יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מידע מפורט על תשעת תחומי הידע המקצועיים בהפקת סרטוני תדמית
עדכון אחרון: פברואר 2024
תהליך הפקת סרטוני תדמית ארוך, יקר ומורכב
אנשים מסתכלים על סרטון תדמית של דקה, ומשוכנעים שאפשר בתוך כמה ימים להכין כזה סרטון. הכל נראה פשוט וקולח, ובסך הכל דקה של סרטון. כמה מורכב זה כבר יכול להיות? ובכן, זה ממש לא פשוט, ובטח אי אפשר להפיק סרטון תדמית מקצועי בכמה ימים. תהליך ההפקה מאוד מורכב, מערב אנשי מקצוע רבים, הן בצד הלקוח והן בצד חברת ההפקה, עליו הם עובדים שבועות רבים.

במאמר זה, נציג בקצרה את כל אחד משלבי ההפקה של סרטון תדמית, נסביר את חשיבותם, וניתן קישור למאמר המרחיב באותו נושא, כך שקריאה של כל המידע תתן תמונה מלאה על המורכבות של הפקת סרטוני תדמית.
לסיכום, תהליך הפקת סרטוני תדמית ארוך, יקר ומורכב. קראו כאן על תשעת תחומי הידע המקצועיים של כל הפקת סרטוני תדמית, עם קישורים למידע מפורט בכל תחום. חשוב לבחור חברת הפקות סרטוני תדמית שיש לה שליטה בכל תחומים אלה.אולי יעניין אותך גם:      סרטוני תדמית- מידע טכני עיקרי                                   כמה זמן לוקח להפיק סרטון תדמית?

שוקלים לקדם את העסק באמצעות הפקת סרטוני תדמית?

כאן תמצאו מידע מרוכז על נושא הפקת סרטוני תדמית
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- הפקת סרטוני תדמית לעסקים

ראה תחילה מקבץ של סרטוני תדמית מסוגים שונים שהופקו לאחרונה

מדובר על סרטון של כ-2 דקות, המציג מגוון של סרטוני תדמית שהפקנו, עבור מגוון לקוחות ומוצרים, החל מלקוחות קטנים ועד לחברות הייטק מתקדמות.
מידע מפורט על כל אחד מתחומי הידע המקצועי בנושא הפקת סרטוני תדמית
נציג כאן את כל אחד מתחומי הידע המקצועי בתהליך ההפקה של סרטוני תדמית, וקישור למידע נוסף מפורט עבור אותו תחום:

1. תחקיר- זהו השלב הראשון בתהליך ההפקה. מדובר על מפגש של כמה שעות, בין נציג חברת ההפקה, לבין מובילי העסק. מטרת הפגישה להבין לעומק את פעילות החברה, השוק בו היא פועלת, קהל היעד, היתרון היחסי של העסק ביחס למתחרים, ומהם המסרים השיווקיים העיקריים שנדרש להעביר בסרטון התדמית המתוכנן. בעקבות התחקיר, נציג חברת ההפקות מכין בריף מפורט על העסק. בדרך כלל, תהליך כזה לוקח שבוע.

למאמר בנושא:   מפיק סרט תדמית לעסק? תחקיר בכל מחיר!2. גיבוש קונספט ויזאולי- כל בעל עסק חולם שיהיה לו סרטון תדמית מיוחד, כזה שלא ראו אף פעם. זו גם השאיפה שלנו בהפקה של סרטוני תדמית. אבל, עדיין לכל סוג סרט יש סגנון ויזואלי שצריך להחליט עליו מראש, לפני שנכנסים לתכנון תכולת הסרט (התסריט). שלב זה מתבצע במשותף עם הלקוח, וגם בדרך כלל אורך כשבוע.

למאמר בנושא:  מהם השיקולים לבחירת סגנון ויזואלי לסרטון תדמית?3. כתיבת תסריט- על בסיס הבריף שהוכן בעקבות התחקיר, קופירייטר של חברת ההפקות מכין את התסריט לסרטון התדמית. התסריט בדרך כלל הוא טבלה עם שתי עמודות: 'מה רואים' ו'מה שומעים' בכל רגע נתון בסרט. באופן כזה ניתן לדמיין את מהלך הסרט, כאשר מבינים מה מצפים לראות בסרט, ואיזה קריינות תלווה כל שלב. התסריט בעצם גם מגדיר את אורך הסרטון, כאשר כיום השאיפה שסרטוני תדמית לא יהיו יותר ארוכים מ- 90 שניות.

למאמר בנושא:  תסריט- הנושא הכי חשוב בהפקת סרטון תדמית4. יום צילומים- יום צילומים בדרך כלל כולל צוות של 2-3 אנשים מחברת ההפקה: צלם מקצועי, עוזר צלם ובמאי צילומים. בסרטוני תדמית הכוללים גם הרבה הקלטות סאונד מקובל להוסיף לצוות מקליט עם ציוד הקלטה. למרות הגודל הקטן יחסית של מצלמות הוידאו החדשות (DSLR), עדיין נדרש להביא ליום הצילומים ציוד רב, הכולל: חצובות, מתקן לניוד של המצלמה (מיני-סטדיקאם), תאורה מסוגים שונים, רפלקטורים ועוד. יום צילומים נמשך בדרך כלל כ- 8 שעות. תיאום יום צילומים מתבצע בדרך כלל בהתראה של כשבוע, אחריי שהסתיימו כל ההכנות לצילומים, וכל המשתתפים זמינים.

למאמר בנושא:   הפקת סרטי תדמית המבוססים על צילומי וידאו5. עבודה עם שחקנים- ישנם ימי צילום, בהם נדרש לצרף גם שחקנים שייצגו או יציגו את העסק, כמו למשל פריזנטורים. שחקנים בדרך כלל די יקרים, החל מ- 2,500 ש"ח ליום צילומים של שחקן, אפילו לא עם ניסיון רב בעבודה מול מצלמה. לרובם יש סוכן, או שעובדים דרך סוכנויות, מה שמגדיר את העלויות שלהם. יום צילומים של שחקן הוא של כ- 8 שעות (לפעמים גם 10 שעות). השחקנים הם חלק מצוות של יום הצילומים, מה שמחייב כמובן להביא אותם למקום הצילומים, ולדאוג לכלכלתם. בנוסף, כאשר עובדים עם שחקנים, די נדרש להוסיף לצוות הצילום גם מאפרת לכל יום הצילומים.

למאמר בנושא:  סרטי תדמית- עם או בלי שחקנים?6. צילומים מרחפן- ישנן הפקות, ובמיוחד כיום, בהן משלבים צילומים מרחפן. המשמעות של צילומים מרחפן הינה שקודם כל נדרש לתאם עם המשטרה את הצילומים, והצוות שמגיע למקום חייב לכלול מטיס רחפן עם רישיון, ושההטסה מבוטחת כולל נגד צד ג'. בדרך כלל מספיק חצי יום צילומים (כ- 3 שעות). 

למאמר בנושא:   שילוב צילומי רחפן בסרטון תדמית7. צילומים באולפן מסך ירוק-
ישנן הפקות, בהן במקום לצלם במשרדי העסק, או צילומי בשטח, מצלמים באולפן מסך ירוק. אולפן זה כשמו כן הוא, זהו אולפן רחב ידיים, כשהרצפה, החלק האחורי וצדדיו צבועים בצסע ירוק מיוחד, אותו ניתן להסיר בעריכה ולשתול במקומו תמונות סטילס או סרטוני וידאו, ובעצם להעתיק בעריכה את הדמויות המצולמות באולפן למקומות שונים. יום צילומים באולפן הוא כ- 8 שעות. חלק משמעותי בהצלחת הסרת הרקע הירוק באולפן זה שהאולפן יהיה מספיק גדול, כך שהשחקנים יוכלו לעמוד רחוק מהרקע, בלי שיוטל צל על הרקע, והתאורה במקום שתוכל ליצור תנאי תאורה כמו אלה הקיימים בצילומי הסטילס או8 סרטוני הוידאו של הרקע.

למאמר בנושא: צילום סרטון תדמית לעסק באולפן מסך ירוק8. הקלטת קריינות- אנחנו בדרך כלל ממליצים ללקוחות לשלב בסרטוני התדמית קריינות מקצועית, ולא קריינות של אחד מאנשי העסק, או שאנשי העסק עצמם יצולמו וידברו בסרטון. הם לא שחקנים, ואיכות הקול שלהם והמובנות פחות טובים. הקלטת קריינים מקצועיים, שהם גם שחקנים, בעלי דיקציה מושלמת שיוצרת מובנות גבוהה, ומוקלטים באולפן קול אקוסטי נטול רעשים, מאפשר קריינות מקצועית, שמשדרגת את הסרטון. אנחנו בדרך כלל עובדים עם בתי הקלטות, שיש להם מאגר של קריינים וקרייניות בשפות שונות. 

למאמר בנושא:  שילוב קריינות מקצועית בסרטי תדמית לעסקים9. עריכה- זהו השלב בו מאגדים את הכל ביחד, צילומי הוידאו וצילומים מרחפן, ההקלטות של הקריינות המוזיקה וכן הלאה, בכדי לממש את התסריט שהוגדר בשלב הראשוני של ההפקה של סרטוני התדמית. שלב זה כולל עורכים מקצועיים של חברת ההפקה, בשילוב עם אפטריסטים שדואגים לתוספות הגרפיות שבסרט, האפקטים, הכותרות הדינמיות ותיקוני הצבע. 

למאמר בנושא:   סגנונות עריכה שונים של סרטי תדמית

 

ראו סרטון תדמית מקוצר למתחם 24 בחדרה שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרטון תדמית באורך של כדקה, אשר נועד לקדם מכירות של מתחם נדל"ן באזור חדרה, דרך רשתות חברתיות. סרט התדמית המלא, הועלה לאתר חברת הנדל"ן שמקדמת את הנושא, בזמן שהסרטון בעיקר מקודם בפייסבוק. סרטון תדמית זה מבוסס כמעט כולו על צילומי וידאו איכותיים מרחפן, מעל מתחם המכירות, וכן מעל אזורים שונים בחדרה, כגון: שכונות חדשות, מעל קו החוף, מעל יער חדרה ופארק חדרה, וכן הלאה.

ראו סרטון תדמית לסוכנות ביטוח שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרטון תדמית של כדקה, אשר הופק עבור סוכנות ביטוח מובילה, כחלק מסדרת סרטוני תדמית מקצועיים, בהם מנהל הסוכנות מציג בכל סרטון טיפ או ידע מקצועי בתחום הביטוח. סרטוני התדמית המקצועיים משמשים לקידום העסק דרך רשתות חברתיות ורשתות עסקיות. ולכן, חשוב שכל סרטון לא יעלה על דקה, ויכלול כותרות גדולות ומודגשות של המסרים העיקריים.