יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מאחורי הקלעים של הפקת סרטי תדמית באולפן מסך ירוק

יצירת עולם וירטואלי באמצעות אולפן מסך ירוק

בניגוד לסרטי תדמית שמצולמים בלוקיישן, כלומר בתוך העסקים עבורם מפיקים את סרט התדמית, או בצילומי חוץ בהם משתמשים במוצרים המצולמים לסרט, או במפעלים בהם מותקנת מערכת המצולמת לסרט, ישנם סרטי תדמית המצולמים באולפן מסך ירוק. היתרון העיקרי של אולפן מסך ירוק זה שניתן בעריכה להסיר את המסך הירוק שמאחורי הדמויות או המוצרים במצולמים, ולשתול במקומו כל רקע שנרצה, ובכך בעצם כאילו מעבירים את המצולם לעולם שברקע. לדוגמא, אם שותלים ברקע של המצולם תמונה של מרפאה אחריי העריכה יראה כאילו המצולם נמצא בתוך מרפאה.

תראו סט אופייני לאולפן מסך ירוק:
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

 סרט תדמית למוצר טכנולוגי שצולם באולפן מסך ירוק

מדובר על סרט תדמית של כ 1.5 דקות, אשר נועד לקדם מכירות של מוצר טכנולוגי. כל הסרט מבוסס על צילומים של פריזנטורית באולפן מסך ירוק, כאשר בעריכה 'החלפנו' את הרקע הירוק ברקעים שונים, החל מרקע הכולל אייקונים של החברה הטכנולוגית מייצרת ומספקת, ועד ל'החלפת' הרקע בצילומים של חנות המכירות של החברה, כך שנראה כאילו הפריזנטורית נמצאת בחנות. ניתן כמובן היה לשתול סרטוני וידאו לצד הפריזנטורית, או סרטי וידאו במקום הפריזנטורית, כמעט ללא כל מגבלה. אבל, במידה ורוצים לשתול במקום הרקע צילומי וידאו, חייבים להקפיד שהתאורה שבצילומי הוידאו דומה לתאורה שעל הפריזנטורית, ובנוסף במידה ויש תנועה של צילום הוידאו הוא צריך להתאים לתנועה של הפריזנטורית, אחרת 'השתילה' תורגש וכל האפקט יאבד, וירה ממש לא מקצועי.

המלצות לצילומים של סרטי תדמית באולפן מסך ירוק

על מנת שצילומים של סרטי תדמית באולפן מסך ירוק יצאו מוצלחים ויראו מקצועיים, חשוב להקפיד על הנושאים הבאים באולפן:

1. לדאוג שמי שמצולם, גם אם זה מכשיר, לא יהיו עם אלמנטים ירוקים עליהם, כמו- חולצה ירוקה של פריזנטורית, כי אז הם גם 'יוסרו' בעריכה כמו הירוק שברקע. 

2. שלא יהיו חלקים מבריקים על האנשים או המכשירים, שהרקע הירוק עלול להשתקף עליהם. במקרה כזה שוב הם 'יעלמו' בזמן העריכה.

3. חייבים פרוג'קטורים רבים, שכולם נותנים אור בעוצמה משתנה ורכה, כך שהדמות או המכשיר המצולם יהיו מוארים בצורה אחידה. בנוסף, גם הרקע חייב להיות מואר בצורה אחידה מקצה לקצה, ושלא יהיה צל של הדמות או המכשיר על גביי הרקע. זה כמובן גם מחייב שהדמות תהיה רחוקה מהרקע לפחות 2-3 מטרים, מה שמחייב אולפן גדול ורחב.

4. חשוב לדאוג להביא לאולפן את הרקע שרוצים לשתול בעריכה, כך שמנהלי האולפן ידאגו שהתאורה של הדמות או המוצר יהיו הכי דומים שאפשר לרקע המתוכנן. במידה והתאורות לא מתאימות באופן מדוייק, שתילה של הדמות על גביי הרקע החדש תורגש, וכל האפקט יואבד, וסרט התדמית יראה מאוד לא מקצועי.

5. חשוב להבין, שאולפן מסך ירוק הוא מקום שקט, כך שניתן בקלות להקליט טקסטים ללא כל חשש מהפרעות חיצוניות, כמו שנתקלים בדרך כלל בצילומים בלוקיישן. אין צורך לצעוק 'שקט מצלמים'. במידה ומשלבים בצילומים, מכשיר טלפרומטר, הפריזנטורים יכולים להציג טקסטים רבים בכל סרטי התדמית, בלי ללמוד בעל פה את הטקסטים.

6. התארגנות לוגיסטית לצילומים באולפן הם מורכבים, וגם זמן האולפן יקר. לכן, אם כבר קובעים הפקה באולפן מסך ירוק, מומלץ להפיק סדרה של סרטי תדמית, ולא רק סרט בודד, כך שהעלות מתחלקת על כמה סרטים.

לסיכום, צילום של שחקנים או מכשירים באולפן מסך ירוק, עבור סרטי תדמית, מאפשרים אחריי הצילומים להסיר את הרקע הירוק, ולשתול את השחקנים או המוצרים בכל סביבה שנרצה. חשוב להקפיד על כמה המלצות חשובות, כך שהמראה של הסרט תדמית הסופי יהיה מקצועי.
 למידע שימושי נוסף בנושא:      מגוון סרטי תדמית לעסקים                                             5 דברים הכי חשובים להצלחת סרט תדמית

 

 סרט תדמית לחברה שמייצרת ציוד קוסמטי-רפואי

מדובר על סרט תדמית של כ- 2 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית ולחזק את המיתוג של חברה ישראלית שמייצרת ציוד קוסמטי-רפואי. לצורך סרט התדמית נדרש היה לצלם את המכשירים שהחברה מייצרת מכל הכיוונים, כשהם מסתובבים. בסרטי תדמית שנדרשים כאלה צילומים, בדרך כלל משלבים במקום צילום של המוצרים, הדמיות תלת ממד באיכות גבוהה הדומה למקור, ואותם מסובבים כל שניתן לראות את ההדמיה של המוצר מכל הכיוונים. מעבר לכך שזה מאוד יקר להפיק הדמיות תלת ממד איכותיות, זה גם נראה 'לא אמיתי'. אנחנו רצינו לספק מקסימום אמינות בצילומים של סרט התדמית, ולכן ביצענו צילומים של 3 מכשירים שונים שהחברה מייצרת באולפן מסך ירוק, מסתובבים על גביי שולחן שהסתובב סביב צירו עם מנוע (ראו בתמונה למעלה את הסט אפ באולפן). בעריכה, הסרנו את הרקע הירוק, ושתלנו את המכשירים כשהם מסתובבים בסרט התדמית. 
כמו שאתם רואים, אולפן מסך ירוק הינו אולפן צילומים שבו כל הרקע, הצדדים והרצפה צבועים בצבע ירוק מאוד מיוחד ואחיד, שאותו מורידים בעריכה. באולפן חייבים כמות גדולה מאוד של פרוג'קטורים מקצועיים, בכדי להאיר את המצולם באור רך ואחיד, וגם את הרקע, כך שלא יהיו עליו צללים. התאורה מאוד חשובה בכאלה הפקות, מכיוון שבמידה והתאורה לא טובה לא ניתן יהיה להסיר את הרקע לחלוטין, ואז כל האפקט של 'שתילת' רקע חדש תהיה מורגשת ולא מקצועית.

לפני שניכנס להמלצות על הפקה נכונה באולפן מסך ירוק, ראו שתי דוגמאות של סרטי תדמית שצולמו באולפן מסך ירוק:

 ראו סרט תדמית לטלפון חכם של LG

גם סרט תדמית זה, עבור אחד מהטלפונים החכמים של חברת LG, צולם כמעט כולו באולפן מסך ירוק, בו פריזנטורית מציגה בצורה קולחת אתך היתרונות המיוחדים של המכשיר. בכדי להעשיר את הויז'ואל, שולבו לאורך כל סרט התדמית קטעי וידאו שנרכשו מתוך מאגרים, כך שהפריזנטורית כאילו מציגה את המכשיר בסביבות שונות. עדיין, כל הצילומים שבוצעו באולפן היו באיכות גבוהה, ללא כל הפרעות סביבתיות, כמו שנגרם בדרך כלל כאשר מצלמים בלוקיישנים חיצוניים.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות