יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
כיצד לקדם סרטון תדמית בדיגיטל ובאתר של העסק?
נכתב: פברואר 2024
הדגיטל הוא המדיה החדשה והחשובה לקידום עסקים
בעידן הדיגיטלי המודרני, שיווק של העסק דורש חשיבה חדשה וגיוס כלים מתקדמים יותר מתמיד. בין הכלים המשמעותיים ביותר בשיווק כיום, הוא סרטון תדמית לעסק. סרטוני תדמית מצויים במגוון פלטפורמות דיגיטליות, והם מהווים כלי אפקטיבי ביותר לקידום העסקים. אחד המקומות המרכזיים בהם צריך לפרסם ולקדם סרטוני תדמית הוא באתר האינטרנט של העסק. האתר הוא נקודת המגע הראשונה של הלקוח עם העסק, ולכן הוא כל כך חשוב. בנוסף, הפצה של סרטון התדמית לעסק גם בפלטפורמות השונות בדיגיטל, מאפשרת ללקוחות פוטנציאלים להיחשף לעסק ולמוצרים, ולכן גם הם משמעותיים מבחינת קידום של העסק.

מטרת מאמר זה היא להציג איך לקדם את סרטון התדמית שהפקתם לעסק, בדיגיטל ובאתר של העסק.

איך לקדם את סרטון התדמית באתר של העסק?
כמובן שסרטון תדמית לעסק חשוב שיוצג קודם כל באתר של העסק. ראו כאן מספר רעיונות חשובים לקידום של סרטון תדמית באתר של העסק:


1. מיקום אסטרטגי באתר- המיקום של סרטון התדמית, הוא המשמעותי ביותר מבחינת הקידום. סרטון התדמית חייב להיות ממוקדם במקום הכי איסטרטגי ורלוונטי לעסק. במידה ומדובר בסרטון תדמית לעסק, הוא צריך להיות ממוקדם בדף הבית, בחלק הכי עליון של הדף. במידה ומדובר על סרטון תדמית למוצר מסויים, הסרטון צריך להיות ממוקדם בדף של המוצר שבאתר, וגם בו להיות ממוקדם במקום הכי גבוה ובולט. חשוב שלקוחות פוטנציאלים יחשפו לסרטון מיד עם כניסה לאתר, או לדף המוצר הרלוונטי. לקוחות תמיד מעדיפים לצפות בסרטון, מאשר לקרוא טקסט רב, בכלל בלי קשר לנושא עצמו. מחקרים מראים שדף עם סרטון, זוכה לזמן שהייה ארוך משמעותית מדף ללא סרטון. לכן, הסרטון צריך להיות ממוקדם כך שבוודאות הם יראו אותו מיד בכניסה לאתר, ואז יש סיכוי טוב שגם יצפו בו.

2. כותרת מפתיעה ומעוררת עיניין- הכותרת שמעל הסרטון צריכה להיות מגר מספיק לגרום למי שהגיע למקום בו מוצג הסרטון, שגם יצפה בו. בנוסף, כדאי שמקריאה של הכותרת, כבר יהיה ברור ללקוח מה הוא הולך ללקבל מצפייה בסרטון. במידה ומכירים את קהל היעד- יש לכוון את הכותרת בדיוק לצרכים של אותו קהל, מה שיעודד אותו לצפות בסרטון. 

3. תיאור קצר על תוכן הסרטון- מומלץ שממש מתחת לסרטון התדמית, יהיה תיאור קצר ומשכנע של התוכן העיקרי של הסרטון, ואיזה ערך הוא יכול לתרום ללקוח הפוטנציאלי. באופן כזה, במידה והלקוח הפוטנציאלי מתלבט אם להשקיע את הזמן בצפייה, התוכן יכול לעודד אותו להיכנס ולצפות בסרטון.
 
4. קישורים מובנים- הוספת קישורים בסביבת הסרטון, כמו באזור תיאור תוכן הסרטון, שיכולים לעודד את הלקוחות לבקש לקבל מידע נוסף, להרשם לניוזלטר או אפילו רכישת המוצר.

5. תוכן איכותי וחיובי- כמובן, אם לקוח פוטנציאלי לחץ לצפייה בסרטון התדמית לעסק, חשוב שמה שמוצג לו בסרטון הוא איכותי, בגישה חיובית ומציג יכולת לספק ערך לצופה. כלומר, זה בהחלט חשוב מיקום איסטרטגי, כותרות ותיאורים. בסופו של התהליך- חייבים שהסרטון גם יהיה איכותי, אחרת ההשקעה יורדת לטימיון.

 

איך לקדם את סרטון התדמית בשאר אמצעי הפלטפורמות שבדיגיטל?

הדיגיטל כולל כמות גדולה של פלטפורמות שונות, שמאפשרות קידום נוסף של העסק, מעבר לשילוב הסרטון באתר העסקי. ראו כאן מספר רעיונות וטכניקות של קידום סרטון תדמית לעסק גם בדיגיטל: 

1. הפצה בפלטפורמות השונות- הדיגיטל כולל פלטפורמות חברתיות ועסקיות, בהן ניתן להעלות סרטוני תדמית ללא עלות, כך שאנשים שנמצאים בקבוצות העסקיות שלכם יחשפו לסרטון התדמית שהפצת לעסק. כמובן, מדובר על לקוחות מזדמנים, שהם לא בהכרח קהל היעד, אבל זה בחינם אז בוודאי כדאי להפיץ בפלטפורמות השונות.

2. פרסום בפלטפורמות השונות-  אם אתם יודעים בדיוק מי קהל היעד שלכם, מומלץ לבחון באיזה פלטפורמות הוא נוכח, ואז לפרסם את הסרטון בפלטפורמות הרלונטיות, ולטרגט את קהל היעד באותם מקומות. זה מאוד יעיל, כי הוא ממוקד בקהל היעד הרלוונטי לעסק, ולכן גם התוצאות יהיו בהתאם, אבל כמובן מחייב תקציב שיווק לא קטן. 

3. שימוש במשפיענים ובלוגרים- עבודה עם אנשי תוכן דיגיטלי פופולריים, יכולה להביא להפצת סרטון התדמית לקהלים רחבים ורלוונטים. הפרסום באמצעותם יכול להגדיל את הגישה והחשיפה של הסרטון לקהלים חדשים. שוב- בעלות לא קטנה.

4. יצירת קהילה ברשתות חברתיות- יצירת קהילה סביב סרטון התדמית ברשתות החברתיות יכולה לעזור בהפצה רחבה של התוכן, ובגיוס לקוחות פוטנציאלים. משובים, שיתופים ודיונים עם הקהל יכולים ליצור קשר אישי, ולהפוך את הקהילה לשגרירים של העסק.

5. צרו תוכן נוסף סביב הסרטון- צרו תוכן כגון: כתבות, ראיונות, פוסטים ברשתות החברתיות, שיספקו עוד פרטים וקונטקסט על העסק והמוצרים, ויעודדו גולשים לצפות בסרטון.

6. שלוב קטעים מהסרטון בתוכן אחר- אפשר 'לקצוץ' קטעים מסרטון התדמית, ולשב אותם בתוך תוכן אחר רלוונטי, שאותו תפרסמו ברשתות החברתיות.

7. תזמנו השקה של הסרטון לאירוע ספציפי- כדאי להתאים את מועד השקת הסרטון לאירוע מיוחד בעסק, או לועד בעל חשיבות ורלוונטיות בלוח השנה.

8. עקבו אחריי נתוני הצפייה- הדיגיטל כולל כלים רבים לניתוח התנהגות הצופים בסרטונים, כגון: משך זמן צפייה, שיעור נטישה, הפעולות והתגובות של הצופים וכן הלאה, ועל בסיס זה להחליט לבצע שינויים בסרטון, או לנטוש פלטפורמה בה הצופים לא רלוונטים.

 

לסיכום,  ישנם כלים וטכניקות רבות, על מנת לקדם סרטון תדמית לעסק בדיגיטל ובאתר של העסק. חשוב גם לנתח ולעקוב אחריי נתוני הצפייה, על מנת לקבל החלטות לגביי הסרטון עצמו, או הפלטפורמה בה נעשה שימוש בדיגיטל.  

מנהל עסק- מעוניין להציג את הארגון לקהל יעד חדש?

מעוניין לוודא שהצרכים של הארגון מוצגים בצורה נכונה?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו תחילה סרטון תדמית למכון להסרת שיער בלייזר לגברים

מדובר על סרטון תדמית ארוך יחסית, באורך של כ- 1.5 דקות, אשר נועד לקדם מכון שמבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר. נושא זה פחות מקובל להפצה ברשת, כי קהל היעד הוא בעיקר נשים. לכן, סרטון תדמית זה הופץ בדיגיטל, תוך טרגוט של קהל היעד הגברי, כולל הגילאים הרלוונטיים, ולכן זכה לחשיפה גדולה, ועלייה משמעותית בפניות של לקוחות רלוונטים.

ראו סרטון תדמית לעסק שפיתח מכונת ייצור ייחודית

מדובר על סרטון תדמית לעסק שפיתח מכונת ייצור חדשנית וייחודית, מבוססת פטנט עולמי, בעלת ביצועים ללא תחרות. לכן, הפקנו סרטון תדמית זה באורך של כדקה, אשר הופץ בדיגיטל, תוך טרגוט ממוקד של קהל היעד, ולכן גם כה לחשיפה גדולה, ולהיענות של בעלי קווי ייצור שאהבו את הפתרון, וביקשו לאמץ אותו במפעלים שלהם.

ראו סרטון תדמית למערכת אגירת מי מזגנים ברכבים

 כאן מדובר על סרטון תדמית באורך של כ- 30 שניות, שמציג מערכת ייחודית לאגירת מי מזגנים ברכבי עבודה. הסרטון מציג בצורה ברורה גם את הבעיה של בעלי הרכבים, וגם את הפתרון הפשוט, כאשר הכל מצולם בוידאו. הסרטון הופץ ברשתות חברתיות, תוך טרגוט של בעלי רכבי עבודה, ולכן זכה לחשיפה ענקית, וקצר הצלחה גדולה מהקמפיין בדיגיטל.

ראו סרטון תדמית למערכת ניהול הגידול של קנאביס רפואי

מודבר על סרטון תדמית באורך של כ- 1.5 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית חברה שפיתחה מערכת ניהול ובקרה של חוות גידול קנאביס רפואי. הסרטון מציג איך המערכת שפותחה משולבת בכל תהליך הגידול של הקנאביס, ובכך מאפשרת עמידה מלאה בדרישות הרגולטורים. הסרטון הופץ בדיגיטל, תוך טרגוט בעלי חוות גידול קנאביס בכל העולם, וזכה לחשיפה גדולה, ובזכות הניסיון הרב של החברה בארץ, הם נכנסו גם לחוות גידול נוספות בעולם.