יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
למה מומלץ להפיק סרט תדמית מקיף עבור העסק?

כולם מדברים על 'קידום ברשתות חברתיות'

מה שכל בעל עסק שומע כיום היא 'ההצלחה של עסקים על ידי קידום ברשתות חברתיות'. אין ספק שכיום זה התחום הכי משגשג בקרב חברות קידום אתרים. הם גם הדוברים העיקריים שמעודדים עוד ועוד בעלי עסקים 'להצטרף להצלחה'. מסתבר, שגם עלויות פרסום ברשתות החברתיות נמוככות יחסית, ובוודאי ביחס לפרסום בגוגל (Adwords- Pay Per Click). בתחומי עסקים מסויימים זה יכול להיות ביחס של 1:5 (כלומר, אם בגוגל זה 50 ש"ח לכל קליק ב Adwords, בפייסבוק זה יכול להיות פחות מ- 10 ש"ח). הפער המשמעותי הוא אחד מהגרומים העיקריים בהם משתמשים חברות קידום אתרים בכדי לשכנע בעלי עסקים להצטרף ולפרסם גם הם ברשתות החברתיות.

 

אבל, האם באמת פרסום ברשתות חברתיות מצליח?

כאן התשובה פחות חד משמעית. מקדמי אתרים מדברים בבטחון על הצלחה בפרסום ברשתות חברתיות, ולראיה טוענים שזה מביא לידים חדשים לעסקים. ובכן, זה נכון. בדרך כלל בעקבות פרסום מסיבי ברשתות חברתיות, בעלי עסקים מדווחים שהם מקבלים יותר טלפונים. אבל, כשבודקים לעומק את אחוז ההמרות, כלומר כמה 'טלפונים' או 'פניות במייל' הפכו ללקוחות בפועל, ברוב המקרים מתברר שהמספר הוא זעום, אם בכלל. זה בהחלט מפתיע. אפשר להאשים את מנהלי המכירות שהם לא עושים עבודה טובה, כי הם לא הצליחו להמיר לידים ללקוחות. יכול להיות. אבל- אם זה קורה לרוב העסקים, זה לא הגיוני שאצל כולם מנהלי המכירות לא טובים. אני מאמין שיש סיבה אחרת. תחשבו על עצמכם, גולשים ברשתות חברתיות, בדרך כלל די משועממים, כי אחרת לא הייתם סתם גולשים ברשת החברתית. במהלך הגלישה, אתם נתקלים בדי הרבה פרסומות בפיד. ברוב המקרים אתם מיד מגלגלים הלאה, כי ממש לא מעניין אתכם עכשיו פרסומת ל'עוד מוצר מדהים' שמנסה למכור לכם את עצמו. אני אישית הרבה פעמים בכלל מבקש לנטרל את הפרסומות, שלא יופיעו כלל. עדיין, כמובן שיש אנשים 'משועממים', שעלתה להם פרסומת, על נושא שהם פעם התעניינו לגביו, ואולי גם באותו רגע זה מעניין אותם, אז הם מתקשרים לעסק לקבל פרטים נוספים, או סתם להשוות מחירים. בכל מקרה, ברוב המקרים הם לא ללקוחות פוטנציאלים. לקוחות פוטנציאלים הם כאלה שיש להם צורך אמיתי, והם נמצאים כרגע בחיפוש של אותו מוצר, בדיוק מה שקורה כאשר לקוחות מחפשים פתרונות בגוגל. הם באמת צריכים את המוצר שהם מחפשים. מרשתות חברתיות, במקרה הטוב מגיעים סתם מתעניינים, שרוצים עוד קצת פרטים על המוצר שבו נתקלו. הם לא מעוניינים לרכוש, או בטח לא היו כאשר נתקלו בפרסום.

 

אז מה אתה אומר- להפסיק לפרסם ברשתות חברתיות?

אז ברור שלא זה מה שאני אומר. מה שאמרתי זה שאסור לבנות את הפרסום של העסק, רק על בסיס רשתות חברתיות, כי מהם הסיכוי לקבל לקוח פוטנציאלי הוא יחסית נמוך. הגישה הנכונה בשיווק היא לפעול בכמה ערוצים במקביל, כאשר לכל ערוץ יש את היתרונות שלו. לרשתות חברתיות יש יתרון של מחיר נמוך, והם יוצרים חשיפה לעסק, כך שבמידה מסויימת גם תורמים לחיזוק המיתוג של העסק (והרבה פחות למכירות). הגישה היא לנסות ולהתפרס על כמה שיותר תחומי פרסום באינטרנט, חלקם בחינם, וחלקם ממומנים, באופן שכל הפרסום גם יחזקת את המיתוג של העסק, וגם יגדיל מכירות. 

 

ומה הכלי היעיל ביותר לקידום באינטרנט?

מהניסיון של השנים האחרונות, הכלי היעיל ביותר לפרסום באינטרנט הוא סרט תדמית לעסק. אנשים כיום נהיו 'קצרי רוח', שמצפים לקבל את המידע הרלוונטי עבורם במהירות וביעילות, בלי שיצטרכו לקרוא יותר מידי מידע מיותר ומתיש. אין ספק, שסרט תדמית שנעשה עבור העסק, זוכה לצפיות מרובות, וממיר בצורה הכי מוצלחת לקוחות פוטנציאלים שפונים לקבל מידע נוסף או להתניע תהליך רכישה. לכן, מאוד מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק, בו יוצגו היכולות של העסק והערך שהלקוח יכול לקבל מאותו עסק. 
 
 

אבל, למה מומלץ להפיק סרט תדמית מקיף לעסק?

אמרנו כבר שלקוחות נעשו 'קצרי רוח', שמצפים לקבל הכל במהירות וביעילות, אז למה שהם יצפו בסרט ארוך ומתיש אחד של העסק? ובכן, אני לא מציע להכין רק סרט תדמית אחד מקיף עבור העסק. אני מציע להפיק סרט אחד מקיף, שבו יעשה שימוש במקומות בהם מתאים להציג את הסרט המקיף, ומתוך הסרט המקיף- 'יגזרו' מספר סרטוני תדמית קצרים, אשר ישמשו במקומות בהם אנשים מצפים לראות סרטון תדמית קצרצר, ואולי אף כמה סרטונים שיעלו בזה אחר זה, ויתפשו את תשומת הלב של עוד אנשים שמתעניינים במה שהעסק מציע.


לפני שנמשיך, ראו דוגמא של סרט תדמית מקיף לעסק, שגם נגזרו ממנו כמה סרטוני תדמית קצרים,  וכמה טיזרים שיווקיים, והשימוש המגוון שנעשה בסרטים.
 

מנהל עסק- מעוניין להגדיל מכירות של העסק בזמן קצר?

מעוניין לשפר את התדמית של העסק, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראה לדוגמא סרט תדמית מקיף לרשת מוסכי תיקון פח בשיטה חדשנית

מדובר על סרט תדמית מקיף,באורך של כ 1:40 דקות, אשר מציג בצורה הומריסטית את הטכניקה החדשנית שהם פיתחו, לצורך תיקון פגיעות בפח של הרכב בצורה יבשה, כלומר- ללא תיקוני צבע שמורידים את הערך של הרכב. סרט התדמית מציג את מגוון הפגיעות ברכב, בצורה משעשעת על ידי בימוי מצבים כאלה. סרט התדמית המקיף, משמש להצגה באתר החברה, וכן באתרים מקצועיים ובלוגים בתחום הרכב.

על מה להקפיד בהפקת סרט תדמית מקיף?

בכדי לספק למנהלי השיווק בעסקים השונים כלים מגוונים, אשר יכולים לשמש אותם באמעצים השונים לפרסום באינטרנט, מומלץ להפיק סרט תדמית מקיף, שממנו יגזרו סרטונים נוספים על פי הצורך, לשימוש ברשתות חברתיות. בכדי שהגזירה באמת תתאפשר, חייבים כבר בשלב התכנון הראשוני של סרט התדמית, כבר מהתחקיר וכתיבת התסריט, שהסרט יהיה סוג של 'מודולרי', כלומר- ניתן יהיה לחלק אותו לסרטונים נוספים קצרים, ואולי אפילו לחלוקה נוספת לטיזרים שיווקיים. מבחינה ויזואלית זה בדרך כלל אפשרי, אם סרט התדמית אכן נבנה בצורה מודולרית. בחלק מהמקרים, יידרש עדכון של הקריינות, עבור הסרטונים הקצרים. ושב, אם מתכננים את זה מראש, ניתן כבר בהקלטה הראשונית של הסרט המקיף, להקליט בתוספת עלות קטנה יחסית, גם את הקריינות של הסרטונים הנוספים, ואז בתיקוני עריכה בלבד להכין את כל הסרטונים הנוספים. בהחלט עלות נוספת זניחה, ביחס לתרומה של סרטוני התדמית האלה.

ראה שלושה סרטוני תדמית לרשתות חברתיות (נגזרו מסרט התדמית המקיף)

מדובר על שלושה סרטוני תדמית קצרים, כל אחד באורך של כ- 40 שניות, אשר נגזרו מתוך סרט התדמית המקיף. בכל סרט תדמית כזה, מתואר שוב בצורה הומוריסטית, אחד מהמצבים האפשריים לפגיעה ברכב, ואיך הרשת פותרת את הבעיה בשיטה החדשנית. את הסרטונים העלו בזה אחר זה לרשתות החברתיות, כך ששמרו על המודעות לפתרון, במשך תקופה ארוכה, כאשר כל פעם מועלה סרט אחר.

ראה שלושה טיזרים שיווקיים (נגזרו מסרטוני התדמית השונים)

מדובר על שלושה סרטוני טיזרים קצרים, כל אחד באורך של כ- 15 שניות, אשר נגזרו מתוך סרטוני התדמית השונים. כל טיזר שיווקי מציג שוב בצורה הומוריסטית, את אחד ממצבי הפגיעה ברכב, ואת הפתרון הייחודי שמציעה הרשת לפתרון הבעיה, ללא פחחות וצבע, עלויות מיותרות, ופגיעה בערך הרכב. הטיזרים השיווקיים משמים לפרסום ביוטיוב, אבל יכולים לשמש גם לפרסום בזאפ, או בכל מקום מבוסס סרטים, כשהטיזר משמש כפרסום לפני עליית הסרט.

ראו סרט תדמית מקיף לחברת טימנט- חטיבה עסקית

בעידן הטכנולוגי בו אנחנו נמצאים, מקובל להפיק סרטי תדמית מאוד קצרים, אפילו עד דקה, שמעבירים את המסרים השיווקיים במהירות וביעילות. אבל, זה לא נכון לכל המקרים. חייבים לשקול כל הפקה של סרט תדמית לחברה שמנסים להציג ולקדם. במקרה של סרט תדמית זה, מדובר על החטיבה העסקית של חברת השינוע הגלובלי טימנט, מהמובילות בארץ. בכדי לקדם את החטיבה העסקית, רצינו לספר סיפור, כמו שמקובל כיום בעידן החדש. בכדי לספר את סיפור החטיבה, סרט התדמית מציג את כל תהליך האריזה והמשלוח של מכונה יקרה שפותחה בארץ, ונדרש להעביר אותה ללקוח בחו"ל. את זה עשינו ב 2.5 דקות, ובאופן מפתיע, שיעור הצפייה בסרט התדמית הוא מאוד גבוה, וגם רוב האנשים לא פורשים מצפייה בסרט עד לסופו.

ראו סרט תדמית מקיף לחברת טימנט- חטיבת חפצים אישיים

זהו סרט תדמית נוסף, אשר הופק לחברת טימנט, שילוח בין לאומי, עבור חטיבת חפצים אישיים. חטיבה זו, בניגוד לחטיבה העסקית שעוסקת מול חברות, עוסקת באנשים פרטיים שמעוניינים לעשות רילוקיישן של כל הבית לחו"ל (בדרך כלל, בעקבות מעבר לעבודה בחו"ל). על מנת להדגים את היכולות המיוחדות של טימנט גם עבור קהל יעד זה, הפקנו את סרט התדמית באורך של כ- 2.5 דקות, בו עקבנו אחריי כל התהליך שעובר זוג שמתכנן לעבור לעבוד בחו"ל, ואיך הוא מטופל על ידי טימנט. 

ראו סרט תדמית מקיף למתחם נדל"ן חדש בחדרה שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית מקיף וארוך יחסית (כ- 4 דקות) אשר מציג מתחם נדל"ן חדש שיצא לשיווק בחדרה. מטרת סרט תדמית זה הייתה לקדם את המכירות של אותו מתחם נדל"ן. מכיוון השסרט ארוך, הוא משמש בעיקר לשילוב באתר חברת השיווק, בכדי שלקוחות שמתעניינים יוכלו לצפות בפירוט רב על מה כולל המתחם, והסביבה הקרובה. הסרט גם משמש להצגה בכנסים ובתערוכות, וכן לאנשים מתעניינים שמגיעים לפגישה בחברת, ואז בהחלט יש להם את הרצון לצפות בפירוט של המתחם, ולקבל פרטים נוספים בעל פה. ברור שסרט בכזה אורך לא יכול לשמש לקידום באינטרנט, ולכן ראו למטה את הסרטון שהפקנו לטובת הנושא.

ראו סרטון תדמית קצר למתחם נדל"ן חדש בחדרה

מדובר על סרטון קצר, באורך של כדקה, אשר נועד לקדם שיווקית את מתחם הנדל"ן באינטרנט. סרטון זה הוא תקציר מתוך סרט התדמית שהצגנו למעלה, שהוא באורך של כ- 4 דקות, ובהחלט לא מתאים להפצה באינטרנט. סרטון קצר זה, משמש לקמפיין שיווקי, כולל Remarketing, בפייסבוק ובאינסטגרם. אין ספק שסרטון כל כך קצר לא באמת יגרום לאנשים לרכוש מתחם נדל"ן, אבל מכיוון שהוא קצר מספיק, וכולל את עיקרי המסרים השיווקיים החשובים, הוא בהחלט גורם לאנשים רציניים, ליצור קשר עם החברה על מנת לקבל פרטים נוספים. לצורך סרטון זה לא נדרשנו לצילומים נוספים, אלא התבססנו על סרט התדמית המקיף, שממנו 'גזרנו' את הדברים החשובים, ומהם יצרנו את הסרטון באורך הדקה. בהחלט סיבה מספקת להפיק סרט תדמית מקיף אחד, שמימנו מפיקים סרטונים נוספים על פי הצורך
עדכון אחרון: מאי 2022

לסיכום, סרט תדמית מקיף הוא הכלי היעיל ביותר שיווקית, בעיקר עבור אתר העסק ובלוגים מקצועיים. בנוסף, בתכנון נכון ניתן לגזור ממנו סרטוני תדמית קצרים נוספים עבור רשתות חברתיות, בהם הם יותר יעילים.למאמרים נוספים בנושא:    סרטי תדמית לשיווק באמצעות תוכן                                        הפקת סרט תדמית- עכשיו יותר מתמיד

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות