יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
המלצות מעשיות לשילוב סרטון תדמית במערך השיווק הדיגיטלי
נכתב: מרץ 2024
השיווק הוא התחום החשוב ביותר בעסק, לא הפיתוח ולא המוצרים!
אני מודע לכך שאנשי פיתוח ממש לא אוהבים את אנשי השיווק שבעסק. אותם 'אוכלי חינם', שכל שבועיים טסים לחו"ל בכייף שלהם, והם כאן נקרעים וחייבים לעבוד ימים וליילות על מנת להשלים את הפיתוח, ורק באים אלייהם בטענות שלא עודים בלוחות זמנים, או חורגים בתקציב. אבל, המוצר הכי טוב בעולם לא 'מוכר את עצמו'. מי שבעצם מצליח למכור את המוצרים שפותחו, אלה בעיקר אנשי השיווק והמכירות, שמכירים את הלקוחות שלהם, ובמידה והפיתוח הצליח לעמוד בהגדרות של השיווק- הם אכן גם יצליחו למכור את המוצרים ללקוחות שלהם. 

כיום, החיים של אנשי השיווק קצת יותר קלים, כי הדיגיטל פתח לשיווק הרבה מאוד ערוצי שיווק שלא היו קיימים בעבר. עדיין, צריך לדעת איך השתמש בערוצי הדיגיטל, על מנת להצליח בשיווק ובמכירות. 

מטרת מאמר זה היא לספק לאנשי שיווק ומכירות המלצות מעשיות לשילוב סרטון תדמית במערך השיווק הדיגיטלי, ובכך להביא את העסק להצלחה.

המלצות מעשיות לשילוב סרטון תדמת במערך השיווק הדיגיטלי
ראו כאן מספר המלצות מעשיות לשילוב של סרטון תדמית במערך השיווק הדיגיטלי של העסק, לטובת הצלחה וקידום של העסק:


1. הבנת קהל היעד- השלב הראשון בהפקת סרטון תדמית חייב להיות השלב בו קודם כל מגדירים מיהו קהל היעד, שעבורו מתכננים להפיק סרטון תדמית, ואז ללמוד לעומק את הקהל, ולהבין את צרכיו ורגשותיו. על בסיס זה, צריך להכין סרטון עם תוכן שהוא מעניין, מרתק ומעורר את קהל היעד, כדי שישים לב לסרטון, ולשדרג את חוויית הצפייה שלו. זהו לדעתי הנושא הכי חשוב להצלחה של סרטון התדמית, במיוחד כאשר מדובר בדיגיטל.

2. אורך הסרטון- ברגע שמבינים מה התוכן שיעניין את קהל היעד, חייבים להכין תסריט שמציג את התוכן בתוך פחות מדקה. אם אפשר בפחות- זה אפילו עדיף. לאנשים בדיגיטל אין יותר מידי סבלנות להשקיע ב'פרסומות', וגם אם תפסתם אותם בשניות הראשונות, שזה דבר מאוד חשוב, קשה לשמור את רוב הצופים ביותר מ- 30 שניות. לכן, הסרטון אומנם יכול להיות באורך של כדקה, אבל השניות הראשונות הן קריטיות לתפיסת תשומת הלב של הצופה, וחשוב שבתוך 30 שניות כבר יהיה לו ברור מה הערך שהוא יכול לקבל המוצר שמוצג לו בסרטון. 

3. איכות וסגנון יצירתי- התוכן שיוצג לצופה בסרטון, צריך להיות איכותי, מקצועי ולהיות מוצג בסגנון יצירתי ומרשים, כך שהצופה ירגיש שהוא צופה במשהו ייחודי ואיכותי. שימוש בגרפיקה מתקדמת, וטכניקות עריכה מתקדמות ומרשימות, יכולים להקנות לסרטון את המראה וההרגשה הנכונים.
 
4. שימוש בכוח הסיפור- מאוד מומלץ להשתמש בכוח הסיפור, כי אנשים יותר מתחברים לסיפורים. הסיפור מאפשר להפעיל את רגשות הצופים, ולקשור אותם ריגשית למוצר שמוצג להם בסרטון. יש להקפיד על סיפור מרתק, המתחיל בבעיה או באתגר שהלקוח עשוי להתמודד איתו, או כבר מתמודד איתו, וממשיך בהצגת הפתרון הייחודי של המוצר או השירות שמוצג בסרטון. 

5. בניית אמון- אנשים שצופים בסרטוני תדמית בדיגיטל הם די סקפטים, שלא לדבר על כך שחלקם גם חוששים מהונאות, שכל כך נפוצות בדיגיטל. אף אחד לא רוצה ליפול קורבן להונאה, ולכן הגישה שלהם למה שהם צופים בדיגיטל מתחילה בסקטפטיות. הסרטון אם כך צריך לבנות את האמון של הצופים במוצר או שירות שמוצגים להם. במידה ומציגים לצופים את המוצר בפועל, כולל פעולה תקינה בסביבה בה הוא אמור לפעול, או שומע עדויות של משתמשים מרוצים, יכול לפתח רגש של אמון, ורצון לנסות בעצמו את המוצר. 

6. בחירת ערוצי תקשורת רלוונטים- בשלב הזה, צריך לנסות ולזהות היכן קהל היעד של העסק נמצא ברשת. מגוון האפשרויות בדיגיטל הוא מאוד גדול, החל מאתרי עסקים, דרך רשתות חברתיות, רשתות עסקיות, פורטלים ענפיים, פלטפורמות וידאו, וכן הלאה. אלה אמורים להיות הערוצים בהם אתם אמורים להפיץ את סרטון התדמית שהכנתם.  

7. שילוב בקמפיינים דיגיטלים-  סרטון התדמית שהכנתם, יכול לשמש כמקודת כניסה מרכזית לקמפיינים שיווקיים דיגיטלים, כגון: קידום ממומן, קמפני רשתות חברתיות או עסקיות, וכן הלאה. שילוב בקמפינים יכול להגביר את החשיפה ולמשוך תנועה איכותית, במיוחד אם גם מטרגטים את קהל היעד, שזהו הקהל הכי רלוונטי. 

8. שיתופי פעולה ושיווק משולב- חפשו שיתופי פעולה עם מותגים, יוצרי תוכן או משפיענים רלוונטים לקהל היעד שלכם. שילוב סרטון תדמית בתוכן שלהם יכול להגביר את החשיפה ובעיקר- להוסיף אמינות למוצר שלכם.

9. ניצול אירועים ותאריכים חשובים- במידה וקיימים אירועים או תאריכים שרלוונטים לכם, זה הזמן המתאים לשלב את סרטון התדמית לעסק שלכם, ולהפיץ אותו באמצעי המדיה השונים והרלוונטיים.

10. אופטימיזציה לחיפוש ממוקד- הכינו תיאור וידאו רלוונטי, תגיות ומילות מפתח, כדי לסייע בדירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש עבור מילות חיפוש רלוונטיות לעסק שלכם. זה כמובן יעזור לצופים פוטנציאלים למצוא את הסרטון תדמית לעסק שלכם.

11. קריאה לפעולה- חשוב לכלול בסוף הסרטון קריאה ברורה ומעוררת לפעולה. זה יכול להיות קריאה לפעולה לביצוע רכישה, הרשמה לרשימת תפוצה, שיתוף ברשתות חברתיות, יצירת קשר לקבלת מידע נוסף, או כל פעולה אחרת שרלוונטית למטרת הקמפיין השיווקי שלכם.  

12. מדידה וניתוח- מאוד חשוב למדוד ולנתח את ביצועי סרטון התדמית שלכם, באמצעות כלים כמו גוגל אנליטיקס, כדי להבין את ההשפעה שלו על קהל היעד, ולקבוע מדדים להצלחת הקמפיין. בנוסף, אפשר לנתח מתוך משך הצפייה, מידת נטישה וכן הלאה, מה לא עובד בסרטון התדמית שהפקתם, ואז לייצר גרסה חדשה מתוקנת, ולהמשיך בקמפיינים עם גרסה חדשה. 

13. בדיקת רגישות חברתית- כאשר מתקיים קמפיין ברשתות חברתיות, חשוב לבדוק באופן רציף את התגובות של קהל היעד. ניתן באמצעות מידע זה, להבין את רמת ההשפעה והמעורבות של הצופים, ולתקן את הסרטון תדמית במידת הצורך.

14. בדיקה השוואתית- ניתן בהשקעה לא רבה נוספת, עוד לפני ההפצה בדיגיטל, להכין שני סרטוני תדמית, כאשר כל אחד מדגיש נושא חשוב אחר, או שונה בצורה ובאסתטיקה שלו, להפיץ את שני הסרטונים לקהל היעד למשך תקופה מסויימת, ואז למדוד ולנתח לאיזה סרטון ישנן תוגובת טובות יותר, ולבחור אותו כסרטון שירוץ בהמשך הקמפיינים.
 

לסיכום,  סרטון תדמית הוא הכלי היעיל ביותר להפצה בדיגיטל, לצורך קידום העסק והמוצרים. ישנן לא מעט נושאים מעשיים שיכולים לעזור להצלחה של סרטון התדמית ששולב במערך השיווק הדיגיטלי, המפורטים במאמר זה.
מאמרים נוספים בנושא:     כיצד מבינים מה האפקטיביות של סרטון תדמית?                                       כיצד ליצור סרטון תדמית לעסק שמשווק גלובלי?

מנהל שיווק- מתכנן את הקמפיין הבא שלכם בדיגיטל?

שוקל הפקה של סרטוני תדמית לקידום העסק בדיגיטל?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו תחילה סרטון תדמית למנשא תינוק למים

סרטון תדמית לעסק זה שהפקנו לאחרונה, באורך של כדקה, מציג פתרון חדשני לבעיה מאוד משמעותית לאמהות, שמעוניינות להיכנס למים עם התינוקות שלהם. הסרטון מבוסס כולו על צילומי וידאו בו מציגים בצורה הכי ברורה את הבעיה, ומיד לאחר מכן כיצד המנשא החדש פותר לחלוטין את הבעיה. הסרטון הופץ בדיגיטל, תוך טרגוט של קהל היעד, וזכה לחשיפה רבה.

ראו סרטון תדמית למערכת תאורה חדשנית לבית

מדובר על סרטון תדמית לעסק שפיתח מערכת תאורה חדשנית, שמסוגלת לשנות את האוירה בבית, ובכך לפתור סיטואציות בייתיות בעייתיות. למעשה, הפקנו סדרה של מספר סרטוני תדמית, כל אחד באורך של פחות מ- 30 שניות. בכל סרטון תדמית מתוארת סיטואציה בייתית שונה, והפתרון שלה, ללא קריינות. הסרטונים הופצו בדיגיטל, תוך טרגוט של קהל היעד, זכו לחשיפה עצומה, ולהגדלת מכירות משמעותית של העסק.

ראו סרטון תדמית למערכת עודפי מים ממזגנים

 כאן מדובר על סרטון תדמית , באורך של כ- 30 שניות, אשר מציג פתרון חדשני של אגירת עודפי מים ממזגנים, לשימוש חוזר ברכבים. הסרטון מתמקד ברכבי עבודה, בהם נושא חוסר המים הוא מאוד בעייתי, ומציג דרך צילומי וידאו את הפתרון ברכבים. הסרטון הופץ בדיגיטל, תוך טרגוט של בעלי רכבי עבודה, וזכה לחשיפה גדולה, והגדלת מכירות משמעותית של העסק שעבורו הפקנו את הסרטון.

ראו סרטון תדמית למיכשור רפואי מתקדם

מדובר על סרטון תדמית לעסק שפיתח מיעכשור רפואי קטן, עם יכולות מדידה מגוונות, עבור אוכלוסיה מבוגרת. לצורך כך הפקנו סרטון תדמית זה, באורך של כדקה, שמציג דרך צילומי וידאו את המיכשור, ואת מגוון הבדיקות שהוא יכול לבצע, דרך גרפיקה דינאמית מרשימה. הסרטון הופץ בדיגיטל בכמה קמפיינים שיווקיים תוך טרגוט של קהל היעד.