יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
כל עסק הוא שונה וכך גם צריך להציג אותו בסרט התדמית
עודכן: דצמבר 2023

כל עסק והייחוד שלו!

הרבה פעמים פונים אלי בעלי עסקים מתחום מסויים, ומבקשים לראות דוגמא של סרט מהתחום שלהם. בחלק מהמקרים יש לנו, מה שהגיוני אחרי הפקה של סרטים למאות עסקים. אבל, אם במקרה אין לנו, בעל אותו עסק מאוד מתאכזב, וכמעט מחליט לא להמשיך את תהליך הבירור איתנו. אני מוכרח להודות שזה מדהים אותי. הרי, גם אם נראה לו סרט מהתחום, האם הוא ירצה "כזה סרט"? הרי ברור שהוא ירצה סרט שונה, כזה שיציג את הבידול שלו ביחס לחברות מתחרות, הן מבחינת התוכן, אבל כמובן גם מבחינת הצורה הויזואלית.

כאשר ללקוחות יש יותר סבלנות, אני מקפיד לדון על נושא הבידול השיווקי, במה הם נבדלים מהתחרות, במטרה להפיק להם סרט תדמית שיציג את היתרונות העיקריים של אותו עסק ביחס לתחרות.
מתוך המקבץ הקצר ניתן לראות כמה הסרטים שונים אלה מאלה. זהו בדיוק גם הכיוון בכול פעם שאנחנו נכנסים להפקה חדשה. המטרה היא ללמוד את העסק עבורו אנחנו מתכננים להפיק סרט, ללמוד את תחום הפעילות ואת התחרות הקיימת, ולנתח ביחד עם מנהלי העסק לא רק את היכולות ל העסק, אלא בעיקר מה מייחד את העסק? במה הוא יותר טוב מהתחרות? רק לאחר ההבנה הזו, אנחנו מכינים תסריט, שמציג בצורה מאוד ייחודית את העסק, הן מחינת היכולות, והן מבחינת הבידול. באופן כזה העסק מצליח להיות דומיננטי ובולט בתחום.

חשוב להבין, תהליך הפקת סרטים לעסקים הינו ארוך. בדרך כלל הפקת סרט לעסק אורכת 4-8 שבועות. כשלקוח פונה אליינו ומבקש סרט תדמית דחוף, אנחנו מנסים לשתף את הלקוח בתהליך המורכב של ההפקה, והיתרון שבתהליך מסודר שכזה, כך שניתן יהיה להציג באמת את הייחוד של העסק. במידה והלקוח מתעקש על הפקה דחופה- ברוב המקרים אנחנו מסרבים לשתף פעולה. לצערי מניסיוננו, הפקה בלוח זמנים לחוץ יוצרת סרטים מלאי פשרות, ולכולם ברור שהוצאה אינה מספקת, אבל 'זה מה יש' בלוח הזמנים הלחוץ.

יש לקוחות בתחום מסויים שפונים אליינו ושואלים אם הפקנו סרט תדמית באותו תחום. במידה ואנחנו עונים שלא- בחלק מהמקרים אותם לקוחות 'פוסלים' אותנו, כי אין לנו ניסיון באותו תחום. למרות שאנחנו מסבירים לאותם לקוחות, שמי שצריך להכיר את התחום והבידול שלהם באותו תחום זה הם, ואנחנו על בסיס מידע זה נדע איך להציג את הבידול שלהם בתחום בסרט התדמית שנפיק עבורם, חלקם לא משתכנעים. קטונתי מלהמשיך ולהתווכח עם אותם לקוחות. שיקול שלהם.

טעות נפוצה של חלק מהלקוחות, היא לפנות אליינו ולהציג לנו סרטי תדמית שהמתחרים שלהם באותו תחום הפיקו, ולשאול אותנו אם אנחנו יכולים גם להפיק כאלה סרטים עבורם. אנחנו עונים להם 'בדיוק להיפך'. אם המתחרים הפיקו סרט תדמית מסוג מסויים, נפיק עבורכם סרט תדמית שונה לחלוטין, ובכך נוכל להדגיש את ההבדלים שביינכם, אחרת לקוחות ישאלו את עצמם 'אם סרטי הדתמית זהים, מה ההבדל בין הלקוחות'? לצערי יש לא מעט לקוחות שתשובה כזו לא מספקת אותם. שוב, שיקול מוטעה שלהם.

לסיכום, מאוד חשוב שכול עסק יציג את היכולות שלו, אבל בעיקר את הבידול ביחס לתחרות, מה שמעודד לקוחות לבחור בעסק. הבידול צריך להיות לא רק בהצגת תכנים שונים מהתחרות, אלא גם באמצעות סרט תדמית ייחודי.מאמרים נוספים בנושא:   סרט תדמית- זמין תמיד                                    איזה עסק צריך סרט תדמית?

מנהל עסק - מעוניין בהפקת סרט תדמית לעסק?

 

מעוניין שהלקוחות יכירו את הבידול של העסק שלך?

ראו תחילה מקבץ מתוך סרטי תדמית שהפקנו השנה- Showreel 2021

צפה במגוון סרטוני תדמית לעסקים, שהופקו עבור עסקים שונים, החל מעסקים קטנים, ועד חברות תעשייתיות וחברות הייטק.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
במידה ואתה מעוניין לקדם שיווקית קו מוצרים ייחודי, מומלץ להפיק עבורו סרט מוצר. ראה כאן מידע רב בנושא, כולל דוגמאות

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו סרט תדמית לשיווק מתחם נדל"ן אשר הפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית שיווקי, ארוך יחסית (כ- 3 דקות), אשר נועד לקדם שיווקית מתחם נדל"ן חדש באזור חדרה. מטרת סרט תדמית זה היא בעיקר לשילוב באתר החברה המשווקת, ולהצגה ללקוחות פוטנציאלים שמביעים עיניין ברכישת מתחם נדל"ן. אבל, סרט באורך כזה לא מתאים לשיווק בדיגיטל. לכן, הכנו גם גרסה מקוצר של סרט זה באורך של כדקה, אותה קידמו ברשתות חברתיות.

ראו סרט תדמית למוסכי אלומה אשר הפקנו לאחרונה

רשת מוסכי אלומה פיתחו שיטת תיקון 'יבש' של נזקי פחחות ברכב, שלא מחייבת תיקוני צבע ואובדן ערך כמו שקורה בתיקוני פחחות רגילים. סרט תדמית מיוחד זה שהפקנו, מבוסס על צילומי וידאו עם שחקן, בהם מוצגים 3 בעיות כמעט יום יומיות בהן בעלי רכב נתקלים, המוצגים בצורה הומוריסטית, מה שיוצר הזדהות אצל קהל היעד עם הבעיה. מיד לאחר מכן- מוצג הפתרון שפיתחו ברשת המוסכים, והיתרונות של השיטה, כאשר שוב הכל מצולם בוידאו בזמן תיקון בפועל של רכב שעבר תאונה קלה. אין ספק שסוג כזה של סרטי תדמית, שהם ייחודיים ושונים לחלוטין מסרטי תדמית 'קלאסיים', ממיעים לפעולה את הלקוחות הפוטנציאלים.