יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
חשיבות הגדרת קהל היעד בהפקת סרטוני תדמית

כלל ראשון בשיווק- הגדר את קהל היעד

בכל הפקת סרטון תדמית לעסק, אנחנו מתחילים בבדיקת מיהו קהל היעד של הסרט, כי זה מכתיב את השפה של הסרט. באופן מפתיע, עסקים מבינים מצויין מיהו קהל היעד שלהם, אבל כשזה מגיע לנושא הפקת סרטוני תדמית לעסקים, הם מדגישים: 'אני רוצה שהסרט ידבר אל כול העולם ואחותו, כך שנוכל להגדיל את קהל הלקוחות שלנו'. בדרך כלל אנחנו משקיעים זמן רב להסביר לבעלי העסקים ומנהלי השיווק שסרטון תדמית הוא רק אמצעי שאמור לשקף את פעילות החברה, והוא לא המטרה. חייבים שגם השפה בסרטון תהיה זהה לכל השפה השיווקית הנוכחית כלפי קהל היעד הנוכחי. גם כשרוצים להיכנס לשווקים חדשים, זה לא אומר שקהל היעד השתנה. המקסימום שיכול להשתנות היא השפה, אם מדובר על שיווק לחו"ל, אבל- עדיין קהל היעד הוא זהה, רק דובר שפה אחרת.
 

האם לעסק יש קהל יעד אחד?

אחריי שהנושא של הקשר בין הפקת סרטון התדמית לבין קהל היעד ברור ומוסכם, עולה השאלה השנייה: 'האם יש לעסק רק קהל יעד אחד'? אם בחברה יש מוצרים מגוונים, יש גם סיכוי שישנם מספר קהלי יעד. תפקיד התחקיר שאנחנו כחברת הפקת סרטוני תדמית לעסקים, הוא לבחון מיהם אותם קהלי היעד בהתאם למוצרים. וכאן, גם מתגלות לנו הפתעות. ישבנו עם חברת טימנט, שעוסקת בהעברת תכולה (מה שנקרא movers), לגבי סרטון התדמית שהם רצו להפיק עבור החברה. הם הציגו לנו את הפעילות שלהם, ורצו סרטון מקיף שישקף את היכולות שלהם בהעברת תכולות, ממאוד קטנות, ועד להעברות של אמצעים מאוד גדולים ומורכבים. ככול שהעמקנו בתחקיר, ראינו שבלי שהם התכוונו, בעצם החברה פועלת בשני ראשים: חלק מהחברה פונה לאנשים פרטיים בכדי להעביר להם את תכולת הדירה לחו"ל (מה שנקרא 'רלוקיישן לחו"ל'), וחלק אחר בחברה פונה לחברות ועסקים, במטרה להעביר להם מיכשור ומכונות שהם פיתחו ללקוחות בחו"ל. כלומר בפועל היה לחברה שני קהלי יעד שונים, שאליהם בשיווק הם דיברו בשפה שונה לחלוטין. מכאן ועד להציע להפיק לחברה 2 סרטוני תדמית שונים, על פי קהל היעד, הדרך הייתה כבר יותר פשוטה וברורה.

מנהל עסק - מעוניין לחזק את המיתוג של העסק?

מעוניין להיכנס לשווקים חדשים עם מוצרים חדשים?
 

ראה תחילה סרטון תדמית שהוכן עבור החטיבה העסקית (פנייה לחברות)

מדובר על סרטון תדמית של כ 2.5 דקות, אשר פונה לעסקים, ומציג בצורה מקצועית את האתגר שעומד בפני חברת טימנט בהעברת תכולה מורכבת ובדחיפות לחו"ל, כולל הצגה של כל הפעילות המקצועית שכרורכה בכזו העברה, החל מאריזה בחברה, דרך כל התיאומים הלוגיסטיים בארץ ובחו"ל, ועד ללקוח במדינת היעד.

סרטון תדמית שהוכן עבור חטיבת חפצים אישיים (פנייה לאנשים פרטיים)

מדובר על סרטון תדמית של כ 3 דקות, אשר פונה לאנשים פרטיים המתכננים רלוקיישן לחו"ל, תוך הדגשת הרגש שבתהליך: הבעיתיות לקראת ההעברה, הקושי לארוז חפצים אישיים רגישים, כל התהליך של התיאומים הלוגיסטיים במדינת היעד, ולבסוף- פנייה אישית של הבעלים של החברה לאנשים.

מה אם כך מומלץ בהפקת סרטוני תדמית?

בכול הפקה של סרטוני תדמית, אנחנו ממליצים לשים דגש על הנושאים החשובים הבאים:

1. הגדרת קהל היעד- באמצעות תחקיר מעמיק בחברה, אשר מבוצע על ידי חברת הפקת סרטוני התדמית, לבחון ביחד עם השיווק מיהם קהלי היעד של העסק, הן כיום והן בסרטים המתוכננים.

2. התאמת סרטוני התדמית לקהל היעד- לכל קהל יעד להכין סרטון תדמית נפרד. אנחנו לא מאמינים בסרט אחד ארוך ומקיף, אלא סרטונים קצרים וממוקדים, אשר פונים בצורה מדוייקת לקהל יעד אחד.

3. התאמת השפה לקהל היעד- בשפה אנחנו מתכוונים גם לשפת הדיבור (עברית, אנגלית וכד), אבל לא פחות חשוב גם בשפה העסקית. לדוגמא, אם קהל היעד הוא גיקים טכנולוגיים, נפנה אליהם בשפה טכנית מקצועית, ונדגיש את היתרונות הטכנולוגיים. אם מדובר על אנשים פרטיים למוצר צריכה, אולי עדיף להשתמש בשפה ריגשית שמחברת את הצרכנים למוצרים.

4. היו ממוקדים- אמנם הסרטים שהצגתי כדוגמא הם באורך של מעל 2 דקות, אנחנו כיום ממליצים שסרטון תדמית לעסק לא יעלה על 90 שניות, ועדיף אפילו רק 60 שניות. אנשים הם חסרי סבלנות, ומעוניינים לקבל מידע הכי מהר שאפשר. 

לסיכום, בכול הפקה של סרטון תדמית, יש לבחון ביסודיות מיהו קהל היעד של הסרטון, ואז להתאים את שפת הסרטון לקהל היעד, ולפנות בצורה מאוד ממוקדת וקצרה כך שתושג יעילות מקסימלית.למאמרים נוספים בנושא:  סרטי תדמית- שיווק הוא שם המשחק


                                      סרט תדמית- האמצעי הזול והיעיל ביותר לשיווק


 

ראו סרטון תדמית למיזם בשוק האמריקאי שהפקנו לאחרונה

מדובר על מיזם שפונה לקהל האונגליסטים האמריקאי, שיתמוך בעסקים קטנים שנמצאים על קו העימות, והכי נפגעים מהמצב הבטחוני בגבולות. לצורך כך, הפקנו סרטון תדמית זה, המבוסס כמעט כולו על צילומי וידאו, הן שח 'ישראל היפה' במצב של רכיעה, והן של ישראל במצב של ירי קסאמים, כולל אזעקות, צילומים של ירי קסאמים, והתוצאות העגומות. סרטון תדמית כזה כמובן מעורר רגש, וזו בדיוק הכוונה מול קהל היעד שהוגדר בתחילת ההפקה של סרטון תדמית זה.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם כירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
במידה ואתה נדרש לבצע הדרכות של מוצרים חדשים ללקוחות, סרט הדרכה הינו פתרון יעיל ומקצועי, שחוסך עלויות הדרכה משמעותיות.

יהב הפקות- הפקת סרטוני תדמית לעסקים

ראו סרטון תדמית למכונת שחרור מטענים בנמל אשדוד שהפקנו לאחרונה

מדובר מכונת שחרור מטענים ומכולות בנמל אשדוד, אשר מאפשרת לנהגים שחרור קצר ופשוט, ללא עמידה בתורים בכניסה לנמל, שזו אחת הבעיות הכי קשות לנהגים. בכדי להטמיע את המכונה בקרב הנהגים, הופק סרטון תדמית זה, בו יישמנו כמעט את כל מה שהמלצנו במאמר למעלה. הסרטון מתמקד רק בקהל היעד של נהגים שמגיעים לשחרר מטענים בנמל אשדוד. בתחילת הסרטון תדמית מראים את התורים הארוכים והכל כך מעצבנים את הנהגים, כך שמיד נוצרת הזדהות עם הבעיה. מיד לאחר מכן, מציגים נהג שעובר את כל תהליך השחרור של מכולה בנמל אשדוד, ללא צורך בכלל בהזדהות, ובלי לזכור כלום, רק לעמוד מול המכונה ולעקוב אחריי ההוראות המוצגות על המסך. סרטון תדמית זה אכן אפשר את ההטמעה המהירה של המכונה בנמל.