יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
חשיבות זכויות יוצרים בסרטי תדמית לעסקים

זכויות יוצרים יכולים לעלות לכם הרבה כסף!

לפני שמתחילים לקרוא את המאמר, קראו בבקשה את הכתבה הבאה:

הוריד תמונה מהאינטרנט – וישלם 4,000 שקל

חברות ועסקים משקיעים סכומים רבים בתהליך ההפקה של סרט תדמית וסרט מוצר, הכוללים בדרך כלל: צילומי וידאו, צילומי סטילס או אנימציות והדמיות. חלקן, מעוניינות להוסיף לסרט תמונת סטילס מרשימה ש"מצאו" באינטרנט, קטע וידאו של צילום אווירי מרשים, או לשלב מוזיקה מוכרת שהם אוהבים.  כאן בדיוק מתחיל נושא זכויות יוצרים.

כל פריט שהועלה לאינטרנט, בין אם זו תמונת סטילס, קטע וידאו מצולם או קטע מוזיקלי, אינו נחלת הכלל. למרות שכל אחד יכול לצפות בקטע, או להאזין למוזיקה, זו עדיין יצירה של מי שהפיק אותה, וכל מי שמשתמש באותה יצירה חייב לשלם זכויות יוצרים לבעל היצירה. שימו לב, זה לא חייב להופיע כאזהרה בשום מקום, וגם לא אמור להיות מצורף לכל קטע מה מחירו. במידה ועשיתם שימוש לא מורשה ביצירה שהורדתם מהאינטרנט- אתם חשופים לתביעה מבעל הזכויות. כבר בהעלאת סרטי תדמית ליוטיוב (Youtube), עם חומרים שלא נרכשו בצורה חוקית, יוטיוב מתריעה על כך, ובמקרים מסוימים אף חוסמת את הצפייה בסרט.
 

איך מומלץ להימנע מבעיה של פגיעה בזכויות יוצרים?

במידה ומעוניינים להעשיר את סרט התדמית, או סרט המוצר שלכם, בתמונות, קטעי וידאו או מוזיקה, מומלץ להיעזר באתרים המשווקים את אותם פריטים, ודרכם ניתן לרכוש באופן חוקי את הפריט, ללא חשש לפגיעה בזכויות יוצרים. אתרים מומלצים הם:

1.      תמונות סטילס- אתרים מומלצים: Fotolia   או- 123RF. באתרים אלו ניתן לצפות במגוון עצום של תמונות סטילס מתחומים שונים, ולרכוש תמונות נבחרות במחירים מאוד סבירים (בהתאם לגודל ואיכות הצילומים)

2.      קטעי וידאו- אתרים מומלצים: VideoBlock או- Revostock, המציעים מנוי חודשי או שנתי, המאפשר הורדת קטעי וידאו רבים ואיכותיים.

3.      קטעי מוזיקה- במידה ואתם מעוניינים במוזיקה המוגדרת Royalty Free, קרי- תשלום חד פעמי עבור הקטע המוזיקלי, ללא צורך בתשלומים בהתאם למספר ההשמעות, קיימים אתרים רבים המאפשרים רכישה כזו, כמו: Audiojungle, או- Stockmusic

שימו לב, מחירי רכישת כל אחד מפריטים אלו הינו מאוד נמוך. מנגד, שימוש לא חוקי ביצירות שהורדתם מהאינטרנט חושפות אתכם לתביעות בסדר גודל של עשרות אלפי שקלים. השקעתם בהפקת סרט התדמית, או סרט המוצר, בנושאים כגון: תחקיר, תסריט, צילומים, עריכה וכן הלאה, אז מומלץ להשקיע עוד סכומים נמוכים אלו בכדי לישון בשקט.אולי יעניין אותך גם:   הפקת סרטון תדמית לפי הערך שמקבל הלקוח


                                למה אנימציה היא הדרך המועדפת לסרט תדמית עבור אפליקציה?

מנהל עסק - מעוניין בהפקת סרטים עבור העסק?

 

מחפש כלי שיווקי יעיל לקידום העסק?

דוגמא לסרט תדמית הכולל תמונות, קטעי וידאו ומוזיקה, שנרכשו באופן חוקי ממאגרים שונים

ראו סרט תדמית לגיוס משקיעים שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית לגיוס משקיעים, באורך של כ- 3 דקות, שנועד לגייס משקיעים לטכנולוגיית בנייה חדשה. סרט תדמית זה מבוסס על הרבה מאוד חומרים שנדרש להגן על זכויות היוצרים שלהם. לדוגמא, נרכשו הרבה קטעי וידאו קצרים, מתוך מאגרים שנקראים Stock Footage, בהם התשלום כולל גם תשלום על זכויות השימוש בחומרים. או לדוגמא מוזיקת הרקע שבסרט נרכשה מתוך מאגר של מוזיקות רקע, שגם במקרה זה התשלום לרכישת המוזיקה התירה כל שימוש במוזיקה. בכדי להימנע מתביעות, מומלץ שכל חומר שמשולב בסרט התדמית, יהיה כזה שנרכש ממאגרים, כולל זכויות שימוש.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו סרט תדמית לתוכנה יישומית לרכבים שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית לעסק באורך של כ-2 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית תוכנה יישומית במסגרת תערוכה בינלאומית. בנוסף, סרט התדמית הועלה לאינטרנט, ולרשתות חברתיות. כל שימושים אלה מחייבים לשמור על זכויות יוצרים של כל מה שקשור בסרט התדמית. בסרט זה, השתמשנו: בקטעי וידאו שנרכשו בצורה חוקית מאתרים של Stock Footage, מוזיקת רקע שנרכשה מאתרי מוזיקה לשימוש, וצילומי רחפן שנרכשו מאתר קטעי וידאו מרחפנים. אנחנו כחברת הפקה מחזיקים בכל הרישיונות של השימוש בקטעי המוזיקה וקטעי הוידאו, ואחרים עבור הלקוח על הגנת הזכויות. כלומר, אם במקרה בעל זכויות תובע את החברה על 'הפרת זכויות', אנחנו כחברת הפקה אחראים לנושא (כמובן- כל עוד הלקוח ביצע שימוש בסרט התדמית על פי רישיון השימוש).

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות