יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
חשיבה עסקית בהפקת סרט תדמית

עלות הפקת סרט תדמית לעסק היא לא הדבר החשוב ביותר בהפקה

כמעט כל לקוח שפונה אליי לגבי הפקת סרט תדמית, רוב השיחה עוסקת בעלות הסרט, ובדוגמא לסרט דומה שאני מציע לו. כלומר: משקיעים זמן רב דווקא בדברים הפחות חשובים. מה זה חשוב, אם הסרט "יתאים" לתקציב של הלקוח, ויראה נהדר, אבל- לא יעשה את העבודה? כל המעורבים ישקיעו הרבה זמן וכסף, וכאשר הסרט סוף סוף יהיה מוכן- הלקוח לא יקבל את התוצאות שהיה מצפה להם. אם רק בשלב הזה בוחנים את התוצאות הנדרשות, זה כבר מאוחר. אין דרך חזרה, חוץ מאשר להפיק סרט חדש, כאשר הפעם מכוונים את הסרט לתוצאות הנדרשות על ידי הלקוח.
לכן, אני ממליץ לכל לקוח, לפני שמדברים על עלויות של הפקת סרט, או בדיקת דוגמאות של סרטים, קודם כל- לדון ביחד מה התוצאות שהלקוח מצפה שסרט התדמית יספק?

ביהב הפקות אנחנו מסתכלים על כל הפקת סרט תדמית בחשיבה עסקית

לפני שמוציאים הצעת מחיר, מנסים קודם כל להבין מהלקוח מה המטרה של הסרט? לאיזה תוצאות הוא מצפה שהסרט יספק?

חשוב להבין שתחום האפשרויות הוא כמעט אין סופי. כל עסק הוא ייחוד בפני עצמו, בעל מאפיינים מאוד מיוחדים, עם צרכים שונים. בחלק מהמקרים, בעל העסק "מאוהב" במוצרים שהוא מפתח ומייצר, מה שמונע ממנו לבחון באובייקטיביות את הבידול שלו ביחס לתחרות, עם משפטים כמו: "אם רק נציג את המוצר ללקוח, הוא מיד יראה ויבין את היתרונות, וגם הוא יתאהב במוצר". אז זהו- שלא! לקוחות צריכים לקבל החלטה על בסיס מה שמוצג להם בצורה הכי פשוטה והכי ברורה, לא משנה כמה מורכב או מתוחכם המוצר.

כאן בדיוק היכולות של יהב הפקות באות לידי ביטוי. חשוב שבחברת ההפקה של סרטי תדמית לעסקים תהיינה יכולות לבצע תחקיר מעמיק של העסק, תחום הפעילות ועם איזה תחרות הוא מתמודד,  ואז על ידי ניתוח שיווקי להגדיר את הבידול של העסק (במה הוא יותר טוב מהתחרות), ואז להכין תסריט שיציג בצורה המקצועית ביותר, אך גם הפשוטה והברורה, את הבידול בסרט התדמית.

אין ספק, תהליך זה מאוד מורכב, המבוסס חשיבה עסקית ושיווקית ממוקדת, שלמעט מאוד חברות הפקה יש את היכולת לבצע את זה. לצורך כך נדרשים אנשי שיווק, עם ניסיון בתעשייה, כולל תפקידים בכירים של מנהלי שיווק או מנהלי פיתוח עסקי, כך שיוכלו לא רק לבצע את התחקיר בצורה מעמיקה, אלא גם לתרום מניסיונם רב השנים. היתרון של אנשי השיווק של חברות ההפקה, על פני בעלי העסק, הוא שהם יכולים לנטרל את ההתאהבות במוצר, לבחון את היכולות בצורה אובייקטיבית, ולתרום מניסיונם. 

אחרי שמגבשים את התסריט, ניתן כמובן ליישם אותו בדרכים רבות, החל מהפקה מאוד פשוטה ועד להפקות מאוד מורכבות. עכשיו נכון להיכנס לשיקולי עלות, ולבדוק דוגמאות של סרטים אחרים. מי שבסופו של יום מחליט כמה להשקיע בהפקת הסרט זה כמובן בעל העסק, מתוך שיקולי עלות תועלת. עדיין, חשוב לציין שהסרט הוא ההשקעה השיווקית הזולה ביותר, וגם המשתלמת ביותר, כי מהרגע שהסרט מוכן ניתן לקדם את העסק ולהפיץ את המידע כמעט ללא תוספת עלות.

לסיכום, הפקת סרט תדמית הינו בדרך כלל תהליך ארוך ומורכב. מומלץ לצאת לדרך רק אחרי שמטרות הסרט מוגדרות, והתוצאות הנדרשות מהסרט ידועות, בכדי להפיק סרט שיעשה את העבודה ויניב תוצאות. למאמרים נוספים בנושא:   התפתחויות בתחום הפקת סרטי תדמית לעסקים

                                       
                                       סרט תדמית לעסק- יותר חשוב מאתר אינטרנט

 

מנהל עסק - מעוניין בהפקת סרט תדמית לעסק?

מחפש כלי שיווקי יעיל לקידום העסק?
 

ראו תחילה מקבץ סרטי תדמית קצר שהפקנו השנה

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם כירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
במידה ואתה נדרש לבצע הדרכות של מוצרים חדשים ללקוחות, סרט הדרכה הינו פתרון יעיל ומקצועי, שחוסך עלויות הדרכה משמעותיות.

יהב הפקות- הפקת סרטי תדמית

ראו סרט תדמית למוצר רפואי מתקדם שהופק לאחרונה

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר מציג מכשיר רפואי לאוכלוסיה מבוגרת, כאשר יש חשיבות רבה לצורת השימוש בו. לכן, בהפקת סרט תדמית זה הושקעה מחשבה רבה איך להעביר בצורה הכי יעילה את המסרים לאוכלוסיה המבוגרת. רוב הסרט מצולם בוידאו, כך שלקוחות יכולים לראות במו עיניההם את הפתרון וצורת השימוש בו. הקריינות איטית יחסית, ונאמרת כמעט בטון דידקטי, ולא מתלהב, כך שיזכה לאמון האוכלוסיה המבוגרת. הקריינות באנגלית, כי הסרט נועד לקדם שיווקית את המכירות של המוצר בחו"ל.

ראו סרט תדמית למיזם מול השוק האמריקאי שהופק לאחרונה

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר מציג מיזם מתוכנן מול השוק האמריקאי, לצורך תמיכה בעסקים קטנים בקו החזית. מדובר על עסקים קטנים ומשפחתיים, שכל זעזוע בטחוני משבש את פעולת אותם עסקים, ולאורך זמן הם עלולים לקרוס. המיזם אמור להיות קו החמצן של העסקים. לכן, סרט תדמית זה מבוסס על הצגה מרגשת של הבעיה, ושל חלק מהעסקים הקטנים. הכל מבוסס על שילוב של צילומי וידאו עם צילומי סטילס. מכיוון שהפתרון מבוסס פעילות אונליין, האתר המרכזי של המיזם מוצג באמצעות צילומי מסך אקטיביים (Dynamic Screen Shots) של האתר.