יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מהם השיקולים לבחירת מוזיקה לסרטון תדמית?

למוזיקה בסרטון תדמית חשיבות רבה

סרטון תדמית נועד לקדם את העסק, דרך השפעה על קהל היעד. ההשפעה בסרט תדמית מגיעה דרך 'מה שרואים' (הויזואל) ו'מה ששומעים' (הקריינות והמוזיקה). אין ספק שלמה שלוויז'ואל ולקריינות יש את עיקר המשקל בהשפעה על קהל היעד שצופה בסרטון. אבל, גם למוזיקה שמלווה את הסרטון חשיבות רבה, כי היא בעצם יוצרת את האווירה של הסרטון. המוזיקה יכולה להיות קבועה וקצבית, על מנת לטעון את הסרטון באנרגיה ובתחושת חדשנות וקידמה, או יכולה להיות דרמתית בהצגת בעיה קיימת, שמתחלפת לקצבית בהצגת הפתרון. 

אין כוונת מאמר זה להפוך אתכם למעצבי מוזיקה לסרטוני תדמית, אלא יותר בהיבט של הצגת ההבדלים שבין אפשרויות מוזיקת הרקע בסרטונים:

1. מוזיקה מקורית- זוהי מוזיקה שנכתבה במיוחד לסרטון התדמית, על ידי מלחין, ושולבה בסרטון על ידי מעצב סאונד.

2. מוזיקה ממאגרים- זוהי מוזיקה שנרכשה מתוך מאגרי מוזיקה באינטרנט, ושולבה בסרטון על ידי מעצב סאונד.

 

שילוב מוזיקה מקורית בסרטון תדמית

זוהי הדרך הכי מומלצת לשלב מוזיקה בסרטון תדמית. הכוונה שבסיום ההפקה של הסרטון, אחריי שסיימנו לערוך את הסרטון בצורה הסופית, וקיבלנו אישור של הלקוח לתוכן, כלומר- לא יבוצעו יותר שינויים במה שמוצג בסרטון. בשלב הזה, נכנס לפעולה מלחין, אשר צופה בסרטון התדמית המוגמר, מקבל ממנהל ההפקה של הסרטון את הדגשים הנדרשים מהמוזיקה בסרטון, כולל מה האווירה הנדרשת, או מה מעוניינים שהמוזיקה תעביר למי שצופה בסרטון. המלחין יוצר סקיצה ראשונה, אותה הוא משלב בסרטון. בשלב הזה צופים בסרטון מנהל ההפקה והקופירייטר, על מנת לוודא שאכן המוזיקה עונה על הדרישות שהוצגו למלחין. במידה ומאושר, מומלץ כבר בשלב הזה לקבל גם את אישור הלקוח, על מנת לוודא שהמוזיקה מקובלת גם על הלקוח. לאחר שני אישורים אלו, מעצב הסאונד משלב בצורה מדוייקת את המוזיקה אל תוך הסרטון, כולל התאמת הביטים של המוזיקה לקאטים שבסרטון, כך שהשילוב יהיה אופטימלי.

היתרונות של מוזיקה מקורית הם ברורים, כך שמתקבל סרטון תדמית עם הכי הרבה עוצה להשפיע בצורה ישירה על קהל היעד. החסרונות הם שקודם כל מדובר על תהליך ארוך, שיכול לקחת לפעמים כמה שבועות עד שסוגרים את המוזיקה הרצויה מהמלחין, ומשלבים אותה בסרטון, והבעיה העקרית היא העלות. מהלך כזה של כתיבת מוזיקה מקורית לסרטון יכולה לעלות בין 5-10 אלף ש"ח, לסרטון של 1-2 דקות. לצערי, רוב הלקוחות לא מוכנים להשקיע במוזיקה מקורית מסיבות אלו.

מנהל שיווק- מתכנן להפיק סרטון תדמית למוצר חדש?

מעוניין לחזק את התדמית של העסק, דרך הפקת סרטון תדמית?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראה דוגמה של סרטון תדמית בו משולבת מוזיקה מקורית

מדובר על סרטון תדמית של בינייני האומה בירושלים, שנועד לקידום המקום בחו"ל. מוזיקת הרקע הינה מקורית, וכוללת שלושה קטעים שונים, כאשר כל קטע מותאם למה שמוצג בסרטון, עד לסיום העוצמתי של המוזיקה בשניות האחרונות של הסרטון.

ראו סרטון תדמית למיזם מול השוק האמריקאי

מדובר על סרטון תדמית, של מיזם בו מנסים לגייס מימון לעסקים קטנים בקו העימות. המוזיקה בסרטון היא מתוך מאגרים, כאשר בתחילת הסרטון המוזיקה דרמתית, על סף מפחידה, במטרה לחבר ריגשית את הצופים בסרטון בבעיה הקיימת לעסקים על קו העימות, והמוזיקה מתחלפת למוזיקה נעימה וכייפית, כאשר מוצגת צורת גיוס המימון.

ראו סרטון תדמית לרשת מוסכי אלומה- תיקוני פח בשיטה יבשה

מדובר על סרטון תדמית לרשת מוסכים שמסוגלת לבצע תיקוני פח בשיטה יבשה, כלומר ללא צורך בתיקוני צבע. גם כאן המוזיקה נרכשה מתוך מאגרים. בתחילת הסרטון המוזיקה דרמתית, בתיאור בעיה יום יומית כמעט של כל בעל רכב, ושינוי המוזיקה למוזיקה כייפית, כאשר מציגים את התפתרון של רשת המוסכים.
נכתב: אוקטובר 2022

לסיכום, מוזיקת רקע מקורית היא הכי יעילה בחיזוק המסרים השיווקיים שבסרטון תדמית, רק שהיא לוקחת זמן רב ויקרה. מוזיקה מתוך מאגרים זולה יחסית, וניתן לשלב אותה בזמן קצר יחסית, רק שהיעילות שלה מוגבלת.


למאמרים נוספים בנושא:  חשיבות הפקת סרטון תדמית- רק בלי לחץ!                                      מגמות בהפקת סרטוני תדמית לקראת שנת 2023

 

שילוב מוזיקה ממאגרים בסרטון תדמית

כיום זוהי הדרך היותר נפוצה בהפקת סרטוני תדמית. מעצב סאונד, צופה בסרטון התדמית המוגמר, מקבל את הדגשים למוזיקה ממנהל ההפקה ומהקופירייטר. ואז, בהתאם לאורך הסרטון, הוא עובר על מאגרי מוזיקה לרכישה באינטרנט, ויש כאלה המון, בוחר קטע סאונד שלדעתו הכי מתאים, ומוריד את הקטע בגרסת דמו (כך שעדיין לא התבצעה רכישה כולל הזכויות). המעצב משלב ראשונית את קטע הדמו, ומעביר לאישור מנהל ההפקה והקופירייטר, ובמידה ומאושר מעבירים גם לאישור לקוח להדגמה. ישנם מקרים, בהם מעצב הסאונד מוריד 2 עד 3 קטעים, במידה ומעוניינים לספר 'סיפור' דרך שינויי סאונד. לדוגמא מוזיקה דרמתית בהצגת בעיה קיימת אצל הלקוח, ומוזיקה קצבים וכייפית בהצגת הפתרון של המוצר שמוצג בסרטון התדמית. את השילוב הסופי מבצעים אחריי אישור הלקוח, כך שהעריכה והמוזיקה יהיו מסונכרנים.  

היתרונות של מוזיקה ממאגרים היא המהירות בה ניתן לבחור מוזיקה קיימת מהמאגרים, בלי להמתין למלחין שמתחיל לעבוד רק כאשר הסרטון סיים עריכה, והעלות נמוכה יחסית. בדרך כלל העלות של הרכישה היא דולרים בודדים, והעלות של מעצב הסאונד היא עד 1,500 ש"ח. החסרונות היא שהגמישות יותר נמוכה, כי חייבים להשתמש רק במה שכבר קיים במאגרים, קשה יותר לשלב קטעי מוזיקה שונים, במידה ורוצים לספר 'סיפור', ובסך הכל- ההשפעה של המוזיקה יותר נמוכה. 

ראה דוגמה של סרטון תדמית בו משולבת מוזיקה ממאגרים

מדובר על סרטון תדמית קצר, באורך של כ- 30 שניות, אשר נועד לקדם שיווקית מערכת תאורה חדשנית לבית. המוזיקה בתחילת הסרטון, מחזקת את חוסר ההתאממה של התאורה לאוירה, וכאשר משנים את התאורה, לתאורה שמתאימה לאוירה הרומנטית, גם המוזיקה הופכת בהדרגה למוזיקה רומנטית ונעימה. באופן כזה, מוזיקת הרקע חיזקה משמעותית את העברת המסרים השיווקיים.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות