יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
איך לבחור את הצלם והעורך הטובים ביותר לסרט התדמית שלכם?
נכתב: אוגוסט 2023
הכלי היעיל ביותר למיתוג של העסק הוא סרט תדמית!
כל אדם מעדיף לרכוש מוצרים מחברה מוכרת. זה מבטיח לו שהמוצרים יהיו איכותיים, ושהחברה לא 'תעלם' פתאום, כמו שקורה בהרבה מקרים של מוצרים שמוצעים באינטרנט במחירים אטרקטיביים, ונעלמים אחריי תקופה קצרה. לכן, לא מע חברות משקיעות בהפקת סרט תדמית לעסק, במטרה עיקרית לחיזוק המיתוג של העסק כחברה מובילה, מה שבהמשך יוביל להגדלת מכירות. 

כאשר עסק פונה אליינו בבקשה להפקת סרט תדמית עבור העסק, ברוב המקרים אם להיות כנים, הצוות המקצועי שיטפל בהפקה הוא הצוות שפנוי באותו זמן. מטרת מאמר זה היא להציג צורת עבודה אחרת, בה בוחרים את הצוות המקצועי המוביל הכי טוב להפקת סרט תדמית.

אז, איך מומלץ לבחור את הצלם והעורך הכי טובים לסרט התדמית שלכם?
במקום לבחור צוות מקצועי שפנוי בזמנים שנדרש להפיק את סרט התדמית שהוזמן אצלכם, אני ממליץ על תהליך הבחירה הבא:


1. הבהירו את מטרת סרט התדמית- השלב הראשון, הוא מפגש עם מנהל השיווק של העסק, עבורו נדרש סרט תדמית, לצורך בדיקה מעמיקה של מטרת הסרט. במידה ומדובר על הכוונה למתג את כל העסק כמוביל בתחומו, זה מחייב צוות מיוחד, שיכול להפיק כזה סרט. 

2. גיבוש סגנון- בשלב הזה, צריך בתאום עם אנשי העסק, להגדיר מה הסגנון שמתאים לעסק, במטרה להציגו כמוביל בתחום. האם מדובר על סרט ששם דגש על הרגש, או על הרציונל? מה השפה החזותית שהעסק מעוניין לשדר? וכן הלאה 

3. כתיבת תסריט- לאחר תחקיר של הייחוד והבידול של העסק, כותבים תסריט מקורי, שיעביר את המסרים השיווקיים בצורה הכי מדוייקת, תוך התייחסות לסגנון שהוגדר במשותף.

4. בחירת מקומות צילום- בהנחה שנדרשים צילומי וידאו לצורך סרט התדמית, נדרש לבצע סיור מקדים שאותם מקומות, על מנת להבין את הדרישות המיוחדות, והמגבלות שקיימות באותם מקומות.

5. בחירת צלם לסרט התדמית- רק עכשיו, אחריי שכל הנושאים הקודמים הושלמו, ואושרו על ידי הלקוח, מתחילים לבחור את הצלם של הסרט. הנושא העיקרי שצריך לבחון בשלב הזה, הוא ניסיון קודם של הצלם, בהפקות דומות ככול האפשר. בשלב הזה צריך להסתכל על עבודות קודמות של אותו צלם, ולראות אם הן ברמה מספיקה לצורך ההפקה שלכם. זה בסדר להסתכל קודם כל על הצלמים שהם הצוות הקבוע של חברת ההפקות. אבל, כאן אסור לבצע פשרות, ולבחור צלם עם עבודות שהן 'מספיק טובות'. חייבים לבחור את הצלם שהוא הכי מתאים להפקה הנוכחית. אם אין כאלה בחברת ההפקות, צריך לשקול קבלן משנה, מחברת הפקות אחרת, או פרילנסרים עם ניסיון דומה, ויש כאלה רבים בשוק. איתם יש לסגור הזמנה אד-הוק, להפקה זו בלבד, בתקציב מוגדר.

6. בחירת עורך לסרט התדמית- עורכי סרטי תדמית הם החוליה הכי משמעותית בעיצוב הסופי של הסרט, והיכולת שלו באמת לתפוס את קהל היעד. לכן, בחירת העורך של סרט התדמית היא קריטית להצלחה של הסרט. גם כאן, צריך לחפש עורכים עם ניסיון רב, ולבדוק עבודות קודמות, שבהן נראה שהעורך הצליח לקחת חומרי גלם, ולהפיק בהם חיים בצורה מרתקת ומרגשת, שמתאימה לסגנון שבחרתם להפקה שלכם. שוב, גם כאן זה בסדר לבחון קודם כל בתוך חברת ההפקות שלכם, אבל גם כאן אסור להתפשר. חייבים את הכי טוב והכי מתאים להפקה זו. במידה ואין בחברה כזה עורך- צריך לחפש פרילנסרים, לבדוק את תיק העבודות שלהם, ולסגור עם הכי מתאים. 

7. גיבוש סופי של הצוות- אין ספק, הצלם והעורך הם הגורמים המשמעותיים בהפקת הסרט, אבל הם לא היחידים. על מנת לסגור סופית איתם, יש לכנס את כל האנשים שאמורים להשתתף בהפקה זו, כולל מנהל הפקה, במאי צילומים,  אנשי סאונד, תאורנים, מאפרים, וכן הלאה, ולבחון את התקשורת בין כל המעורבים. זהו התנאי החשוב ביותר להצלחה של כל הצוות לעמוד גם בתקציב וגם בזמן ההפקה. הסגירה הן עם הצלם והן עם העורך, שהם פרילנסרים שלא מכירים את שאר אנשי הצוות שאולי התגבשו בחברת הפקות במשך השנים. חשוב לוודא שהם מרגישים חלק מהצוות, שותפים שווים בתהליך, ונכונות להרתם להצלחה של ההפקה. 
 
לסיכום,  לצורך בחירה של צלם ועורך שהם הכי מתאימים להפקה של סרט התדמית לעסק שלכם, מומלץ קודם כל לסגור סגנון לסרט, ולכתוב תסריט, ורק לאחר מכן לבחור את הצלם והעורך שיש להם ניסיון בכזה סוג של הפקות, עם תיק עבודות מרשים.   מאמרים נוספים בנושא:     מה באמת מעניין לקוחות כשהם צופים בסרט תדמית למוצר חדש?
                                       מהם האתגרים העיקריים בהפקת סרט תדמית לעסק?

מנהל שיווק- מעוניין לחזק את המיתוג של העסק?

מתכנן השקה של קמפיין שיווקי גדול עבור העסק?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו תחילה סרט תדמית לבנייני האומה שהפקנו בשנה האחרונה

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר הופק לצורך הגדלת החשיפה של בינייני האומה בחו"ל, תוך מיתוג של המקום כמוביל בתחום הפקת אירועים גדולים ומגוונים, עם יכולות טכנולוגיות מהשורה הראשונה. סרט תדמית זה הופק כמעט כולו באמצעות עבודה עם קבלני משנה, שנבחרו בקפידה בהתאם לסגנון המיוחד שהוגדר לסרט תדמית זה.

ראו סרט תדמית למערכת ניהול דיגיטלית של קווי ייצור

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 1.5 דקות, אשר מציג בצורה ויזואלית מערכת לניהול קווי ייצור. המטרה הייתה להראות את השילוב בפועל של המערכת בתוך מפעל עם קווי ייצור שמנוהלים על ידי המערכת. לכך נבחר צלם פרילנסר, עם ניסיון בצילום בסביבת עבודה של קווי ייצור, ללא הפרעה לפעילות השוטפת. גם העורך היה פרילנסר, שהתמחה בכאלה סוגים של חומרי גלם. בנוסף, העורך שילב גרפיקה דינאמית מעניינת של מבנה המערכת.

ראו סרט תדמית לחברת אקולוג'יק שהפקנו לאחרונה

סרט תדמית זה מציג את הפתרון של חברת אקולוג'יק, שהיא מערכת שמסנכרנת גידולים חקלאיים, החל מהמגדל הבודד ועד לרשתות שיווק והפצה בין לאומיות. בסרט זה נעזרנו בעורך עם ניסיום בשילוב של מגוון גדול של חומרי גלם, החל מצילומי רחפן, צילומי וידאו קרקעיים, חומרי גלם שנרכשו ממאגרים, עם צילומי מסך אקטיביים מתוך התוכנה של אקולוג'יק. 
 

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות