יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מגמות עכשוויות בסרטי תדמית לעסקים

מנהל עסק- מעוניין לקדם את העסק באמצעות הפקת סרטי תדמית?

 

ראה כאן מידע מפורט על המגמות העכשוויות בתחום הפקת סרטי תדמית לעסקים

היום זה כבר ברור: קידום העסק= הפקת סרטים לעסק!

היום זה כבר ברור לכל בעל עסק, שבלי סרטים עבור העסק היכולת לקדם את העסק נמוכה ויקרה. עולם השיווק עבר לאינטרנט, כי שם נמצאים הלקוחות. כבר לא הולכים לבית העסק על מנת להחליט אם מעוניינים לרכוש מוצר מסויים, אלא אם החליטו כבר גם על המוצר וגם על היצרן, ורוצים להגיע לעסק ו'לגעת' במוצר, ולראות את העסק. לכן, עסק שמעוניין לקדם את עצמו, לבדל את עצמו מהתחרות, ולתת ללקוח הפוטנציאלי את התחושה שהכי כדאי לו לרכוש מהחברה, מבין שהדרך המומלצת ביותר כיום, היא להפיק סרטים עבור העסק, כשהעיקרי הוא סרט התדמית לעסק.

במאמר זה נציג את המגמות העכשוויות בהפקת סרטי תדמית לעסקים, כולל דוגמאות.  

הרבה סרטים קצרים, במקום סרט תדמית ארוך ומקיף-

בעבר, רוב סרטי התדמית לעסקים הופקו על ידי חברות גדולות, רובן מתחום התעשייה הבטחונית (תעשייה אוירית, תעשייה צבאית, רפא"ל וכד). סרטים אלו היו מאוד מקיפים, לפעמים באורך של מעל 10 דקות, בהן הציגו את החברה בצורה הכי מפורטת, תוך שימת דגש על התשתיות, הטכנולוגיה, המוצרים, האנשים ואפילו פרטו את הלקוחות איתם הם עבדו (במידה וניתן היה לפרסם). סרטים אלו צולמו בדרך כלל במצלמות קולנוע על בסיס פילם, כך שמשך ההפקה היה מאוד ארוך, שלא לדבר על עלות ההפקה העצומה. 

עם השנים, נכנסו מצלמות הוידאו והביאו מהפכה הן המשך ההפקה של סרטים, ובעיקר בעלות ההפקה. זה אומנם הביא לכך שיותר עסקים החלו להפיק לעצמם סרטים, כולל חברות בינוניות בגודלן, רק שהסרטים היו עדיין באותו אופי, רק שאולי התקצרו ל 5-7 דקות.

כיום, כמעט כל עסק בכדי להתקיים חייב סרט עבור העסק, כך שהביקוש העצום גרם לעוד יותר ירידת מחירים.  בנוסף, הצרכנים מתמודדים עם תחרות מטורפת. כמעט לכל מוצר יש מגוון עצום של פתרונות חלופיים, והלקוח הפוטנציאלי באמת מבולבל. חייבים להיות מאוד ממוקדים, ולנסות להעביר את המסרים בצורה הפשוטה והממוקדת ביותר. זה גרם לכך, שבמקום להפיק סרטים ארוכים, מפיקים כיום סרטים מאוד קצרים וממוקדים, על פי העיניין.
דגש על היכולות הטכנולוגיות
סרטון תדמית זה, הופק עבור עסק בעל יכולות טכנולוגיות מאוד מתקדמות בתחום ייצור חלקים מכניים זעירים לשימושים מגוונים. הסרט מתמקד רק בנושא זה, תוך הצגת החברה, האנשים והמכשור המיוחד המפותח בחברה לצורך הייצור של המכלולים הזיעירים, כאשר הכול מצולם בוידאו. באופן כזה, הלקוח הפוטנציאלי מרגיש כאילו הוא ביקר בחברה, ונחשף ליכולות, כאשר כל זה מוצג בתוך כדקה וחצי.     

מהן המגמות העכשוויות העיקריות כיום בסרטי תדמית לעסקים?

סרט תדמית באורך של עד דקה-

אנשים הצופים בסרטים באינטרנט, נעשו די 'חסרי סבלנות'. השפע המוצע להם, מחייב להיות מאוד קצרים וממוקדים. ובגלל השפע הזה, הם מקדישים שניות ספורות לכל סרט, לפני שהם עוברים לסרט הבא. זמן צפיה ממוצע בסרטים בינוניים הוא פחות מ- 10 שניות, וזמן צפייה בסרטים מצויינים הוא כ- 30 שניות. כלומר, חלק מהאנשים נוטשים אחריי שניות ספורות, וחלק מהאנשים סוחבים עד דקה, כי מצאו משהו שאהבו. אבל, מאוד נדיר למצוא כאלה שצופים מעבר לדקה.

מנהלי שיווק ובעלי עסקים מאוד מעריכים את החברות בהם הם עובדים, ומאמינים בלב שלם שהמוצרים שלהם הם 'הכי טובים בעולם', ושצריך סרט באורך של לפחות 3 דקות, על מנת חהעביר את כל הטוב הזה. 

בדיוק בכך מנהלי השיווק של חברות ההפקה מתמודדים. להסביר את הפער העצום שבין הרצון של מנהלי העסק, לבין מה שקורה בפועל באינטרנט. היום זה ברור, שלסרטים ארוכים לקוחות אפילו לא מקליקים מראש, ולסרטים קצרים וממוקדים- הם מונעים לפעולה, ולקבלת החלטת קנייה.
הכול בדקה!
אחד האתגרים כיום הוא לנתק את הילדים מהמסכים, ולעודד אותם לצאת לפעילות מחוץ לבית. בדיוק בכך התמקד סרטון תדמית זה: להעביר בתוך דקה את משמעות החוויה המוטורית החדשה שמוצעת לילדים. סרט זה הוכיח עליה משמעותית בביקורים של ילדים ובני נוער במתחם החדש, כאשר לא בוצע לכך כל מסע פרסומי, אלא רק הסרט הנוכחי שהופץ בפייסבוק.      

מתמקדים בערך שמקבל הלקוח-

סרטי תדמית רבים בעבר, התמקדו במוצרים שהחברות פיתחו וייצרו, תוך שימת דגש על התכונות החשמליות המופלאות של המוצרים. מושגים כמו: הספק שידור של 10 וואט, סוללה עוצמתית של 4,000 מיליוואט, יכולת צילום בתאורה של 2 לוקס, וכן הלאה. פרמטרים חשמליים אלה לא אמרו כלום ללקוח, למעט אם היו משווים בין תכונות חשמליות של מכשיר אחד לעומת השני, וידעו להגיד שאכן מוצר א' משדר ב 10 וואט, לעומת מכשיר שני שמשדר רק ב 5 וואט. 

אבל, רוב הצרכנים אינם מהנדסים, שידעו לתרגם תכונות חשמליות לביצועים בשטח. חשוב שהיצרנים יתמקדו בערך שהמוצר שלהם מספק ללקוח, ולא בתכונות החשמליות. כלומר, שיגידו שהמכשיר יכול לפעול ברציפות במשך 8 שעות, במקום שהסוללה מספקת 4,000 מיליוואט.

לכן, אנחנו ממליצים שמנהל שיווק מטעם חברת ההפקה יבצע תחקיר עלן החברה, יבין את הביצועים של המכשירים השונים, וביחד יתרגם אותם לערך הניתן ללקוח בתסריט שיווקי.
מתמקדים ביישום המיוחד
חברת סמסוניקס פיתחה מצלמת דרך מאוד מיטוחדת, שנתמכת על ידי תוכנה מתקדמת, שמאפשרת בקרה מרחוק על רכבים.  בסרט תדמית זה, חיפשנו ביחד עם היצרן את היישום המתאים ביותר למצלמות אלה, וגילינו ביחד את 'ניהול צי רכבים'. מצלמה זו, בשילוב התוכנה, מאוד מתאימה למנהל צי רכבים, שיוכל לבקר את כל הרכבים שנעים בשטח, בכול רגע נתון. הסרטון שהופק מתמקד רק ביישום זה, ואכן המצלמה זכתה לזינוק במכירות בעקבות הפקת הסרטון.    

שימוש רב באולפנים, כולל אולפן 'מסך ירוק'-

אנחנו מאמינים, שסרטי תדמית המצולמים בוידאו הכוללים אנשים ותשתיות הם מאוד יעילים לחיזוק הקשר הרגשי בין הצופה, קרי- הלקוח הפוטנציאלי, לבין העסק. לכן גם אנחנו ממליצים במקרים רבים לצלם את סרטי התדמית בוידאו ובמקום העסק. אבל, במקרים רבים אנחנו נתקלים בהתנגדות של מנהלי העסק, שחוששים מהפרעה להתנהלות העסק ביום הצילומים ולאובדן הכנסות, או שפשוט חוששים לעמוד מול מצלמה ולייצג את העסק. 

בדיוק עבור כך נועדו האולפנים, לדמות את סביבת השימוש במוצר, תוך הצגת החברה והמוצרים באמצעות פריזנטור, במקום באמצעות אנשי העסק. השימוש הכי מתאים לכך הוא מה שנקרא 'אולפן מסך ירוק', בו קיים רקע ענק צבוע בירוק מיוחד, כך שבעריכה ניתן בקלות יחסית להסיר את הרקע הירוק, ובמקומו לשתול סרטי וידאו או תמונות סטילס על פי העיניין, בלי להפריע לפעולת העסק, ולייצג את העסק באמצעות פריזנטור אשר מציג באולפן את המסרים שהוגדרו בתסריט, כאשר הפריזנטור מקריא אותם בצורה מקצועית מתוך טלפרומפטר אשר מורכב על גבי המצלמה. 
צילום קמפיין שיווקי באולפן 'מסך ירוק'
לצורך ביצוע קמפיין שיווקי רחב, של מוצרים מגוונים לשימושים שונים, של חברת וורלדשופ טכנולוגיות, נבחרה פריזנטורית שתייצג את החברה והמוצרים, כאשר כל הסרטונים צולמו באולפן מסך ירוק, ובעריכה הוחלף הרקע בסרטוני וידאו בהתאם לעיניין ולמשמעות של היישום הספציפי. בצורה כזו, ניתן היה ביום צילומים יחיד לצלם עשרה סרטונים קצרים, אשר שימשו לקמפיין השיווקי, ובהמשך לדפים השונים הרלוונטיים באתר החברה.     

פשוט, בלי 'רעש וצילצולים'-

מעבר לכך שבעבר סרטי תדמית היו מאוד מורכבים ומפורטים, הם כללו גם הרבה מאוד פירוטכניקה מתוחכמת, מה שנקרא 'רעש וצילצולים'. פירוטכניקה זו הייתה מאוד יקרה, אבל גם מאוד מרשימה, וחברות הפקה מאוד התגאו בכך. אבל, פירוטכניקה משכה יותר מידי תשומת לב, ובפועל הסתירה את המסרים העיקריים.

כיום, אין כבר פירוטכניקה בסרטים. אין 'רעש וצילצולים'. הסרטים הפכו למאוד פשוטים וברורים, המתמקדים במסר פשוט ובודד, או מקסימום שני מסרים, כך שכל צופה בסרט, יכול להתמקד במסר, להבין אותו, ובהנעה לפעולה- גם לעבור ולהתניע פעולת רכישה. 
אין כמו מראה עיניים!
לצורך קידום שיווקי של מוצרי ניקוי שונים ומיוחדים, הפקנו סדרה של סרטונים קצרים, כאשר בכול סרטון מציגים את התכונות העיקריות של חומר ניקוי בודד, ומדגמים את השימוש בו והתוצאות שבעקבות השימוש הנכון. הקמפיין שעלה בפייסבוק זכה לעשרות אלפי צפיות, והגדיל את המכירות בצורה משמעותית.    

לסיכום-

סרטי תדמית כיום מאופיינים בעיקר כסרטים קצרים, ממוקדים, המתרכזים בערך שהלקוח מקבל, בלי 'רעש וצילצולים', אלא בצורה פשוטה ונגישה לכל אחד.


למאמרים נוספים בנושא:   הסוגים השונים של סרטים לעסקים  -  לחץ כאן                                       כל השאלות והתשובות בנושא סרטי תדמית  -  לחץ כאן

מעבר לאנימציית דו-ממד ותלת-ממד-

בשנים האחרונות, עלות הפקת סרטי תדמית באנימציה ירדה בצורה משמעותית. אם בעבר דקת אנימציה עלתה עשרות אלפי שקלים, כיום העלות ירדה לאלפי שקלים בודדים, כך שסרטי אנימציה ישימים כיום אפילו לעסקים קטנים. 

סרטי אנימציה לדעתי פחות מתאימים כסרטי תדמית לעסקים, עבורם אנחנו ממליצים בדרך כלל על צילום סרטים בוידאו. אבל, ישנם מקרים רבים עבורם סרטי אנימציה יותר מתאימים, כמו למשל: הצגת קונספט חדשני, הצגת עולם שלא ניתן לצלם בוידאו, אפליקציות ותוכנות מיוחדות. עבור אלה, סרטי אנימציה, הן בדו-ממד והן בתלת-ממד הרבה יותר מתאימים. וכיום, כשמחירי ההפקה הרבה יותר זולים, אנחנו ממליצים על הפקות כאלה כפתרון מצויין לכל סוגי העסקים האלה.
אנימציית דו-ממד
לצורך הצגת הקונספט החדש יחסית של מיחזור אלקטרוניקה, של חברת שורו, המלצנו להפיק סרט תדמית באנימציית דו-ממד קצר, אשר הציג בצורה פשוטה וברורה הן את הצורך והן את צורת היישום של מיחזור האלקטרוניקה, כפי שמיושם על ידי החברה.    

ראו סרט תדמית לעסק בתחום הנדל"ן שהופק לאחרונה

מדובר על סרט תדמית לעסק באורך של כ- 3 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית מתחם נדל"ן בחדרה, אשר מקודם על ידי קבוצת ההשקעות בנדל"ן. סרט תדמית לעסק זה הינו מקיף, ונועד לאפשר ללקוחות פוטנציאלים להתרשם באופן בלתי אמצעי מהמתחם ומהיתרונות שלו. לכן, סרט התדמית מבוסס על צילומי וידאו איכותיים מרחפן, הן של המתחם עצמו, והן של אזורים משמעותיים בחדרה, שסמוכים למתחם המוצע. סרט התדמית מלווה בקריינות מקצועית וסמכותית, של קריין שהוקלט באולפן קול אקוסטי, על פי תסריט קריינות שהכנו.
עדכון אחרון: מאי 2022

ראו סרט תדמית לעסק בתחום מערכות ניהול בשרשת המזון הגלובלית שהופק לאחרונה

מדובר על סרט תדמית לעסק של כ- 2 דקות, אשר מציג את הבעיה המרכזית בנושא שרשרת המזון הגלובלית והוא חוסר התיאום הגלובלי. החברה פיתחה תוכנה אשר מסנכרנת בין כל הגופים המעורבים בשרשרת אספקת המזון, ומאפשרת יעילות מקסימלית שמאפשרת רווח לכל המעורבים בתהליך, ומבטיחים אותו. סרט התדמית לעסק כולל צילומי וידאו של הצגת הבעיה, הצגת התשתיות וכוח האדם של העסק שפיתח את התוכנה, וכן צילומי מסך אקטיביים (Dynamic Screen Shoots) מהתוכנה שקיימת כיום, כך שניתן להבין לא רק מה היתרונות של התוכנה, אלא גם איך זה נראה בפועל, ושאכן התוכנה מתפקדת.

ראו מקבץ מתוך סרטי תדמית שהפקנו השנה- Showreel 2022

מדובר על סרטון קצר באורך של כדקה אשר מבוסס על קטעים קצרים מתוך סרטי תדמית שהפקנו השנה, מה שנקרא Showreel 2022. ניתן לראות את מגוון סגנונות ההפקה של סרטי תדמית, החל מצילומי וידאו, סרטוני אנימציה וגרפיקה דינאמית. כיום, לעסקים שמבוססים על פיתוח וייצור של מוצרים פיזיים, או תוכנות ואפליקציות, מומלץ להפיק סרט תדמית שיווקי המבוסס על צילומי וידאו. כיום זה נתפש כפתרון שיווקי הכי יעיל לעסקים
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים


​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות