יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
הפקת סרט תדמית- מומלץ לכל עסק- ובמיוחד כשקשה שיווקית!
נכתב: נובמבר 2022
ברוב העסקים כשמתחיל להיות קשה שיווקית- קודם כל מצמצמים!
אחריי הרבה מאוד שנים של עבודה בהייטק, בחברות שונות ומגוונות, כל פע הפתיע אותי מחדש: כשמתחיל להיות קשה שיווקית- ההנהלה מתכנסת ודבר ראשון מדברים על צמצומים. שוקלים הקטנת כח אדם, שוקלים הפחתות שכר, במיוחד בשכר הגבוה, בוחנים כמה ניתן להקטין מלאים בחברה, וכמובן- מצמצמים את פינת הקפה והמלאי החופשי במקרר, כי בזה כולם מבינים. אפילו אומרים: 'גם אם זה לא הרבה כסף, חשוב שהעובדים יבינו שקשה ולא יבואו בדרישות'. 

לצערי, פגישות כאלה תמיד דיכאו אותי. במקום לבחון איך מגדילים הכנסות, וכמה כסף נדרש להשקיע על מנת לקדם שיווקית את העסק, יושבים שעות על דיוני צמצומים, שברוב המקרים בכלל לא עוזרים למצב החברה, כי הבעיה העיקרית היא מיעוט הכנסות, ולא רק עודף הוצאות, שלא לדבר על האוירה הגרועה שנוצרת בחברה עקב הצמצומים.

 

אז מה כן נכון לעשות כשקשה שיווקית?

הרבה לפני שמדברים על צמצום הוצאות, מומלץ לדבר על הגדלת תקציב השיווק, אבל למקד אותו. לצמוח ולגדול, אחרת הוא יקרוס. הדרך היחידה לצמוח היא קודם כל להגדיל הכנסות. לכן, הרבה לפני שמדברים על צמצום הוצאות, מומלץ לדבר על הגדלת תקציב השיווק, אבל למקד אותו. מכיוון שכיום כמעט כל חיפושי המידע הם באינטרנט, מה שאומר שרוב האנשים מקבלים החלטות רכישה אחריי חיפוש באינטרנט, ורובם גם מבצעים את הרכישה באינטרנט. לכן, חייבים להגיע ללקוחות הפוטנציאלים דרך האינטרנט, וכבר הוכח שהכלי השיווקי היעיל ביותר באינטרנט הם סרטי התדמית שמפיקים לעסקים. כלומר, לא רק להפיק סרט תדמית לעסק, אלא גם לדאוג שהסרט יוצג ללקוח הפוטנציאלי כאשר הוא מחפש מידע בתחום הרלוונטי.
 
לפני שנציג מה מומלץ לכל עסק, במיוחד כשקשה שיווקית, ראו מקבץ קצר מתוך סרטי תדמית שהפקנו לאחרונה:

הפקת סרט תדמית לעסק קטן

עסק קטן, בדרך כלל מבוסס על מוצר יחיד, אותו הוא בשלב מכירות, ואולי בודק יבוא של מוצר נוסף, או פיתוח של מוצר נוסף כמשלים למוצר העיקרי. לכזה עסק, אנחנו ממליצים להתמקד במוצר היחיד אותו הוא מוכר, וכרגע לא להשקיע בהוצאות שיווקיות למוצרים שבתהליך, אלא רק במה שיכול להניב הכנסות בטווח הקצר. עבור אותו מוצר שבמכירות, צריך למקד את השיווק בעיקר אל קהל היעד, על ידי הפקת סרט תדמית קצר עבור המוצר, ואותו להפיץ לקהל היעד בכל אמצעי המדיה החדשה. סרט התדמית צריך להיות באורך של עד כדקה, כשהוא ממוקד במוצר בלבד, עדיף בסרט המבוסס על צילומי וידאו, כך שקהל היעד יוכל 'לראות בעיניים' את המוצר, לראות אנשים אחרים משתמשים בו ונהנים. מאוד מומלץ להראות שהמוצר נדרש, על ידי הצגת בעיה או צורך שהוא עונה עליהם. חשוב גם להציג את הבידול של המוצר ממוצרים מתחרים, על ידי התמקדות ביתרון האמיתי של המוצר ביחס למתחרים. זה יענה לקהל היעד, שהוא הלקוח הפוטנציאלי על השאלות: למה אני צריך את המוצר, ולמה דווקא לרכוש מוצר זה שמוצג עכשיו בסרט התדמית?

מנהל שיווק- חושב איך לקדם את העסק לקראת שנת 2023?

בלחץ כי צמצמו את תקציב השיווק לשנה הבאה?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו תחילה מקבץ מתוך סרטי תדמית שהפקנו לאחרונה

מדובר על הפקת סרט תדמית של כדקה, אשר מבוסס כולו על קטעים קצרים מתוך הפקות של יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים. הסרטים הם למגוון עסקים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות וחברות הייטק מתקדמות, עבורן הפקנו סרטים בשנתיים האחרונות, במיוחד לקידום שיווקי באינטרנט, שזהו כיום אפיק השיווק העיקרי של כמעט כל עסק, בלי קשר לגודלו.

ראו סרט תדמית למוצר של עסק בינוני

מדובר על מוצר רפואי שמותח ומשווק על ידי חברה בינונית, שמעוניינת לקדם שיווקית את המוצר בספרד. לצורך כך הפקנו סרט תדמית זה, באורך של כ- 2 דקות, כאשר הקריינות היא בספרדית, וכך גם כל הכותרות הראשיות בסרט (הסרט המקורי היה באנגלית)

ראו דוגמת הפקת סרט תדמית לעסק קטן

מדובר על עסק קטן שפיתח ומשווק מערכת לאגירת עודפי מים ממזגנים. לפי המלצתנו, הפקנו סרט תדמית לעסק קצר זה, אשר ממוקדם בקהל היעד העיקרי של המערכת, שהם בעלי רכבי עבודה. סרט התדמית שמבוסס על צילומי וידאו, מראה בעיה קיימת אצל בעלי רכבי עבודה, ואיך המערכת פותרת בעיה זו בצורה ייחודית, וכל זה ב- 30 שניות(!). הסרט הופץ בפייסבוק, תוך התמקדות בקהל היעד, מה שהניב תוצאות שיווקיות די מהירות לעסק.

 

הפקת סרט תדמית לעסק בינוני

לעסק בינוני, אנחנו ממליצים להפיק שני סוגי סרטי תדמית:

1. סרט תדמית לעסק- לעסק בינוני חשוב לחזק את המיתוג של העסק. מה שנדרש לצורך כך הוא הפקת סרט תדמית לעסק, כזה שמציג את החוזקות של העסק, בעיקר בתחום הפעילות שלו, כך שמי שצופה בכזה סרט יכול לענות לעצמו על השאלה: למה כדאי לי לעבוד עם עסק זה? במידה ומדובר על עסק טכנולוגי, חשוב שהטכנולוגיה תהיה במוקד הסרט, אבל- בעיקר בצד היישומי שלה, כלומר- למה מי שמחזיק כזו טכנולוגיה יכול לתת לי פתרונות שאני הכי צריך, ושאני יכול לסמוך עליה. 

2. סרט תדמית למוצר- העסק צריך גם כאן להגדיר איזה מוצר נמצא כרגע בתהליכי מכירה, ושאותו העסק רוצה להגדיל. רק עבור אותו מוצר (או מוצרים, במידה וזה מה שקיים בעסק) צריך להפיק סרט תדמית, שבמהותו דומה למה שהגדרתי כסרט תדמית לעסק קטן. סרט המבוסס על צילומי וידאו, באורך של 1-2 דקות, שמציג מוצר שפותר בעיה קיימת, או עונה על צורך קיים. זה לא הזמן ליצור צרכים חדשים אצל לקוחות, שאז מדובר על השקעה עצומה. במידה ורוצים להפיץ את הסרט ברשתות חברתיות, רצוי ליצור גרסה מקוצרת של סרט התדמית למוצר, באורך של 30-60 שניות. 

 

לסיכום, דווקא כשקשה שיווקית מומלץ לכל עסק להפיק סרט תדמית לעסק, וסרט תדמית לכל אחד מקווי המוצרים השונים, אותם מקדמים במדיה החדשה, תוך טרגוט של קהל היעד. קראו כאן מה מומלץ להפיק לכל גודל של עסק, החל מעסקים קטנים ועד לחברות גדולות.אולי יעניין אתכם גם:        תיק עבודות- סרטי תדמית של יהב הפקות                                       עלות הפקת סרטי תדמית לעסקים

ראו דוגמת הפקת סרט תדמית לעסק בינוני שהותאם לאינסטגרם

מדובר על עסק בינוני, שמפתח ומייצר מערכות תאורה מיוחדות, אותן הוא משווק באמעי המדיה השונים. אבל, לצורך הפצת סרט התדמית באינסטגרם, יצרנו גרסה מקוצרת של הסרט, באורך של כ- 30 שניות, ובפורמט מרובע, כך שיוצג בצורה אופטימלית על מסכי הטלפונים, בזמן צפייה באינסגרם. הסרט גם לא כולל קריינות, כי רוב הגולשים לא מקשיבים לערוץ הסאונד באינסטגרם.

ראו דוגמת הפקת סרט תדמית למוצר של עסק בינוני

מדובר על עסק בינוני, שיש לו מוצר דגל שהוא מערכת ניהול גידול של קנאביס רפואי. החברה הצליחה לשלב את הפתרון שלה בעשרות חממות בישראל, ולאחרונה החליטה להתקדם ולשווק את המערכת בחו"ל, דווקא בעיצומה של מחלת הקורונה בעולם. סרט תדמית זה שהפקנו עבורם, באורך של כ- 1.5 דקות, מבוסס כולו על צילומי וידאו של המערכת, כפי שהיא מותקנת בחממת גידול קנאביס שישראל. הסרט הופץ באופן ישיר למנהלי חממות גידול קנאביס בעולם, שהם קהל היעד של המערכת.

 

הפקת סרט תדמית לעסק גדול

גם לעסק גדול אנחנו ממליצים להפיק שני סוגי סרטי תדמית:

1. סרט תדמית לעסק- סרט מושקע אשר ישאף בעיקר לחזק את המיתוג של העסק, תוך התמקדות בחוזקות של העסק, כגון: גודל, ניסיון, טכנולוגיה וכן הלאה. חשוב שהצופה יבין שהושקע בהפקת סרט התדמית תקציב משמעותי, כי מדובר בעסק גדול ומבוסס.

2. סרט תדמית לכל קו מוצרים- לעסקם גדולים מספר קווי מוצר. גם כאן, מומלץ להפיק סרט תדמית נפרד לכל קו מוצרים, ולחשוף כל אחד לקהל היעד שרלוונטי עבורו.

ראו דוגמת הפקת סרט תדמית לעסק גדול

מדובר על סרט תדמית שהפקנו למרכז הקונגרסים בירושלים- בנייני האומה, לקראת שנת 2023. סרט התדמית מבוסס כולו על צילומי וידאו של המקום במצלמת וידאו קרקעית, עם צילומי וידאו חיצוניים מרחפן שהוטס מעל המרכז. בסרט מציגים לא רק את מגוון האולמות שבמקום, אלא מציגים בצורה מפורטת את החדשנות הטכנולוגית ששולבה בשנה האחרונה במרכז, לטובת הלקוחות. 

 

הפקת סרט תדמית לגיוס משקיע אסטרטגי

במידה והעסק צריך נון, על מנת להמשיך ולקדם את העסק, אחת הדרכים המומלצות היא לנסות ולגייס משקיע אסטרטגי. לצורך כך, אנחנו ממליצים להפיק סרט תדמית לגיוס משקיע. הסרט צריך להציג בעיה קיימת, ואיך הפתרון או הטכנולוגיה שקיימת בעסק יכולה לפתור את הבעיה. בנוסף, צריך להציג את העסק והיכולות שלו, כולל אולי אפילו להציג את מובילי החברה, כי בהרבה מקרים משקיעים משקיעים באנשים שהם מאמינים בהם, יותר מאשר בטכנולוגיה מובטחת. רצוי שהסרט יתבסס על צילומי וידאו, כך שהמשקיעים יוכלו לראות על מה ועל מי מדובר. כמובן, אם מדובר על קונספט חדשני, מומלץ לצרף באנימציה או בגרפיקה דינאמית הסבר קצר על הקונספט, כך שהיה ברור למשקיעים על מה מדובר. מומלץ להציג את גודל השוק הרלוונטי לפיתוח המדובר.

ראו דוגמת הפקת סרט תדמית לגיוס משקיעים לעסק בינוני

מדובר על סרט תדמית לגיוס משקיעים עבור חברה בינונית שרצתה להגדיל השקעות בעסק, כך שיוכלו לפרוץ לשווקים איסטרטגיים. סרט התדמית מבוסס כולו על צילומי וידאו של התשתיות של העסק, בהם ניתן לבצע בנייה מודולרית, וכן של אזורים שונים ומגוונים שכבר ניבנו בישטה המוצעת, תוך הצגת היתרונות של השיטה. בנוסף, מציגים בסרט את גודל השוק הרלוונטי לתחום, כפי שמופיע במחקר שוק בנושא.