יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
החשיבות של סרטון ייחוס (סרטון רפרנס) בהפקת סרטון תדמית
מנהלי עסקים ומנהלי שיווק בדרך כלל לא מבינים מה זה אומר להפיק סרטון תדמית לעסק
מודה שאני כל פעם מופתע מחדש, מסוג השאלות הכל כך בסיסיות שאני מקבל ממנהלי שיווק, או מנהלי עסק, שפונים אליי להפקת סרטון תדמית:

'אפשר להפיק סרטון תדמית בתוך שבוע'?

'מה אפשר לקבל בתקציב של 2,000 ש"ח'?

'אתה חושב שסרטון אנימציה מתאים לעסק שלי'?

'כמה ימי צילום צריך בשביל סרטון תדמית קצר של 5-6 דקות'?


מנהלי שיווק מעולים בתחום שלהם, אבל זה בסדר שהם לא מבינים מה זה אומר להפיק סרטון תדמית, רק כי מעולם לא הפיקו סרטון, והם גם לא אמורים להכיר את הנושא. זה לא חלק מההכשרה שלהם. הם כן צריכים לדעת להשתמש בתבונה בסרטון שהופק עבור העסק שלהם, הרבה לפניי שמתחילים להפיק את הסרטון.


אז איך בכל זאת הם אמורים לתקשר עם חברת הפקות של סרטוני תדמית?
הפקה של סרטון תדמית לעסק הינה מורכבת, כוללת הרבה מאוד שלבים, החל מתחקיר מעמיק בעסק על מנת להבין את הבידול שלו, בניית קונספט, כתיבת תסריט, צילומים, עריכה ופוסט פרודקשיין. את כל אלה אנשי שיווק ומנהלי עסקים לא צריכים להכיר מראש, וגם אין סיבה שכך יהיה. זה בסדר שחברת ההפקות תנהל את ההפקה של סרטון התדמית, תוך שיתוף של מנהלי השיווק בכל התהליך של ההפקה, על מנת לקבל משוב, הערות וטיוב של הסרטון. 

כאשר מנהלי שיווק מחליטים שהם מעוניינים בהפקת סרטון תדמית עבור העסק, מה שאנחנו ממליצים להם, זה להסתכל איזה סרטוני תדמית קיימים כבר בתחום הפעילות שלהם, ולראות איזה סרטון עונה על הציפיות שלהם, הן מבחינת התכנים והן מבחינת הצורה הויזואלית. את אותו סרטון הם אמורים להציג לחברות ההפקה של סרטוני תדמית, ולבדוק איתם מה המשמעות של הפקת 'כזה סרטון'. ה'כזה סרטון' הוא 'סרטון ייחוס' (Reference Movie). כמובן שחברת ההפקות לא תציע לאותו לקוח בדיוק כזה סרטון עבור העסק שלו, אבל ברגע שרואים למה התכוון הנציג של העסק, אפשר לקיים דיון אינטיליגנטי סביב סרטון הייחוס, מכל הבחינות של ההפקה.
לסיכום, סרטון ייחוס (סרטון רפרנס) מאפשר לחברת ההפקות של סרטון התדמית, לנהל דיאלוג עם הלקוח בנושא: סגנון הסרטון, עלויות ולוחות זמנים, ולהציע הפקת סרטון תדמית שתתאים לדרישות ולציפיות של הלקוח.


למאמרים נוספים בנושא:   מה מייחד סרטון תדמית לעסק? - לחץ כאן                                       כל המידע בנושא הפקת סרטוני תדמית- לחץ כאן

מנהל עסק- מתכנן הפקה של סרטון תדמית עבור העסק?

לא יודע איך להציג את מה שאתה מעוניין לחברת ההפקות?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו מקבץ קצר מתוך הפקת סרטוני תדמית למגוון עסקים

מדובר על סרטון קצר באורך של כדקה, אשר כולל מקבץ מתוך מגוון גדול של סרטוני תדמית שהפקנו ללקוחות שונים בתקופה האחרונה. ניתן לראות שקיים מגוון מאוד גדול של סגנונות הפקת סרטוני תדמית, וברור שמנהלי שיווק לא צריכים להכיר איך התבצעה כל הפקה. אבל הם כן יכולים להגיד איזה סגנון הפקה דיבר אליהם בצורה יותר משכנעת, ובסופו של יום- הם הלקוח שאמור לקבל את סרטון התדמית ולהשתמש בו. 
אז בשביל מה זה טוב סרטון ייחוס (Reference Movie)?
ברגע שמנהל שיווק של עסק, פונה לחברת ההפקות ומציג קישור לסרטון תדמית שהוא אהב, ולדעתו כזה סרטון מתאים גם לעסק שלו, כבר ניתן לקיים דיאלוג בין חברת ההפקות, לבין הלקוח על הנושאים הבאים:

1. הקונספט הויזואלי של הסרטון- האם מדובר על סרט המצולם בוידאו, או סרטון אנימציה. הבדל מהותי בקונספט שאהוב על הלקוח, מה שמשפיע ישירות ומשמעותית על ההפקה עצמה.

2. משך ההפקה של כזה סרטון- ברגע שמבינים מה הלקוח אוהב, אפשר להציג בצורה די מדוייקת כמה לוקח להפיק כזה סרטון. 

3. עלות ההפקה של הסרטון- בכלל לא משנה כמה עלה לחברה שהפיקה את הסרטון תדמית במקור. כאשר אנחנו רואים את הסרטון, אנחנו יכולים להעירך בצורה די מדוייקת כמה יעלה לנו להפיק סרטון כזה. כלומר, הייחוס לא חייב להיות של סרטון שלנו, אבל הערכת העלות חשובה שתהיה שלנו.

4. האם ההפקה היא ביכולות שלנו- כאשר רואים מה הלקוח אוהב, אבל מחברת הפקות אחרת, אפשר להציג ללקוח סרטון תדמית אחר שאנחנו הפקנו בסגנון דומה, ולא משנה באיזה תחום, שמציג את יכולות ההפקה שלנו. זה מחזק את ההבנה של הלקוח ביכולות שלנו, כך שגם הסרטון תדמית שהוא יקבל מאיתנו יהיה ברמה שמצאה חן בעייניו.

 

האם הלקוח יקבל בסופו של התהליך סרטון תדמית זהה לסרטון הייחוס?

ובכן, בדרך כלל- לא! סרטון הייחוס נועד ליצור שפה משותפת בין הלקוח לבין חברת ההפקות, כך שהלקוח יבין את נושא הקונספט הויזואלי, העלויות, משך ההפקה של כזה סרטון, וביכולות של חברת ההפקות איתה הוא מדבר. זהו. אחריי ששיחה זו הסתיימה, והלקוח הבין את היכולות שלנו כחברת הפקות, מבנה העלויות מקובל עליו, וגם משך ההפקות, עכשיו פותחים לדיון: 'איזה סרטון תדמית מתאים לעסק שלו'? בהרבה מאוד מקרים, כמעט ואין קשר בין סרטון הייחוס, לבין הסרטון שאנחנו מציעים לאותו לקוח. אפילו אם הסרטון ייחוס בדיוק בתחום הפעילות שלו, והוא ממש אוהב אותו, אנחנו ממליצים לאותו לקוח דווקא ליצור סרטון תדמית שונה, כך שיווצר בידול בינו לבין החברה המתחרה, ולא את אותו סרטון.

כחלק מבדיקה מול הלקוח, איזה סרטון מתאים לאותו לקוח, אנחנו מציגים לו סרטון תדמית שהפקנו לחברה אחרת, ואותו הופכים לסרטון ייחוס שלנו, שאותו אנחנו מציעים לאותו לקוח, ואז גם יכולים להציע הצעה מדוייקת מכל הבחינות, הן מבחינת משך ההפקה, הן מבחינת העלות, והן מבחינת היכולות שלנו להפיק כזה סרטון, כי מה שהצגנו זה מה שהפקנו אנחנו, ולא חברה אחרת. באופן כזה, הלקוח יכול לראות במדוייק מה הוא הולך לקבל, ולקבל הצעה מפורטת ומדוייקת, שבוודאות נעמוד בה.

בחלק מהמקרים, בהם אנחנו מציגים ללקוחות סרטון ייחוס שלנו, הוא לא בדיוק בתחום של הלקוח שפנה אליינו, אלא תחום אחר לחלוטין. במקרים אלו הלקוחות אנחנו מדגישים ללקוחות שלא להתייחס לתוכן הסרטון, אלא בעיקר לצד הויזואלי. הרי בכל מקרה התוכן יותאם לאותו עסק, בתחום הפעילות שלו, אז החלק היותר חשוב בסרטון ייחוס שכזה, הוא בעיקר בהצגת היכולות שלנו כחברת הפקות להפיק סרטון תדמית בכזה סגנון ובכזו איכות.

רק כשמסתיים התהליך שהצגתי, בו ראינו סרטון ייחוס שהלקוח הציג לנו כסרטון שאהב, קיימנו עליו דיון מכל הבחינות: סגנון, עלויות ולוחות זמנים, אנחנו מציגים ללקוח סרטון ייחוס שאנחנו הפקנו, מקיימים עליו דיון דומה, בעיקר בהקשר ליכולות שלנו כחברת הפקות להפיק כזה סרטון, ורק אז- שולחים ללקוח הצעת מחיר מפורטת להפקת סרטון תדמית לעסק שלו. נכון, זה נראה מתיש, מחייב דיאלוגים רבים עם הלקוח, אבל לדעתנו, ומניסיוננו, זה תהליך שמבטיח לקוח מרוצה, כי הוא יודע מראש בדיוק איזה סרטון תדמית הוא הוך לקבל עבור העסק שלו.

ראו סרטון תדמית ליהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

מדובר על סרטון תדמית קצר באורך של כדקה, אשר מבוסס על קטעים קצרים מתוך מגוון הפקות סרטוני תדמית לעסקים שונים, ובמגוון סגנונות הפקה. הסרטון מציג את היתרונות של עבודה עם יהב הפקות- בהפקת סרטון תדמית עבור כל עסק, בכל אחד מתחומי העשייה כיום, בהם יש ליהב הפקות ניסיון, כך שיכולים להציג סרטון ייחוס כמעט בכל תחום.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות