יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מה למדתי השנה בנושא הפקת סרטי תדמית?
שנת 2021- שנת הקורונה השנייה והאירועים הבלתי צפויים
כבר שנתיים אנחנו בתוך הקורונה, ועכשיו עם הופעת וריאנט חדש, הפאניקה שוב חוגגת, וממש קשה לדעת לאן פניינו. ברור שאם שוב יוטלו סגרים, המשבר הכלכלי רק יעמיק, ועוד ועוד עסקים יסגרו. אבל, גם שנת 2021 הייתה מלאת הפתעות ואירועים בלתי צפויים, ונראה שחלה התייצבות במשק, ורוב העסקים חזרו לפעילות מלאה, עם הרבה מאוד לקחים חשובים מבחינת העסק. גם לנו כחברת הפקות של סרטי תדמית הצטברו לקחים רבים, שבהחלט השפיעו ומשפיעים על כל הפקה של סרט תדמית. במאמר זה אני מעוניין לחלוק איתכם את התובנות העיקריות שלי משנת 2021 לגביי הפקת סרטי תדמית.

לפני שנציג את הלקחים, ראו דוגמא של סרט תדמית שהפקנו לאחרונה, שבו יושמו רוב הלקחים שלנו:
לסיכום, כמעט כל עסק כיום זקוק לסרט תדמית עבור העסק, אבל חשוב לדעת איך להפיק את הסרט על מנת שיביא תוצאות רצויות לעסק.למאמרים נוספים בנושא:   סרט תדמית- בין רציונל לרגש בקבלת החלטות


                                       סרטי תדמית- עם או בלי שחקנים?

מנהל שיווק- מתכנן לקדם שיווקית את העסק?

מעוניין לחזק את התדמית של העסק, ולהגדיל מכירות בשנה הקרובה?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

סרטון תדמית למערכת ניהול ובקרת גידול של קנאביס רפואי

מדובר על סרט תדמית באורך של כ 1.5 דקות, אשר נועד להציג מערכת לניהול ובקרת גידול של קנאביס רפואי, לצורך קידום שיווקי של המערכת בחו"ל. כמעט כל הסרט מובסס על צילומי וידאו בחוות גידול קנאביס רפואי בישראל, במטרה להראות איך המערכת נראית, שהיא קיימת ועובדת אצל לקוח מרוצה שאיפשר למפתח לצלם את המערכת אצלו בחווה. אין ספק שזו הצורה הכי מהימנה להעביר את המסרים לגביי קיום המערכת ויעילותה.
מה למדתי השנה בנושא הפקת סרטי תדמית?
מניסיון בהפקת עשרות סרטי תדמית במהלך השנה הזו, עם מגוון לקוחות מתחומי עשייה שונים ומגוונים, אלה הדברים שלמדתי ואנחנו מיישמים ביום יום בהפקת של כל סרט תדמית חדש, והם:

1. אין ברירה- חייבים סרטי תדמית- אין כיום עסק שיכול להמשיך ולשווק את עצמו בלי סרט תדמית לעסק. זה נכון לקוסמטיקאית בראשון לציון, כמו גם לאינטל בחיפה. כשכל קהלי היעד באינטרנט, הדרך הכי יעילה להגיע אליהם, ולעודד אותם לבצע התקשרות לעסק- היא באמצעות סרט תדמית. נכון, מדובר על עלות לא קטנה על מנת להפיק סרט תדמית מקצועי. עדיין- מדובר על השקעה חד פעמית, ומקבלים כלי שיווקי ממדרגה ראשונה שמביא תוצאות, במיוחד כיום כשהלקוחות לא מסתובבים אצל יצרנים וספקי ציוד, אלא מעדיפים לרכוש אונליין.

2. לקוחות רגישים למחיר- אז כן מעוניינים בסרטי תדמית, ומבינים שזה כלי הכרחי, אבל- יש קשיים בעסקים, ולכן גם ישנה רגישות למחיר. בשל רגישות זו, צריך להקדיש מחשבה רבה על מנת להתאים את הסרט לעסק. נכון, כל עסק צריך סרט תדמית, אבל לא כל עסק יכול וצריך להשקיע 30 אחף ש"ח בהפקה של סרט התדמית עבורו. אפשר גם בעלויות יותר נמוכות, וזה אפשרי אם בוחנים כל לקוח לגופו ומתאימים את הסרט לתקציב של הלקוח

3. לא יותר מדקה- קהל היעד כיום די חסר סבלנות, ולא משנה באיזה תחום. כולם רוצים לקבל את כל המידע שחשוב להם במהירות ובתמציתיות, לפחות בכדי לקבל החלטה ראשונית בתהליך הרכישה. לכן, בכל הפקה של סרט תדמית מומלץ לבחון מה הבידול של העסק שמעוניין בסרט התדמית, ולהתמקד בסרט כמעט רק בבידול. כלומר, במה העסק שמציג בסרט יותר טוב מפתרונות חלופיים? הרי זה בעיקר מה שמעניין לקוחות, ובוודאי בשלב הראשוני של סינון ספקים. גם אם הלקוח חושב שעבור העסק שלו חייבים יותר מדקה, לפחות תוודאו שהדברים הכי חשובים נמצאים ב 30 שניות הראשונות של הסרט, שזה בהרבה מקרים זמן צפייה ממוצע בסרטי תדמית.

4. בעיקר צילומי וידאו- הקורונה הפכה את כולנו לחשדניים, במיוחד באינטרנט. כמו כמות הפייק ניוז שנחשפים אליה באינטרנט, יש כמות עצומה של הונאות של נוכלים שמציעים רכישה של מוצרים שבכלל לא קיימים. לכן, הדרך הכי אמינה להציג פתרונות חדשים היא באמצעות צילומי וידאו של המוצרים, של אנשים שמשתמשים בהם, במקומות שהם מותקנים. לא אנימציה או הדמיות, מרשימות ככול שלא יהיו, לא משדרות אמינות שהמוצר שמוצג אכן קיים. כמובן, אם מדובר על תוכנה חדשה, או אפליקציה לטלפונים חכמים, שוב הכי מומלץ זה צילומי מסך אקטיביים של בתוכנה או האפליקציה, ולא סרטון אנימציה. באופן כזה לקוחות יכולים לראות איך נראים מסכי התוכנה, ושאכן התוכנה קיימת ועובדת.

5. קריינות בשפת מקום השיווק- בעבר לצורך שיווק בינלאומי של מוצרים הכנו סרטי תדמית באנגלית, כולל קריינות באנגלית, ובתחתית המסך הוספנו כתוביות תרגום של הקריינות לשפת המקום בו המוצר שווק. כלומר- בדרום אמריקה הכתוביות היו בספרדית. אבל, בתכלס כמעט רק בישראל קוראים כתוביות. כמעט בכל מדינה מעדיפים שידברו איתם בשפתם, במיוחד בקריינות. לכן ההמלצה שלנו היא לכל מדינה שאליה משווקים מוצרים חדשים, לדאוג לקריינות בשפה מקומית.

6. עיקר המסרים בויז'ואל- כיום, רוב האנשים צופים בסרטי תדמית בסביבה רועשת, כמו מקום עבודה, או מקום ציבורי, ולכן רובם מעדיפים לצפות בסרטים ללא סאונד בכלל. מכאן, חייבים לדאוג שכל המידע יהיה ברור רק מצפייה בסרט, במה שמוצג בו ובכותרות הגדולות שמדגישות את המסרים העיקריים. אם הקריינות מאוד חשובה, ומעוניינים שגם היא תועבר ללא סאונד, אפשר להוסיף כתוביות תרגום בתחתית המסך, כך שאם מישהו בכל זאת מעוניין לדעת מה הקריין אמר אז הוא יכול לקרוא את הכתוביות. עדיין, לא לסמוך על זה, אלא לדאוג שהכל יהיה מובן וברור גם בלי הקריינות בכלל. 

7. סרטי תדמית עוזרים גם בקידום אורגני- לסרטי תדמית ששולבו באתר החברה יש חשיבות גדולה גם בקידום אורגני של אתר החברה, וזה מכיוון שאנשים אוהבים לצפות בסרטים, מה שמגדיל את זמן השהייה באתר, ומכאן גם מקודם האתר אורגנית. אתר שנמצא בדף הראשון בגוגל, חוסך משמעותית את עלויות הקידום והפרסום של האתר. 

8. חייבים להשקיע בקידום הסרטים- על מנת שלקוחות יחשפו לסרט התדמית שהפקתם עבור העסק, חייבים לקדם אותו במדיה החדשה, ובעיקר תוך טרגוט של קהל היעד. כמובן שאם אתר החברה בדף הראשון בגוגל, יש סיכוי שמי שמחפש את המוצר שאתם מציעים יגיע אליכם דרך החיפוש האורגני. אבל זה רק חלק קטן מקהל היעד שלכם. עדיף להשקיע בקידום, כך שהחשיפה לעסק תהיה הרבה יותר גדולה.

ראו סרט תדמית ליהב הפקות (Showreel 2021) שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית באורך של כדקה, אשר מציג קטעים מתוך סרטי תדמית שהפקנו בשנת 2021, למגוון לקוחות ובמגוון סגנונות. לאורך הסרט גם משולבים בכותרות מסרים עיקריים בהקשר של הפקת סרטי תדמית יתרונות ושימושים. כמו שניתן לראות, רוב הסרטים מבוססים על צילומי וידאו, שאכן הוכיחו את עצמם בפועל כהכי יעילים שיווקית.

ראו סרט תדמית לחברת אקולוג'יק שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר מציג פתרון שחברת אקולוג'יק פיתחה, ועכשיו מתחילה לשווק אותו בעולם. סרט תדמית זה מקדם שיווקית את הפתרון בסרביה, ולכן בסרט משולבת קריינות בסרבית, ולא כתוביות תרגום מאנגלית (שפת המקור של הסרט) לסרבית. הכותרות הראשויות הם עדיין באנגלית, כי קהל היעד חכו7ל לקרוא אותן, אבל את הקריינות מאוד מומלץ להחליף לשפת היעד.