יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
מהי 'הפקה לא נכונה' של סרטון תדמית?
עודכן: דצמבר 2023
כמעט כל עסק עסוק בהפקת סרטון תדמית לצורך קידום העסק בדיגיטל
היום, לכולם ברורה החשיבות של סרטון תדמית שמכינים עבור העסק, כך שניתן יהיה לקדם את העסק בקלות יחסית, ובעלות סבירה, בדיגיטל. גם לכולם כבר די ברור שהכלי היעיל ביותר לקידום הוא סרטון תדמית קצר שמפיקים עבור העסק, ואז מקדמים אותו בדיגיטל. 

אבל, עדיין לצערי הרב, ישנם לא מעט מקרים בהם תהליך ההפקה של סרטוני התדמית לא מניב תוצאות, או לפחות לא בהתאם לציפיות של מנהלי השיווק שבעסקים השונים. יש לכך סיבות לא מעטות, וכבר סקרתי בכמה מאמרים מה נדרש לעשות על מנת שהפקת סרטוני תדמית תניב לעסקים תוצאות חיוביות.   

ועדיין, יש לא מעט הפקות, בהן אנחנו נתקלים ב'הפתעות' לא מתוכננות, שגורמות לעיכובים בהפקות, או לאי עמידה בתקציבים, שבהחלט ניתן היה למנוע את אותן 'הפתעות'. במאמר זה נסקור מהן ההפתעות העיקריות בהן אתם עלולים להיקלע בהפקת סרטוני תדמית, ומה נדרש על מנת להימנע מהן.

אם כך, אז מאיזה הפתעות צריך להימנע בהפקת סרטון תדמית?

על מנת שהפקת סרטון תדמית, שמפיקים עבור עסק, תהיה מוצלחת ותניב לעסק את התוצאות השיווקיות המצופות, צריך להימנע מההפתעות הבאות:

1. עלות הפקה גבוהה מהתקציב- נראה לי שזו אחת ההפתעות הכי נפוצות בתחום. הסיבה העיקרית היא בדרך כלל, שמנהל השיווק דימיין סרטון תדמית שונה לחלוטין ממה שחברת ההפקות הציעה. כלומר, מנהל השיווק דימיין סרטון מהמם, ותוך כדי ההפקה הוא מושך לבצע עוד ויוד דברים, על מנת לממש את 'החזון' שלו, שיכול להיות נהדר, אבל זה לא מה שחברת ההפקות תמחרה בהצעה המקורית להפקת הסרטון. לכן, תוך כדי מהלך ההפקה נדרש להוסיף עוד ועוד תקציב, על מנת לממש את החלום של מנהל השיווק. כמובן שזה יוצר אוירה עכורה, כי מנהל השיווק מרגיש מרומה, כאילו הבטיחו לו דבר מסויים, ועכשיו שבאים לממש את זה נדרש עוד ועוד תקציב. מתחילות מריבות ומצטבר כעס, ואז ברור שהתוצאה הסופית לא מספיק טובה, למרות שהוצא תקציב שהוא מעל ומעבר למתוכנן. הפתרון- על מנת להימנע מכאלה הפתעות, מה שאנחנו תמיד מציעים למנהלי שיווק, אליהם אנחנו שולחים הצעות, זה שבכל הצעה אנחנו משלבים מה שנקר 'סרטון ייחוס', שהוא בעצם הסגנון והאיכות של הסרטון שמציעים לאותו עסק, גם אם הסרטון עצמו הוא של תחום עסקים אחר. כמעט תמיד זה בהחלט מספיק על מנת להתאים ציפיות, כי אנחנו יודעים במדוייק את עלות ההפקה של סרטון הייחוס, כך שיכולים להתחייב לעלות ההפקה עבור אותו עסק, וגם מנהל השיווק יכול להבין מה הוא הולך לקבל, כמובן עם התאמות לעסק שלו. 

2. אי הבנה של מטרות סרטון התדמית- לסרטון תדמית שמפיקים לעסק, יכולות להיות המון מטרות, החל מקידום מכירות ועד לחיזוק המיתוג של העסק. לכל מטרה נדרש להפיק סרטון תדמית שונה לחלוטין. כמובן שאם מציעים הפקת סרטון תדמית עם הגדרה מאוד כללית בסגנון: 'סרטון שיעזור לעסק', אולי זה ברור למנהל השיווק, אבל לחברת ההפקות זה לא אומר כלום. וכמובן במידה ומפיקים סרטון תדמית בלי להבין לעומק את המטרות שעבורו הסרטון הופק, ברור שלא ניתן יהיה לראות תוצאות מכזו הפקה. הפתרון- על מנת להימנע מכזו הפתעה, חייבים כבר בשלב הראשון של ההפקה, לבצע בחברה תחקיר מעמיק, ולהבין לעומק לאיזו מטרה מפיקים את סרטון התדמית, ואיך הולכים לקדם אותו בדיגיטל. חייבים להגדיר בכתב את המטרות, ולקבל עליהן אישור של הלקוח. מזה מתחילים. כשזה ברור, מוגדר ומאושר- ניתן להמשיך בהפקה, שזה בדרך כלל התסריט, שבו יתנו מענה למטרות של סרטון התדמית.

3. אי התאמה לקהל היעד- מנהלי שיווק בהרבה מקרים די 'מאוהבים' במוצרים של העסק, וכאשר באים להכין סרטון תדמית למוצר מסויים, הם מנסים למכור אותו 'לכל העולם', כי כל אחד שיחשף למוצר הזה גם יאהב אותו וירצה לרכוש אותו. הלוואי והחיים היו כל כך פשוטים. הפתרון- לכל מוצר יש קהל יעד, שהוא הקהל שיש סיכוי הכי גבוה שבמידה והמוצר יוצג לו, והוא יבין את הערך שהוא יכול לקבל מהמוצר- יש סיכוי טוב שהוא ירצה להתקדם בתהליך הרכישה של אותו מוצר, או לפחות יביע עיניין וירצה לקבל פרטים נוספים. לכן, לפני שמכינים את התסריט לסרטון התדמית, חשוב להבין מהלקוח בצורה הכי מדוייקת, מיהו קהל היעד שהכי מתאים לשווק לו את המוצר. ככול שההגדרה תהיה יותר ספציפית, כך ניתן יהיה לדייק את המסרים לאותו קהל, ולהבטיח שהסרטון יניב תוצאות. 

4. בקשות לשינויים- תהליך הפקה של סרטון תדמית ארוך ומורכב, ובדרך כלל נמשך מספר שבועות. בהרבה מקרים, לקוחות פונים עם בקשות לשינויים, אחריי שנסגר התסריט, ומתחילים בהפקה בפועל. ישנן חברות הפקה שמקבלות את השינויים 'באהבה', ואפילו סופגות את העלויות, אבל לוח הזמנים מתעכב משמעותית, ומתחילה התמרמרות של הלקוח. הפתרון- זה טבעי שבתהליך הפקה של שבועות, הלקוח יפנה בבקשה לשינויים, אבל- עבור כל שינוי שהלקוח מבקש, לפני שמבצעים את השינוי, מגישים ללקוח בכתב מה המשמעות הכספית והדחייה בלוחות הזמנים שיכולה להגרם בעקבות השינוי. רק במידה והלקוח מאשר את התקציב החדש, והעיכוב בלוחות הזמנים, ניתן להמשיך בהפקה תוך ביצוע השינוי. זה נכון לכל שינוי, קטן אפילו ככול שיהיה, כי קשה להעריך בלי לבדוק ביסודיות מה המשמעות של שינוי. בעקבות בדיקה, ואישור הלקוח, ניתן לבצע את השינוי. 

5. איכות ומקצועיות נמוכים- סרטון תדמית 'לא מקצועי' לא רק שלא יעזור לעסק- הוא עלול לפגוע בעסק. לצערי, בעיקר בשל אילתורים לא מתוכננים בהפקה, התוצאה הסופית נראית לא מקצועית, ברמה שלא ניתן להשתמש בסרטון, בלי לפגוע בעסק. הפתרון- בכל תהליך ההפקה, לבצע אך ורק עם אנשי מקצוע ברמה גבוהה, לבצע את כל תהליך ההפקה בהתאם לתכנון, ובמידה וישנן בעיות- שמנהל הפורייקט ייתן פתרונות מקצועיים, ושאף אחד לא ינסה לאלתר פתרונות בשטח, כי זה עלול לפגוע במקצוענות של ההפקה. בנוסף, אסור לשלב בסרטון חומרי גלם לא איכותיים, שאולי צולמו על ידי אנשי העסק באמצעות טלפונים סלולריים, וטוענים שהם חומרים חשובים. שילוב חומרי גלם לא איכותיים, יכולים לפגוע באיכות ובמקצוענות של הסרטון. 

6. בעיות חוקיות- לצערי, לפעמים הלקוחות לוחצים לשלב חומרים שהם הורידו מהאינטרנט, בלי לבדוק אם יש כאן פגיעה בזכויות יוצרים של מי שהעלה את התכנים לאינטרנט. או לפעמים מבקשים לשלב שיר מוכר שוב, בלי לבדוק את זכויות השימוש בשיר. הפתרון- רק חברת ההפקות אחראית לשילוב חומרי גלם בסרטון התדמית, וכל חומרי הגלם חייבים להירכש בצורה חוקית, כולל זכויות שימוש. זו האחריות של חברת ההפקות.  

7. אין תוכנית שיווקית להפצת הסרטון- הדרך היחידה להבטיח שהמוצר אכן יקבל חשיפה זה שהסרטון יוצג בפני קהל היעד. בלי חשיפה כזו- הסיכוי להצלחה בעקבות הפקת הסרטון הינה אפסית. לצערי, ישנם מיקרים שמנהלי שיווק מבקשים הפקה של סרטון תדמית, אותו הם מעלים לדף הבית של העסק, או לדף העסקי שבאתר החברה, בלי להשקיע בשיווק ובהפצה של הסרטון, ועוד מתמרמרים שלא רואים תוצאות. הפתרון- כבר בשלב הראשון של ההפקה, יש לוודא עם מנהל השיווק שאכן ישנו תקציב שיווקי להפצת הסרטון אל קהל היעד, ושאכן מיד בגמר ההפקה והאישור של הסרטון- הוא מופץ אל קהל היעד. חשוב לעקוב גם אחריי התגובות של קהל היעד לסרטון, כולל זמני צפייה. במידה ונדרש- יש לבצע שינויים על פי הצורך.
 

מנהל שיווק- מעוניין להפיק סרטון תדמית עבור העסק?

חשוב לך שההפקה תסתיים בהצלחה, הן מבחינת הפקה והן מבחינת התוצאות?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראה תחילה: 30 שניות על חשיבות הפקת סרטון תדמית לעסק!

מדובר על סרטון קצר, באורך של כ- 30 שניות, שמציג בצורה הכי פשוטה וברורה למה כדאי לכל עסק, בלי קשר לגודלו, להפיק סרטון תדמית לעסק. הסרטון מבוסס כולו על קטעים קצרים מתוך סרטוני תדמית שהפקנו בשנה האחרונה, כאשר לאורך כל הסרטון שזורות כותרות שמסבירות את היתרונות של הפקת סרטון תדמית. הכל מוצג בגדול, כך שיתאים להצגה בסמארטופונים, ובלי קריינות, כך שמתאים גם להצגה ברשתות חברתיות.

ראו סרטון תדמית למנשא תינוק במים שהפקנו לאחרונה

מדובר על הפקת סרטון תדמית, באורך של כדקה, אשר נועד לקדם שיווקית מנשא תינוק למים. מדובר על הפקה מאוד מורכבת, מכיוון שנדרשנו לצלם אמהות ותינוקות בתוך המים, בלי יכולת לשלוט על 'השחקנים'. למרות המורכבות, האוירה הנדרת עם הלקוחה, הפתיחות ושיתוף הפעולה, איפשרו להשלים את ההפקה בזמן, בעלויות, והתוצאה המקצועית שירתה בצורה נהדרת את הלקוחה.

ראו סרטון תדמית לעמותה- הבית המאזן השביל

כאן מדובר על הפקת סרטון תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד להציג את אחד מבתי הטיפול של עמותה, עבור מתמודדי נפש. הקפה זו דרשה סבלנות אין קץ, רגישות מירבית לכל המצולמים, ואפילו טשטוש של חלק מהמצולמים שלא הסכימו להחשף. ועדיין, סרטון התדמית שידר מקצוענות רבה, ועזר לעמותה בפעילות השוטפת.

לסיכום, על מנת להבטיח הצלחה בהפקת סרטון תדמית, חשוב להימנע מהפתעות, ולנהל בצורה הכי מקצועית את ההפקה. במידה ושומרים על תקשורת כנה ופתוחה בין הלקוח לחברת ההפקות- מספר ההפתעות יפחת משמעותית, והסיכוי להצלחה יגדל משמעותית. למאמרים נוספים בנושא:   הפקת סרטון תדמית- לא חייבת להיות יקרה                                       ראו כאן מקבץ גדול של סרטוני תדמית לעסקים

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות