יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
דווקא בתקופת אי וודאות- חיוני להפיק סרט תדמית לעסק
נכתב: יולי 2022
אנחנו בפתח תקופה של אי וודאות כלכלית ופוליטית
ממשלת השינוי שהוקמה לפני כשנה, הייתה בתנופת עשייה מצויינת, אבל הכל נגדע עם ההתפוררות של מפלגת ימינה. שוב הולכים לבחירות, החמישיות בארבע השנים האחרונות, עם חשש גדול מה יהיה כאן אחריי הבחירות. תקופה זו מאופיינת באי וודאות כלכלית ופוליטית, וגורמת לחברות רבות לחשב מסלול מחדש. לצערי, הרבה חברות מחליטות לצמצם הוצאות, וההוצאה הראשונה שנפגעת היא ההוצאה השיווקית. מיד מצמצמים גם את מצבת כח האדם השיווקית, וגם מקטינים את תקציב השיווק. בפיתוח לא נוגעים- כי מאוד קשה לגייס אנשי פיתוח טובים, אז חייבים לשמר את הקיים, גם אם עלויות הפיתוח הן עצומות, וגם אם את תוצאות הפיתוח בדרך כלל רואים רק בטווח יותר ארוך. מצד שני, הקטנת השיווק משפיעה מיידית על העסק, הן מבחינת החשיפה ללקוחות חדשים, והן מבחינת ירידה במכירות. כמובן שמהלך כזה, לא רק שלא עוזר לעסק להתאושש ולצאת מהמב הכלכלי החלש, אלא אפילו מחמיר את מצב העסק, ובמידה והמצב הכלכלי הרעוע נשמך זמן רב, המזומנים שבקופת העסק מתדלדלים, עד למצב של סגירת העסק. כבוגר הייטק, ראיתי את זה קורה במספר חברות שהתנהלו בכזו צורה בזמני משבר.

 

דווקא בתקופת אי וודאות- צריך לחזק את השיווק!

תקופת אי וודאות משפיעה על העסקים באופן עקיף. קודם כל- אנשים מקטינים צריכה, ועסקים לא ממהרים לחדש תשתיות ולרכוש פתרונות חדשים ומתקדמים. לכן, זה מיד משפיע על עסקים שמפתחים פתרונות לבעיות קיימות, שהצריכה שלהם לא מתבצעת, או אפילו רק מעוכבת. לכן, דווקא בגלל המצב, על עסקים לחזק משמעותית את הפעילות השיווקית, למקד אותה לקהל היעד, ולהציג פתרונות אמיתיים לבעיות קיימות אצל קהל היעד, מה שיאפשר להם להמשיך ולמכור.

 

חשוב להגדיל הוצאות שיווקיות בצורה מושכלת

כשכתבתי למעלה שלדעתי חשוב להגדיל את ההוצאה השיווקית, דווקא בתקופת אי וודאות, זה לא אומר שעכשיו צריך 'לשפוך' כסף בלי חשבון על מנת לשווק את העסק, וליצור חשיפה הכי גדולה שיכולה להיות. להיפך זה אומר שמומלץ להשקיע בשיווק ממוקד, לקהל היעד המדוייק שמתאים לעסק, ולא סתם בפירסום המונים (למעט כמובן אם העסק מייצר מוצר לצריכת המונים). לפני שנציג את מה מומלץ מבחינה שיווקית בתקופה זו, ראו סרט תדמית שהפקנו לאחרונה ליבואן של ציוד לבישול חוץ מפינלנד, אשר מתחיל בימים אלו לשווק את המוצרים בארץ:

אז מה מומלץ מבחינה שיווקית בתקופת אי וודאות?

ההמלצה הכי משמעותית בימים אלו היא: למצוא את הדרך להגיע בצורה מדוייקת אל קהל היעד, ולהציג לו פתרון לבעיה קיימת, או חוויה חדשה.

יש כיום באינטרנט, מספר כלים רב להגיע בצורה מדוייקת אל קהל היעד, כגון: פרסום ממומן בגוגל, תוך טרגוט של קהל היעד, פרסום ממומן ברשתות חברתיות או רשתות עסקיות, שוב תוך טרגוט של קהל היעד, פנייה לבלוגים מקצועיים בתחום של קהל היעד, וכן הלאה. כלומר- אפשר כיום להגיע באמצעות תקציב שיווקי סביר לקהל היעד בצורה מאוד מדוייקת וממוקדת. 

וכשמגיעים בצורה ממוקדת אל קהל היעד, עולה השאלה: מה הכי מומלץ להציג לאותו קהל יעד. כיום זו כבר שאלה נדושה. אין ספק שהכלי השיווקי היעיל ביותר להגדלת חשיפה ולקידום מכירות של מוצרים הוא סרט תדמית. סרט קצר, שבנוי נכון ומגיע לקהל היעד- ברוב המקרים מתניע תהליך של התעניינות ברכישה, ואם קיימת האופציה של רכישה אונליין- מבוצעת רכישה של המוצר שמוצג בסרט התדמית.

 

איזה סרט תדמית מומלץ להפיק בתקופת אי וודאות?

מה שאנחנו ממליצים ללקוחות שלנו בימים אלו, הוא להפיק סרט תדמית עם המאפיינים הבאים:

1. עד 1.5 דקות- סרט התדמית חייב להיות קצר וממוקד, כי לאנשים אין סבלנות לצפות בסרטים ארוכים. 

2. שניות ראשונות- הצגת בעיה קיימת- הסרט צריך להיפתח בהצגה של בעיה קיימת, מה שיכול ליצור הזדהות אצל קהל היעד, ומוכנות להמשיך ולצפות בסרט. במידה והמוצר המוצע אינו מוצר שפותר בעיה קיימת, אז הסרט צריך להציג חוויה חדשה לקהל היעד. משהו שיכול לתרום להנאה אישית או משפחתית, מה ששוב חשוב בתקופות של אי וודאות.

3. הכל מצולם בוידאו- מכיוון שאנשים כיום הפכו לספקנים, מול כל מה שמוצג להם באינטרנט, וחוששים במיוחד מעקיצות ומהונאות, מה שהכי מומלץ מבחינת הפקת סרטי התדמית זה שכמעט כל הסרט יהיה מבוסס על צילומי וידאו של המוצר המוצע, ושל אנשים אחרים שמשתמשים ונהנים מהמוצר. אין כמו מראה עיניים לחיבור לכאלה נושאים.

4. התמקדות במוצר בודד- בשל הצורך להתמקד, הן מול קהל היעד, והן מול הפתרונות, אנחנו ממליצים שסרט התדמית יתמקד בהצגת מוצר בודד. במידה ומעוניינים לקדם כמה מוצרים, מומלץ להפיק לכל מוצר סרט קצר ונפרד, מאשר סרט אחד ארוך על כמה מוצרים. 

5. להסביר את הבידול- אנשים שצופים בסרט, ורואים מוצר חדש, חייבים לקבל מענה לשאלה שהם שואלים את עצמם: למה לרכוש דווקא את המוצר הזה, כשיש כל כך הרבה פתרונות חלופיים? סרט התדמית חייב לתת מענה פשוט וברור על מה הבידול של המוצר המוצג ביחס למתחרים. 

6. הנעה לפעולה- חשוב לסיים את הסרט בהנעה לפעולה, ורצוי כמובן לא אגרסיבית בסגנון: 'אתה חייב את זה לעצמך', אלא יותר בסגנון: 'מוזמנים ליצור קשר לקבלת פרטים נוספים'
 

לסיכום,  דווקא בתקופת אי וודאות מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק, ולדאוג להפיץ אותו בצורה ממוקדת ומדוייקת אל קהל היעד. זו ההוצאה השיווקית הנמוכה ביותר לצורך קידום העסק בצורה הכי יעילה. 
  


מאמרים נוספים בנושא:     עלות הפקת סרטי תדמית


                                       סרט תדמית לחיזוק המיתוג של העסק

מנהל עסק- חושש מהתקופה הקרובה של אי וודאות כלכלית ופוליטית?

מעוניין לחזק את העסק ולהגדיל מכירות?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו תחילה סרט תדמית ליבואנית של ציוד לבישול חוץ

מדובר על סרט תדמית של כ- 1.5 דקות, אשר מציג את מגוון הפתרונות לבישול חוץ, שהחברה מייבאת מפינלנד. הסרט מבוסס על צילומי וידאו הן של המוצרים, והן של התוצרים החווייתים של מוצרים אלו, כך שקהל היעד יכול להתחבר למוצרים, ולחברה שמייבאת אותם ומציגה תשתית מצויינת למימוש חוויות משפחתיות חדשות.

ראו סרט תדמית לאולם התצוגה של חברת וול-דן שהופק לאחרונה

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר מהווה סיור וירטואלי מקיף באולם התצוגה של החברה. מכיוון שכיום אנשים פחות מקדישים זמן לביקור פיזי בעסקים, סרט תדמית שכזה מחליף ביקור פיזי במקום, תוך הצגת המגוון העצום של פתרונות בתחום בישול חוץ שהחברה מספקת.

ראו מקבץ מתוך סרטי תדמית בהם שולבו צילומים מרחפן

צילומים מרחפן, בו מותקנת מצלמת וידאו מיוצבת, משדרגים משמעותית סרטי תדמית בהם הם משולבים. ראו מקבץ קצר מתוך מגוון גדול של סרטי תדמית בהם שילבנו צילומים מרחפן. צילומים כאלה כיום מאוד נפוצים, בין השאר בשל ירידת עלות צילומים עליים, שבעבר התבצעו ממטוסי סיור או מסוקים, בהם העלות הייתה מאוד מאוד גבוהה.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות