יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
יישום תובנות מ'תורת המשחקים' בסרט תדמית
נכתב: ספטמבר 2023
מאוד מומלץ להקשיב להרצאתו של ד"ר חיים שפירא בנושא 'תורת המשחקים'!
לצערי, רק בימים אלו התפניתי להקשיב להרצאתו הנהדרת של ד"ר חיים שפירא בנושא 'תורת המשחקים'. ד"ר שפירא הוא מרצה בחסד, עם ידע עצום, חוש הומור מעולה, ונטול אגו. לא פעם הוא צוחק על עצמו, כמו על המבטע המצחיק שלו, אבל- מעטים המרצים שמסוגלים להעביר נושאים מורכבים בצורה כל כך כובשת, מהנה וגם נשארת לזמן רב. 

כמנהל חברת הפקות של סרטי תדמית, תוך כדי צפייה התחלתי לרשום לעצמי הערות, שרלונטיות לנושא סרטי תדמית, נראה שמאוד מומלץ ליישם חלק מהתובנות בהפקה של סרטי תדמית

מהם עיקריי התובנות ב'תורת המשחקים' שכדאי ליישם בסרט תדמית?
מתורת המשחקים, אפשר להוציא הרבה מאוד תובנות שבמידה ומיישמים אותם בסרטי תדמית, תהיה להם השפעה על ההצלחה של הסרט. במאמר זה נתמקד בעיקריי התובנות שמומלץ ליישם בסרט תדמית, ומה זה אומר מבחינת ההפקה:


1. קבלת החלטות היא בהרבה מקרים בעיקר ריגשית- בתורת המשחקים נותנים הרבה מאוד דוגמאות, בהן הייתם מצפים שיתקבלו החלטות מושכלות, שמבוססות על ניתוח רציונלי, שזה ממש לא המצב. בהמון מקרים, אנשים מקבלים החלטות ריגשיות, שאפילו נוגדות לחלוטין את ההגיון הכלכלי. המלצה- לאור מידע זה, מומלץ לבחון לגביי כל מוצר שבכוונתכם לשווק, האם כדאי לבסס את הפקת סרט התדמית על היבט ריגשי, כך שלקוחות פוטנציאלים שצופים בסרט יתחברו לנושא ריגשית, וממש ייקשרו אליו. מצב זה כמעט מבטיח שאותו אדם אכן יפנה לחברה לקבלת פרטים נוספים, במטרה לרכוש את המוצר.  אחד האמצעים הכי יעילים ביצירת קשר ריגשי לנושא, זה להראות אותו פיזית. כמובן, להראות את המוצר פיזית בסרט זה באמצעות צילומי וידאו של המוצר, כולל בזמן שימוש ואיזה ערך הוא מספק ללקוח, כך שאנשים ממש ירגישו כאילו הם כבר משתמשים במוצר ונהנים ממנו. זה החיבור הכי יעיל, בהפקת סרט תדמית.

2. לא חשוב מה אתה חושב, חשוב מה אנשים שמולך חושבים- אנחנו כישראלים, שמפתחים מוצר חדש, ומעוניינים לשווק אותו, ממש מאוהבים במוצרים, ומשוכנעים שרק נציג את המוצר- אנשים מיד יתאהבו בו וירכשו אותו. כמובן שזה הכי רחוק מהמציאות. אתם יכולים לחשוב שהמוצר שלכם הכי טוב בעולם, אבל רק אם באמת תדעו מה אנשים שמולך באמת חושבים על המוצר- יש סיכוי שהוא ירכש. אחרת- הם יעברו לצפייה במוצר אחר. המלצה-  לפני שמחילים בכלל להפיק את סרט התדמית, צריך בשלב ראשון לבצע תחקיר מעמיק על מנת להבין מי קהל היעד של המוצר, עם מה הוא מתמודד, מה הצרכים שלו ואיך הוא מקבל החלטות. רק כשמבינים את כל אלה, ניתן יהיה להבין מה כדאי להציג בסרט התדמית, שיגרום לאותו קהל יעד מוגדר לחשוב חיובית על המוצר שמוצג לו בסרט. 

3. לא חשוב מה אתה עושה, חשוב מה האחרים עושים- צריך להבין שכיום אנשים מוצפים במידע שיווקי של המון יצרנים, כשלכל מוצר יש המון פתרונות חלופיים. במצב זה, מאוד קשה ללקוחות פוטנציאלים לקבל החלטות רכישה, כי נראה שכולם מציגים דברים דומים. אם גם אתם תפיקו סרט תדמית שמהלל את המוצר שלכם, רוב הסיכויים שתשדרו ME TOO, כלומר- גם לי יש כזה מוצר. המלצה- לפני כל הפקה של סרט, תבצעו תחקיר מעמיק לא רק של קהל היעד, אלא של כל מה שהמתחרים מציעים לאותו קהל יעד, ואיך הם עושים את זה. אם כולם מפיקים לדוגמא סרטון תדמית באנימציה, זה ממש יהיה מביך להציג לאותם לקוחות פוטנציאלים 'עוד סרטון באנימציה'. לכן, ההמלצה שלנו היא להפיק סרט תדמית ייחודי, שהוא שונה בצורה משמעותית ממה שהתחרות מציעה. רק כך תוכלו לבלוט מעל התחרות, ולזכות בתשומת ליבו של הלקוח.

4. למה לרכוש דווקא ממך- אנשים מאמינים שהצגת סרט תדמית לקהל היעד, שכולל סיפור טוב, ואפילו פותר לקהל היעד בעיה קיימת- זה כמעט מבטיח שהלקוח הפוטנציאלי יהפוך ללקוח בפועל. זה נכון שסיפור טוב, ומענה על צורך אמיתי מגדיל משמעותית את הרצון של לקוח לבצע רכישה, אבל ממש לפני קבלת החלטה הלקוח שואל את עצמו: 'למה כדאי לי לקנות את המוצר דווקא ממי שמציג לי סרט תדמית זה, ולא מאחרים שמציעים לי דברים דומים'? המלצה- כחלק משמעותי מסרט התדמית צריך להיות טיעון מנצח, למה כדאי לרכוש את המוצר דווקא מכם. חייבים להקדיש לנושא זה הרבה מאוד מחשבה, על מנת שכל מי שצופה בסרט יבין שהמוצר שמוצג להם הוא קודם כל יותר טוב מהמתחרים (בידול), וגם עדיף לרכוש את זה מהחברה שלכם, מסיבות שחשובות לאותו לקוח. 
 
 
לסיכום,  ל'תורת המשחקים' ישנם מספר תובנות שכדאי ליישם בסרט תדמית, בעיקר בשיקולי קבלת החלטות של אנשים.  מאוד חשוב להבין את קהל היעד, ולכוון את הפקת סרט התדמית אליו, ולחשוב כלקוח ולא כספק.  מאמרים נוספים בנושא:     הפקת סרט תדמית- דברו בשפה של קהל היעד
                                       מה היתרונות השיווקיים של סרט תדמית לעסק?

מנהל עסק- מעוניין לחזק את המיתוג של העסק?

מעוניין להיכנס לשווקים חדשים, או לחשוף מוצרים חדשים?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו תחילה סרט תדמית למנשא תינוק למים

מדובר על סרט תדמית באורך של כדקה, אשר מציג מוצר ייחודי חדש, אשר מאפשר חופשיות לאם שנכנסת למים עם תינוק. הסרט מצולם כולו בוידאו, עם תינוקות, כך שקהל היעד מתחבר לנושא, רואה איך המצור עונה על בעיה אמיתית ופותר אותה לגמריי, וגם שהמוצר קיים ועובד, כך שניתן לסמוך על החברה. בהחלט כל המניעים לקידום ביצוע רכישה.

ראו סרט תדמית למערכת ניהול חינוך ורווחה

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית מערכת לניהול חינוך ורווחה. גם בסרט זה שמנו דגש על נושא הרגש, במיוחד עם הפתיח שמחבר כל מי שעוסק בחינוך, שזה קהל היעד. בנוסף, רוב הסרט מצולם בוידאו, ששוב מחבר את הצופה בסרט, והתוכנה עצמה מוצגת דרך צילומי מסך אקטיביים, כך שניתן לראות את המסכים העיקריים של התוכנה בפועל.

ראו סרט תדמית למוצר רפואי שהפקנו לאחרונה

 מדובר על הפקת סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית מוצר רפואי בספרד. הסרט כמעט כולו מצולם בוידאו, כך שקהל היעד יכול לראות בדיוק איך נראה המוצר, ומה הוא מבצע עבורם, כך שהם נקשרים למוצר. בנוסף, מכיוון שהסרט נועד לקדם שיווקית את המוצר בספרד, כל הכותרות והקריינות הם בספרדית, כך שמושגת מובנות מלאה אצל הצופים בסרט, מה שעוד יותר מחבר אותם לפתרון.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות