יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מה זה אומר 'יום צילומים' של סרט תדמית?

'איך בשביל סרט תדמית של כמה דקות צריך כל כך הרבה שעות צילום'?

אכן, זו אחת השאלות הנפוצות שאנחנו מקבלים, כמעט בכל הצעת מחיר שאנחנו שולחים להפקה של סרט תדמית חדש. ברור שלאנשים שלא מתוך התחום, השאלה בהחלט לגיטימית. שאלה נוספת שדי קשורה לשאלה שבכותרת היא: 'למה יום צילומים כל כך יקר'?  אין ספק, לאנשים שלא מהתחום, השאלות הן לגיטימיות, וחשוב להבהיר אותן לפני שיוצאים להפקה. ברור שאם הלקוח מצטרף ליום הצילומים, הוא כבר לומד לבד למה עלות הצילומים גבוהה, ולמה היא נמשכת כל כך הרבה זמן. במאמר זה אני מעוניין להציג את המשמעות האמיתית של 'יום צילומים', על מנת שגם מי שלא בתחום יוכל להבין מראש את כל המשמעויות הכבדות שמסתתרות מאחורי המילה 'יום צילומים', ויוכל להעירך את המאמץ המושקע במהלך יום הצילומים, שבסופו של יום מאפשר הפקת מוצר מוגמר מקצועי ואיכותי, שבעיקר- ישמש את הלקוח לקידום העסק ומוצריו. סרט התדמית הוא 'הפנים של העסק', והפקה לא מקצועית תשדר למי שצופה בסרט שגם העסק ומוצריו לא מקצועיים, וכמובן להיפך- אפשר לסמוך על החברה שמשדרת מקצוענות.
 
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראה תחילה סרט תדמית למערכת ניהול הגידול של מריחואנה רפואית 

מדובר על סרט תדמית מקיף של מעל 2 דקות, אשר מתבסס ברובו על צילומי וידאו שבוצעו בתוך חממות לגידול מריחואנה רפואית, תוך הצגת המערכת המיוחדת של חברת ריוסול, המשפרת את ניהול הגידול של המריחואנה, ובעיקר תורמת לשמירה על הנהלים הקפדניים של משרד הבריאות

מה מסתתר מאחורי הביטוי 'יום צילומים'?

כשמשלבים בהצעת המחיר להפקת סרטי תדמית את 'יום הצילומים' (אחד או יותר), מתכוונים לכל שלושת השלבים הקשורים ליום הצילומים:

1. הכנות ליום הצילומים

2. יום הצילומים בפועל

3. טיפול בחומרי הגלם מיום הצילומים

 נסקור להלן את כל אחד מהשלבים השונים של יום הצילומים, בכדי להבהיר את התמונה הכוללת, מה שגם יבהיר את העלויות שמסתתרות מאחורי אותו יום.

 

מהן ההכנות ליום הצילומים?

לקראת כל יום צילומים של סרט תדמית, אנחנו ממליצים לבצע סיור מוקדם בשטח הצילומים. ברוב המקרים, שלב זה נעשה כחלק מהתחקיר המקדים לקראת כתיבת התסריט. כלומר, למרות שאין עדיין תסריט, אנחנו מקיימים סיור במקומות הצילומים, בכדי ללמוד את הנושאים הבאים:

- האם יש מספיק מרחב לצורך ביצוע הצילומים?
- איזה הפרעות צפויות במקום הצילומים (הן הפרעות פיזיות, והן הפרעות של רעש במידה ונדרש להקליט סאונד במקום)?
- איזה הכנות נדרשות במקום, על מנת שניתן יהיה לצלם במקום?
- נגישות של ציוד כבד יחסית?
- איזה דרישות תאורה נדרשות במקום הצילומים?
- אם מדובר על צילום במקומות חיצוניים, בדיקת כיווני שמש בהתאם לשעות היום, ובעיות של שמש/צל באותם מקומות

מאוד מומלץ לא לוותר על השלב הזה, כי אחרת אין סיכוי לסיים את הפקת סרט התדמית בזמן שתוכנן עבור יום הצילומים. הפתעות תמיד קיימות, וככול שנקטין אותן דרך סיור מקדים במקומות הצילום, מובטח שיום הצילומים יהיה חלק ומהנה לכל המעורבים. תקלות והפתעות שגורמות לעיכובים, יוצרות לחץ אצל כל המעורבים, וזה בא לידי ביטוי בתוצאה הסופית. 

 

מה כולל יום הצילומים?

כאשר אומרים יום צילומים, מתכוונים לציוד רב ולמשתתפים רבים, שכולם יחד חוברים לביצוע הצילומים, ורק שיתוף של כל הגורמים בצורה מסונכרנת, מאפשרת הפקה מקצועית מוצלחת. בסעיף זה נציג את מירב האמצעים והאנשים שמעורבים בהפקת סרטי תדמית, למרות שלכל הפקה מתאימים במדוייק רק את מה שהכרחי לאותה הפקה.

להלן מירב הציוד המעורב ביום צילומים:

1. מצלמת וידאו מקצועית, בדרך כלל מסוג DSLR, עם סט רחב של עדשות מתחלפות, על מנת לאפשר מגוון צילומים.

2. חצובה מקצועית בכדי לאפשר צילומים נייחים

3. סטדיקאם (steadycam) בכדי לאפשר צילומים בתנועה

4. תאורה מכמה סוגים, בכדי להאיר את כל אזור הצילומים

5. מערכת הקלטה במידה ונדרש להקליט סאונד במקום, כולל מיקרופוני צוואר ומוט בום עם מיקרופון כיווני


להלן מירב האנשים המעורבים ביום הצילומים:

1. במאי צילומים, שמנווט ומנחה את כל פעולות הצילום והאנשים הנוספים המעורבים

2. צלם מקצועי, שאחראי על הצילום בפועל

3. עוזר צלם, שאחראי על העמדת הציוד, בחירת העדשות, והעמדת תאורה.

4. סאונדמן, שאחראי על הקלטת הסאונד במקום

5. שחקנים על פי הצורך, כאשר במקרים רבים ה'שחקנים' הם אנשי העסק שמתפקדים כשחקנים בסרט התדמית.

6. מאפרת, שמלווה את כל יום הצילומים לביצוע הכנת המשתתפים לצילומים, ותיקונים במהלך היום

7. סטייליסט, למקרים בהם משתתפים שחקנים מקצועיים, ומעוננינים לשדר אופנתיות ועכשויות

8. מנהל הפקה שבדרך כלל נדרש בהפקות גדולות, ואחראי לזמינות של כל הציוד והמשתתפים בצילומים

שוב, לא כל הציוד ולא כל האנשים מעורבים בכל יום צילומים, אלא הכל נקבע אחרי שנסגר התסריט, והסיור בשטח הצילומים. ועדיין, גם כאין תקלות ואין הפתעות, יום צילומים נמשך זמן רב מהסיבות הבאות:

1. כל סרט תדמית כולל עשרות סצינות שונות, גם אם מצלמים במקום אחד. הכנה לצילומים של כל סצינה לוקחת זמן רב, החל מהחלטה על מיקום המצלמה, תנועת המשתתפים בסצינה, ועד להקמת התאורה המתאימה.

2. גם אחריי שנבחרה ומוקמה הסצינה, חוזרים על כל צילום כמה פעמים, בכד'י לבחור את הצילום והביצוע הכי טובים בחדר העריכה. ישנן הרבה סצינות, אשר גם מצולמות מכמה כיוונים שונים, תוך שינוי מיקום המצלמה, תנועת המשתתפים, ומיקום התאורה עבור אותה זוית, ושוב רק בחדר העריכה בוחרים את הזווית הכי מתאימה.

 

טיפול בחומרי הגלם בגמר הצילומים

את כל חומרי הגלם שנצברו ביום הצילומים, ובדרך כלל מדובר על הרבה ג'יגות של חומרי גלם, חייבים לשמור על דיסקים קשיחים, ולגבות אותם במקום נוסף.  חשוב שבמאי הצילומים, יעבור על כל חומרי הגלם, ויסמן את כל קטעי הוידאו 'התקינים', כך שניתן יהיה להתעלם משפע החומרים הנוספים, שפחות מתאימים לעריכה. 


לסיכום, יום צילומים עבור הפקת סרט תדמית כולל ציוד רב ומשתתפים רבים, מה שמייקר את עלות יום הצילומים, וגורם להתארכות יום הצילומים, עד לקבלת התוצאה המקצועית הרצויה.
 למידע שימושי נוסף בנושא:    לעלות הפקת סרטי תדמית-  לחץ כאן                                             לתיק עבודות סרטי תדמית-  לחץ כאן


 

 ראו סרט תדמית לגיוס משקיעים שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית מקיף, באורך של כ- 3 דקות, אשר נועד להצגה למשקיעים על מנת לגייס מימון להמשך פיתוח של בנייה מודולרית, שמהווה חסכון משמעותי בזמן ההקמה בשטח. סרט תדמית זה היה מאוד מורכב מבחינת הפקה, מכיוון שכלל את כל סוגי צילומי הוידאו: צילופ פנים במפעל, צילומי חוץ באתרי בנייה שונים ומרוחקים, וצילומי רחפן מעל חלק מאתרי הבנייה. בגלל ההבדלים, נוצר קושי גדול בעריכה לתאם בין כל קטעי הוידאו השונים, כך שתתקבל תמונה אחידה ונעימה לעיין. 

 ראו מקבץ מתוך סרטי תדמית בהם שולבו צילומים מרחפן

אחד התחומים שמאוד התפתח בשנים האחרונות, ועלות יום צילומים מאוד פחתה, הוא תחום צילומי רחפן. בהרבה מאוד סרטי תדמית ניתן לראות צילומים מרהיבים שצולמו מתוך רחפן. המצלמות וידאו ברחפן הן גם באיכות מדהימה (רובן מצלמות באיכות 4K), וגם מוצבות על גביי מייצבים מאוד מדוייקים, כך שהצילומים נראים מיליון דולר, בזמן שיום צילומים מרחפן עולה כ- 3,000-4,000 ש"ח. חשוב לוודא שלמטיס הרחפן יש רשיון טייס, שהרחפן מבוטח, ושבוצעו תיאומים אוויריים עם המשטרה, לפני יציאה ליצלומים של סרט התדמית. 

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות