יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
התארגנות שיווקית לקידום העסק בשנת 2023- הפקת סרטוני תדמית
נכתב: נובמבר 2022
אני מניח שכמעט כל מנהל שיווק שוקד בימים אלו על תקציב השיווק לשנה הבאה
אחת המשימות הכי קשות של כל מנהל שיווק בכל עסק, היא לתכנן אל הלא נודע, והכוונה כמה להעריך את תקציב השיווק לשנה הבאה, כך שיוכלו לעמוד ביעדים שקבעה ההנהלה של העסק. מדובר על תחזיות, כאשר ישנם המון משתנים שיכולים לקרות בדרך, בלי קשר למה עשה או תכנן מנהל השיווק. 

ישנם הרבה הוצאות שיווקיות בכל עסק, ולכן אני אתייחס רק לנושא של הפקת סרטוני תדמית, שהם כיום הכלי השיווקי היעיל ביותר לכל סוג עסק, מקטנים ועד ענקי התעשייה. על מנת שניתן יהיה לקדם את העסק בעזרת סרטוני התדמית, צריך לדבר על שני סוגי תקציבים:

- תקציב להפקת סרטוני תדמית

- תקציב להפצת סרטוני התדמית


לפני שנציג את התקציבים השונים, ראו מקבץ מתוך סרטוני תדמית שהפקנו בשנתיים האחרונות (ימי הקורונה):

איזה שני סוגי סרטוני תדמית כל עסק צריך, על מנת לממש מטרות שיווקיות?

בתחום של סרטוני תדמית, אנחנו ממליצים לכל עסק, להפיק עבורו שני סוגי סרטוני תדמית:

1. סרטון תדמית לעסק- סרטון תדמית לעסק הוא קודם כל סרטון שנועד לחזק את המיתוג של העסק. אולי לעסקים קטנים, סרטון כזה פחות חיוני, ועדיף להם להתמקד בסרטון תדמית למוצר העיקרי של העסק. אבל, לשאר העסקים, חיזוק מיתוג הוא כלי חשוב מאוד במימוש המטרות העסקיות, כי סרטון זה נועד לחזק את הביטחון של לקוחות פוטנציאלים בעסק, בעצם הקיום של העסק, ביכולות שלו, וביכולת של העסק לתמוך במוצרים לאורך זמן, ולא עסק קטן שיעלם ללקוחות מיד אחריי הרכישה. הביטחון של לקוחות בעסק, הוא מרכיב משמעותי בהחלטת הרכישה של רוב הלקוחות. במיוחד כיום, שחיפוש המידע נעשה כולו באינטרנט, וגם חלק נכבד מהרכישות מבוצע אונליין, אף אחד לא רוצה ליפול לתרגיל הונאה מתוחכם, במיוחד שרואים כמה מתוחכמים נעשו ההונאות לאחרונה. אם הלקוח משתכנע שלא מדובר על הונאה, אלא על עסק אמיתי, הדרך משם לביצוע רכישה מתקצר משמעותית. לכל עסק כמובן נדרש לתפור סרטון ייעודי, וגם העלויות יהיו בהתאם לצרכים של העסק. לכן, מה שאנחנו ממליצים לכל מנהל שיווק, כבר בשלב תכנון התקציב, צור איתנו קשר, הצג את העסק והבידול שלו ביחס למתחרים, ואנחנו נדע לתת לך הערכה לתקציב הנדרש להפקת הסרטון. מניסיוננו, תקציב ממוצע לסרטון תדמית לעסק נע בסביבות ה- 20 אלף ש"ח. סרטוני תדמית לעסקים הם בדרל כלל באורך של 1-2 דקות, מבוססים על צילומי וידאו של יום צילומים יחיד, רצוי בעסק עצמו ולא באולפן מסך ירוק, ומלווים בקריינות מקצועית בשפת מדינת היעד. כמובן שסרטונים שמשתפים שחקנים וניצבים, שמצולמים במספר ימי צילום, עם צוות מורחב, ושילוב של גרפיקה דינאמית להעשרת הויז'ואל מייקרים את ההפקה, הן בעלות והן במשך ההפקה. 

מנהל שיווק- מתכנן כיום את תקציב השיווק של השנה הבאה?

שוקל לחזק משמעותית את המיתוג של העסק, וגם להגדיל הכנסות?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו תחילה מקבץ מתוך סרטוני תדמית שהפקנו בשנתיים האחרונות

מדובר על סרטון באורך של כדקה, אשר מבוסס על קטעים מתוך סרטוני תדמית השפקנו בימי הקורונה. סוג כזה של סרטון נקרא גם שואוריל 2022 Showreel, כי הוא בעצם מציג את היכולות של חברת יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים. הסרטון מציג מגוון גדול של הפקות, ומגוון גדול של עסקים, כאשר לכל עסק נתפר סרטון תדמית ייעודי, שמציג אותו באור הכי חיובי, ובמטרה שיניב תוצאות.

ראו סרטון תדמית למוצר טכנולוגי מתקדם

מדובר על חברה שפיתחה מכונת חירור מהפכנית טכנולוגית, שמתבססת על פטנט טכנולוגי רשום. סרטון תדמית למוצר זה, באורך של כ 1.4 דקות, מבוסס על יום צילומי וידאו של המוצר בפעולה, כך שקהל היעד שאליו מופץ המוצר, יוכל לראות בפועל אתהביצועים המרשימים והייחודיים של המוצר, ביחס למכונות חירור בטכנולוגיות קיימות. 

ראו דוגמת הפקת סרטון תדמית לעסק

מדובר על חברה שמפתחת ומייצרת מכשירים לטיפולים קומסטיים-רפואיים מהמובילות בארץ, עם מגוון טכנולוגיות טיפול, שמיושמות במגוון מכשירי טיפול. עלות הפקת סרטון תדמית זה הייתה גבוהה יחסית, בשל מספר ימי הצילומים, גם בעסק  וגם באולפן מסך ירוק, הצורך בשחקנים וניצבים, והצורך בהדגמות שלא ניתן היה לבצע לאורך זמן על אותה מדגימה. 

 

2. סרטון תדמית למוצר (או קו מוצרים)- אם סרט תדמית לעסק הוא סרטון שיווקי שנועד לחזק את התדמית של העסק, סרטון תדמית למוצר (או סרטון מוצר) הוא סרטון מכירתי, שנועד לקדם מכירות של המוצר, או קו המוצרים. מספר סרטוני התדמית למוצרים נקבע על פי מספר המוצרים, או קווי המוצרים, שהעסק מעוניין לקדם מכירתית בשנה הקרובה. עסקים קטנים בדרך כלל צריכים סרטון תדמית בודד למוצר העיקרי (ולפעמים היחיד) של העסק. לכן, סרטון שכזה צריך להציג את המוצר, באופן שיעודד רכישה של המוצר. את זה בדרך כלל עושים על ידי הצגת בעיה, או צורך, אצל הלקוח הפוטנציאלי, איך המוצר פותר את הבעיה, או עונה על הצורך, ובעיקר- מה מבדל אותו ממוצרים מתחרים, או מפתרונות חליפיים, כך שיענה ללקוחות הפוטנציאלים למה כדאי להם לרכוש את המוצר שמציגים לו בסרטון. עלות ממוצעת של סרטון תדמית למוצר היא כ- 10 אלף ש"ח. אורך הסרטונים כיום הוא כדקה, בפורמט סטנדרטי, ומבוססים על יום צילומים יחיד בו ניתן לראות את המוצר, את השימוש בו, אנשים אחרים שמשתמשים בו ונהנים, מלווים בקריינות מקצועית בשפת מדינת היעד. כמובן עסק עם הרבה קווי מוצר צריך מספר סרטוני תדמית שונים, כאשר כל סרטון מתמקד במוצר שונה, והעלות הממוצעת היא מכפלת מספר הסרטונים בעלות הממוצעת. אם מספר מוצרים מצולמים ביום אחד, קיימת הנחה מסויימת, אבל מבחינת תכנון תקציבי, מומלץ לא לצמצם תקציב בשלב התכנון. לקבלת הערכה יותר מדוייקת כמובן עדיף ליצור קשר עם חברת הפקות של סרטוני תדמית ולהתייעץ.

 

לסיכום, בתכנון תקציב השיווק של כל עסק, מומלץ לקחת בחשבון את עלות הפקת סרטון תדמית לעסק, וסרטון תדמית נפרד לכל מוצר, או קו מוצרים. בנוסף, צריך להוסיף תקציב להפצת סרטוני התדמית לקהל היעד, אחרת אין משמעות להפקה עצמה.אולי יעניין אתכם גם:        עלות הפקת סרטוני תדמית לעסקים                                       הפקת סרטון תדמית כמנוע צמיחה לעסק

ראו דוגמת הפקת סרטון תדמית שהותאם לאינסטגרם

מדובר על מערכת תאורה בייתית שהלקוח היה מעוניין לקדם באינסטגרם. לצורך כך הפקנו סרטון תדמית זה, אשר מבוסס כולו על צילומי וידאו, הסרטון באורך של כ- 30 שניות בלבד, וללא קריינות אלא רק עם מוזיקת רקע. הפורמט של הסרטון הוא מרובע 1080x1080, כך שיוצג בצורה מיטבית באינסטגרם.

ראו דוגמת הפקת סרטון תדמית למוצר

מדובר על חברה שפתחה מערכת מכשיר רפואי זעיר, שמולבש על היד כמו שעון, ונועד לנטר מגוון פרמטרים של האדם, ולהעביר אותם למעקב למרכז בקרה. סרטון תדמית למוצר זה הינו באורך של כדקה, ומבוסס כמעט כולו על צילומי וידאו של המוצר, ושל אנשים אחרים שמשתמשים בו, מלווים בקריינות מקצועית. את מגוון הבדיקות שהמכשיר יכול לבצע, מציגים באמצעות גרפיקה דינאמית פשוטה ומושכת.

 

 מה זה תקציב להפצת סרטוני התדמית?

לצערי, ישנם מנהלי שיווק שמתייחסים להפקת סרטוני התדמית כאל המטרה, ואחריי שהסרטונים הופקו, הם מועלים לאתר של העסק, ומצפים שלקוחות שיגיעו לאתר יראו את הסרטונים וישתכנעו. זה נהדר אם הם אכן הגיעו לאתר. הדרך הנכונה היא לקדם את הצפייה בסרטונים, באמצעות הפצה שלהם אל קהלי היעד. ניתן לעשות זאת במגוון דרכים, החל מהפצה ללא עלות דרך שילוב שלהם ברשתות חברתיות או עסקיות, רק שגם בכך התפוצה די מוגבלת, ורואים את הסרטים רק מי שהגיע לרשתות ולדפים העסקיים. 

הדרך הנכונה להפיץ את הסרטונים היא באמצעות קמפיינים במדיה החדשה. קיימים מגוון אפשרויות, כגון: פרסום ממומן בגוגל, פרסום ממומן בפייסבוק, בלינקדאין, באינסטגרם, פרסום בבלוגים מקצועיים בתחום, טרגוט של קהל היעד בכל מקום בו הוא נמצא, בעקבות מילות מפתח שבתחום, וכן הלאה וכן הלאה. המגוון גדול, והעלויות הן בהתאם למטרות שמגדירים. חייבים לשלב תקציב זה בתכנון התקציבי של העסק, כי ללא הפצה של הסרטונים- אין כמעט טעם להפיק בכלל את הסרטונים. הם מצליחים במידה והם מגיעים אל קהל היעד. 

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות