יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
על מה חשוב להקפיד בהכנת סרט הדרכה למוצר טכנולוגי
עודכן: ינואר 2024

היתרון המשמעותי של ישראל- פיתוח מוצרים טכנולוגיים מתקדמים!

ישראל נחשבת מעצמת הייטק (עדיין, למרות שלאחרונה ישנו קושי בתחום), ובכל יום אנחנו נחשפים לעוד ועוד פתרונות טכנולוגיים חדשניים ופורצי דרך. על מנת שקהל היעד של המוצרים הטכנולוגיים ישתמש בהם בצורה נכונה, ויספק את התכונות המובטחות, חייבים לספק עם כל מוצר 'הוראות הפעלה'. 

עד לפני כמה שנים, לכל מוצר טכנולוגי חדש החברה שפיתחה הכינה ספר הדרכה, או ספר הפעלה, שבדרך כלל היה עם עשרות ולפעמים מאות עמודים, תלוי במורכבות של המוצר, וכזה ספר נשלח עם כל מוצר ללקוחות. חשוב להבין, שהפקה של ספר הדרכה מאוד יקרה, הן עצם הכתיבה שאמורה להתבצע על ידי כתב טכני מקצועי, והן בשלב ההפקה של אותו ספר. אבל, מעבר לעלות הכנת ספר ההפעלה, אין ספק שספר הדרכה הוא אמצעי הדרכה לא כל כך יעיל. לא קל להבין ניסוחים של הסברים של מה צריך לעשות, בלי לראות בדיוק איפה צריך לבצע את הפעולה שמוסברת בספר, לפעמים עם איור שמציג את הנושא, וברוב המקרים גם ללא איור.

 

ירידת עלות הפקת סרטים- נתנה דחיפה להפקת סרטי הדרכה במקום ספרי הפעלה

בשנים האחרונות, חלה ירידה מאוד משמעותית בעלות הפקת סרטים, עם הופעה של מצלמות מקצועיות קטנות ובאיכות מדהימה, תוכנות עריכת וידאו מתקדמות ובעלות סבירה, ושפע של בעלי מקצוע עם ידע וניסיון בהכנת סרטים. כל זה נתן דחיפה מאוד משמעותית לוותר על ספרי ההדרכה, ולהתחיל להפיק במקומם סרט הדרכה לכל מוצר טכנולוגי. עלות ההפקה יותר נמוכה מספרים, אבל בעיקר- סרט הדרכה הרבה יותר יעיל מבחינת 'הדרכה נכונה', כמובן אם בוצע בצורה נכונה.

לפני שנציג מה זה אומר הפקה נכונה של סרטי הדרכה, ראו דוגמא של סרט הדרכה למוצר טכנולוגי מתקדם:

על מה חשוב להקפיד בהפקת סרט הדרכה למוצר טכנולוגי?

בכל הפקה של סרט הדרכה למוצר רפואי, מומלץ להקפיד על הנושאם הבאים:

1. תסריט- כשלב ראשון של ההפקה, על החברה שפיתחה את המוצר הטכנולוגי להכין תסריט, שמסביר בצורת צעד אחר צעד את ההפעלה הנכונה של המכשיר.

2. תרגול- לפני תחילת הצילומים, חייבים לבצע תרגול 'על יבש' של כל התסריט, בכדי לוודא מהיכן הכי נכון לצלם כל שלב, שההדרכה ברורה לכל מפעיל, בלי שיבצע פעולות לא נכונות, ובהתאם לתרגון לעדכן את התסריט (במידה ונדרש) ולסמן מקומות צילומים בתסריט.

3. מפעיל ציוד מקצועי- הכי מומלץ שמי שיציג את המוצר יהיה אדם עם ניסיון וידע לשימוש נכון במוצר, ולא פריזנטור שלא מכיר את המכשיר, וצריך לעבור הדרכה בעצמו. 

4. מדגימה מקצועית- את ההדגמות כדאי שתבצע שחקנית מקצועית, ולא 'עובדת החברה' שאולי בכך יחסך כסף, אבל הביצוע יהיה מהוסס ולא מקצועי.

5. צילומי וידאו- הכי מומלץ שכל הפקת סרט הדרכה תהיה מבוססת על צילומי וידאו מקצועיים, שיבוצעו על ידי חברת ההפקה, בצורה הכי מקצועית הן מבחינת ציוד הצילום, הן מבחינת ציוד ההקלטה, והן מבחינת התאורה.  

6. שימוש בטלפרומפטר- מכיוון שמדובר בדרך כלל על הצגה של טקסטים רבים, מומלץ שהטקסט של התסריט יועלה לטלפרומפטר, אשר יהיה מול עיניי המציג, כך שלא יצטרך לזכור כלום בעל פה, אלא יציג בצורה שוטפת ובוטחת. גמגום או היסוס בהצגת ההפעלה היא הדרך הכי לא נכונה להציג מוצר טכנולוגי.

סיימתם לפתח מוצר טכנולוגי מתקדם?

מתלבטים איך הכי נכון להדריך את השימוש הנכון במוצר?
 

סרט הדרכה למכשיר CT מתקדם לרופאי שיניים

מדובר על סרט הדרכה למכשיר CT מתקדם, באחד ממודי העבודה שלו. הסרט באורך של כ- 7 דקות, שזהו זמן מקסימלי מומלץ להפקה של סרט הדרכה. סרט ההדרכה מצולם כולו בוידאו, כאשר המדריך הוא אד שמכיר את המוצר בצורה הכי טובה, ומדגים את השימוש על 'מטופלת', כך שכל השימוש במוצר מודגם בפועל.

ראו סרט הדרכה למוצר רפואי לאוכלוסיה מבוגרת

מדובר על מכשיר מדידה רופאי מתקדם בצורת שעון יד, שרק שימוש נכון במוצר נותן תוצאות מדוייקות. לכן, הפקת סרט הדרכה במקרה זה היה הכי חיוני שיכול להיות. הסרט הוא באורך של כ- 4 דקות, בו מדגימה מלווה על ידי קריינית מקצועית, מבצעת ומדגימה את השימוש הנכון במכשיר המדידה, כך שקהל היעד המבוגר של המכשיר, יכול לראות בדיוק מה זה אומר 'שימוש נכון'
במידה ואתה נדרש להעביר הדרכות ללקוחות, או לעובדים, סרטוני הדרכה הם הכלי היעיל והזול ביותר להעברת הדרכות מקצועיות קרא כאן בנושא, כולל דוגמאות.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני הדרכה, אשר הופקו עבור מוצרים שונים, החל ממוצרי פשוטים ביותר ועד למוצרים טכנולוגיים מתקדמים. בנוסף, ראו סרטי בטיחות שהופקו לחברות שונות.

יהב הפקות- הפקת סרטי הדרכה 

במידה ואתה מעוניין למתג מחדש את העסק, ולהציג את הבידול שלו ביחס לתחרות, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.

ראו סרט הדרכה לאפליקציה רפואית

סרט הדרכה למוצר טכנולוגי מתקדם, לצורך שימוש בבתי חולים, עבור מונשמים. בהכנת סרט ההדרכה, השקענו מחשבה רבה על הדרך הנכונה להצגת התכנים, כך שיבטיחו הדרכה נכונה של האחיות שאמורות לטפל במכשיר. הושקע זמן רב בכתיבת התסריט, בשיתוף בין החברה שפיתחה את המוצר, וקופירייטר של יהב הפקות. כל צילומי הוידאו מבוצעים בסביבה 'נקייה', כך שלא יהיו הסחות דעת של הצופה בסרט ההדרכה.

ראו מקבץ מתוך הפקת סרטי הדרכה למגוון מוצרים טכנולוגיים

מדובר על סרטון באורך של כדקה, אשר מבוסס על קטעים מתוך מגוון גדול של סרטי הדרכה שהפקנו ללקוחות שונים, ובעיקר- למוצרים טכנולוגיים מתקדמים, שחייבו הדרכה מעמיקה כולל הדגמת שימוש נכון. כל סרטי ההדרכה מבוססים על צילומי וידאו.

לסיכום, הדרך היעילה ביותר להדריך לשימוש נכון במוצרים טכנולוגיים היא באמצעות הפקת סרט הדרכה. חשוב שסרט ההדרכה יצולם בוידאו, כאשר ההדגמה מבוצעת על ידי איש טכני שמכיר את המוצר בצורה הכי טובה.אולי יעניין אותך גם:   איך מומלץ להציג סרט הדרכה?                               תיק עבודות- סרטי הדרכה

ראו סרט הדרכה לאפליקציה רפואית

מדובר על אפליקציה בטלפונים חכמים (סמארטפונים) אשר אמורה להציג לאוכלוסיה מבוגרת, איך לוודא שהם משתמשים בתרופות שנרשמו עבורם. סרט הדרכה זה, באורך של כ- 5 דקות, מציג את השימוש באפליקציה על ידי מדגימה, שמדברת עם קהל היעד, ובו זמנית מדגימה את השימוש הנכון באפליקציה (לכן אין קריינות נפרדת).

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות