יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
הפקת סרט הדרכה להדרכת עובדי החברה
נכתב: דצמבר 2022

הכלי היעיל ביותר להדרכת עובדים הוא סרט הדרכה!

ישראל היא מעצמה טכנולוגית, עם כוח אדם טכני ברמה גבוהה. האנשים הטכניים הם 'סוד ההצלחה' של רוב העסקים. לכן, כל עסק צריך להשקיע משאבים בהדרכת העובדים. ישנם עסקים שמחזיקים לצורך כך מנהלי תוכן, שהם אלה שאחראים לרכז את חומרי ההדרכה, ולתאם את ההדרכות לעובדים על פי הצורך. כמובן, בכל עסק מתקבלים עובדים חדשים, וגם אותם צריך להכשיר, החל מהדברים הסטנדרטיים שבעסק, דרך הדרכות על הטכנולוגיה העיקרית בחברה.

הכלי היעיל ביותר להדרכת עובדים, הוא הפקת סרטי הדרכה, כאשר כל סרט הדרכה מציג נושא אחר, בהתאם לצרכים של העסק. כמובן, לנושאים שהם שגרתיים, כגון: נהלי בטיחות בחברה, מבנה החברה וכן הלאה, ניתן להכין סרט הדרכה אחד לכל נושא בנפרד. לנושאים המקצועיים שהם בתחום העיקרי של העסק, מומלץ להפיק סדרה של סרטי הדרכה, בתיאום עם מנהל הפיתוח שבעסק.

לפני שנציג את נושא הפקת סרט הדרכה להדרכת עובדים, ראו דוגמת סרט הדרכה לעובד חדש בחברה:

על מה חשוב להקפיד בהפקת סרט הדרכה להדרכת עובדים?

בכל הפקה של סרט הדרכה להדרכת עובדים בחברה, מומלץ להקפיד על הנושאם הבאים:

1. תוכן של הסרט- מה שאמר להיות מוצג בהפקת סרט ההדרכה, שהוא בעצם התוכן של הסרט, אמור להיות מגובש עם האנשים שהם הכי מקצועיים בתחום. אם זה האמצעים שבעסק, התוכן אמור להיות מוכן על ידי אנשי התפעול של העסק. אם מדובר על הטכנולוגיה העיקרית של העסק, התוכן אמור להיות מוכן על ידי האנשים הטכנים המובילים שבעסק. 

2. תסריט מפורט של ההדרכה- כל תוכן שגובש על ידי המומחים בתחום בחברה, אמור להיות מועבר לקופירייטר עם ידע בהדרכה, על מנת שהוא זה שיכין את התסריט לסרטי ההדרכה. צריך להבין שלהדריך צריך ניסיון, ולא כל בעל ידע יודע איך להדריך בצורה נכונה. לכן, הקופירייטר הוא זה שידע לתרגם את התוכן המקצועי, להדרכות מקצועיות. מאוד מומלץ לא לוותר על השלב הזה, על מנת שההדרכות בפועל יהיו יעילות. כאשר כל תסריט מוכן, יש להעביר אותו לאנשים הטכניים, על מנת שיאשרו שהתכנים מתאימים ומדוייקים. מומלץ שכל תסריט יהיה להפקת סרט הדרכה באורך של עד 10 דקות. במידה ונדרש זמן נוסף לנושא, מומלץ לחלק את הסרט לשני סרטים. 

3. שימוש במדריכים מקצועיים- ברגע שהתסריטים מוכנים, מומלץ לבחור מדריך מקצועי מתוך החברה, במידה וקיים, אחרת לגייס לטובת הנושא מדריך מקצועי, בעל יכולת לעמוד מול מצלמה, ולהציג נושא בבטחון, עם דיקציה טובה ונכונה, אחרת מידע לא יעבור בצורה אופטימלית, וחבל. 

4. צילומי וידאו מקצועיים- מומלץ שכל סרטי ההדרכה יהיו מבוססים על מדריכים מקצועיים שמצולמים בוידאו. צילומי הוידאו צריכים להיות מקצועיים, תוך שימוש בציוד צילום, תאורה והקלטה מקצועיים, אשר מבוצעים בסביבה נקייה ושקטה, כך שהתוצאה תהיה סרטי הדרכה מקצועיים, שיעבירו את התכנים בצורה הכי מקצועית. מכיוון שמדובר על תכנים רבים שנדרש להציג בסרטים, חובה להביא לצילומים מכשיר טלפרומפטר, עליו הועלו כל התכנים של הסרטים (התסריטים), ויוצגו לאנשים שמדריכים, כך שלא יצטרכו ללמוד בעל פה את התכנים. 

מנהל תוכן בחברה- צריך לבצע הדרכות ארגוניות?

צריך הדרכות לעובדים חדשים, שרק התקבלו לחברה?
 

סרט הדרכה לעובד חדש באינטל ישראל

מדובר על הפקת סרט הדרכה לעובד חדש באינטל ישראל, באורך של כ- 6 דקות, אשר נועד להכין כל עובד שנקלט בחברה, בכל האמצעים ונהלי הבטיחות שבחברה. הסרט מבוסס כולו על צילומי וידאו של 'עובד' בחברה, שבעצם מובל לאורך כל האפשרויות בחברה, באמצעות דמות אנימטיבית, שמייצגת את הגוף שאחראי לתשתיות בחברה.

ראו מקבץ מתוך הפקת סרטי הדרכה של יהב הפקות

מדובר על סרטון באורך של כדקה, אשר מבוסס על קטעים קצרים מתוך סרטי הדרכה שהפקנו בשנים האחרונות. ניתן לראות את מגוון סגנונות ההפקה, למרות שרוב הסרטים מבוססים על צילומי וידאו,
 כי זו הדרך הכי יעילה לדעתנו לבצע הדרכה מקצועית. בצידה ומפיקים סרט הדרכה לתוכנה, עדיף להשתמש בצילומי מסך אקטיביים מתוך התוכנה עצמה.
במידה ואתה נדרש להעביר הדרכות ללקוחות, או לעובדים, סרטוני הדרכה הם הכלי היעיל והזול ביותר להעברת הדרכות מקצועיות קרא כאן בנושא, כולל דוגמאות.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני הדרכה, אשר הופקו עבור מוצרים שונים, החל ממוצרי פשוטים ביותר ועד למוצרים טכנולוגיים מתקדמים. בנוסף, ראו סרטי בטיחות שהופקו לחברות שונות.

יהב הפקות- הפקת סרטי הדרכה 

במידה ואתה מעוניין למתג מחדש את העסק, ולהציג את הבידול שלו ביחס לתחרות, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.

ראו סרט הדרכה למכשיר CT מתקדם

מדובר על סרט הדרכה, אחד מתוך סדרה של הפקת סרטי הדרכה, למכשיר CT מתקדם. על מנת לבצע הדרכה מקצועית על מכשיר רפואי זה, נדרשו כ- 20 דקות הדרכה. לכן, חילקנו את ההדרכה ל- 3 סרטי הדרכה, כל אחד באורך של כ- 7 דקות, ואשר מציג מוד עבודה שונה, ושביחד כל שלושת הסרטים מכסים את כל ההדרכה של המכשיר.

ראו סרט הדרכה להדרכת עובדים בחברת טרה

מדובר על סרט הדרכה באורך של כ- 3 דקות, אשר נועד להדרכת עובדים בחברת טרה, בעיקר לגביי נוהלי הבטיחות בחברה. סרט ההדרכה מבוסס על צילומי וידאו במקומות שונים בחברה, עם התראה על התנהלות נכונה בכל מקום, מה שיבטיח את הניקיון של המוצרים, ואת הבטיחות של העובדים. 

לסיכום, הכלי היעיל ביותר להדרכת עובדים הוא סרט הדרכה, שמפיקים לכל נושא שנדרש. במידה ומדובר בנושאים מקצועיים, מומלץ להפיק סדרה של סרטי הדרכה, כאשר כל סרט מציג נושא אחר. חשוב שההפקה תהיה מקצועית, על מנת שההדרכה תהיה יעילה.אולי יעניין אותך גם:   הפקת סרט הדרכה למוצר טכנולוגי                               סרטי הדרכה- מי צריך את זה?

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות