יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
האופן שבו סרט תדמית משפיע על המודעות למותג
נכתב: פברואר 2024
אנשים נוטים לאמץ יותר בקלות מוצרים של מותגים מוכרים
אין ספק, אנחנו חיים בתקופה כלכלית מורכבת מאוד, שמאתגרת כל עסק. לקוחות מהססים לרכוש מוצרים חדשים, ובוודאי לא מוצרי מותרות, וגם כשמחליטים לבצע רכישה- הם מתלבטים בין המון חברות שמציעות דברים דומים, ומתקשים לקבל החלטה. אבל, מה שדי ברור זה שלקוחות נוטים לאמץ יותר בקלות מוצרים של מותגים מוכרים, כך שהם לא חוששים שיקבלו מוצר פגום, או במקרים מסויימים אפילו לא יקבלו כלל את המוצר, כי אולי החברה בכלל לא קיימת. לכן, כל עסק שואף לחשיפה שתציג אותו כמותג בתחום הפעילות שלו. לצורך כך- לא מעט עסקים משקיעים בהפקת סרט תדמית לעסק, כזה ששם דגש עיקרי על חיזוק המותג, ולאוו דווקא על קידום מכירות. 

מטרת מאמר זה היא להציג את האופן שבו סרט תדמית משפיע על המודעות למותג, של העסק שפירסם את הסרט.

קודם כל- מה מומלץ לעשות בסרט תדמית על מנת לחזק את המותג?
במידה ומעוניינים להפיק סרט תדמית שיחזק את המותג של העסק, אלה הדברים העיקריים שמומלץ לעשות בתהליך ההפקה של סרט התדמית:


1. הצגה של העסק- הדבר הכי חשוב לדעתי, לצורך חיזוק המותג של עסק, זה להראות את העסק בצילומי וידאו. כלומר- לצלם את התשתיות, הן הפיזיות והן האנושיות, כך שלקוחות ייחשפו לקיום של העסק, לנראות שלו, וליכולות שלו.

2. הצגת הבסיס הטכנולוגי- אם מדובר על עסק יצרני, מאוד חשוב להציג את המובילות הטכנולוגית של העסק, ולאיזה סוג של פתרונות וערכים מוספים העסק יכול לתרום ללקוחות שלו. הדגש הוא לא רק על הזמן הנוכחי, אלא על היכולת לשמור על מובילות טכנולוגית לאורך זמן.

3. הצגת הבידול- עדיין, לא משנה באיזה תחום מדובר, יש אין סוף יצרנים של מוצרים ושירותים לאותו תחום, ולקוחות מתקשים לפעמים לקבל החלטה על מי אפשר לסמוך. לכן, נושא חשוב נוסף בסרט תדמית זה להציג את הבידול של העסק ביחס לפתרונות חלופיים, או יצרנים מתחרים. הבידול צריך להתמקד 'במה טוב בעסק המציע', ולא 'במה לא טוב המתחרים'. כלומר, השפה חייבת להיות חיובית, כזו שלא יוצרת נוגדנים מצד הלקוחות הפוטנציאלים.

 

באיזה אופן סרט תדמית משפיע על המודעות למותג?

בכדי להבין על מה לשים דגש בהפקת סרט תדמית, אלה האופנים בהם סרט תדמית יכול להשפיע על המודעות למותג:
 
1. חוויות ריגשיות והקשר עם הצופים- הפקת סרט תדמית כוללת שלושה מרכיבים עיקריים: תמונה, סאונד ותוכן. השילוב הנכון של כל אלו, יכול ליצור חווייה ריגשית עמוקה, שמשפיעה על הרגשות והתחושות של הצופים. מסרט תדמית נובעים לא רק מסרים חזקים, אלא גם השפעה ריגשית.

2. שפה אוניברסלית- בזכות השפה הויזואלית, סרטי תדמית יכולים להתמודד עם אתגרים שקשה לעמוד בהם עם טקסט או תמונות בלבד.השפה הויזואלית מאפשרת למותגים להגיע לקהל רחב, תרבויות שונות, ולהביע את המסר המבוקש מבלי להתקשות בסיווגה תרבותית או שפתית.

3. סיפור מרתק- בהפקת סרט תדמית, נפתח עולם של הופעות וסיפורים מרתקים. סרט תדמית שמספר סיפור או מסע אישי, עושים שימוש יעיל בתכנוני הדימיון וההתרסה, דברים שעשויים להשאיר חותם עמוק בזיכרון הצופים לאורך זמן. 

4. פתרון בעיות ויצירת ערך-  הצגת בעיה אמיתית והדרך שבה המוצר או השירות של המותג יכולים לסייע בפתרון, היא דרך נפלאה לשדר מסר. סרט תדמית שמראה כיצד המותג עוזר לפתור בעיה אמיתית, שהיא בעלת ערך לצופה, יכול להשפיע על הצופים וליצור חשיבות ואמונה במותג.

5. יהתלהבות והשפעה- היכולת ליצור התלהבות והשפעה בדרך יוצאת דופן, מאפשרת לסרטי תדמית להתרכז בנקודות החיוביות של המוצר או המותג. גם אם המודעות למותג לא מפיעות ישירות בסרט התדמית, הם יכולים להשפיע על המשתמש באמצעות השפעה חיובית ובניית קשר חזק עם המותג, שיכול להיות מתורגם לפעולה אקטיבית בהמשך.

 
לסיכום,  סרט תדמית מהווה כלי יעיל ביותר להעברת מסרים נפשיים, אישיים, יצירת חוויות ריגשיות, ובניית התלהבות סביב המותג. לכן, מהווים כלי משמעותי בחיזוק המותג של עסק, עבורו הופק סרט התדמית.  
מאמרים נוספים בנושא:     סרט תדמית- כלי ייחודי למטרות מגוונות                                       אחת המטרות של סרטי תדמית היא לדמות חוויית משתמש

מנהל שיווק- מעוניין לחזק את המיתוג של העסק?

מתכנן חדירה לשווקים חדשים, או חשיפה של מוצרים חדשים?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו תחילה סרט תדמית לחיזוק המיתוג של חברה יצרנית מובילה בתחומה

מדובר על סרט תדמית באורך של כ 1.5 דקות, אשר נועד לחיזוק המיתוג של חברה יצרנית מובילה בתחומה. הסרט שמבוסס כולו על צילומי וידאו של העסק, מציג את התשתיות הפיזיות והאנושיות המרשימים של החברה, תוך ציון הבידול שלה ביחס לחברות מתחרות בתחום.

ראו סרט תדמית לעמותת קידום- פרוייקטים שיקומיים

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד לחזק את המיתוג של עמותת קידום- פרוייקטים שיקומיים. לעמותה מספר רב של מרכזי טיפול בכל הארץ. בסרט תדמית זה מוצג אחד המקומות, שצולם בוידאו, וכולל הצגה של המקום, וראיונות קצרים עם המטופלים והמטפלים, כאשר הכל מצולם ברגישות גבוהה.

ראו סרט תדמית לחברה מובילה בתחום בנייה מודולרית ייחודית

 כאן מדובר על סרט תדמית ארוך יחסית, באורך של כ- 3 דקות, אשר נועד לבנות את המיתוג של חברה שהתמחתה בבנייה מודולרית, המבוססת על פטנט ייחודי רשום של החברה. הסרט מבוסס כולו על צילומי וידאו, כך שניתן לראות את היכולות המרשימות של החברה, וכן מספר תוצרי בנייה מרשימים, שנבנו תוך הפחתת עלות משמעותית ללקוח. סרט תדמית זה שימש גם לצורך גיוס מימון ממשקיעים, שזיהו את הפוטנציאל של החברה.

ראו סרט תדמית לחיזוק המיתוג של מרכז הקונגרסים בירושלים

סרט תדמית  באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד לחזק את המיתוג של מרכז הקונגרסים בירושלים- בינייני האומה. הפקת סרט התדמית התבססה על צילומי וידאו מרחפן, של המקום ודרכי הגישה אליו, וכן של מקומות תיירותיים סביבו, וכן צילומי וידאו בתוך המתחם, כך שניתן לראות את הייחוד של המקום, והבידול שלו ביחס לכל מרכז קונגרסים אחר בארץ. 

ראו סרט תדמית לחברת יזמות והשקעות בנדל"ן

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד לחזק את התדמית של חברת יזמות והשקעות בנדל"ן. גם הפקת סרט תדמית זה מבוססת על צילומי וידאו בתוך החברה, תוך הצגת מגוון היכולות הייחודיות של חברה זו. המיוחד בסרט זה, היא האווירה המחוייכת קלות של הסרט, שיוצרת זכירות גבוהה של הסרט, ומחזקת את המיתוג לאורך זמן.