יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
איך ניתן ליצור סרטון תדמית במחיר נכון עבור העסק?
עודכן: אוקטובר 2022
עלות הפקת סרטון תדמית לא חייבת להתחיל מ- 20 אלף ש"ח!
אם מסתכלים על האתרים של חברות הפקת סרטוני תדמית מובילות, כמעט בכולן מציגים את נושא עלויות הפקת סרטוני תדמית, בצורה די כללית, אבל כמעט כולן מציינות שעלות הפקת סרטון תדמית אמורה להתחיל מ 20 אלף ש"ח, וכמובן העלות רק עולה ככול שנדרשים יותר דברים בסרטון. נכון, הפקת סרטון תדמית בחברת הפקות, שרגילה לעבוד עם גופים גדולים ומובילים במשק, רגילה להפקות מורכבות, שכוללות צוותי הפקה גדולים, הרבה ימי צילום, צוות שחקנים גדול, לפעמים בניית תפאורות מורכבות, וצילומים באולפנים וכן הלאה. כל אלה עולים הון, ובכנות- לא מתאימים לחברות ועסקים קטנים ובינוניים, מעט אם הוקצה לכך תקציב שיווקי משמשעותי. 

מצד שני, אני רואה מידי פעם פרסומים של 'סרטון תדמית ב 1,000 ש"ח'. או 'שני סרטונים ב 1,500 ש"ח'. את ההצעות האלה אני בכלל לא מבין, ולא מתכונן לנסות ולהבין איך אפשר להפיק כאלה סרטוני תדמית. 

המסקנה היחידה מכל מה שכתבתי עד עכשיו היא שהאמת נמצאת איפשהו באמצע, ושהפקת סרטון תדמית לא חייבת להיות יקרה.

לפני שנציג את נושא עלות הפקת סרטון תדמית, ראו סרטון תדמית שהפקנו בעלות ממש סבירה ללקוח:

איך אפשר להוזיל עלויות הפקת סרטון תדמית?

כמו שכבר כתבתי, לא כל סרטון תדמית צריך לעלות מעל 20 אלף ש"ח. אפשר להפיק סרטון תדמית מקצועי ושיווקי, שיניב תוצאות לעסק, ויעלה אלפי שקלים בודדים, משהו בין 5 אלף ל- 10 אלף ש"ח. בפתוח- אני מניח שהסרטון לא יהיה מקצועי, ולא רק שלא ישרת את העסק, אלא אולי אפילו עלול לפגוע בו, כי סרטון תדמית הוא הפנים של העסק, ואם הסרטון נראה 'לא טוב', זה מה שלקוח פוטנציאלי יחשוב על העסק או המוצר שמוצג לו.

ראו מספר המלצות, מה ניתן לעשות על מנת להוזיל את עלות הפקת סרטון תדמית, ועדיין לקבל סרטון מקצועי ושיווקי, והן:

1. להתמקד בקהל יעד ספציפי- רוב המוצרים שמוצעים כיום, הם כאלה שפונים לקהל יעד מסויים. גם אם המוצר מתאים למספר קהלי יעד, צריך להחליט מי קהל היעד הכי חשוב לצורך השיווק של המוצר, ולמקד את סרטון התדמית אך ורק אליו. כאשר קהל היעד מוגדר בצורה מדוייקת, קל להבין מה הצורך של אותו קהל, ולהציג אותו בצורה פשוטה וברורה בסרטון התדמית, עם הצגה של איך המוצר עונה על אותו צורך. בצורה כזו, הכל נהיה יותר פשוט, התחקיר מינימלי, המסקנות ברורות, וניתן בקלות יחסית להכין תסריט ממוקד, שמציג את הנושא בצורה הכי פשוטה וברורה. זה משליך ישירות על עלות הפקת סרטון התדמית, כאשר התחקיר כמעט כולו מתבצע על ידי העסק, שמספק את הנתונים הגולמיים החשובים להבנת הבידול באותו קהל יעד, ונשאר רק להכין תסריט שמתרגם את הנתונים הגולמיים לתסריט, שהוא הבסיס של ההפקה. כזה תסריט קופירייטר מסוגל להכין בשעת עבודה (לעומת תסריטים מתוחכמים, שצריכים להעביר מסרים שיווקיים מתוחכמים, למגוון קהלי יעד, שמחייבים מספר ימי עבודה של קופירייטר ועלויות בהתאם).  גם תהליך אישור התסריט קצר, כי בעצם התסריט מהווה תרגום ש נתונים גולמיים ברורים, להצגה ויזואלית של התכנים. 

2. להציג את הצורך בוידאו, אבל לא בהכרח לצלם- על מנת לרכוש את אמון קהל היעד במוצר שמתכוננים להציג להם, צריך קודם כל להראות לו שמבינים את הצורך שלו, או באיזה בעיה הוא נתקל שמחייבת פתרון. את זה הכי מומלץ להציג בוידאו, לא במלל, כותרות או אנימציה. וידאו הכי מחבר רגשית מי שצופה בו, ומעורר הזדהות. מי שרואה הצגה בוידאו של הבעיה איתה הוא מתמודד- יודע שמי שמציג לו את זה באמת מבין את הבעיה שלו, ובהחלט בכך זוכים לתשומת ליבו של הלקוח הפוטנציאלי, שימשיך לצפות בסרטון התדמית, בתקווה שגם יוצג לו פתרון. אבל, איך מציגים בוידאו משהו, בלי לצלם את זה בוידאו? ובכן, הרשת מלאה במאגרי וידאו לרכישה (Stock Footage), בהם ניתן לרכוש כמעט כל קטע וידאו שאתם מחפשים, בעלויות שבין 10-80 דולר. מומלץ לבדוק אתרים כמו ENVATO, שהוא הכי פופולרי בתחום, עם מגוון עצום של קטעי וידאו לרכישה, בעלויות ממש נמוכות (10-20 דולר). ניתן ברכישה של 2-3 קטעי וידאו להציג כמעט כל סיטואציה, שתחבר את קהל היעד לנושא. במידה ולא מוצאים באתרים כמו ENVATO חומרים, ניתן לבדוק באתר SHUTTERSTOCK, בו יש מגוון עוד יותר גדול של קטעי וידאו, רק ששם העלויות יותר גבוהות (50-80 דולר). 

3. להציג מוצר פיזי בוידאו- במידה והמוצר שמעוניינים לקדם, הוא מוצר פיזי, הכי מומלץ לצלם אותו בוידאו, כך שקהל היעד יוכל לראות בדיוק איך המוצר נראה, איך משתמשים בו, לראות אנשים אחרים משתמשים בו ומרוצים, וכן הלאה. אין ספק שאנימציה בהצגת מוצר פיזי, פחות תשכנע את קהל היעד לרכוש את המוצר, כי חשוב להם 'לראות במו עינייהם' את המוצר, כפי שהוא נראה באמת, ולא אנימציה, יפה ומרשימה ככול שתהיה, או אפילו לא הדמיית תלת מימד, שהן מאוד מרשימות. עדיין- אין תחליף למראה עיניים, וצילומי וידאו עושים את זה בצורה הכי טובה. אבל, יום צילומי וידאו הוא בדרך כלל יקר ומורכב, ובוודאי אם נדרשים מספר ימי צילומים- אז כמובן ההפקה של סרטון התדמית תהיה מאוד יקרה. מה בכל זאת ניתן לעשות על מנת להוזיל את עלות הפקת יום הצילומים? אנחנו ממליצים על הנושאים הבאים:

3.1.  הגבלה לחצי יום צילומים- מחליטים, שלצורך סרטון התדמית מצלמים הכח בתוך חצי יום צילומים. בכדי לעמוד בכך, נדרשת התארגנות לוגיסטית מורכבת, שמתמקדת בצילום במקום אחד בלבד, כאשר כל מה שנדרש לצילומים, וכל מי שנדרש לצילומים, נמצאים באותו מקום, וכל אחד יודע בדיוק מתי הוא משתתף, ומה בדיוק תפקידו בצילומים. 

3.2  רק אנשי העסק- לצוות שחקנים להפקה של סרטון התדמית ישנה עלות מאוד גבוהה, במיוחד אם נדרשים שחקנים עם הרבה ניסיון, או שחקנים מוכרים. לכן, לצורך הורדת עלויות, מומלץ שכל מי שמשתתף בהפקת מטעם הלקוח אלה אנשי העסק, ואם זה עסק קטן כל מי שמשתתף הם חברים של בעל העסק. תדאו לכם, יש חן בכך שמי שמשתתף בסרטון הם דווקא 'לא שחקנים'. זה משדר הרבה יותר אותנטיות, מאשר שחקנים מקצועיים. 

3.3.  בלי הקלטת סאונד- אחד הנושאים המורכבים בהפקה הוא הצורך להקליט סאונד. כלומר, להקליט אנשים שמציגים נושא מסויים, או כאילו מתראיינים, וכן הלאה. זה מחייב קודם כל השתקה של כל הסביבה כאשר מתחילים להקליט, מחייב מכשיר טלפרומפטר עליו הטקסטים מוצגים, ועדיין נדרשות חזרות רבות על הצילומים כי האדם שהיה אמור להציג התבלבל (הוא הרי לא שחקן עם ניסיון) או שהיה רעש לא צפוי, וכן הלאה. כאשר נדרשת הקלטת סאונד, העלות של יום הצילומים גדלה משמעותית, והימים מתארכים, כך שנדרש יותר זמן מהמתוכנן, והעלויות בהתאם. השאיפה של ההפקה היא שהסרטון יעביר את כל המסרים השיווקיים רק דרך הויז'ואל, ללא הקלטת סאונד.

4. להציג מוצר תוכנה בפועל- אם מוצר פיזי מומלץ להציג בצילומי וידאו, גם מוצר תוכנה מומלץ להציג בוידאו, או בתחליף וידאו. אפשר בוידאו לצלם את מסכי התוכנה העיקריים, או כתחליף לבצע צילומי מסך אקטיביים (Dynamic Screen Shots), כך שהלקוחות הפוטנציאלים יוכלו לראות את התוכנה בפועל, ובמיוחד מסכים עיקריים, ולא איורים סתמיים כמו שמקובל להציג בסרטוני אנימציה. 

5. לוותר על קריינות- קריינות הינו כלי חזק להעביר בצורה סמכותית מידע למי שצופה בסרטון התדמית. אבל, כיום מאוד מקובל לצפות בסרטוני תדמית בכלל בלי להפעיל את ערוץ השמע. הרבה אנשים צופים בסרטונים בזמן העבודה, או בסביבה רועשת, כך שצופים בסרטונים ללא קול. לכן, זה ממש מיותר להקליט קריינות, ולשלב אותה בסרטון התדמית. אפשר לוותר עליה, כמובן רק בתנאי שמצליחים להעביר את כל המידע דרך הויז'ואל בלבד. 
 

לסיכום,  הפקת סרטון תדמית לא חייבת להיות יקרה. ישנן דרכים רבות להוזיל את עלויות ההפקה של סרטוני תדמית, ועדיין לקבל סרטונים שיווקיים שתורמים לקידום של העסק. כאלה סרטונים ניתן להפיק באלפי שקלים בודדים, אם מתכננים נכון את ההפקה.
  

מאמרים נוספים בנושא:     מגמות בהפקת סרטוני תדמית לקראת שנת 2023                                       איזה סרטון תדמית אנחנו ממליצים לעסק קטן?

מנהל שיווק- מעוניין לקדם שיווקית את העסק?

מלקדם מכירות של מוצר חדש, או לפנות לשוק חדש?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו תחילה סרטון תדמית למערכת אגירת מים ברכבי עבודה

מדובר על הפקת סרטון תדמית קצר, באורך של כ- 30 שניות, שמציג מערכת אגירת מים ברכבי עבודה, ונועד לקידום בפייסבוק, דרך קמפיין שטירגט בעלי רכבי עבודה. העלות של סרטון זה הייתה נמוכה יחסית, מכיוון שהחברה בצעה עבודת הכנה מקיפה, כך שניתן היה בחצי יום צילומים לצלם את הסרט, כאשר כל המשתתפים הם אנשי העסק, ולא שחקנים. חומרי גלם נוספים של רכבי עבודה נרכשו ממאגרי וידאו (Stock Footage), כך שנחסכו צילומים נוספים.

ראו סרטון תדמית לחברת אקסייט מערכות

מדובר על סרטון תדמית שהופק בעלות מאוד נמוכה, ועדיין נראה מקצועי ושיווקי, תוך יישום כמעט כל ההמלצות שתוארו במאמר זה. כמעט כל חומרי הגלם שמוצגים בסרטון תדמית זה הם צילומי וידאו, רק שהם לא צילומי וידאו שאנחנו בצענו, אלא שילוב של חומרים ממאגרי וידאו (Stock Footage), יחד עם חומרי גלם בוידאו, שהם התוצר של המערכת של חברת אקסייט מערכות. הסרטון באורך של כ- 40 שניות בלבד.

ראו סרטון תדמית לחברת יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

מדובר על הפקת סרטון תדמית באורך של כדקה, אשר מבוסס על קטעים קצרים מתוך סרטוני תדמית שהפקנו לאחרונה. בסרטון ניתן לראות את מגוון סגנונות ההפקה של החברה, כאשר לאורך כל הסרטון מציגים את היתרונות של הפקת סרטון תדמית. ניתן לראות שרוב הסרטונים שהפקנו מבוססים על צילומי וידאו, וזאת לאור המסקנה שזו הדרך הכי יעילה להציג מוצרים פיזיים לקהל היעד, אשר מעדיף 'לראות' את המוצרים, ווידאו עושה את זה הכי יעיל.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות