יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
עוזי יהב- מה התרומה העיקרית שלי בהפקת סרטי תדמית?

הנושא הכי חשוב בהפקת סרטי תדמית הוא התחקיר

לדעתי, הנושא החשוב ביותר בתהליך הפקת סרטי תדמית הוא התחקיר שמבצעים במטרה לכתוב תסריט לסרט התדמית של העסק. מניסיוני, ההבדל בין 'סרט תדמית מצליח' לבין 'סרט תדמית פחות מצליח', הוא ביכולת לכוון את המסרים השיווקיים לקהל היעד, באופן שיעביר את המסרים בצורה מדוייקת. ישנם סרטי תדמית לא מעטים, שנראים באמת 'מיליון דולר', משלבים גרפיקה מדהימה, ומוזיקה סוחפת, אבל- הסרט לא 'עושה את העבודה'. מה שנקרה: מרוב 'רעש וצילצולים' לא מצליחים להעביר את המסרים השיווקיים בצורה יעילה. הנראות של הסרט, גוזלת את כל תשומת הלב של הלקוח הפוטנציאלי, לרמה שהוא מתמקד ב'איך' נראה הסרט ולא ב'מה' שמוצג בו. מצד שני, ישנם סרטים קצרים, ממוקדים ופשוטים, בלי כל 'רעש וצילצולים', ודווקא הם הכי מדוייקים, וגורמים ללקוחות פוטנציאלים ליצור קשר, על מנת לקבל עוד מידע, או אפילו לבצע רכישה. כלומר, הנראות ממש לא חשובה. הכי חשוב זה מה אומרים בסרט. התוכן. את התוכן של הסרט מגבשים בשלב התחקיר. 
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים


אז, מה התרומה העיקרית שלי בהפקת סרטי תדמית?

 לפני שהקמתי את יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים, עבדתי בהייטק. כמהנדס אלקטרוניקה, התפקידים הראשונים שלי בהייטק היו תפקידי פיתוח מוצרים חדשים, תחילה כמהנדס פיתוח, ובהמשך כמנהל פרוייקטים עד מנהל מחלקת פיתוח. עבדנו במגוון תחומים, כאשר בכל תחום בדרך כלל פיתחנו מוצרים חדשים, בטכנולוגיות חדשניות. בהמשך הדרך, עשיתי תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בשיווק, ועברתי לעבוד בתפקידים שיווקיים, החל ממנהל מוצר ועד לסמנכ"ל שיווק וסמנכ"ל פיתוח עסקי בכמה חברות הייטק. עיקר השיווק היה בינלאומי, כך שהכרתי מגוון גדול מאוד של סוגי לקוחות בעולם. 

בדיוק את כל אלה העברתי לעולם הפקת סרטי תדמית. כיום, בכל הפקה שאנחנו מקבלים, התפקיד שלי הוא לבצע את התחקיר, שבעקבותיו מכין בריף לקופירייטר, שמכין את התסריט המפורט לסרט התדמית. בשל היותי מהנדס, קל לי מאוד להכיר את הפתרונות הטכנולוגיים, או את המוצרים המתקדמים, שאותם אנחנו אמורים להציג בסרט התדמית. בוחן ביחד עם החברה, את התכונות העיקריות של המוצרים, תוך שימת דגש על הערך שהלקוח מקבל. במקרים רבים, אני שומע מאנשי הפיתוח שמציגים לי את הפתרונות, כל מיני מספרים ופרמטרים, שאולי מרשימים מהנדסים, אבל לא בגלל זה לקוחות יקנו את המוצר. הם חייבים להבין את הערך שהלקוח מקבל. כלומר, גם אם מציגים לי 'מספרים', אנחנו מתרגמים את זה 'בשביל מה זה טוב ללקוח'? 'מה הלקוח יכול להרוויח מפרמטר זה'? וכן הלאה. כמהנדס, עם הרבה מאוד ניסיון שיווקי, זה יחסית קל עבורי. בשלב הבא, אנחנו מנתחים מי המתחרים למוצר המדובר, כאשר מתחרה יכול להיות חברה אחרת שמייצרת מוצר דומה, אבל צריך לבחון גם מתחרים מסוג 'פתרונות חלופיים'. במידה והמוצר החדש מחליף מוצר קיים, חייבים להבין מה הכדאיות של הלקוח להחליף את המוצר. כבר שמעתי לצערי יותר מפעם אחת משפטים של מנהלי שיווק בחברות: 'המוצר שלנו הכי טוב בעולם. רק יראו את המוצר שלנו- ומיד יזמינו'. זה טבעי שיצרנים מתאהבים במוצרים שהם מפתחים, ואולי אפילו באמת חושבים שיש להם את המוצר הכי טוב בעולם. מבחינתי, הכי חשוב להבין במסגרת התחקיר, במה המוצר שמפיקים עבורו את הסרט, יותר טוב מהתחרות. קוראים לזה 'בידול', כלומר- במה הוא נבדל לטובה ביחס לפתרונות אחרים או של יצרנים אחרים. את זה לדעתי הכי חשוב להעביר בסרט התדמית, כך שהלקוח לא רק יבין איזה ערך הוא מקבל מהמוצר, אלא גם למה כדאי לו לקנות דווקא את המוצר שלנו. 

רק אחריי כזה תחקיר, שנמשך לפעמים 3-4 שעות בחברה, ניתן לסנן את עיקריי הדברים, ולגבש את הדברים הכי חשובים אותם נדרש להעביר בסרט התדמית, באמצעות כתיבת התסריט. את כל הדברים האלה אני מרכז במסמך שנקרא 'בריף', שכולל לכל הפחות את התשובות הבאות: מי קהל היעד, תיאור קצר של הערכים שהמוצר מספק, מה היתרונות שלו ביחס לתחרות, ומה מניע את קהל היעד לבצע רכישה. במקרים מסויימים, אני שולח את הבריף לאישור הלקוח, לפני העברה לקופירייטר, מה שדי מבטיח הצלחה בהמשך.

תרומה נוספת שלי, שגם מתקיימת במסגרת התחקיר, היא סיור מוקדם באתרי הצילום. במידה ומדובר על עסק יצרני, מהניסיון שלי עדיף להפיק סרט תדמית המצולם בוידאו, עם עדיפות לצילום במקומות הפיזיים של העסק, כך שלקוחות פוטנציאלים יוכלו להתרשם באופן בלתי אמצעי בתשתיות של החברה, בכוח האדם, המעבדות, אולמות ייצור וכד. במהלך התחקיר, נושא זה נבחן לעומק. במידה ומחליטים שכדאי לשלב צילומי וידאו בחברה, מיד בסיום התחקיר, מבצעים סיור מוקדם בחברה, בו בוחנים מקומות אפשריים לצילום. 

 ראו סרט תדמית למערכת ניהול הגידול של קנביס רפואי 

לפני ההפקה של סרט תדמית זה, קיימתי תחקיר מעמיק עם היצרן שפיתח את המערכת, ובשל רגישות הנושא במיוחד לאור הדרישות המחמירות של משרד הבריאות (הרגולטור) היה ברור שהצלחת השיווק של המערכת תלויה בשני דברים: 1. שהמערכת עונה במלואה על דרישות משרד הבריאות, 2. שהמערכת אכן עובדת. במקרה רגיש זה, לקוחות חדשים יהססו להפוך ללקוח הראשון של כזו מערכת. לכן, בהסכמה משותפת עם היצרן, דחינו את הפקת סרט התדמית עד לגמר התקנה מוצלחת ראשונה של המערכת אצל מגדל קנביס רפואי, שהסכים לאפשר לנו לצלם בוידאו את המערכת, לאחר ההתקנה המוצלחת. ואכן, לאחר ההתקנה והניסיון המוצלח אצל אותו מגדל קנביס, צילמנו את המערכת כפי שהותקנה, ושילבנו צילומים אלה בסרט התדמית, כמובן בנוסף להסבר קצר על הערכים שהלקוחות יכולים לקבל משילוב המערכת בחוות הגידול שלהם. אחריי שהסרט הופץ ללקוחות פוטנציאלים, החברה הצליחה לשלב אותה בכל חוות הגידול בארץ, ועכשיו עובדים על גרסה לחו"ל.

מאמרים נוספים בבלוג זה, שאולי יעניינו אתכם:עוזי יהב- מה התרומה העיקרית שלי בהפקת סרטי תדמית?

                              
סרט תדמית לעסק- אם אתה לא שם אתה לא קיים!

 ראו סרט תדמית לחברת אקולוג'יק שהפקנו לאחרונה

סרט תדמית זה, מציג את התוכנה הייחודית שפיתחה ומשווקת חברת אקולוג'יק. בסרט התדמית משולבים: צילומי וידאו שיהב הפקות ביצעה בחברה, עם קטעי וידאו נרכשים מתוך מאגרים (Stock Footage), אשר משתלבים באופן טבעי בעריכה ובסרט התדמית עם צילומי הוידאו שלנו. בנוסף, על מנת להציג את התוכנה בפועל, בצענו צילומי מסך אקטיביים של התוכנה (Dynamic Screen Shots), כך שהלקוחות יכולים לראות איך בדיוק נראית התוכנה האמיתית (לעומת סרטי אנימציה בהם מייצרים מסכים של התוכנה, רק עם חלק מהמידע הרלוונטי, כך שלא ניתן לדעת איך באמת נראית התוכנה).

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות