יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
היתרונות והחסרונות של הפקת סרטון תדמית ממאגרי וידאו לרכישה (Stock Footage)
מה זה בכלל מאגרי וידאו לרכישה (Stock Footage)?
קיימים כיום מאגרים באינטרנט, מהם ניתן לרכוש חומרי גלם לשימוש חופשי, כגון: תמונות, קבצי מוזיקה, טמפלייטים, וקטעי וידאו קצרים. קטעי הוידאו הקצרים נקראים Stock Footage, ואלה הם חומרי גלם שיכולים לשמש למגוון סרטונים שמפיקים. 

האתרים הכי נפוצים לרכישה של קטעי וידאו (Stock Footage) הם:

Shutterstock- זהו האתר הכי נפוץ לרכישה של קטעי וידאו, מכיוון שכולל מגוון עצום של תכנים, כמעט בכל נושא שאתם יכולים לחשוב עליו. החסרון העיקרי- קטעי הוידאו מאוד יקרים, בממוצע כ- 100 דולר לקטע של 5-10 שניות.

EnvatoMarket- מאגר גדול יחסית, עם קטעי וידאו בעלות ממוצעת של כ- 25 דולר. אבל, הקטעים נראים מאוד מבויימים, ופחות 'טבעיים'.

Stoyblocks- מאגר נפוץ, עם מגוון גדול יחסית של קטעי וידאו. עלות ממוצעת לקטע כ 25 דולר. ניתן גם לעשות מנוי שנתי לרכישה חופשית.

Pond5- מאגר יותר קטן, עם עלות ממוצעת של קטע וידאו של כ- 25 דולר.


אחד השימושים הנפוצים בקטעי וידאו לרכישה, הוא לצורך הפקת סרטוני תדמית.


לפני שנציג את היתרונות והחסרונות של סרטוני תדמית המבוססים על קטעי וידאו לרכישה, ראו דוגמא אופיינית לכזו הפקה:
לסיכום, ניתן להפיק סרטון תדמית, המבוסס על קטעי וידאו לרכישה (Stock Footage) במהירות ובעלות נמוכה יחסית. אבל, צריך לקחת בחשבון שכאלה סרטוני תדמית מתקבלים בפחות אמינות, כי נראים כמו סרטונים כלליים, ולא משקפים מציאות. למאמרים נוספים בנושא:   כל המידע בנושא הפקת סרטוני תדמית                                       מה מייחד סרטון תדמית לעסק?

מנהל שיווק- מחפש לקדם שיווקית את העסק ובזמן קצר?

מעוניין להגיע לשווקים חדשים במהירות?
 

ראו תחילה סרטון תדמית לעסק המבוסס כולו על קטעי וידאו לרכישה

מדובר על סרטון תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית חברה שפיתחה תוכנה לניהול ובקרה של ציי רכב, שמבוסס כולו על קטעי וידאו לרכישה. בסרטון משולבים כ- 20 קטעי וידאו, כל אחד באורך של עד 10 שניות, שנרכשו ממאגרי וידאו שונים, ושולבו באופן שמספר סיפור, ומציג את הפתרון של החברה שפיתחה את תוכנת הניהול.
איך מפיקים סרטון תדמית שמבוסס על קטעי וידאו לרכישה?

הפקת סרטון תדמית, אשר מבוסס כולו על קטעי וידאו לרכישה (Stock Footage) כולל את השלבים הבאים:

1. תחקיר- ניתן לעשות תחקיר מזורז, אפילו טלפוני, עם מנהלי העסק שעבורו מפיקים את סרטון התדמית, במטרה להבין מה העסק עושה, מי קהל היעד, ובעיקר- מה הבידול שלו מול המתחרים?

2. כתיבת תסריט-  קופירייטר של חברת ההפקות של סרטוני התדמית, מכין תסריט שכולל 'מה רואים'? ו'מה שומעים'? בכל רגע בסרטון התדמית, תוך שהוא לוקח בחשבון שהסרטון יהיה מבוסס על וידאו, וכזה שניתן למצוא במאגרים. 

3. חיפוש חומרי הגלם- מחלקים את התסריט למקטעים קצרים של כ- 10 שניות לכל היותר, ממספרים אותו, ואז מבצעים חיפוש במאגרי הוידאו השונים, איזה קטע וידאו הכי מתאים לשילוב בסרטון התדמית, עבור אותו מקטע בתסריט. רושמים את הקטע לפי המספור בתסריט, ורוכשים אותו כקובץ לעריכה.

4. הקלטת קריינות (במידה ורלוונטי)- רק אם מעוניינים לשלב קריינות לסרטון, והתסריט כולל תסריט קריינות, מבצעים את ההקלטה באולפן קול אקוסטי, על ידי קריינים מקצועיים.

5. עריכת הסרטון- כשכל חומרי הגלם נרכשו, והקריינות בוצעה, עורך מקצועי משלב בצורה את כל קטעי הוידאו שנרכשו, על פי המספור שהכינו בזמן חיפשו קטעי הוידאו, ובצורה מסונכרנת לקריינות המקצועית. בנוסף, משלבים כותרות להדגשת מסרים עיקריים, ומוזיקה שגם היא יכולה להירכש ממאגרים.

 

מה היתרונות העיקריים של סרטון תדמית המבוסס על וידאו ממאגרים?

אלה היתרונות העיקריים של הפקת סרטון תדמית המבוסס על קטעי וידאו לרכישה מתוך מאגרים:

1. לו"ז להפקה מאוד קצר- ניתן להפיק סרטון תדמית לעסק, בלוח זמנים מאוד קצר. כבר הפקנו כאלה סרטונים בתוך כ- 10 ימים. כמובן זה מחייב שיתוף פעולה הדוק עם הלקוח, ותגובות מיידיות, כך שניתן להתקדם במהירות. 

2. סרטון וידאו ללא צילומי וידאו- אחד הנושאים שלקוחות לא אוהבים, זה הצורך לצלם בוידאו בתוך העסק, מה שמפריע לעבודה השוטפת, ובנוסף- רוב הלקוחות לא אוהבים לעמוד מול מצלמה ולהציג את העסק, על מנת שייתן לסרטון נופך אישי. רכישת קטעי וידאו מתוך מאגרים מאפשר לספר את הסיפור של העסק, בלי לצלם את העסק או את אנשי העסק.

3. עלות הפקה נמוכה יחסית- הפקת סרטון תדמית, שמבוסס רק על קטעי וידאו לרכישה, הוא בעלות נמוכה יחסית. למעט רכישה מ Shutterstock, קטעי הוידאו לרכישה הם בעלות של עשרות דולרים בודדים, וגם אם צריך 20 קטעי וידאו, עדיין העלות נמוכה. 

 

מה החסרונות העיקריים של הפקת סרטון תדמית המבוסס על קטעי וידאו לרכישה?

אלה החסרונות של הפקת סרטון תדמית, המבוסס על קטעי וידאו לרכישה:

1. מראה הסרטון מאוד כללי- הפקה של סרטון תדמית, שכל קטעי הוידאו הם רכישה מתוך מאגרים, יוצרת סרטון מאוד כללי, שיכול להתאים לכל מיני עסקים, בכל מיני תחומים. גם רוב קטעי הוידאו מבויימים בצורה כזו, שיתאימו להרבה תחומים, ולכן כשרואים סרטון תדמית כזה, הוא נתפס כסרטון כללי, שמציג נושא ולא כסרטון שמציג עסק.

2. אין שיקוף של מציאות- מכיוון שרוב קהל היעד יזהה שמדובר בקטעי וידאו לרכישה, סרטון התדמית מתקבל בפחות אמינות, כי לכאורה כל עסק יכל להפיק כזה סרטון תדמית, גם אם אין לו בכלל תשתיות. לקוחות מעדיפים לראות את העסק והמוצרים האמיתיים, בוודאי כשמדובר בסרטון המבוסס על צילומי וידאו.

3. שימוש בקטעים מ- ShutterStock מייקר את ההפקה- במידה ולא מוצאים קטעים רלוונטים שמתאימים למה שמוגדר בתסריט, וחייבים להשתמש בקטעים מתוך ShutterStock, עלות ההפקה גדלה משמעותית. אם כל קטע עולה בממוצע כ- 100 דולר, ונדרשים כ- 20 קטעים, כבר מדובר על עלות חומרי גלם של כ- 2,000 דולר, וזה עוד לפני כל שאר עלויות ההפקה.

ראו סרטון תדמית למכונת חירור יריעות פלסטיק שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרטון תדמית באורך של כ- 1.5 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית מכונת חירור יריעות פלסטיק לעטיפת מזון. בסרטון תדמית זה שילבנו בין מספר קטעי וידאו לרכישה, על מנת לתאר את העולם בו החברה פועלת, ובכך להציג את הבעיה תוך שימוש בחומרים כללים. ולהצגת החברה, בצענו צילומי וידאו בפועל בתוך העסק, כך שקהל היעד יכול לראות את העסק ואת אנשי הפיתוח, ולקבל באופן יותר מציאותי ואמין את ההצגה של העסק בסרטון התדמית.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- הפקת סרטוני תדמית לעסקים

ראו סרטון תדמית לחברת אקולוג'יק

עוד דוגמה של סרטון תדמית, בו שילבנו קטעי וידאו לרכישה עבור הצגת הבעיה איתה העסק מתמודד ומציג עבורו פתרון, עם צילומי וידאו בתוך העסק, בהם ניתן לראות את התשתיות של העסק, ואת אנשי הפיתוח, שפיתחו בפועל את התוכנה המיוחדת. באופן זה גם משתמשים בקטעי וידאו לרכישה, וגם מקבלים סרטון תדמית שמשדר אמינות.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות