יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
הקשר בין סרטון תדמית ופסיכולוגיה: ייבוא עולם הדיגיטל למדעי הנפש
נכתב: דצמבר 2023
כל מי שמעוניין בהפקת סרטון תדמית רוצה לדעת איך להשפיע על קהל היעד
כמעט כל עסק כיום מעוניין לקדם את העסק דרך הפקת סרטון תדמית. אין ספק, שזו כיום הדרך הכי יעילה וזולה לקדם את העסק, על ידי הפצת הסרטון באמצעי המדיה החדשה (הדיגיטל). זה גם נכון כמעט לכל סוג עסק, החל מעסקים קטנים ועד לחברות ענק, ולכן גם יש כזה ביקוש להפקות של סרטוני תדמית לעסקים. 

אבל, כמעט כל מנהל עסק ומנהל שיווק, שואלים את עצמם: מה הדרך הכי יעילה להשפיע על קהל היעד של העסק? על שאלה זו ננסה לענות במאמר זה, תוך התבססות על מדעי הפסיכולוגיה.
 
ראו תחילה סרטון קצר שמציג את החשיבות של הפקת סרטון תדמית:

איך סרטון תדמית משפיע על בני האדם שצופים בו?
בכדי להבין מה הדרך הכי יעילה להשפיע על קהל היעד של העסק שלכם, נבחן קודם כל איך סרטון תדמית משפיע על בני האדם שצופים בסרטון. אלה ההשפעות העיקריות של צפייה בסרטון תדמית:


1. השפעה על המוח והתהליכים הפסיכולוגיים- מחקרים רבים הראו כי המוח האנושי מעבד מידע חזותי בצורה יעילה יותר מאשר מיד טקסטואלי (כתוב). המוח מעביר ומעירך מידע חזותי במהירות גבוהה יחסית, וכלי שיווק מודרניים כמו סרטוני תדמית מאפשרים לנו להתקרב לנושאים רבים באמצעות תמונה, מילה ומוזיקה יחד. שילוב שכזה, כמו שקיים בסרטון תדמית בו אנשים צופים, משפיע באופן ישיר על התהליכים הפסיכולוגיים של הצופים, יכולים לעורר רגשות, לשנות תפיסת מציאות ולהקנות מסרים שיווקיים שעשויים להשפיע על ההתנהלות היום יומית של הצופים. 

2. אמפתיה והתרגשות- סרטוני תדמית רבים מוכוונים להפיק אמפתיה מהצופים. סרטון תדמית מסוגל ליצור חיבור אמוציונלי עם הסיפור שמוצג בסרטון, באמצעות התרגשות עמוקה. בכך, הם משפיעים על הקשרים האנושיים ועל רמת ההתמקדות של הצופים במהלך הסרטון. חיבור רגשי הוא אחד הנושאים הכי חשובים בקידום העסק.
 
3. השפעה על התפיסה והגישה- סרטוני תדמית מציעים לצופים בהם אפשרות לחוות מציאות אחרת, ולהפוך לחלק ממערכת יוצאת דופן. הסרטונים משפיעים על התפיסה שלנו על מספר נושאים, כולל: תרבות, חברה, מוסר וכן הלאה. השלמת צפייה בסרטון תדמית במובנים רבים, יכול לגרום לצופים לשינויים בדרך בה הם מסתכלים על העולם, ופועלים בו.

4. התרגשות ומרחב פסיכולוגי- סרטוני תדמית מובילים את הצופים אל מרחבי רגש עמוקים, באמצעות שפת הקול, התמונות, המוזיקה וגרפיקה מתקדמת. התרגשות היא הגורם המרכזי שמשפיע על הקצאת תשומת הלב וההתמקדות של הצופים בסרטון. דרך ביטוי זו, ניתן ליצור מעבר לכך חוויית צפייה אמוציונלית, אשר עשויה להשפיע על המציאות הפסיכולוגית של האדם שצופה בסרטון.

5. השפעה על מערכת האמצעים- סרטון תדמית עשוי לשנות את מערכת האמצעים של האדם שצופה בסרטון, כלומר- את הדרך בה מתמקדים במידע, משקיעים בו תשומת לב, ואיך האדם מגיב. במידה והסרטון גם קורא לפעולה, סביר שהאדם שמרוכז בצפייה, יגיב כמו שמצפים מי שיצר את הסרטון, ובכך לשרת את המטרה השיווקית שלשמה הופק הסרטון.

6. השפעה על התנהלות והחלטות- סרטון תדמית יכול להשפיע על הצופה בו, לקבל החלטות מסויימות, שמועברות דרך הסרטון. הוא יכול להפוך למשפיע על ההתנהגות והשיקולים של הצופה, בהתאם למסרים השיווקיים שמועברים באמצעות הסרטון, כולל השפעה על התגובה הרצויה לעסק שמאחורי הסרטון. 

7. יש גם סיכונים ואתגרים- עם הפופולריות, והתפוצה הרחבה של סרטוני תדמית, יש צורך לשים לב לאתגרים הפסיכולוגיים. הכוח הגדול של שילוב תמונה, קול ומוזיקה, יכול להשפיע על על דעותייהם והתנהגותם של הצופים, באופן שלא התכוונו אליו. לכן, יש לגייס מודעות לנושא, חידושים טכנולוגיים, ושיטות פסיכולוגיות בהמשך, על מנת להבטיח השפעה רצויה על ציבור הצופים, במיוחד כשהוא רחב ומגוון.

 
לסיכום,  סרטון תדמית הוא כלי עוצמתי להעברת מסרים, ולהשפעה על רגשות הציבור. הוא יכול להשפיע על מערכת העצבים, התפיסה, האמצעים, ההתמקדות וההחלטות של הצופים. במודעות להשפעות אלו, ניתן ליצור תוצאות חיוביות על קהל היעד, שצופה בסרטון התדמית שלכם. 
מאמרים נוספים בנושא:     עלות הפקת סרטון תדמית לעסק                                       איך ניתן ליצור סרטון תדמית במחיר נכון עבור העסק?

מנהל עסק- מעוניין לקדם מכירות של העסק בזמן קצר יחסית?

מעוניין להבין איך להשפיע על קהל היעד של העסק שלך?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו תחילה סרטון תדמית קצר על חשיבות הפקת סרטון תדמית לעסק

מדובר על סרטון קצר, באורך של כ- 30 שניות, שמציג באופן תמציתי וברור מה היתרונות של הפקת סרטון תדמית עבור העסק, כשזה נכון עבור כמעט כל עסק. סרטון זה מבוסס כולו על קטעים קצרים מתוך סרטוני תדמית שהפקנו ללקוחות שונים, כאשר היתרונות מוצגות באמצעות כותרות מודגשות לאורך הסרטון.

ראו סרטון תדמית למנשא תינוק למים לשיווק בארצות הברית

מדובר על סרטון תדמית קצר, באורך של כדקה, אשר נועד לקדם שיווקית מנשא מים לתינוק בארצות הברית. הסרטון כולל צילומי וידאו רבים, עם תינוקות חמודים וחייכניים, על הבעיה של אמהות בכניסה עם תינוקות למים, לעומת הנוחות של שימוש במנשא המיוחד. הקריינות היא של קריינית, כי קהל היעד הן אמהות צעירות. ברור שכזה סרטון נועד לחהשפיע על הרגש האימהי של הצופות בסרטון, שהן קהל היעד.

ראו סרטון תדמית לחנות מכירת ציוד סלולר ומחשבים

 גם כאן מדובר על סרטון תדמית באורך של כדקה, אשר נועד לקדם חנות מכירה של ציוד סלולר ומחשבים. הסרטון מבוסס כולו על צילומי וידאו בתוך החנות, כך שניתן לראות את מגוון היכולות של החנות, אבל גם את צוות החנות הסימפטי, האדיב והמקצועי, מה שיוצר חיבור ריגשי לחנות, ומעודד את קהל היעד להגיע למקום.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות