, ובכך הוא מחבר את הלקוח הפוטנציאלי עוד יותר למוצר, ואפילו 'מונע' ממנו להמשיך ולחפש פתרונות, כי הסרטון כבר הסביר לו למה המוצר הזה, מהעסק הזה, הוא הכי מתאים עבורו.

7. מאפשר ניתוח התנהגות צופים בסרטון- יש כיום הרבה כלים שמאפשרים לנתח את התנהגות הגולשים בזמן צפייה בסרטוני תדמית בדיגיטל, ועל בסיס זה לקבל החלטות, כולל אפילו עדכון של הסרטון. 

 

אבל רגע, סרטוני תדמית לא מאוד יקרים?

הפקת סרטוני תדמית אכן יקרה. רוב סרטוני התדמית שהפקנו, היו בעלויות שבין 20 ל- 40 אלף ש"ח. אף עסק קטן לא יכול להרשות לעצמו כאלה הפקות. אבל, מי אמר שעסקים קטנים צריכים כאלה הפקות יקרות? מכיוון שעלויות הפקת סרטון תדמית ירדו בצורה משמעותית בשנים האחרונות, ניתן לתכנן הפקה שתותאם במדיוק לצרכים של העסק, ולהגביל את תקציב ההפקה בהתאם. ניתן להפיק כיום סרטון תדמית של 30-40 שניות, בהם מוצג המוצר של העסק הקטן, בצורה הכי אטרקטיבית, בעלות של כמה אלפי שקלים. כמובן, לא להשתמש בשחקנים, אלא באנשי העסק. בלי גרפיקה מיוחדת ויקרה, אלא דווקא בהפקה פשוטה וישירה, כזו שתרגש את מי שצופה בסרטון. לא צריך 'צוות הפקה'. ניתן לשלוח לצילומים צלם בודד, מקסימום עם עוזר צלם במידה ונדרשת תאורה מיוחדת, או הקלטת סאונד מורכבת. בקיצור, יש הרבה דכרים לחסוך עלויות הפקה, באופן שהסרטון לא יעבור את עלות של 5,000 ש"ח, שזו עלות מאוד סבירה לסרטון לעסק קטן. 

 
לסיכום,  מאוד מומלץ לעסק קטן, להפיק עבורו סרטון תדמית קצר, אותו מעלים לאתר העסקי, ומפיצים אותו בדיגיטל, בעיקר בקמפיינים שיווקיים הכוללים Re-Marketing, על מנת להגיע לקהל היעד.   מאמרים נוספים בנושא:     מה עלות ההפקה של סרטון תדמית?


                                       תיק עבודות- סרטוני תדמית לעסים קטנים

מנהל עסק קטן- מציעים לך פתרונות לקדם את העסק, ומתקשה לבחור?

תקציב השיווק שלך מאוד מצומצם, ועדיין חשוב לך לקדם את העסק?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו תחילה סרטון תדמית לעסק מאוד קטן (עסק זעיר) שהפקנו לאחרונה

מדובר על עסק חדש, שפיתח מנשא מיוחד לנשיאת תינוקות למים, שהיה מעוניין להתחיל לשווק את המוצר. הצענו לאותו עסק הפקה של סרטון תדמית זה, שהוא בעלות נמוכה יחסית, שהתבסס בעיקר על צילומי וידאו של המוצר, תוך כדי שימוש. סוג כזה של סרטון תדמית, בו לקוחות פוטנציאליות רואות במו עינייהן כיצד המוצר אכן פותר בעיה משמעותית שלהן, הן מתחברות לפתרון מבחינה ריגשית, כך שהדרך לרכישה מתקצרת משמעותית.

ראו סרט תדמית למערכת אגירת מים ברכבים שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרטון תדמית באורך של כ- 30 שניות, אשר מציג בצורה הכי פשוטה וברורה, בעיה שקיימת אצל בעלי רכבי עבודה, ואיך המערכת המוצעת פותרת את הבעיה לחלוטין. מדובר על הפקת סרטון מאוד זולה יחסית. כל המשתתפים בהפקה הם אנשי העסק, והכל צולם בצורה מקצועית עם צוות מצומצם בפחות מיום צילומים (אחריי התארגנות לוגיסטית מקודמת שבצע העסק)

ראו סרטון קצר- 30 שניות על חשיבות הפקת סרטון תדמית לעסק

במאמר למעלה, הסברנו בהרבה מילים, מה היתרונות של הפקת סרטון תדמית לעסק. תראו כמה קל להציג את אותו דבר דרך סרטון תדמית קצר באורך של כ- 30 שניות. הסרטון מבוסס על קטעים קצרים מתוך מגוון גדול של סרטוני תדמית שהפקנו לעסקים אחרים, שרובם מתבססים על צילומי וידאו, שהם מאוד יעילים בהצגת מוצרים ושירותים ללקוחות.