יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
כתיבת ספר ביוגרפי וסיפור חיים
 

כתיבת ספר ביוגרפי- לספר את סיפור חייך המרתק!

מהיום ועד למחר, אנו בני אדם מבקשים לחיות את החיים המיטביים ביותר, להשאיר חותמת עמוקה בעולם ולהשפיע על המקום בו אנו נמצאים.

 אחת הדרכים הטובות, היעילות ביותר להגשים את חזוננו, היא בכתיבת ספר ביוגרפי בו אנו חושפים את המסע האישי ופעמים אף העסקי שאותו עברנו, ואיתו את העליות המורדות, המחשבות העמוקות ההרסניות ואת האמצעים בהם השתמשנו כדי לצאת מאותה הצרה, ומה קרה כשלא הצלחנו?

לכתיבת ספר ביוגרפי ישנה חשיבות רבה שכן בכוחה לחלום ולהגשים, למסור ולהשאיר מורשת, לשתף ולהוות השראה.

כתיבת האוטוביוגרפיה שלנו באופן מסודר וחשוף יכולה  להביא את הכותב והקורא לשלב הבא בהתפתחותו האישית וראיית העולם מזווית נוספת אשר פעמים שונה ב180 מעלות ומזו שראה קודם.

 

תהליך כתיבת הספר הביוגרפי להצגת סיפור החיים שלכם

תהליך הכתיבה של סיפור החיים הוא חיטוט במגירות המוח הנעולות ופתיחתן אל העולם ובעיקר אל עצמו, ולכן ביכולתה להוביל אותנו לגילויים חדשים של עצמינו, תהליכים וזיכרונות ישנים שהשפיעו על מהותנו, ועל הכיוון אליו הובלו חיינו, וכתוצאה מכך מתעוררת קשת רגשות שלמה וצבעונית עמוקה עד לחיבור שלם עם עצמינו עם אותו ילד פנימי שהותרנו בשלב כלשהו במהלך החיים.

באמצעות הכתיבה יש ביכולתנו להעמיק, לגעת ולשתף באופן המורכב ביותר, האישי והאמיץ ולאפשר לקוראים לצעוד באותו השביל שהוביל אותנו, ולראות את המסר שלנו מתנוסס באופן מובהק ומועבר ללא כל עוררין.

כתיבת הסיפור האישי היא לא רק העברת המסר למשפחה או לעתיד דורותינו, אלא היא הזדמנות לבנות מותג אישי ובחלקים, פרקים בתוך הספר להתמקד במקצועיות שלנו, בערכים בידע ובניסיון העסקי ובאמצעותו להשריש את המסקנות העמוקות ביותר אליהן הגענו בדרך ולהכין את הדורות הבאים למקרים בהם יתקלו בבעיות מקבילות לאלה שאותן עברנו בעצמינו.

ואם נגענו בתחום העסקים, אז חשוב לציין שבכתיבת ספר ביוגרפי קיימת תועלת עסקית משמעותית שכן הספר יכול לשמש ככלי פרסומי יעיל לקידום העסקים, להגביר את המודעות למותג או למוצר, ולהפוך את הסופר למומחה בתחום ספציפי לדוגמת אנשי עסקים רבים שכבר משתמשים בספרם כמשפך שיווקי עבור העסק הפרטי שלהם, ובאמצעותו זוכים לכמות גדולה של לידים חמים.

 

מהן שתי הדרכים העיקריות להנצחת סיפור חיים?

בימים אלה, אנשים בוחרים בדרכים שונות כדי להנציח את סיפורם. שתי הדרכים העיקריות הינן:

1. צילום דוקומנטרי לסרט ביוגרפי- באמצעות צוות צילום ומראיין שפוגש את המצולם, ועורך עבורו סרטון וידאו שבו הוא מספר את סיפור חייו.

לצילום דוקומנטרי קיימים מספר יתרונות:
  1. עלות הצילום וההפקה נמוכים בהרבה מכתיבת ספר.
  2. הסיפור מסופר בקולו של המספר.
  3. עקרי הדברים מסופרים בזמן קצר יותר מאשר בזמן של קריאת ספר.
  4. קיימת נגישות לפורמט עבור כל אדם, בין אם לחרש שיכול לצפות, לבית עיוור שיכול להקשיב.  

2. כתיבת ספר אוטוביוגרפי- ובו האדם עצמו כותב את סיפורו או משתמש בכותב צללים שנפגש איתו מספר פעמים, מראיין אותו וכותב בשמו את סיפורו.

 היתרונות העיקריים בכתיבת ספר ביוגרפי על פני צילום סרט ביוגרפי הם:

 
1. עומק רגשי ואישיותי:
בניגוד לצילום סרטון, המתמקד בהצגת המראה החיצוני, כתיבת ספר ביוגרפי מאפשרת לך לחשוף את עומק הרגשות, החוויות והמחשבות הפנימיות ביותר שלך. זהו כלי יעיל להבנת האישיות וליצירת קשר עמוק עם הקוראים.
 
2. הזדמנות לספר את הסיפור המלא:
כתיבת ספר ביוגרפי מאפשרת לך לספר את סיפור חייך בפרטיות מלאה ובעומק מרבי. בניגוד לצילום בו אתה מצולם רק ברגעים מסוימים, הספר מספק תיעוד מלא ומקיף של כל מסעך האישי.
 
3. ניתוח ושקיפות:
כתיבת ספר ביוגרפי מאפשרת להעמיק ולנתח את החיים והחוויות האישיות שלך בצורה שקופה ואמיתית, ולגרום לקוראים להבין את התהליכים המניעים אותך ואף ללמוד מהם.
 
4. שינוי וגיבוי:
כתיבת ספר ביוגרפי מאפשרת לך לשנות ולהשלים את הנרטיב באופן עמוק ורציני בכל רגע נתון, עד הרגע שבו תחליט להוציא אותו אל האור, כמו כן, תמיד תוכל לחזור לנקודה מסוימת של הסיפור ולדייק אותה.
 
5. שימור זמן ומעורבות:
בניגוד לצילום שנעשה ברגע מסוים, כתיבת ספר ביוגרפי מאפשרת להכניס פירוטים והעשרה מוסרית רבה יותר במהלך התיעוד. בנוסף, זה מאפשר לקוראים להרגיש כאילו הם חלק מהתהליך, מה שמעלה את  הסיכוי לחבר אותם אליך, לנפש שלך.
 
6. יצירת מורשת רוחנית:
כתיבת ספר ביוגרפי הוא סוג של מורשת רוחנית שיש שביכולתך לשפוך לדורות הבאים, ולהשפיע עליהם באופן חיובי. וחשוב שתדע ברגע שיוצא ספר אל האור, הספרייה הלאומית בירושלים דורשת שני עותקים מודפסים אשר יישמרו לעד כמורשת.
 
7. הפיכת סיפור חייך לרב מכר:
גם אם אתה לא אישיות מפורסמת או בעל חברה גדולה שכולם רוצים לדעת אודותיו, תמיד קיימת האפשרות לבקש מסופר הצללים לייצר דמות המבוססת על דמותך ועל אירועים אמיתיים שהתקיימו בחייך, ולמעשה לספר את סיפורך, בדרך יצירתית והפיכתו לספר פרוזה המתאים לקהל גדול יותר.
 
לסיכום, כתיבת ספר ביוגרפי מציע  יתרונות רבים ומרכזיים על פני צילום, כגון שימור זמן ומעורבות, יצירת מורשת רוחנית, וחוויית קריאה מרתקת. הכתיבה מאפשרת להעמיק ולנתח את החיים באופן ייחודי.
 
בסך הכול, כתיבת ספר ביוגרפי היא חוויה מעוררת השראה שמתמקדת לא רק במטרות רווח או פרסום, אלא בחיבור אמיתי עם הקוראים ובהשפעה חיובית עליהם שכן, כאשר אנו נוטים לחשוב על כתיבת ספר ביוגרפי, אנו מבינים את היכולת שלה  לשנות חיים, להעמיק חיבורים ולהביא להבנה רחבה יותר של העולם סביבנו.
 
כתיבת ספר ביוגרפי מציעה יתרונות רבים ומרכזיים, המשפיעים לא רק על הסופר, אלא גם על הקוראים ועל החברה כולה. היא מאפשרת לנו להשתקע בתהליך יוצא דופן של חיבור עם עצמנו ועם אחרים, ולמעשה להשפיע על החיים והעולם מסביב.

 

מעוניין להנציח את סיפור החיים שלך בספר ביוגרפי?

שפע היתרונות הנפשיים, הפרסונלים, והעסקיים בכתיבת ספר ביוגרפי!

 


​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות